Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Shaman

"Πήχτρα" σε Έλληνες νομίζω είναι ο Crushridge αλλά και στον Daggerspine είμαστε αρκετοί (οι περισσότεροι από το Lab παίζουμε εκεί - SLN και Greekfragma μας μένουν). .

Από το Μάη φυλάω το 10day trial για το Σολωνάκο, αλλά δεν μας κάνει τη χάρη... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

WORLD OF ROGUECRAFT, EPISODE 2

Καλά δεν το συζητάω, κατεβάστε το ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ! Πέθανα στο γέλιο λέμε...!!Πέρα απο τα γνωστά που χώνει στους rogue ο τύπος τα παρουσιάζει με πολύ χιούμορ. Ίσως το καλύτερο WoW video που έχω δει...

http://forums-en.wow-europe.com/thread.aspx?fn=wow-warlock-en&t=96541&p=1&tmp=1#post96541

@Warlord:

"Πήχτρα" σε Έλληνες νομίζω είναι ο Crushridge αλλά και στον Daggerspine είμαστε αρκετοί (οι περισσότεροι από το Lab παίζουμε εκεί - SLN και Greekfragma μας μένουν). Απλά στον Crushridge θα τα "πάρεις" πάνω στη βδομάδα με τους Ιταλούς. Θα σου πρότεινα να έρθεις Daggerspine. Οι περισσότεροι είναι Σκανδιναβοί, που θα τους χαρακτήριζα πολιτισμένους σε γενικές γραμμές. Εννοείται θα πάρεις horde για να είμαστε μαζί. Μη σε ψάχνουμε τώρα σε όλο το STV να σε φάμε...

Το τι επαγγέλμα θα πάρεις εξαρτάται και απο το class που θα επιλέξεις.

Εχω κατεβάσει και το 3 και ειναι πολυ καλό. Δειχνει πως ενας γυμνός rogue (χωρίς ρουχα, και μονο με ενα dagger 1-2 damage) τρωει warriors και paladins που ειναι με κανονικές στολές, criticals 1300 damage κλπ...rogue imba ftw!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μονο το spam ρε sparmer. ειναι οτι καραδοκις να ποσταρης. σε 7 λεπτα τσουπ πεταχτηκες. ολοι την ωρα εδο κοιτας ωρε?

trooper το 3 ητταν καραστημενο τη να λεμε τωρα. εκτος απο την μαχη με τον rogue ολες η αλλες τα ατομα δεν τον βαρουσαν ελεος δλδ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Εχω κατεβάσει και το 3 και ειναι πολυ καλό. Δειχνει πως ενας γυμνός rogue (χωρίς ρουχα, και μονο με ενα dagger 1-2 damage) τρωει warriors και paladins που ειναι με κανονικές στολές, criticals 1300 damage κλπ...rogue imba ftw!

;)

Βασικά το πάει ανάποδα! Το 3 βγήκε πρώτο, τώρα το 2 και όπου να'ναι θα βγει και το 1. Είμαι σίγουρος θα έχει γέλιο.. Έτσι και φάνε nerf οι rogue να φταίει ο τύπος, βλέπω τον zyx να φτιάχνει World of Warlockcraft :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια το video το εχω δει ισα με 30 φορες. ηταν μεγαλο φεση πολλα απο τα παιχνιδια που εκανε. δεν λεω οτι δεν μπορει ο rogue να φαει εναν rogue κ με 1 dps dagger χωρις ο αλλος rogue να τον ακουμπιση. αλλα με τους warrior ειδηκα με εκεινον στη σπηλια κ με τον τελευτεο ηταν τα μεγαλυτερα φεσια που εχω δει. κ νομιζω εχουν παρει κ θεσει κ απο την blizz κ ειπαν οτι ηταν σικε το video

Link to comment
Share on other sites

ελα ενταξη ειδα κ το 2 οχι ολο ακομα γιατι τι να δω? απλα ενα γελοιο τιποτενιο video? μπορω να φτιαξω ενα τετοιο για ολες τις class το 3 ειχε κ μια καπως αξιοπρεπεια ειχε κ μερικες καλες μαχες. το συγγεκριμενο video απλα το ξευτιλησε ο τυπακος. γιατι δεν εκανε εναν rogue τελος παντον ο τυποκος? δλδ θελει να δει Locks να kick @@ αν θελει εχει στο daggers pine που ειναι αητητη απο πολλους παιχτες. ας μαθει πρωτα τον Lock κ μετα ας ερθει να μιληση για rogue.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

ελα ενταξη ειδα κ το 2 οχι ολο ακομα γιατι τι να δω? απλα ενα γελοιο τιποτενιο video? μπορω να φτιαξω ενα τετοιο για ολες τις class το 3 ειχε κ μια καπως αξιοπρεπεια ειχε κ μερικες καλες μαχες. το συγγεκριμενο video απλα το ξευτιλησε ο τυπακος. γιατι δεν εκανε εναν rogue τελος παντον ο τυποκος? δλδ θελει να δει Locks να kick @@ αν θελει εχει στο daggers pine που ειναι αητητη απο πολλους παιχτες. ας μαθει πρωτα τον Lock κ μετα ας ερθει να μιληση για rogue.

Εεεεε, μην τα παίρνεις όλα στα σοβαρά και μου συγχίζεσαι!!Το video είχε πολύ γέλιο, πέρα απο το αν έχει δίκιο ή όχι.

Btw ο ίδιος είναι που έχει και τον rogue και τον warlock. Τον rogue τον έκανε μετά για να αποδείξει ότι είναι overpowered.

Τέσπα, άστα αυτά τώρα..Βάλε τα καλά σου γιατί πάμε MC. :p

Link to comment
Share on other sites

χτες πήγαμε DM(North) , το βασίλειο των patrol. Μας ξεσκίσανε κανονικά , ψόφησε ο καθένας δύο φορές . Κάτι τέτοια βλέπεις και μετά το LBRS σου φαίνεται σαν παιδική χαρά .

Πάντως το Zul Gurub εξακολουθεί να είναι στην κορυφή , ό,τι πρέπει για μαζόχες παίκτες . Τα bosses πολύ δύσκολα και το drop rate πολύ φτωχό . Ποιός διεστραμμένος το σκέφτηκε στην blizz , ο τύπος πρέπει να έχει πολλά απωθημένα , lol.

Επειδή φαίνεται ότι οι παίκτες δεν το προτιμάνε και πολύ , προγραμμματίζουν στην blizz να το χαμηλώσουν και να αυξήσουν τα drops .

Link to comment
Share on other sites

τι να προτημησω απο το ζουλ γκουρουμπ?

θελει την ιδια ωρα με MC και τα ντροπς ειναι κατα την πλειονοτητα τους μπλε τιποτενια σετακια τις πλακας.

μονο καλα weeapons και trinkets εχει αλλα σιγα μη φαω τις ωρες μου εκει μεσα αντι να παω bwl

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από radiatedsoul

τι να προτημησω απο το ζουλ γκουρουμπ?

θελει την ιδια ωρα με MC και τα ντροπς ειναι κατα την πλειονοτητα τους μπλε τιποτενια σετακια τις πλακας.

μονο καλα weeapons και trinkets εχει αλλα σιγα μη φαω τις ωρες μου εκει μεσα αντι να παω bwl

To ΖG δεν φτιάχτηκε για μεγάλα guilds που πηγαίνουν ΜC.

Eμεις π.χ. ΖG πάμε για χαβαλέ και για να γεμίζουμε τις μέρες μας αφού το MC το βγάζουμε σε 5 ώρες. Παραυτα το ZG είναι πολύ διασκεδαστικό και τα drops δεν είναι τόσο χάλια όσο τα λες, πολλά είναι ισάξια με αυτά του MC. ’σε που στο ΜC άντε να πάρεις ένα epic σε κάθε run, αν είσαι τυχερός από drops και dkp.

Το BWL είναι άλλη φάση, πολύ πιο δύσκολο από το ΜC. Aν το guild δεν βγάζει άνετα Ragnaros, δεν έχει καμία δουλειά εκεί.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου,

το αν αξίζει ή όχι το ZG , φαίνεται από το population (δημοτικότητα) του συγκεκριμένου dungeon . Λοιπόν ,σύμφωνα με το φόρουμ της blizz είναι το χαμηλότερο σε δημοτικότητα , και γιαυτό η blizz σκέφτεται να το κάνει πιο εύκολο , με περισσότερα drops . Λοιπόν , το να προσπαθούν είκοσι άτομα να φάνε μια τύπισσα , που έχει 26.000 mana , μάλλον μαζοχισμός ΄είναι παρά παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τούς "προχωρημένους".

Αποφάσησα και στο 53 lvl πήγα τον rogue μου στο AV. με 2 επισκέψεις που έκανα (σάββατο/κυριακή) η φήμη μου στο αντίστοιχο clan έχει φτάσει στο μισό του friendly. Την πρώτη ημέρα είχα 947 hk και την δεύτερη 1567. Ετσι όπως πάει το θέμα μέσα στο τέλος της εβδομάδος προβλέπω να είμαι revered (αν όλα πάνε καλά). Αυτό το βλέπετε φυσιολογικό? Το rep ανεβαίνει πάντα έτσι αέρα πατέρα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

φίλε μου,

το αν αξίζει ή όχι το ZG , φαίνεται από το population (δημοτικότητα) του συγκεκριμένου dungeon . Λοιπόν ,σύμφωνα με το φόρουμ της blizz είναι το χαμηλότερο σε δημοτικότητα , και γιαυτό η blizz σκέφτεται να το κάνει πιο εύκολο , με περισσότερα drops . Λοιπόν , το να προσπαθούν είκοσι άτομα να φάνε μια τύπισσα , που έχει 26.000 mana , μάλλον μαζοχισμός ΄είναι παρά παιχνίδι.

Καλό θα είναι να ξέρεις κάποια πράγματα πριν εκφράσεις γνώμη...

Φαντάζομαι οτι μιλάς για την Bat Boss, που πίστεψε με, είναι πιο εύκολη και από το Draki...

Drain mana από hunters και αν χρειαστεί priests, και μόλις δεν εχει καθόλου, dps.

Interrupt όταν παέι να κάνει heal και να απλώνεστε όταν έρχονται οι νυχτερίδες που ρίχνουν τις βόμβες. Το drain mana συνεχίζεται σε όλη τη μάχη, γιατι κάνει γρήγορα regen.

Το ZG δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο. Όλα τα boss fights είναι πολύ ευχάριστα και χρειάζεται να σκεφτείς κάποια πράγματα και όχι ντου και όπου βγάλει...

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ ujin συμφωνω θελει τροπο και τα λοιπα που λες. πες μου ομως...γιατι να μην πηγαινουμε bwl αφου τελιωσουμε το mc και να πηγαινουμε zul gurub που θελει ιδια ωρα και ιδιο κοπο?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.