Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Samael

Aι ρα κ συ...εδω παλευουμε να μαζεψουμε το rare set ακομα... :(

Υπομονή...Αν τα μαζέψεις ολα απο τώρα τι θα κάνεις μετά? :p Παντως περα απο την πλάκα, πολλά απο τα κομμάτια των σετ δεν αξίζουν, οποτε πρεπει να κοιτάτε πάντα τι σετ μπονους δινει το σετ στα 3,5 κλπ κομμάτια ωστε να φοράτε αυτά που αξίζουν. Υπάρχουν άλλα κομμάτια που ειναι πολύ καλύτερα απο αυτά του σετ. Το Dire Maul επαναλαμβάνω ειναι κορυφή... Εχει απίστευτα drops.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα τα κοματια του παλιο-Battlegear of Wrath απλα σπερνουν....

http://www.thottbot.com/?i=37874

Δινει κ καλα bonuses

The set gives these bonuses as more pieces are worn:

3: Increases the attack power granted by Battle Shout by 30.

5: 20% chance after using an offensive ability requiring rage that your next offensive ability requires 5 less rage to use.

8: 4% chance to parry the next attack after a block.

To DM το γουσταρω κ γω πολυ,εχω κ το κλειδι κ μπαινεις απο το Pavilion,τρως 4 Bosses

σε ~1ωρα κ ειναι αρχοντας.5μαν ολα αυτα,και αμα εισαι τυχερος κανει spawn κ κανενα

rare mob στην αρενα στο τελος :D

Link to comment
Share on other sites

Χεχε δε μιλαω για τα επικ. Ναι τα επικ ειναι πολύ καλά, μιλαω για τις μπλε σετ. Για να παρεις τα 8 αυτά επικ , πρεπει να παιζεις 6 μήνες σε guild που παει καθε μερα MC, και παλι μερικά απο τα αντικέιμενα ειναι σπανιοτατα.

Link to comment
Share on other sites

Tο μπλε σετ των warrior απλα sucks...

http://wow.allakhazam.com/db/itemset.html?setid=189

3 pieces: +50 Armor.(τριχες κατσαρες...)

5 pieces: +20 Attack Power.(~2 dps ειναι αυτο....)

6 pieces: When struck in combat inflicts 2 Arcane damage to the attacker.(WoW!!)

7 pieces: Restores 5 health every 5 sec.(παλι καλα,ο Taugrom θα γλυτωνει πολυ μανα :p)

8 pieces: 1% chance to stun a victim struck in combat for 1 seconds.(τουλαχιστον το 1 ειναι ακαιρεος.... :TD: )

Link to comment
Share on other sites

Για να πάει κανείς Tribute Run στο DM χρειάζεται να έχουν όλοι το chest που σε κάνει να μοιάζεις με Ogre ή μόνο ένας απο το party? Πείτε μου γιατί δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα...

’μα δείτε τι set-bonuses δίνει πάντως το Cenarion των druid θα βάλετε τα γέλια. Τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα για το Stormrage Set αλλά σε κάνουν τελείως healbot.. Η Blizzard θα πρέπει να το κοιτάξει λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

Για να πάει κανείς Tribute Run στο DM χρειάζεται να έχουν όλοι το chest που σε κάνει να μοιάζεις με Ogre ή μόνο ένας απο το party? Πείτε μου γιατί δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα...

’μα δείτε τι set-bonuses δίνει πάντως το Cenarion των druid θα βάλετε τα γέλια. Τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα για το Stormrage Set αλλά σε κάνουν τελείως healbot.. Η Blizzard θα πρέπει να το κοιτάξει λίγο...

Οχι, ενας πρεπει να το εχει μονο...αν θυμαμαι καλα 8 rugged leather, 4 runecloth bolt, 1 rune thread και το πραμα που παιρνεις απο το καλαθι. Αυτα ειναι για να το φτιαξεις αν δεν το εχεις ηδη. Το quest το παιρνεις μεσα στο dm.

Priests, druids κ shamans δυστυχως μεσα σε MC,Onyxia healbots κανονικα. Πολυ βαρεμάρα. Εγω βαριόμουν υπερβολικά, εριχνα τα τοτεμ μου και προσεχα μηπως χρειαζόταν καποιος healing...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι συμβαίνει πάντως έχει ενδιαφέρον. Κοίταγα στο thottbot τα talents του shaman και πέτυχα το mana tide. Μου έκανε εντύπωση που δεν το είχα προσέξει, οπότε είπα να το τσεκάρω λίγο. Ε λοιπόν mana tide rank1 οι trainers του orgrimaar δε μου βγάζουν. Πάνε κατευθείαν στο rank2!!!

post-48-1416072141,859_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LL_NEO

δεν ξέρω τι συμβαίνει πάντως έχει ενδιαφέρον. Κοίταγα στο thottbot τα talents του shaman και πέτυχα το mana tide. Μου έκανε εντύπωση που δεν το είχα προσέξει, οπότε είπα να το τσεκάρω λίγο. Ε λοιπόν mana tide rank1 οι trainers του orgrimaar δε μου βγάζουν. Πάνε κατευθείαν στο rank2!!!

Απλά χρειάζεται να έχει πάρει το αντίστοιχο talent πρώτα που θα σου δίνει το rank1 Mana Tide.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει για 1.500.355η φορά να ξαναπέσανε οι σέρβερς (ελληνιστί "εξυπηρέτες") της πολυαγαπημένης μας εταιρείας , που υποτίθεται μετά την εβδομαδιαία συντήρηση , όλα δουλεύουν καλύτερα . Το παιχνίδι έπρεπε να το βγάλει η Microsoft ή η ΙΒΜ , τέρμα , αυτή η εταιρεία δεν είχε τα ..............καρύδια για τέτοιου μεγέθους παιχνίδια . Σήμερα ανακοινώθηκε ότι οι παίκτες ξεπέρασαν τα 4.000.000 , χωρίς να υπολογίζετε η αγορά της κίνας. Τέλοςπάντων ,υπομονή .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

Το παιχνίδι έπρεπε να το βγάλει η Microsoft ή η ΙΒΜ , τέρμα , αυτή η εταιρεία δεν είχε τα ..............καρύδια για τέτοιου μεγέθους παιχνίδια

ωραια λογικη man

με την ιδια λογικη τις ferrari πρεπει να τις βγαζει η fiat για να ειναι ποιο φτηνες,

τα αυγα να τα βραζουμε σε κρυο νερο για να μην μας καινε οταν τα τρωμε

και τα windows να τα βγαζει μια εταιρια που βγαζει εκδοσεις linux για να ειναι και αυτα ανοιχτου κωδικα.

απλα ειναι παραλογο αυτο που λες. αν εβγαζε η microsoft αυτο το παιχνιδι τοτε δεν θα ειχε καμια σχεση εκεινο το παιχνιδι με αυτο που ειναι τωρα.αυτο το παιχνιδι εχει τη σφραγιδα της blizzard και αν δεν υπηρχε αυτη δεν θα υπηρχε και το παιχνιδι.

και αν οι εταιριες που λες εχουν τα καρυδια να βγαλουν τετοια παιχνιδια θα τα ειχαν βγαλει μεχρι σημερα. αλλα απο τις εταιριες που αναφερεις η μια (microsoft) μεχρι σημερα εχει να δειξει μονο μετριοτητες σε θεματα gaming και η ibm δεν ξερω αν εχει βγαλει κανενα παιχνιδι ακομα.

imo η blizzard ειναι η καλυτερη εταιρια κατασκευης παχνιδιων για pc. θυμιζω starcraft ,warcraft, wow. στην ιαπωνια υπαρχει ακομα και σημερα καναλι στην τηλεοραση που κανει αναλυση αγωνων starcraft.

το starcraft ζει και βασιλευει και ας ειναι παιχνιδι του 98. δεν το εχει ξεπερασει κανενα ακομα σε αυτο το ειδος.

δε μιλαω καν για frozen throne και wow

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχω παιξει αλλο mmorpg και δε ξερω τι γινεται με αλλες εταιριες για να συγκρινω. αν εχει παιξει καποιος αλλος απο εδω ας μας πει καμια εμπειρια του να παρουμε μια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά , δεν υπάρχει λόγος ούτε να λογοφέρνουμε ούτε να τσαντιζόμαστε . Η εταιρεία ΤΕΧΝΙΚΑ , δεν είχε τη δυνατότητα να καλύψει τέτοιας έκτασης παιχνίδι ,πως να το κάνουμε ,ούτε Microsoft είναι ούτε ΙΒΜ . Αυτό εννοούσα ,όταν είπα ότι δεν είχε τα .........καρύδια. Από την άλλη έχει πολλούς καλούς προγραμματιστές και κυρίως παραγωγούς παιχνιδιών (games producers) ,που στην Αμερική παίρνουν τρελλά λεφτά . Αυτοί λοίπουν από τις άλλες εταιρείες , αλλά αν τους βάλει στο μάτι ο Μπιλλάκος , και τουσ σκάσει χοντρά λεφτά , δεν νομίζω να μείνουν στην Blizz.

H blizz μαζεύει ΜΗΝΙΑΙΑ (4.000.000 Χ 12 ΕΥΡΏ =) 48.000.000 ΕΥΡΏ μόνο από συνδρομές , ίσως λέω και λίγα , βάλτε και τους καινούργιους , καλά δεν μπορεί μετά από τόσο καιρό να φτιάξει την υποδομή της ?

Τόριξαν κιαυτοί στην "κονόμα " , αυτή είναι η ουσία .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.