Jump to content



Τι γνώμη έχετε για τις Gigabyte?


blazetom

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!!

Τι γνώμη έχετε για την εταιρία Gigabyte και τις μητρικές της?

Θέλω γνώμες και προσωπικές εμπειρίες. Ευχαριστώ!!!! :109:

Έχω την καλύτερη άποψη για τις μητρικές της Gigabyte. Σταθερότητα και αξιοπιστία.

Link to comment
Share on other sites

Βράχος από άποψη σταθερότητας, αξιόπιστες και αρκετά συμφέρουσες από άποψη τιμής χωρίς να υστερούν σε τίποτα σχεδόν από άλλες ακριβότερες. Για o/c δεν ξέρω γιατί στα συστήματα που είχα gigabyte τα είχα default ολα

Link to comment
Share on other sites

Τρομερη σταθεροτητα και αξιοπιστια σε σχεση με την πολυ χαμηλη τιμη τους!αλλα τουλαχιστον σε πεντιουμ 4 δεν πανε καθολου σε ovrclocking!πολυ μετρια πραγματα!και απο οτι διαπιστωσα θελουν πολλα volt και σε μνημη αλλα και σε core για να πανε εστω λιγο πιο ψηλα!

Link to comment
Share on other sites

Τα πλεονεκτήματα της Gigabyte είναι σταθερότητα, ποιότητα και ίσως ο καλύτερος εξοπλισμός, Η διάταξη της μητρικής δεν με ενθουσιάζει βέβαια. Τέλος αν εξαιρέσουμε τις μητρικές με Nforce3 δεν είναι και η καλύτερη επιλογή για overclocking.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και εγω... Σταθεροτης, αξιοπιστια, ποιοτης! Ουτε διαφημηστικο να καναμε :D Εξοπλισμος που καλυπτει και τον πιο απαιτητικο... Απο ο/c μετρια πραγματα αν και για τις nf3 μητρικες εχω ακουσει πολυ καλα λογια.

Προσωπικα δεν το εχω μετανιωσει που εμπιστευτικα τη gigabyte!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω κάνει o/c σε Gigabyte, σε default που γνωρίζω είναι σταθερότατες και δίνουν πάρα πολλά για τα λεφτά τους. Προσωπική εμπειρία έχω από τις Socket A με KT266Α και τώρα ΚΤ333 (δεν θυμάμαι μοντέλο) που χρησιμοποιεί ο αδερφός μου και από την K8VT800 Pro που έχω στον Α64.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε παλικαρια δεν ειναι και οι πιο φθηνες.....το αντιθετο θα ελεγα εγω....κατα τα αλλα φυσανε,οσες περασανε απο τα χερια μου πεταγανε .μονο μειονεκτημα το μικρο αλλα σημαντικο overvoltage που κανανε.

Link to comment
Share on other sites

μονο μειονεκτημα το μικρο αλλα σημαντικο overvoltage που κανανε.

Τι να πω και γω με την asus που εδωσα 1.8 απο bios σημερα και με το που το μετρησα μου πεσανε τα μαλλια? 1.872 παρακαλω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μονο μειονεκτημα το μικρο αλλα σημαντικο overvoltage που κανανε.

Για αλλους ειναι πλεονεκτημα αυτο Nazzz.......... :045:

Περι AMD μητρικων αποψεις θα βρεις εκει..........

Παντως μερικες τους δεν εχουν τις extreme ρυθμισεις αλλων μητρικων αλλα σε εμενα εχουν αποδειχθει αρκετα σταθερες στα βασανιστηρια τους.............

Ειδικα αυτη που εχω τερματιζει τα ορια σε Α64 κι ειναι ο,τι το καλυτερο σε Α64 754....... :118:

Link to comment
Share on other sites

To μόνο που είχα ζηλέψει στην NF2 ήταν οτι είχε 4 dimm slots και θα μπορούσα να πιάσω το 1 G με την προσθήκη άλλων 2 dimm για να έχω dc εν αντιθέσι με τις περισσότερες που είχαν 3 dimm slots και έπρεπε να πετύχεις συνδυασμό π.χ. 2 single sided 256+1 512 double sided.....και αν.

Σε Default καταστάσεις είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.