Jump to content



Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Έχεις άδικο. Η γιαγιά σου έχει την εμπειρία να σε γλυτώσει από στραβά τα οποία είναι μπροστά σου, επειδή πιθανόν τα έχει ζήσει.

 

Πολεμο εχει ζησει , χαζη ειναι να θελει να το ξαναζησει ?   

 

Διαφωνώ. Να σκεφτεί μπορεί.

Αρχίζει ο φόβος που ο φόβος παρεμποδίζει την διαύγεια της οπτικής.

 

Τα ΜΜΕ ποιον θα επιρεασουν ? εμενα η εσενα ? Τους γερους φυσικα , 

Η δικη μου η γιαγια παντος , απο την μερα που ξεκινησε αυτη η βλακεια , παιρνει 10 τηλεφωνα την μερα ." Και τι θα κανω " , και "στην τηλεοραση λενε αυτο και αυτο" και "η νουλα απο απεναντι μου ειπε αυτο"   (το οποιο η νουλα το ειδα και αυτη απο το χαζοκουτι )    

 

Θα συμφωνησω πως ΕΝ ΜΕΡΟΙ εχουν ακομα την δυνατοτητα να σκεφτουν αλλα σε τετοια θεματα μου φαινονται πιο πολυ ως επικινδυνοι  (μιας και η χωρα μας εχει αρκετα μεγαλη 3η ηλικια)

 

 

Αναλόγως μπορείς να ισχυρισθείς ότι ένας άνθρωπος κάτω των 35 χρονών(τυχαία ηλικία) χωρίς οικογένεια, χρόνια εργασίας και στην περίπτωση των ανδρών ολοκληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις, δεν έχει "ψηθεί" αρκετά, δεν έχει την γνώση, την εμπειρία ζωής, την ωριμότητα να αποφασίζει σωστά για σημαντικά θέματα και άρα δεν δικαιούται να ψηφίζει.

 

 

Την παρουσα στιγμη , που ειμαι 23 χωρις οικογενεια , σχεδον τελειωμενη σχολη, με στρατο να με περιμενει , ατομο που δεν ασχολουμε με πολιτικα (ποτε δεν το εκανα ) και μου εχει γινει το κεφαλι καζανι απο αριστερα και δεξια  . Στην περιπτωση μου , οχι απλα δεν εχω "ψηθει" αρκετα , ισα ισα ειμαι εντελος ωμος , ΙΣΩΣ  , Ι Σ Ω Σ να εστεκε το να μην εχω δικαιωμα . Ομως το γεγονος οτι εχω τουλαχιστον αλλα 40χρονακια μπροστα μου , μου δινει το δικαιωμα να βαλε ενα λιθαρακι με την αποψη μου .

 

 

 

 

Γενικα εγω ετσι οπως το βλεπω 

 

Μικρες ηλικιες - οργη που πηγαζει απο την οικογενεια (βλεπουν τα οικονομικα να πηγαινουν κατα διαολου ) καθως και την ανεργεια

Μεγαλες ηλικιες - Φοβος απο τα ΜΜΕ , - παιρνουν συμβουλες απο τα παιδια τους 

 

Middle aged 1 - οικογενειαρχες που δεν ξερουν αμα θελουν να φανε το αγγουρι αυριο , η στο τελος του μηνα 

Middle aged 2 - εκεινοι που ακομα εχουν και που δεν θελουν να τα χασουν μονομιας 

 

μεγιστανες που στον αριθμο δεν φτιαχνουν ουτε ομαδα ποδοσφαιρου , οποτε η ψηφος τους δεν επιρεαζει το αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες

 

Βολταίρος

Δεν τον εμπόδισαν να ψηφίσει, τον έκραξαν απλά. Αν ποινικοποιήσουμε και το γιουχάισμα να πάμε να πνιγούμε. :hehe: :hehe:

 

Γενικώς, είναι δύσκολο να υποστηρίξεις τους πρωτοπαραστάτες του ΝΑΙ, όσο και να προσπαθήσει κάποιος. Δεν είναι απλά πολλά τα ράμματα για την γούνα τους. Περισσότερο καλό στα ποσοστά του ΝΑΙ θα έκαναν όλοι αυτοί οι πολιτικάντηδες/τσοντοκάναλα/βρωμοφυλλάδες αν υποστήριζαν ΟΧΙ τόσες μέρες.

 

 

 

 

Κατά τον μεζέ πάει και το πιρούνι

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ψήφισα.Ψήφισα με την καρδία και όχι με την λογική.Απόφαση στιγμής ήταν.Ελπίζω η καρδιά μου από αύριο να παραμείνει στην θέση της.

Καλό αποτέλεσμα και εύχομαι το καλύτερο για την Ελλάδα.

μια απο τα ιδια  

LCDKk0H.jpg:hehe:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Την παρουσα στιγμη , που ειμαι 23 χωρις οικογενεια , σχεδον τελειωμενη σχολη, με στρατο να με περιμενει , ατομο που δεν ασχολουμε με πολιτικα (ποτε δεν το εκανα ) και μου εχει γινει το κεφαλι καζανι απο αριστερα και δεξια . Στην περιπτωση μου , οχι απλα δεν εχω "ψηθει" αρκετα , ισα ισα ειμαι εντελος ωμος , ΙΣΩΣ , Ι Σ Ω Σ να εστεκε το να μην εχω δικαιωμα . Ομως το γεγονος οτι εχω τουλαχιστον αλλα 40χρονακια μπροστα μου , μου δινει το δικαιωμα να βαλε ενα λιθαρακι με την αποψη μου .
Όλοι έχουν δικαίωμα, είτε είναι να ζήσουν άλλα 5 χρόνια είτε άλλα 50. Είτε ψηφίζουν για τον εαυτό τους, είτε για τα παιδιά τους και τα εγγόνια τους. Αλλιώς δεν έχεις δημοκρατία.

 

 

 

 

 

Εντελώς γενικά μιλώντας, πριν 100 χρόνια οι γυναίκες δεν είχαν δικαίωμα ψήφου με μάλλον παρόμοια αιτιολογία.

 

Σαν σήμερα οι Ελληνίδες αποκτούν το δικαίωμα του εκλέγεσθαι | TVXS - TV Χωρίς Σύνορα

 

Το 1844 πραγματοποιείται η Α΄ Εθνοσυνέλευση και ψηφίζεται το πρώτο Σύνταγμα της Ελλάδας, το οποίο ορίζει στο άρθρο 3 ότι « οι Έλληνες είναι ίσοι ενώπιον του Νόμου», ξεχνώντας παντελώς να αναφέρει τον υπόλοιπο πληθυσμό, ήτοι τις Ελληνίδες, οι οποίες είχαν μάλιστα προσφέρει ουκ ολίγα στον πόλεμο για την ανεξαρτησία από τον οθωμανικό ζυγό. Έτσι, μέχρι τα μέσα της δεκαετίας του ‘20 θεωρούνταν δεδομένο ότι μόνον οι άνδρες είχαν δικαίωμα να μετέχουν στις εκλογικές διαδικασίες, ενώ η γυναικεία ψήφος θεωρείτο «πράγμα επικίνδυνον, άρα αποκρουστέον».

Είναι κρίμα να διαβάζεις το ίδιο επιχείρημα σήμερα για τους μεγάλης ηλικίας ανθρώπους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον εμπόδισαν να ψηφίσει, τον έκραξαν απλά. Αν ποινικοποιήσουμε και το γιουχάισμα να πάμε να πνιγούμε. :hehe: :hehe:

 

Γενικώς, είναι δύσκολο να υποστηρίξεις τους πρωτοπαραστάτες του ΝΑΙ, όσο και να προσπαθήσει κάποιος. Δεν είναι απλά πολλά τα ράμματα για την γούνα τους. Περισσότερο καλό στα ποσοστά του ΝΑΙ θα έκαναν όλοι αυτοί οι πολιτικάντηδες/τσοντοκάναλα/βρωμοφυλλάδες αν υποστήριζαν ΟΧΙ τόσες μέρες.

 

 

 

 

Κατά τον μεζέ πάει και το πιρούνι

Του λέγανε "Σήκω φύγε εσύ τι δουλειά έχεις εδώ". Αυτό το γιουχάρισμα στα σπίτια τους, όχι σε εκλογικά κέντρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολεμο εχει ζησει , χαζη ειναι να θελει να το ξαναζησει ?   

 

 

Τα ΜΜΕ ποιον θα επιρεασουν ? εμενα η εσενα ? Τους γερους φυσικα , 

Η δικη μου η γιαγια παντος , απο την μερα που ξεκινησε αυτη η βλακεια , παιρνει 10 τηλεφωνα την μερα ." Και τι θα κανω " , και "στην τηλεοραση λενε αυτο και αυτο" και "η νουλα απο απεναντι μου ειπε αυτο"   (το οποιο η νουλα το ειδα και αυτη απο το χαζοκουτι )    

 

Θα συμφωνησω πως ΕΝ ΜΕΡΟΙ εχουν ακομα την δυνατοτητα να σκεφτουν αλλα σε τετοια θεματα μου φαινονται πιο πολυ ως επικινδυνοι  (μιας και η χωρα μας εχει αρκετα μεγαλη 3η ηλικια)

 

 

 

Την παρουσα στιγμη , που ειμαι 23 χωρις οικογενεια , σχεδον τελειωμενη σχολη, με στρατο να με περιμενει , ατομο που δεν ασχολουμε με πολιτικα (ποτε δεν το εκανα ) και μου εχει γινει το κεφαλι καζανι απο αριστερα και δεξια  . Στην περιπτωση μου , οχι απλα δεν εχω "ψηθει" αρκετα , ισα ισα ειμαι εντελος ωμος , ΙΣΩΣ  , Ι Σ Ω Σ να εστεκε το να μην εχω δικαιωμα . Ομως το γεγονος οτι εχω τουλαχιστον αλλα 40χρονακια μπροστα μου , μου δινει το δικαιωμα να βαλε ενα λιθαρακι με την αποψη μου .

 

 

 

 

Γενικα εγω ετσι οπως το βλεπω 

 

Μικρες ηλικιες - οργη που πηγαζει απο την οικογενεια (βλεπουν τα οικονομικα να πηγαινουν κατα διαολου ) καθως και την ανεργεια

Μεγαλες ηλικιες - Φοβος απο τα ΜΜΕ , - παιρνουν συμβουλες απο τα παιδια τους 

 

Middle aged 1 - οικογενειαρχες που δεν ξερουν αμα θελουν να φανε το αγγουρι αυριο , η στο τελος του μηνα 

Middle aged 2 - εκεινοι που ακομα εχουν και που δεν θελουν να τα χασουν μονομιας 

 

μεγιστανες που στον αριθμο δεν φτιαχνουν ουτε ομαδα ποδοσφαιρου , οποτε η ψηφος τους δεν επιρεαζει το αποτελεσμα

 

Μα ακριβώς γιαυτό λέω οτι δυστυχώς δημιουργείτε φόβος.

Όταν από τις τηλεοράσεις βγαίνουν ειδήσεις κούρεμα καταθέσεων κλπ. Θα βγούμε από την Ευρωπαϊκή Ένωση, όχι Ευρώπη και άλλα μη επιβεβαιωμένα ή που μετά από λίγες μέρες τα θάψανε τα ΜΜΕ και βγάλαν μερικώς ή τροποποίησαν την πληροφορία. Δημιουργείτε φόβος.

Η θεία μου είναι 75 ετών. Της οποίας την σύνταξη την πήγαν στα 170€ ώς ανύπαντρη κόρη Δεσμοφύλακα και άνεργη βλέπει όλη μέρα τηλεόραση και όταν την πήρα τηλ έλεγε ωχ καταστραφήκαμε. Θα βγούμε από την Ευρώπη, δεν μπορώ να σηκώσω λεφτά από την Τράπεζα (τα 160€) κλπ δεν θέλει να ακούσει κάτι περαιτέρω και είναι αρνητική γιατί έχει φοβηθεί.

Αντιθέτως ο αδερφός της που ζούνε στο ίδιο σπίτι, ύστερα από 30 χρόνια στις θάλασσες που ταξίδευε τα 3/4 του έτους και του κόψανε την σύνταξη πάνω από 50% και συνησφέρει για να ζούν έχει ποιο ανοιχτό μυαλό και δέχεται να συζητήσει και δέχεται ότι τόσα χρόνια έκανε λάθος που τους ψήφιζε (Αν και τελευταία 10 χρόνια δηλώνει αριστερός) κάθεται και δέχεται την οποιαδήποτε αντίθετη κουβέντα και θέλει να συζητήσει και να επιφωτήσει με τις εμπειρίες του. Δεν φοβάται τον διάλογο και έχει ακόμα και τώρα στα 72 ανοιχτά αυτιά και μυαλό. 

 

Προς Θεού δεν φέρνω παράδειγμα προς ΝΑΙ ή ΟΧΙ αλλά λόγο οτι θεωρώ οτι η εμπειρία φέρνει την Σοφία όπως πολύ σωστά τέθικε ότι ο ποιο έμπειρος έχει μια γνώση παραπάνω σωστή ή λάθος. Γιατί δε σημαίνει το οτι επειδή εγώ είμαι μεγαλύτερος θα παίρνω πάντα τις σωστές αποφάσεις για τα παιδιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουν δικαίωμα, είτε είναι να ζήσουν άλλα 5 χρόνια είτε άλλα 50. Είτε ψηφίζουν για τον εαυτό τους, είτε για τα παιδιά τους και τα εγγόνια τους. Αλλιώς δεν έχεις δημοκρατία.

 

Εντελώς γενικά μιλώντας, πριν 100 χρόνια οι γυναίκες δεν είχαν δικαίωμα ψήφου με μάλλον παρόμοια αιτιολογία.

 

Σαν σήμερα οι Ελληνίδες αποκτούν το δικαίωμα του εκλέγεσθαι | TVXS - TV Χωρίς Σύνορα

Είναι κρίμα να διαβάζεις το ίδιο επιχείρημα σήμερα για τους μεγάλης ηλικίας ανθρώπους.

 

 

 

Δεν καταλαβαινω πως τα συνδεσες αυτα τα 2 , αλλα δεν ειμαστε μεσαιωνας και οι γυναικες εχουν πλεον ιση αξια (μην πουμε οτι αρχιζουν να παιρνουν και το πανω χερι ) 

Τους γερους τους ανεφερα ως επικινδυνους λογο του οτι ειναι απλα φερεφωνα , ειτε αυτο ειναι η μεγαλη κορη , ειτε αμα ειναι το ΜΕΓΑ 

 

Για εμενα δεν νοητε δημοκρατια με μαγειρεμενα νουμερα , καθως επισης η δημοκρατια δεν εγγυαται το επιθυμητο αποτελεσμα 

Και θα προσπαθησω να μην στο παω παρακατω το θεμα με τις αποψεις μου , γιατι δυστυχος παρεκλινουν   (γενικα)

 

 

 

 

Μα ακριβώς γιαυτό λέω οτι δυστυχώς δημιουργείτε φόβος.

Όταν από τις τηλεοράσεις βγαίνουν ειδήσεις κούρεμα καταθέσεων κλπ. Θα βγούμε από την Ευρωπαϊκή Ένωση, όχι Ευρώπη και άλλα μη επιβεβαιωμένα ή που μετά από λίγες μέρες τα θάψανε τα ΜΜΕ και βγάλαν μερικώς ή τροποποίησαν την πληροφορία. Δημιουργείτε φόβος.

Η θεία μου είναι 75 ετών. Της οποίας την σύνταξη την πήγαν στα 170€ ώς ανύπαντρη κόρη Δεσμοφύλακα και άνεργη βλέπει όλη μέρα τηλεόραση και όταν την πήρα τηλ έλεγε ωχ καταστραφήκαμε. Θα βγούμε από την Ευρώπη, δεν μπορώ να σηκώσω λεφτά από την Τράπεζα (τα 160€) κλπ δεν θέλει να ακούσει κάτι περαιτέρω και είναι αρνητική γιατί έχει φοβηθεί.

Αντιθέτως ο αδερφός της που ζούνε στο ίδιο σπίτι, ύστερα από 30 χρόνια στις θάλασσες που ταξίδευε τα 3/4 του έτους και του κόψανε την σύνταξη πάνω από 50% και συνησφέρει για να ζούν έχει ποιο ανοιχτό μυαλό και δέχεται να συζητήσει και δέχεται ότι τόσα χρόνια έκανε λάθος που τους ψήφιζε (Αν και τελευταία 10 χρόνια δηλώνει αριστερός) κάθεται και δέχεται την οποιαδήποτε αντίθετη κουβέντα και θέλει να συζητήσει και να επιφωτήσει με τις εμπειρίες του. Δεν φοβάται τον διάλογο και έχει ακόμα και τώρα στα 72 ανοιχτά αυτιά και μυαλό. 

 

Προς Θεού δεν φέρνω παράδειγμα προς ΝΑΙ ή ΟΧΙ αλλά λόγο οτι θεωρώ οτι η εμπειρία φέρνει την Σοφία όπως πολύ σωστά τέθικε ότι ο ποιο έμπειρος έχει μια γνώση παραπάνω σωστή ή λάθος. Γιατί δε σημαίνει το οτι επειδή εγώ είμαι μεγαλύτερος θα παίρνω πάντα τις σωστές αποφάσεις για τα παιδιά μου.

 

 

 

Ιδια ηλικια , διαφορετικες εμπειριες και βιωματα  . Ομως με την πλειωψηφια να ειναι σαν την θεια , δεν το λες και πολυ δικαιο

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Του λέγανε "Σήκω φύγε εσύ τι δουλειά έχεις εδώ". Αυτό το γιουχάρισμα στα σπίτια τους, όχι σε εκλογικά κέντρα.

Γι' αυτό οι "εμπειρότεροι" (Καραμανλήδες/Σαμαράδες/Jophrey κτλ) πήγαν και ψήφισαν πρωί πρωί πριν ξυπνήσουν οι φασίστες ? :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό οι "εμπειρότεροι" (Καραμανλήδες/Σαμαράδες/Jophrey κτλ) πήγαν και ψήφισαν πρωί πρωί πριν ξυπνήσουν οι φασίστες ? :hehe: :hehe: :hehe:

Ωραία δεν θα ήταν να δίναν δικαίωμα ψήφου στον Σούλτς;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ιδια ηλικια , διαφορετικες εμπειριες και βιωματα  . Ομως με την πλειωψηφια να ειναι σαν την θεια , δεν το λες και πολυ δικαιο

 

Αν ήθελα να ήταν δίκαιο. Θα έπιανα την θεία μου εδώ και αρκετά χρόνια να της εξηγήσω σαν μικρό παιδί που επιμένεις και επιμένεις και επιμένεις ότι πρέπει να σταματήσει να φοβάται και να αρχίσει να σκέφτεται. Γιατί προφανώς δεν έχει σκεφτεί οτι η σύνταξη της θα πάει στα 150€. Η ζωή θα ακριβύνει και θα κλαίει πάλι όταν της κόψουν την σύνταξη ίσως και τελείως και εγώ είμαι ανύμπορος να βοηθήσω οικονομικά. Δυστυχώς δεν μπορώ να τις προσφέρω ούτε στο ελάχιστο όσα μου πρόσφερε εκείνη.

Αλλά το λάθος είναι δικό μου. Που δεν απέτρεψα αυτήν την κατάσταση και το σκεπτικό της. Γιατί αποφάσεις δεν πρέπει να παίρνεις με φόβο αλλά με σκέψη και συνείδηση.

 

Όπως λέω δυστυχώς όταν μπαίνεις στην τρίτη ηλικία αρχίζει και γίνεσαι παλι παιδί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ποιασα σε αυτο   :p

Από την δικιά μου οπτική θα έλεγα ευτυχώς που δεν συμφωνούμε σε αυτό. Δεν θα ήθελα σε καμιά περίπτωση να θεωρώ σωστό μια μεγάλη πληθυσμιακή ομάδα να μην έχει δικαίωμα ψήφου επειδή προσωπικά το θεωρώ αυτό επικίνδυνο.

Link to comment
Share on other sites

Το «Όχι» θα νικήσει!

Αυτός που λυσσομανάει σαν φαρμακερή οχιά είναι ο Μάρτιν Σουλτς, ο Γερμανός σοσιαλδημοκράτης πρόεδρος του Ευρωκοινοβουλίου. Θεωρεί ότι η κρίση στην Ελλάδα, του παρέχει δυνατότητες να γίνει καγκελάριος της Γερμανίας μετά τη Μέρκελ. Είναι πραγματικά απίστευτες οι δηλώσεις που έκανε στη γερμανική εφημερίδα Χάντελσμπλατ. Ούτε λίγο ούτε πολύ προανάγγειλε …βουλευτικές εκλογές μετά την Κυριακή, αν νικήσει το «Ναι» και υπηρεσιακή κυβέρνηση …«τεχνοκρατών» επιλογής της Γερμανίας, με τους οποίους το Βερολίνο θα συνάψει συμφωνία και «τότε θα πρόκειται για το τέλος της εποχής ΣΥΡΙΖΑ», όπως δήλωσε!

http://prin.gr/?p=7731

 

Δε με έχει συνηθίσει ο Δελαστίκ σε τόσο βαρύς χαρακτηρισμούς. Είναι ήπιων τόνων αρθογράφος. Το νόημα όμως του άρθρου του είναι μέσα στο πνεύμα των όσων διαδραματίζονται. Οι ξένοι επεμβαίνουν στα εσωτερικά απροκάληπτα τόσο που να υποκαθιστούν στο τι θα πουν τους αντιπολιτευόμενους. Τα λένε οι ξένοι για αυτούς. Αυτό όμως δίνει αφορμή για χαρακτηρισμούς προς τους πολιτικούς μας. Δε σέβονται τίποτα οι απ' έξω. Με αυτούς δε μπορείς να διαπραγματευτείς. Μόνον το ΝΑΙ σε όλα θέλουν. Δεν είναι δημοκράτες σε κανένα επίπεδο. Οικονομικό και κοινωνικό.

Έγινε επεξεργασία από Alexgk
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Από την δικιά μου οπτική θα έλεγα ευτυχώς που δεν συμφωνούμε σε αυτό. Δεν θα ήθελα σε καμιά περίπτωση να θεωρώ σωστό μια μεγάλη πληθυσμιακή ομάδα να μην έχει δικαίωμα ψήφου επειδή προσωπικά το θεωρώ αυτό επικίνδυνο.

 

Ποτε δεν ξερεις , ισως του χρονου να συγκλινουμε περισσοτερο :p 

Νομιζω πως εχω ακομα αρκετο χρονο για να κατασταλαξω στις τελικες αποψεις που θα υποστηριζω 

Link to comment
Share on other sites

Το «Όχι» θα νικήσει!

Αυτός που λυσσομανάει σαν φαρμακερή οχιά είναι ο Μάρτιν Σουλτς, ο Γερμανός σοσιαλδημοκράτης πρόεδρος του Ευρωκοινοβουλίου. Θεωρεί ότι η κρίση στην Ελλάδα, του παρέχει δυνατότητες να γίνει καγκελάριος της Γερμανίας μετά τη Μέρκελ. Είναι πραγματικά απίστευτες οι δηλώσεις που έκανε στη γερμανική εφημερίδα Χάντελσμπλατ. Ούτε λίγο ούτε πολύ προανάγγειλε …βουλευτικές εκλογές μετά την Κυριακή, αν νικήσει το «Ναι» και υπηρεσιακή κυβέρνηση …«τεχνοκρατών» επιλογής της Γερμανίας, με τους οποίους το Βερολίνο θα συνάψει συμφωνία και «τότε θα πρόκειται για το τέλος της εποχής ΣΥΡΙΖΑ», όπως δήλωσε!

http://prin.gr/?p=7731

 

Δε με έχει συνηθίσει ο Δελαστίκ σε τόσο βαρύς χαρακτηρισμούς. Είναι ήπιων τόνων αρθογράφος. Το νόημα όμως του άρθρου του είναι μέσα στο πνεύμα των όσων διαδραματίζονται. Οι ξένοι επεμβαίνουν στα εσωτερικά απροκάληπτα τόσο που να υποκαθιστούν στο τι θα πουν τους αντιπολιτευόμενους. Τα λένε οι ξένοι για αυτούς. Αυτό όμως δίνει αφορμή για χαρακτηρισμούς προς τους πολιτικούς μας. Δε σέβονται τίποτα οι απ' έξω. Με αυτούς δε μπορείς να διαπραγματευτείς. Μόνον το ΝΑΙ σε όλα θέλουν. Δεν είναι δημοκράτες σε κανένα επίπεδο. Οικονομικό και κοινωνικό.

Συμφωνώ εν μέρη οτι κανένας Σουλτς, Μουτς δεν πρέπει να πέρνει θέσει και να απειλεί ή να εμπλέκεται στις αποφάσεις του λαού.

 

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

attachicon.gifCJJ2BK3WoAAwkXh.png

Οι φίλοι μας οι τούρκοι όμως ? Φορέσαν τα παλτά και ήρθαν να βοηθήσουν το ΝΑΙ

:hehe: :hehe:

den_yparxei_elpida.jpg

 

Μην βάζεις ταμπέλες. Αν έχουν δικαίωμα να ψηφίσουν και τους βοηθάει το ΝΑΙ ή ΟΧΙ καλά κάνουν να ψηφίσουν.

Η υποτιθέμενη Δημοκρατία μας δίνει το δικαίωμα όλων στην άποψη όποια θα είναι αυτή.

Και εμείς όποιο θα είναι το αποτέλεσμα θα πρέπει να το φάμε,πιούμε κλπ χωρίς κουβέντα. Είμαστε ΕΜΕΙΣ και όχι εμείς και αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.