Jump to content



Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

astro άσε τον μίζερο ξεφτιλισμένο ιδιωτικό τομέα !
όπου δεν κάνει και τίποτα παρά μόνο να κλαίγεται !

και εξηγώ για να μην παρεξηγούμε τόσα χρόνια που κονόμαγαν όλοι τουμπεκί, φτιάξαν σπίτια αγόρασαν χωράφια και όλα αυτά φοροδιαφεύγοντας οι περισσότεροι !

 

σας μάρανε ο ιδιωτικός τομέας όλη την ώρα ο ιδιωτικός ιδιωτικός (και μην γυρίσει να πει κανένας για επενδύσεις γιατί πολύ απλά τις στείλαμε έξω από την Ελλάδα)

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω από το τέλος

Βεβαίως και ο λαός κρατάει το ταμείο.Και κρατάει το δικό του ταμείο.Το οποίο έχει και τις ανάλογες συνέπειες στο κράτος που μένει.

Από το 2001 που ήρθε το ευρό ο μέσος όρος μισθού των μέσων ελλήνων  ήταν 700 με 1000 ευρό.Ρωτάω εγώ τώρα....έζησε με αυτά ? Αγόρασε σπίτι, αυτοκίνητο,διακοπές,και κάθε είδους αγαθό που γέμισε το σπίτι του,με το περίσσευμα του μισθού του ? Όχι βέβαια,γιατί ο μισθός δεν έφτανε,Χρεώθηκε 200.000 για σπίτι.Χρεώθηκε 20.000 για αυτοκίνητο,χρεώθηκε άλλες 20.000 μέσω πιστωτικών καρτών για πολυτελή αγαθά.Χωρίς να βάζω χρέη στην εφορία και ταμεία που ίσως δημιούργησε. Με λίγα λόγια πήρε προκαταβολικά μισθούς 20-30 χρόνων,χωρίς ποτέ να σκεφτεί αν θα ζει ως τότε για να τους ξοφλήσει.Και όλα αυτά με τις ευλογίες των εκάστοτε κυβερνήσεων και των τραπεζών,Οι πρώτοι ενδιαφέρονταν μόνο για την καρέκλα τους.Οι δεύτεροι για το κέρδος.Βεβαίως και του τα έδιναν,βεβαίως και δεν άνοιξε το συρτάρι να τα πάρει από μόνος του.Άνοιγε όμως με πολύ ευκολία το δικό του συρτάρι να τα βάζει μέσα,χωρίς να σκεφτεί από που προέρχονταν και πως θα επιστραφούν.Εύκολο και άκοπο προς το παρόν χρήμα.Και όχι φίλε μου εγώ δεν έδωσα γλειφιτζούρια στα παιδιά μου.Γιαυτό και χρωστάω μόνο 1250 ευρό στην εφορία,και αυτά σε ρύθμιση.Παρόλα αυτά δεν κοιμάμαι την νύχτα για αυτό το μικρο χρέος (αν μπορείς να το πεις μικρό).

Όλοι φταίμε για την σημερινή καταντια της Ελλάδος.Άλλος λιγότερο και άλλος περισσότερο.Στους προηγμένους λαούς δεν παίρνουν δάνειο για αγορά σπιτιού.Παίρνουν δάνειο για να κάνουν επιχείριση.Έτσι δημιουργείται η ανάπτυξη και οι θέσεις εργασίας.Τα τούβλα και τα αυτοκίνητα δεν αποφέρουν κέρδος σε κανέναν.Αντίθετα,όλο ζητάνε για την συντήρησή τους.

Έτσι πήγαινε μπροστά η Ελλάδα τις δεκαετίες του 50-60-70 χωρίς πλαστικό ανύπαρκτο χρήμα και με την σκέψη του λαού στην δημιουργία και όχι στην πολυτέλεια και την επίδειξη.

Ας  κάνουμε λοιπόν την αυτοκριτική μας.Οι κυβερνήτες σε αυτό τον λαό μεγάλωσαν.Με αυτά τα πρότυπα γαλουχήθηκαν.Πως περιμένουμε λοιπόν κάτι καλύτερο.

Το λέει και ο λαός.....Η κυβέρνηση είναι ανάλογη του λαού της.

 

Σωστή η τοποθέτηση σου ως προς το πνέυμα φίλε μου, δυστυχώς όμως η αλήθεια είναι οτι η επένδυση σε μικρές/μεσαίες επιχειρήσεις στην Ελλάδα είναι σχεδόν βέβαιη καταστροφή σε όποιον το δοκιμάσει. Τα νούμερα λένε την αλήθεια.. κλείσαν σχεδόν όλοι ή φυτοζωούν χρωστώντας σε όποιον φοράει παπούτσια. Σταμάτησα να επιχειρώ το 2002 και απο τότε όποτε πέρασε απο το μυαλό μου και αφού το αξιολόγησα, απλά το ακύρωσα με συνοπτικές διαδικασίες. Εκτός αν είναι στη φύση σου να χρωστάς, να κοροιδεύεις η να έχεις  "πλάτες". Προτιμώ να δουλεύω για χαρτζηλίκι και να κοιμάμαι ήσυχος τα βράδυα όμως.. Κουράγιο σε αυτούς τους λίγους υγιείς που πάνε με το σταυρό στο χέρι και με σκληρή δουλειά και αξιοπρέπεια ακόμα αντέχουν. Είναι η μειοψηφία όμως.

 

Στην σύγχρονη Ελλάδα η ανάπτυξη είναι ανέκδοτο. Γραφειοκρατία, κανένας έλεγχος, καμμία θωράκιση. Ο απατεώνας πάντα θα υπονομεύει τη δουλεία του υγιή μιας και θα κάνει τα αίσχη και ουδείς θα τον τιμωρεί. Θα πουλάει κάτω του κόστους και εσύ θα ψάχνεσαι. Εδώ "ανάπτυξη" ήταν πάντα τα κονδύλια τύπου Delor που τα μοιραζόντουσαν μεταξύ τους οι εργολάβοι, τα έσπα που γίνανε μπουζούκια και μοτοσυκλέτες και αγροτικες επιδοτήσεις που γίνανε datsun και Ρουμάνες όπως έχει πεί συμφορουμίστας.

 

Γι'αυτό και τα τόσα δάνεια για σπίτια και αυτοκίνητα. Το να δανειστείς για μη βιώσιμη επιχείρηση σημαίνει οτι όχι μόνο θα χάσεις το κεφάλαιο που θα δανειστείς, αλλά θα δημιουργήσεις και επιπλέον χρέη που θα θές μια ζωή να τα ξεπληρώσεις.

 

Άλλωστε αν δε κάνω μεγάλο λάθος το concept του σύγχρονου καταναλωτικού δυτικού κόσμου είναι να χρεώνεσαι το σπίτι σου και σιγά σιγά να το ξεπληρώνεις

Έγινε επεξεργασία από Mastoras
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1ον Ο ιδιωτικός τομέας είναι και οι ελεύθεροι επαγγελματίες (τα λέω σωστά ?)
2ον Ο ιδιωτικός τομέας μπορεί να φοροδιαφύγει

3ον Ο ιδιωτικός τομέας αποτελείται από ένα κάρο επιχειρισούλες (στου γάμου του καραγκιόζη - άνοιξαν χωρίς λόγο ύπαρξης γιατί κάποιος του κορόιδεψε είτε το κράτος είτε κάποιος εξυπνάκιας άλλος για να τους φάει κανένα φράγκο)

 

 

υπάρχουν και ένα κάρο πολλά άλλα , αλλά το βασικό είναι ότι στον ιδιωτικό τομέα δεν μπορείς να φοροδιαφύγεις όσα και να παίρνεις και 5 εκατομμύρια να βγάλεις το χρόνο θα φορολογηθείς για 5 εκατομμύρια επειδή η εφορία έχει τα καταστατικά σου και τα πάντα όλα !

το τι κάνει όμως η εφορία είναι άλλο κεφάλαιο

 

α και

4ον Ο δημόσιος τομέας κινεί τον ιδιωτικό τομέα και όχι το αντίστροφο

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

astro άσε τον μίζερο ξεφτιλισμένο ιδιωτικό τομέα !

όπου δεν κάνει και τίποτα παρά μόνο να κλαίγεται !

και εξηγώ για να μην παρεξηγούμε τόσα χρόνια που κονόμαγαν όλοι τουμπεκί, φτιάξαν σπίτια αγόρασαν χωράφια και όλα αυτά φοροδιαφεύγοντας οι περισσότεροι !

 

σας μάρανε ο ιδιωτικός τομέας όλη την ώρα ο ιδιωτικός ιδιωτικός (και μην γυρίσει να πει κανένας για επενδύσεις γιατί πολύ απλά τις στείλαμε έξω από την Ελλάδα)

Ανατρίχιασα. Δε λέω τίποτα άλλο μέρα που είναι σήμερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

astro άσε τον μίζερο ξεφτιλισμένο ιδιωτικό τομέα !

όπου δεν κάνει και τίποτα παρά μόνο να κλαίγεται !

και εξηγώ για να μην παρεξηγούμε τόσα χρόνια που κονόμαγαν όλοι τουμπεκί, φτιάξαν σπίτια αγόρασαν χωράφια και όλα αυτά φοροδιαφεύγοντας οι περισσότεροι !

 

σας μάρανε ο ιδιωτικός τομέας όλη την ώρα ο ιδιωτικός ιδιωτικός (και μην γυρίσει να πει κανένας για επενδύσεις γιατί πολύ απλά τις στείλαμε έξω από την Ελλάδα

 

Είπεν ο νεοδιορισμένος ή έστω wannabe σχολικός φύλαξ 

Link to comment
Share on other sites

1ον Ο ιδιωτικός τομέας είναι και οι ελεύθεροι επαγγελματίες (τα λέω σωστά ?)

2ον Ο ιδιωτικός τομέας μπορεί να φοροδιαφύγει

3ον Ο ιδιωτικός τομέας αποτελείται από ένα κάρο επιχειρισούλες (στου γάμου του καραγκιόζη - άνοιξαν χωρίς λόγο ύπαρξης γιατί κάποιος του κορόιδεψε είτε το κράτος είτε κάποιος εξυπνάκιας άλλος για να τους φάει κανένα φράγκο)

 

 

υπάρχουν και ένα κάρο πολλά άλλα , αλλά το βασικό είναι ότι στον ιδιωτικό τομέα δεν μπορείς να φοροδιαφύγεις όσα και να παίρνεις και 5 εκατομμύρια να βγάλεις το χρόνο θα φορολογηθείς για 5 εκατομμύρια επειδή η εφορία έχει τα καταστατικά σου και τα πάντα όλα !

το τι κάνει όμως η εφορία είναι άλλο κεφάλαιο

 

α και

4ον Ο δημόσιος τομέας κινεί τον ιδιωτικό τομέα και όχι το αντίστροφο

μετά από τα παντιλίκια με το λατσετι ήρθε η πολιτική ανάλυση να μας αποτελειώσει.....

 

:( :( :(

Έγινε επεξεργασία από performer
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11063759_1677435555809079_22984766733853

βάλε αυτό ρε Αλέξη να σε ψηφίσουμε.....

 

ο κολλημενος αριστερος παντως και σε αυτο ΟΧΙ θα εριχνε......ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

 

 

Πιο εύκολο είναι φίλε μου να σταματήσει η Γή να γυρίζει παρά τα παραπάνω..

 

Όποιος προσπαθούσε να κάνει τα μισά απο τα παραπάνω θα τον τρώγανε λάχανο.. ιστορικά verified

 

Είναι ωραίο όμως να ονειρεύεσαι και εγώ μαζί σου όποτε σε ευχαριστώ :)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Γελάει ο κόσμος γελάει με αυτά που κάνατε. Συνέχεια των 40 χρόνων είστε με μια ιδέα αριστερά.

 

 Πανηγυρική ''αποκαθήλωση'' του πανό αγώνα από τις καθαρίστριες του υπ. Οικονομικών (Video)

Διορισμός του συντρόφου της Ρένας Δούρου στην ΕΥΔΑΠ ...

Ρουσφέτια Καμμένου την τελευταία στιγμή: Διόρισε 160 άτομα στο ΓΕΣ και το ΓΕΝ

26 τροπολογίες - ρουσφέτια του ΣΥΡΙΖΑ σε μια νύχτα |thetoc.gr

Βαρβιτσιώτης: Αυτά είναι όλα τα ονόματα συγγενών και φίλων που διόρισε ο ΣΥΡΙΖΑ

 

Ειλικρινά περίμενα κάτι διαφορετικό από εσάς αλλά τελικά το μόνο που κάνατε ήταν να συνεχίσετε το σερί και να χαϊδεύετε τους Δ.Υ. αγνοώντας τελείως τον ιδιωτικό τομέα που τους συμπεριφέρεστε σαν να είναι κλέφτες και πρέπει να τιμωρηθούν.

 

Και αυτά είναι τα πάνω πάνω... πιο κάτω γίνεται του βύσματος το κάγκελο. Εκτός από την βάση του πασοκ τάχθηκαν στο άρμα του συριζα και νδκρατες για αυτό τον λόγο. 

 

Και σε μέρος του ιδιωτικού τομέα όταν υπάρχουν μεγάλες επενδύσεις από πίσω το ίδιο ισχύει. Βύσμα και άγιος ο θεός.

Εκτός αν τα κεφάλαια αυτά δεν υποστήριξαν συριζα πριν τις εκλογές. @Ρεβανσισμός, και μάλιστα πολύ μεγάλος. 

 

Γελάνε και οι πέτρες σ αυτούς που ακόμα πιστεύουν ότι το συριζα σε μια νύχτα μάζεψε βάση αμόλυντη αξιοκρατική που θα πολεμήσει την διαφθορά.

ή ουρανοκατέβατοι είναι ή έχουν να πατήσουν το πόδι τους στην Ελλάδα 100 χρόνια.

 

Τα ντοτσοκάναλα απλά δεν τα ελέγχει, ακόμα. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λασπολογίες που προσπαθείτε να μου πετάξετε στο πρόσωπό μου επειδή λέω την αλήθεια δεν θα τις δεκτό ! @Mastoras,@performer ποτέ δεν μίλησα για πατιλικί κλπ συνεχίζεις να με συκοφάντης (είπα από την αρχή ότι πήγε να μου γυρίσει oversteer αλλά το έσωσα - δηλαδή έπρεπε να είχα πάει στο νοσοκομείο για να ευχαριστηθείς)  .

Μα φυσικά όταν σας θίξουν τον ιδιωτικό τομέα από ένα άτομο που σε 1-2 χρόνια θα είναι και αυτός ελεύθερος επαγγελματίας παθαίνετε ταράκουλο όλοι σας !
Δεν είμαι διορισμένος πουθενά , ακόμα σπουδάζω σε Δημόσιο ίδρυμα επειδή πέτυχα στις Πανελλήνιες εξετάσεις και ξέρω τι παίζει και στον ιδιωτικό τομέα και στον δημόσιο !
 

αυτό είναι για πριν

Για να γίνω ποιο συγκεκριμένος

Επίσης θα μπορούσαμε να πούμε ότι υπάρχουν και τρεις ιδιωτικοί τομέες για να γίνω πιο αντικειμενικός

1ος Ο παλιός που έχει βγάλει κάργα χρήμα (τωρινοί συνταξιούχοι) και κάποιοι ακόμα εργάζονται επειδή βαριούνται στο σπίτι τους  75%
2ος Ο Νέος που δεν έχει στον ήλιο μύρα και κλαίγεται επειδή ήλπιζε ότι θα συνεχιζότανε αυτό που γινότανε παλιά 20%

3ος Οι Μεγαλοκαρχαρίες που υπάρχουν από παλιά 5%

Link to comment
Share on other sites

Αφού σπουδάζεις ακόμα και έχεις τόσο καλή άποψη για το δημόσιο και τον ιδιωτικό τομέα, τα λόγια άλλων περισσεύουν. Συνέχισε να βάζεις τα πάντα στο ίδιο καζάνι. Δε μπορεί κάτι καλό θα βγει...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω από το τέλος

Βεβαίως και ο λαός κρατάει το ταμείο.Και κρατάει το δικό του ταμείο.Το οποίο έχει και τις ανάλογες συνέπειες στο κράτος που μένει.

Από το 2001 που ήρθε το ευρό ο μέσος όρος μισθού των μέσων ελλήνων  ήταν 700 με 1000 ευρό.Ρωτάω εγώ τώρα....έζησε με αυτά ? Αγόρασε σπίτι, αυτοκίνητο,διακοπές,και κάθε είδους αγαθό που γέμισε το σπίτι του,με το περίσσευμα του μισθού του ? Όχι βέβαια,γιατί ο μισθός δεν έφτανε,Χρεώθηκε 200.000 για σπίτι.Χρεώθηκε 20.000 για αυτοκίνητο,χρεώθηκε άλλες 20.000 μέσω πιστωτικών καρτών για πολυτελή αγαθά.Χωρίς να βάζω χρέη στην εφορία και ταμεία που ίσως δημιούργησε. Με λίγα λόγια πήρε προκαταβολικά μισθούς 20-30 χρόνων,χωρίς ποτέ να σκεφτεί αν θα ζει ως τότε για να τους ξοφλήσει.Και όλα αυτά με τις ευλογίες των εκάστοτε κυβερνήσεων και των τραπεζών,Οι πρώτοι ενδιαφέρονταν μόνο για την καρέκλα τους.Οι δεύτεροι για το κέρδος.Βεβαίως και του τα έδιναν,βεβαίως και δεν άνοιξε το συρτάρι να τα πάρει από μόνος του.Άνοιγε όμως με πολύ ευκολία το δικό του συρτάρι να τα βάζει μέσα,χωρίς να σκεφτεί από που προέρχονταν και πως θα επιστραφούν.Εύκολο και άκοπο προς το παρόν χρήμα.Και όχι φίλε μου εγώ δεν έδωσα γλειφιτζούρια στα παιδιά μου.Γιαυτό και χρωστάω μόνο 1250 ευρό στην εφορία,και αυτά σε ρύθμιση.Παρόλα αυτά δεν κοιμάμαι την νύχτα για αυτό το μικρο χρέος (αν μπορείς να το πεις μικρό).

Όλοι φταίμε για την σημερινή καταντια της Ελλάδος.Άλλος λιγότερο και άλλος περισσότερο.Στους προηγμένους λαούς δεν παίρνουν δάνειο για αγορά σπιτιού.Παίρνουν δάνειο για να κάνουν επιχείριση.Έτσι δημιουργείται η ανάπτυξη και οι θέσεις εργασίας.Τα τούβλα και τα αυτοκίνητα δεν αποφέρουν κέρδος σε κανέναν.Αντίθετα,όλο ζητάνε για την συντήρησή τους.

Έτσι πήγαινε μπροστά η Ελλάδα τις δεκαετίες του 50-60-70 χωρίς πλαστικό ανύπαρκτο χρήμα και με την σκέψη του λαού στην δημιουργία και όχι στην πολυτέλεια και την επίδειξη.

Ας  κάνουμε λοιπόν την αυτοκριτική μας.Οι κυβερνήτες σε αυτό τον λαό μεγάλωσαν.Με αυτά τα πρότυπα γαλουχήθηκαν.Πως περιμένουμε λοιπόν κάτι καλύτερο.

Το λέει και ο λαός.....Η κυβέρνηση είναι ανάλογη του λαού της.

Δηλαδη μου λες οτι ερχομαι εγω σε εσενα που εχεις μια τραπεζα και σου ζηταω δανειο 500.000 ευρω, εσυ μου ζητας ολα τα φορολογικα στοιχεια μου και βλεπεις οτι παιρνω μισθο 1000 ευρω το μηνα και δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις τα λεφτα σου πισω αλλα παρολα αυτα μου το δινεις και μετα φταιω εγω που στο ζητησα? Καπου το εχεις χασει λιγο. Για τα οικονομικα τις οικογενιας σου εισαι υπευθυνος εσυ για τα οικονομικα τον τραπεζων ειναι υπευθυνες οι τραπεζες και το συστημα τους και για τα οικονομικα των κρατων ειναι υπευθυνες οι κυβερνησεις. Αν οι κυβερνησεις που ειχαν τα ταμεια δεν ειχαν τα λεφτα να πληρωσουν τους υπαλληλους τους να εβγαιναν να πουν τι γινεται και να μην εδιναν τα λεφτα, αν οι τραπεζες ειχαν προβλημα να μην εδιναν δανεια οπου ναναι, αν καποιος οικογενιαρχης δεν εχει να παρει ψωμι να μην παρει γλειφιτζουρι στο παιδι του. Το 2009 ξαφνικα το κρατος ειχε οικονομικο προβλημα, φταινε οι κυβερνησεις που εδιναν λεφτα δεξια και αριστερα χωρις να τα εχουν. Αργοτερα εμφανιστηκε προβλημα στις τραπεζες, φταινε οι τραπεζες που εδιναν δανεια απο το τηλεφωνο τελεια και παυλα. Αυτη τη στιγμη ο κοσμος δεν πληρωνει τα δανεια τα δικα του πληρωνει την κακοδιαχειριση των δυο παραπανω. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λασπολογίες που προσπαθείτε να μου πετάξετε στο πρόσωπό μου επειδή λέω την αλήθεια δεν θα τις δεκτό ! @Mastoras,@performer ποτέ δεν μίλησα για πατιλικί κλπ συνεχίζεις να με συκοφάντης (είπα από την αρχή ότι πήγε να μου γυρίσει oversteer αλλά το έσωσα - δηλαδή έπρεπε να είχα πάει στο νοσοκομείο για να ευχαριστηθείς)  .

Μα φυσικά όταν σας θίξουν τον ιδιωτικό τομέα από ένα άτομο που σε 1-2 χρόνια θα είναι και αυτός ελεύθερος επαγγελματίας παθαίνετε ταράκουλο όλοι σας !

Δεν είμαι διορισμένος πουθενά , ακόμα σπουδάζω σε Δημόσιο ίδρυμα επειδή πέτυχα στις Πανελλήνιες εξετάσεις και ξέρω τι παίζει και στον ιδιωτικό τομέα και στον δημόσιο !

 

αυτό είναι για πριν

Για να γίνω ποιο συγκεκριμένος

Επίσης θα μπορούσαμε να πούμε ότι υπάρχουν και τρεις ιδιωτικοί τομέες για να γίνω πιο αντικειμενικός

1ος Ο παλιός που έχει βγάλει κάργα χρήμα (τωρινοί συνταξιούχοι) και κάποιοι ακόμα εργάζονται επειδή βαριούνται στο σπίτι τους  75%

2ος Ο Νέος που δεν έχει στον ήλιο μύρα και κλαίγεται επειδή ήλπιζε ότι θα συνεχιζότανε αυτό που γινότανε παλιά 20%

3ος Οι Μεγαλοκαρχαρίες που υπάρχουν από παλιά 5%

 

 

Απο περιέργεια τι σπουδάζεις;

Link to comment
Share on other sites

astro άσε τον μίζερο ξεφτιλισμένο ιδιωτικό τομέα !

όπου δεν κάνει και τίποτα παρά μόνο να κλαίγεται !

και εξηγώ για να μην παρεξηγούμε τόσα χρόνια που κονόμαγαν όλοι τουμπεκί, φτιάξαν σπίτια αγόρασαν χωράφια και όλα αυτά φοροδιαφεύγοντας οι περισσότεροι !

 

σας μάρανε ο ιδιωτικός τομέας όλη την ώρα ο ιδιωτικός ιδιωτικός (και μην γυρίσει να πει κανένας για επενδύσεις γιατί πολύ απλά τις στείλαμε έξω από την Ελλάδα)

 

Κούβα FTW, που ακόμα και αυτοί το αλλάζουν τώρα. :rolleyes:

 

...

2ον Ο ιδιωτικός τομέας μπορεί να φοροδιαφύγει

...

 

...αλλά το βασικό είναι ότι στον ιδιωτικό τομέα δεν μπορείς να φοροδιαφύγεις όσα και να παίρνεις....

 

Τρικυμία στο κρανίο FTW. :wacko:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού σπουδάζεις ακόμα και έχεις τόσο καλή άποψη για το δημόσιο και τον ιδιωτικό τομέα, τα λόγια άλλων περισσεύουν. Συνέχισε να βάζεις τα πάντα στο ίδιο καζάνι. Δε μπορεί κάτι καλό θα βγει...

@ARMAGEDDON, Ας σου απαντήσω εδώ τι εννοούσα με το παραπάνω αφού δε το έπιασες μιας και όπως είπες είμαι λακονική όπως όλες οι γυναίκες.

 

Οταν θα πας να δουλέψεις με το καλό, είτε στο δημόσιο, είτε στον ιδιωτικό τομέα, τότε θέλω να μου κάνεις μία χάρη. 

 

1) Τώρα που μιλάμε κάνε ένα bookmark τα post σου στο θέμα ειδικά σε αυτό που σου απάντησα.

2) Μετά που θα ψηθείς μερικά χρόνια (αν και το πρώτο αρκεί) πήγαινε στον browser.

3) Πάτα το bookmark απο το παρόν θέμα.

4) Απάντησε στον εαυτό σου.

5) Σου υπόσχομαι ότι το παρόν θέμα δε θα κλειδώσει και θα μπορέσεις να δώσεις την απάντηση ΤΟΤΕ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γελάει ο κόσμος γελάει με αυτά που κάνατε. Συνέχεια των 40 χρόνων είστε με μια ιδέα αριστερά.

 

 Πανηγυρική ''αποκαθήλωση'' του πανό αγώνα από τις καθαρίστριες του υπ. Οικονομικών (Video)

Διορισμός του συντρόφου της Ρένας Δούρου στην ΕΥΔΑΠ ...

Ρουσφέτια Καμμένου την τελευταία στιγμή: Διόρισε 160 άτομα στο ΓΕΣ και το ΓΕΝ

26 τροπολογίες - ρουσφέτια του ΣΥΡΙΖΑ σε μια νύχτα |thetoc.gr

Βαρβιτσιώτης: Αυτά είναι όλα τα ονόματα συγγενών και φίλων που διόρισε ο ΣΥΡΙΖΑ

 

Ειλικρινά περίμενα κάτι διαφορετικό από εσάς αλλά τελικά το μόνο που κάνατε ήταν να συνεχίσετε το σερί και να χαϊδεύετε τους Δ.Υ. αγνοώντας τελείως τον ιδιωτικό τομέα που τους συμπεριφέρεστε σαν να είναι κλέφτες και πρέπει να τιμωρηθούν.

post-37640-0-73800000-1436093250_thumb.j

btw δεν είδα πουθενά στο ψηφοδέλτιο να γράφει ΝΔ/Συριζα/ΠαΣοκ/ΚΚε/Ανελ κτλ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.