Jump to content



Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Λοιπόν. Αυτό το πράγμα που ξεκινάει σε 6 ώρες δεν είναι δημοψήφισμα. Ένα καλοστημένο θέατρο είναι. Άλλωστε θέατρο ήταν και η όλη διαδιακασία στη Βουλή/κανάλια όλες αυτές τις μέρες.

 

ΝΑΙ για να απενοχοποιήσουμε όλους τους προηγούμενους που μας έφεραν εδώ - διότι και εμείς οι ίδιοι θα ζητάμε πλέον επίσημα μνημόνιο -  και να έχουμε και άλλο μνημόνιο.

ΌΧΙ για να ξαναμπούμε στις διαπραγματεύσεις  - το παραδέχτηκαν όλοι πια - και άρα πάλι σε νέο μνημόνιο.

 

Έξοδος από ευρά, ευρώπες κλπ είναι για γέλια. Τα πρόβατα είναι χρήσιμα μέσα στο "μαντρί" και όχι απ' έξω.

 

Προσωπικά θεωρώ ότι δεν θα μας δωθεί στο μέλλον άλλη τέτοια κραυγαλέα περίπτωση να ΑΠΕΧΟΥΜΕ.

Μέρες το φωνάζω για αποχή. Μέρες το λέω ότι μας ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ. Όλοι αυτοί οι αλήτες μας βλέπουν που σφαζόμαστε γελάνε και λένε "ρε τα πρόβατα το χαψαν".

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες φορές, η αλήθεια πονάει και χαρακτηρίζεται με ένα απλό,'τελείως λάθος άποψη'.

Κατά τ`άλλα δεν έχω καταλάβει σε τι διαφωνούμε,Διαβάζοντας πολλές φορές τα 2 συμπεράσματά σου.

Για την άποψη του ΝΑΙ ελπίζω ότι δεν απευθύνεσαι σε μένα,μιας και δεν έχω εκφράσει σε κανένα μου ποστ  άποψη για το τι πρέπει να ψηφίσουμε.Αντίθετα μάλιστα έχω πει ευθέως ότι η ψήφος μου σε αυτό το θέμα βρίσκεται στο Δ/Γ,Δ/Α μιας και δεν έχω αποφασίσει ακόμα,ή αν θες δεν με έπεισε κανένας ως τώρα.Και αυτό μπορώ να το αποδείξω αφαιρώντας την και μετέπειτα να την ξαναπροσθέσω.Πολύ καλή αυτή η επιλογή από τους Mod.

Τέλος μπορεί και να μην κατάλαβα καλά αυτά που διάβασα,όποτε άκυρα τα πιο πάνω.Πραγματικά τα διάβασα πάνω από 10 φορές,δεν μπόρεσα να βγάλω σαφή εικόνα της άποψής σου..Δεν ξέρω τι φταίει....δεν ξέρω Ελληνικά.....είναι δύσκολη η ώρα....Δεν έχει και πολύ σημασία.Απόψεις ανταλάζουμε και δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούμε σε όλα.

Ο κοσμος τα λεφτα δεν τα βρηκε στο δρομο καποιος του τα εδωσε θες το αφεντικο του θες το δημοσιο θες η τραπεζες, μονος του παντως δεν ανοιξε το συρταρι και τα πηρε. Οταν εσυ κανεις μια δουλεια και σου λεει το αφεντικο σου θα παιρνεις 2000 μισθο π.χ ρωτας απο που τα βγαζει και στα δινει; Παιρνεις λοιπον εσυ τα φραγκα σου και κανεις τη ζωη σου και μετα απο χρονια σου λεει αυτος δεν μπορω να σου δινω 2000 θα παρεις 1000 και μαθαινεις οτι τοσα χρονια δεν μπορουσε να σε πληρωνει αυτο το ποσο αλλα το εκανε γιατι δανιζοταν. Απο που κι ως που φταις εσυ γιαυτο; Εσυ ησουν ο υπευθυνος; Ενας υπαλληλος εισαι που λενε κανε αυτο και το κανεις. Αν οι τραπεζες εβλεπαν καποιον που δεν μπορουσε να πληρωσει το δανειο και παρολα αυτα του το εδιναν κακο κεφαλιου τους, αν το κρατος δεν μπορουσε να πληρωνει αυτους τους μισθους κακως τους εδινε ο κοσμος δεν φταει καπου, απο τη στιγμη που εδιναν λεφτα καλα εκανε και αγοραζε σπιτια και αυτοκινητα. Αν εσυ αυριο διαλυσεις οικονομικα την οικογενια σου αγοραζοντας παιχνιδια και γλυφιτζουρια στο παιδι σου χωρις να δαθετεις την αντιστοιχη τσεπη φταει το παιδι σου που στα ζητησε η εσυ που του τα εδωσες; Ποιος κραταει το ταμειο και ξερει τι γινετε, ο λαος;
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία το έπαιξαν πάντως τα ΜΜΕ, κατάφεραν να μην ακουστεί καθόλου και να περασει στα ψιλά αυτό. 4-5 χρόνια φψνάζουμε ότι δεν ειναι βιώσιμο το χρεος και λέμε να το διαπραγματευτούμε. Η απάντηση από ΝΔ-ΠΑΣΟΚ η ίδια, "Είναι βιωσιμο, θα το πληρωσουμε"

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία το έπαιξαν πάντως τα ΜΜΕ, κατάφεραν να μην ακουστεί καθόλου και να περασει στα ψιλά αυτό. 4-5 χρόνια φψνάζουμε ότι δεν ειναι βιώσιμο το χρεος και λέμε να το διαπραγματευτούμε. Η απάντηση από ΝΔ-ΠΑΣΟΚ η ίδια, "Είναι βιωσιμο, θα το πληρωσουμε"

 

Προς τα πού φωνάζεις?

 

Το λέει ξεκάθαρα :

 

...Όμως σημαντικές αλλαγές που έγιναν έκτοτε στις πολιτικές - χαμηλότερα πρωτογενή πλεονάσματα και μια αδύναμη μεταρρυθμιστική προσπάθεια που θα επιβαρύνει την ανάπτυξη και τις ιδιωτικοποιήσεις - οδηγούν σε σημαντικές νέες ανάγκες χρηματοδότησης...

...

Για να εξασφαλισθεί με υψηλές πιθανότητες ότι το χρέος είναι βιώσιμο, οι ελληνικές πολιτικές πρέπει να επανέλθουν σε σωστή πορεία, αλλά επίσης, κατ' ελάχιστον, οι ωριμάνσεις των υφιστάμενων ευρωπαϊκών δανείων πρέπει να επιμηκυνθούν σημαντικά, ενώ θα χρειασθεί να παρασχεθεί νέα ευρωπαϊκή χρηματοδότηση με παρόμοιους όρους παραχώρησης για να καλυφθούν οι χρηματοδοτικές ανάγκες τα επόμενα χρόνια...

 

Κοινώς ότι έγραψα πιο πάνω = άχρηστες / βρώμικες κυβερνήσεις, ψηφιζόμενες απο έναν άχρηστο / βρώμικο λαό με ένα και μόνο κριτήριο : την βόλεψή του.

Οι τελευταίες δεν έκαναν ή έκαναν ελάχιστα για τα απολύτως γνωστά προβλήματα στο εσωτερικό της χώρας.

 

Παράδειγμα : σε αυτούς τους 5 μήνες, τί ακριβώς έκανε ο Σύριζα για να χτυπήσει τις παθογένειες στο εσωτερικό της χώρας?

Το μόνο που είδα , είναι τα γνωστά νταιλίκια με τους δανειστές (μετάφραση : και θέλω τα λεφτά και δεν θα κάνω τα απαιτούμενα).

Σε καμιά περίπτωση δεν λέω ότι οι προηγούμενοι εκαναν κάτι, αλλά βλέπω κάτι τετοια άρθρα και κολλάμε στους "κακούς" δανειστές και όχι στις άχρηστες κυβερνήσεις. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Προς τα πού φωνάζεις?

 

Το λέει ξεκάθαρα :

 

...Όμως σημαντικές αλλαγές που έγιναν έκτοτε στις πολιτικές - χαμηλότερα πρωτογενή πλεονάσματα και μια αδύναμη μεταρρυθμιστική προσπάθεια που θα επιβαρύνει την ανάπτυξη και τις ιδιωτικοποιήσεις - οδηγούν σε σημαντικές νέες ανάγκες χρηματοδότησης...

...

Για να εξασφαλισθεί με υψηλές πιθανότητες ότι το χρέος είναι βιώσιμο, οι ελληνικές πολιτικές πρέπει να επανέλθουν σε σωστή πορεία, αλλά επίσης, κατ' ελάχιστον, οι ωριμάνσεις των υφιστάμενων ευρωπαϊκών δανείων πρέπει να επιμηκυνθούν σημαντικά, ενώ θα χρειασθεί να παρασχεθεί νέα ευρωπαϊκή χρηματοδότηση με παρόμοιους όρους παραχώρησης για να καλυφθούν οι χρηματοδοτικές ανάγκες τα επόμενα χρόνια...

 

Κοινώς ότι έγραψα πιο πάνω = άχρηστες / βρώμικες κυβερνήσεις, ψηφιζόμενες απο έναν άχρηστο / βρώμικο λαό με ένα και μόνο κριτήριο : την βόλεψή του.

Οι τελευταίες δεν έκαναν ή έκαναν ελάχιστα για τα απολύτως γνωστά προβλήματα στο εσωτερικό της χώρας.

 

Παράδειγμα : σε αυτούς τους 5 μήνες, τί ακριβώς έκανε ο Σύριζα για να χτυπήσει τις παθογένειες στο εσωτερικό της χώρας?

Το μόνο που είδα , είναι τα γνωστά νταιλίκια με τους δανειστές (μετάφραση : και θέλω τα λεφτά και δεν θα κάνω τα απαιτούμενα).

Σε καμιά περίπτωση δεν λέω ότι οι προηγούμενοι εκαναν κάτι, αλλά βλέπω κάτι τετοια άρθρα και κολλάμε στους "κακούς" δανειστές και όχι στις άχρηστες κυβερνήσεις. 

Δεν έκανε όσα θα μπορούσε να κάνει, αλλά πρεπει να δεχτείς ότι 40 χρόνια σαπίλας δεν φευγουν σε 6 μήνες. Η διαφθορά εχει ριζωσει. Ειδικά δε την στιγμη που δεν υπάρχει χρημα και το μισό πολιτικο προσωπικό ασχολείται με τους δανειστες

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αλλά όταν φτάνεις στο χείλος του γκρεμού, χρειάζεται αποφασιστικότητα και γεναίες αποφάσεις ανεξαρτήτως πολιτικού κόστους.

Φταίει βέβαια και ο διεφθαρμένος έλληνας που ψήφισε αυτόν που θα έσκιζε τα μνημόνια και όχι αυτόν που θα έσκιζε την διαφθορά (άραγε υπάρχει? Μόνο τον Λεβέντη σκέφτομαι).

 

Άραγε θα αλλάξει ποτέ η ισορροπία? Θα υπάρχει η κρίσιμη μάζα για την αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία το έπαιξαν πάντως τα ΜΜΕ, κατάφεραν να μην ακουστεί καθόλου και να περασει στα ψιλά αυτό. 4-5 χρόνια φψνάζουμε ότι δεν ειναι βιώσιμο το χρεος και λέμε να το διαπραγματευτούμε. Η απάντηση από ΝΔ-ΠΑΣΟΚ η ίδια, "Είναι βιωσιμο, θα το πληρωσουμε"

Ο Γιωργάκης ακολούθησε σχέδιο με το οποίο πέταξε την χώρα στο ΔΝΤ. Το ΔΝΤ έφτιαξε πρόγραμμα το οποίο απλά χειροτέρεψε τα πράγματα στην χώρα. Κατηγορήθηκε από την κυβέρνηση ότι είναι ο βασικός υπαίτιος που δεν βρέθηκε όλο αυτό το διάστημα λύση και ότι επιμένει σε αυτή την λάθος συνταγή. Όλως τυχαίως μια βδομάδα πριν το δημοψήφισμα η έκθεση του ταμείου ενισχύει την θέση του όχι, την θέση της κυβέρνησης για το κούρεμα και ταυτόχρονα δημιουργεί προϋποθέσεις απόλυτου ναυαγίου στις συνομιλίες ανάμεσα στις δύο πλευρές που θα ακολουθήσουν μετά από αυτό το δημοψήφισμα. Διότι εμείς θα πάμε με την έκθεση του ταμείου στα χέρια μας στις συνομιλίες, όταν αυτό είναι η κύρια κόκκινη γραμμή των Ευρωπαίων.

 

Όλως τυχαίως το ταμείο οδηγεί μεθοδικά την χώρα στην οικονομική κατάρρευση και την ταυτόχρονη απομάκρυνσή της από τους υπόλοιπους Ευρωπαίους.

 

Στο μεταξύ 150 δις σε υδρογονάνθρακες βρίσκονται εντός αποκλειστικής οικονομικής ζώνης της Ελλάδας. Ένας εχτές στην ουρά του ΑΤΜ πίσω μου καθόταν και έλεγε ότι είχε ακούσει φήμες για αίτημα δανείου από την Bank of America ύψους 89 δις με παράλληλο ξεπούλημα των υδρογονανθράκων στους Αμερικανούς. Δεν βρήκα τίποτα στο Internet οπότε ας το εντάξουμε στην ηλίθια προπαγάνδα και τα κολοκύθια τούμπανα. Ας το κρατήσουμε όμως και στην άκρη του μυαλού μας.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία το έπαιξαν πάντως τα ΜΜΕ, κατάφεραν να μην ακουστεί καθόλου και να περασει στα ψιλά αυτό. 4-5 χρόνια φψνάζουμε ότι δεν ειναι βιώσιμο το χρεος και λέμε να το διαπραγματευτούμε. Η απάντηση από ΝΔ-ΠΑΣΟΚ η ίδια, "Είναι βιωσιμο, θα το πληρωσουμε"

 

Newsbreak: Άνοιξε οποιαδήποτε έκθεση του IMF και κάπου θα το δεις γραμμένο. Απλά να σου θυμίσω ότι το IMF δε θα έμπαινε στο δεύτερο πρόγραμμα της Ελλάδας αν δεν υπήρχε η σχετική παράγραφος στο EG 11/12.

Link to comment
Share on other sites

Ο κοσμος τα λεφτα δεν τα βρηκε στο δρομο καποιος του τα εδωσε θες το αφεντικο του θες το δημοσιο θες η τραπεζες, μονος του παντως δεν ανοιξε το συρταρι και τα πηρε. Οταν εσυ κανεις μια δουλεια και σου λεει το αφεντικο σου θα παιρνεις 2000 μισθο π.χ ρωτας απο που τα βγαζει και στα δινει; Παιρνεις λοιπον εσυ τα φραγκα σου και κανεις τη ζωη σου και μετα απο χρονια σου λεει αυτος δεν μπορω να σου δινω 2000 θα παρεις 1000 και μαθαινεις οτι τοσα χρονια δεν μπορουσε να σε πληρωνει αυτο το ποσο αλλα το εκανε γιατι δανιζοταν. Απο που κι ως που φταις εσυ γιαυτο; Εσυ ησουν ο υπευθυνος; Ενας υπαλληλος εισαι που λενε κανε αυτο και το κανεις. Αν οι τραπεζες εβλεπαν καποιον που δεν μπορουσε να πληρωσει το δανειο και παρολα αυτα του το εδιναν κακο κεφαλιου τους, αν το κρατος δεν μπορουσε να πληρωνει αυτους τους μισθους κακως τους εδινε ο κοσμος δεν φταει καπου, απο τη στιγμη που εδιναν λεφτα καλα εκανε και αγοραζε σπιτια και αυτοκινητα. Αν εσυ αυριο διαλυσεις οικονομικα την οικογενια σου αγοραζοντας παιχνιδια και γλυφιτζουρια στο παιδι σου χωρις να δαθετεις την αντιστοιχη τσεπη φταει το παιδι σου που στα ζητησε η εσυ που του τα εδωσες; Ποιος κραταει το ταμειο και ξερει τι γινετε, ο λαος;

 

Θα ξεκινήσω από το τέλος

Βεβαίως και ο λαός κρατάει το ταμείο.Και κρατάει το δικό του ταμείο.Το οποίο έχει και τις ανάλογες συνέπειες στο κράτος που μένει.

Από το 2001 που ήρθε το ευρό ο μέσος όρος μισθού των μέσων ελλήνων  ήταν 700 με 1000 ευρό.Ρωτάω εγώ τώρα....έζησε με αυτά ? Αγόρασε σπίτι, αυτοκίνητο,διακοπές,και κάθε είδους αγαθό που γέμισε το σπίτι του,με το περίσσευμα του μισθού του ? Όχι βέβαια,γιατί ο μισθός δεν έφτανε,Χρεώθηκε 200.000 για σπίτι.Χρεώθηκε 20.000 για αυτοκίνητο,χρεώθηκε άλλες 20.000 μέσω πιστωτικών καρτών για πολυτελή αγαθά.Χωρίς να βάζω χρέη στην εφορία και ταμεία που ίσως δημιούργησε. Με λίγα λόγια πήρε προκαταβολικά μισθούς 20-30 χρόνων,χωρίς ποτέ να σκεφτεί αν θα ζει ως τότε για να τους ξοφλήσει.Και όλα αυτά με τις ευλογίες των εκάστοτε κυβερνήσεων και των τραπεζών,Οι πρώτοι ενδιαφέρονταν μόνο για την καρέκλα τους.Οι δεύτεροι για το κέρδος.Βεβαίως και του τα έδιναν,βεβαίως και δεν άνοιξε το συρτάρι να τα πάρει από μόνος του.Άνοιγε όμως με πολύ ευκολία το δικό του συρτάρι να τα βάζει μέσα,χωρίς να σκεφτεί από που προέρχονταν και πως θα επιστραφούν.Εύκολο και άκοπο προς το παρόν χρήμα.Και όχι φίλε μου εγώ δεν έδωσα γλειφιτζούρια στα παιδιά μου.Γιαυτό και χρωστάω μόνο 1250 ευρό στην εφορία,και αυτά σε ρύθμιση.Παρόλα αυτά δεν κοιμάμαι την νύχτα για αυτό το μικρο χρέος (αν μπορείς να το πεις μικρό).

Όλοι φταίμε για την σημερινή καταντια της Ελλάδος.Άλλος λιγότερο και άλλος περισσότερο.Στους προηγμένους λαούς δεν παίρνουν δάνειο για αγορά σπιτιού.Παίρνουν δάνειο για να κάνουν επιχείριση.Έτσι δημιουργείται η ανάπτυξη και οι θέσεις εργασίας.Τα τούβλα και τα αυτοκίνητα δεν αποφέρουν κέρδος σε κανέναν.Αντίθετα,όλο ζητάνε για την συντήρησή τους.

Έτσι πήγαινε μπροστά η Ελλάδα τις δεκαετίες του 50-60-70 χωρίς πλαστικό ανύπαρκτο χρήμα και με την σκέψη του λαού στην δημιουργία και όχι στην πολυτέλεια και την επίδειξη.

Ας  κάνουμε λοιπόν την αυτοκριτική μας.Οι κυβερνήτες σε αυτό τον λαό μεγάλωσαν.Με αυτά τα πρότυπα γαλουχήθηκαν.Πως περιμένουμε λοιπόν κάτι καλύτερο.

Το λέει και ο λαός.....Η κυβέρνηση είναι ανάλογη του λαού της.

Έγινε επεξεργασία από venex58
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω από το τέλος

Βεβαίως και ο λαός κρατάει το ταμείο.Και κρατάει το δικό του ταμείο.Το οποίο έχει και τις ανάλογες συνέπειες στο κράτος που μένει.

Από το 2001 που ήρθε το ευρό ο μέσος όρος μισθού των μέσων ελλήνων  ήταν 700 με 1000 ευρό.Ρωτάω εγώ τώρα....έζησε με αυτά ? Αγόρασε σπίτι, αυτοκίνητο,διακοπές,και κάθε είδους αγαθό που γέμισε το σπίτι του,με το περίσσευμα του μισθού του ? Όχι βέβαια,γιατί ο μισθός δεν έφτανε,Χρεώθηκε 200.000 για σπίτι.Χρεώθηκε 20.000 για αυτοκίνητο,χρεώθηκε άλλες 20.000 μέσω πιστωτικών καρτών για πολυτελή αγαθά.Χωρίς να βάζω χρέη στην εφορία και ταμεία που ίσως δημιούργησε. Με λίγα λόγια πήρε προκαταβολικά μισθούς 20-30 χρόνων,χωρίς ποτέ να σκεφτεί αν θα ζει ως τότε για να τους ξοφλήσει.Και όλα αυτά με τις ευλογίες των εκάστοτε κυβερνήσεων και των τραπεζών,Οι πρώτοι ενδιαφέρονταν μόνο για την καρέκλα τους.Οι δεύτεροι για το κέρδος.Βεβαίως και του τα έδιναν,βεβαίως και δεν άνοιξε το συρτάρι να τα πάρει από μόνος του.Άνοιγε όμως με πολύ ευκολία το δικό του συρτάρι να τα βάζει μέσα,χωρίς να σκεφτεί από που προέρχονταν και πως θα επιστραφούν.Εύκολο και άκοπο προς το παρόν χρήμα.Και όχι φίλε μου εγώ δεν έδωσα γλειφιτζούρια στα παιδιά μου.Γιαυτό και χρωστάω μόνο 1250 ευρό στην εφορία,και αυτά σε ρύθμιση.Παρόλα αυτά δεν κοιμάμαι την νύχτα για αυτό το μικρο χρέος (αν μπορείς να το πεις μικρό).

Όλοι φταίμε για την σημερινή καταντια της Ελλάδος.Άλλος λιγότερο και άλλος περισσότερο.Στους προηγμένους λαούς δεν παίρνουν δάνειο για αγορά σπιτιού.Παίρνουν δάνειο για να κάνουν επιχείριση.Έτσι δημιουργείται η ανάπτυξη και οι θέσεις εργασίας.Τα τούβλα και τα αυτοκίνητα δεν αποφέρουν κέρδος σε κανέναν.Αντίθετα,όλο ζητάνε για την συντήρησή τους.

Ας  κάνουμε λοιπόν την αυτοκριτική μας.Οι κυβερνήτες σε αυτό τον λαό μεγάλωσαν.Με αυτά τα πρότυπα γαλουχήθηκαν.Πως περιμένουμε λοιπόν κάτι καλύτερο.

Το λέει και ο λαός.....Η κυβέρνηση είναι ανάλογη του λαού της.

 

Βασική αρχή του καπιταλισμού είναι το οικονομικό ρίσκο που παίρνει κάποιος όταν δανείζει λεφτά.

«Έπαιξες - έχασες - πληρώνεις» Δεν ξέρω σε ποιο είδος  διακυβέρνησης πληρώνει αυτός που στα πήρε,  σίγουρα όμως όχι στον καπιταλισμό.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ψήφισα.Ψήφισα με την καρδία και όχι με την λογική.Απόφαση στιγμής ήταν.Ελπίζω η καρδιά μου από αύριο να παραμείνει στην θέση της.

Καλό αποτέλεσμα και εύχομαι το καλύτερο για την Ελλάδα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ψήφισα.Ψήφισα με την καρδία και όχι με την λογική.Απόφαση στιγμής ήταν.Ελπίζω η καρδιά μου από αύριο να παραμείνει στην θέση της.

Καλό αποτέλεσμα και εύχομαι το καλύτερο για την Ελλάδα.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 χρόνια σαπίλας δεν φευγουν σε 6 μήνες

Γελάει ο κόσμος γελάει με αυτά που κάνατε. Συνέχεια των 40 χρόνων είστε με μια ιδέα αριστερά.

 

 Πανηγυρική ''αποκαθήλωση'' του πανό αγώνα από τις καθαρίστριες του υπ. Οικονομικών (Video)

Διορισμός του συντρόφου της Ρένας Δούρου στην ΕΥΔΑΠ ...

Ρουσφέτια Καμμένου την τελευταία στιγμή: Διόρισε 160 άτομα στο ΓΕΣ και το ΓΕΝ

26 τροπολογίες - ρουσφέτια του ΣΥΡΙΖΑ σε μια νύχτα |thetoc.gr

Βαρβιτσιώτης: Αυτά είναι όλα τα ονόματα συγγενών και φίλων που διόρισε ο ΣΥΡΙΖΑ

 

Ειλικρινά περίμενα κάτι διαφορετικό από εσάς αλλά τελικά το μόνο που κάνατε ήταν να συνεχίσετε το σερί και να χαϊδεύετε τους Δ.Υ. αγνοώντας τελείως τον ιδιωτικό τομέα που τους συμπεριφέρεστε σαν να είναι κλέφτες και πρέπει να τιμωρηθούν.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το σχολειο που ψηφιζω μου φανηκε πως ειχε πολυ παραπανω κοσμο σε σχεση με αλλες φορες

Βεβαια το δελτιο λεει "αποδεχεσε αυτο και αυτο" ναι η οχι 

Καλο θα ηταν να υπηρχε ενα μεγαλος πινακας που να ειχα τουλαχιστον τα μετρα 

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να μοιράσω χαστούκια σήμερα αλλά έμεινα στο ύψος μου 1,86 δεν έπεσα στο επίπεδο τους hehe.gif

25 χρονών τεμπέληδες που ζούνε με την σύνταξη της γιαγιάς και δεν πάνε να βρουν μια δουλειά (όποιος θέλει να βρει βρίσκει δόξα το θεό χωράφια έχουμε ξενοδοχεία έχουμε εδώ στο νησί) αλλά το παίζουνε επαναστάτες.

ότι ψηφίσαμε ψηφίσαμε παιδιά ότι είναι να γίνει θα γίνει οπότε chill out και περιμένετε να δούμε τι θα γίνει .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.