Jump to content



Ερωτημα για Sleeved προεκτασεις τροφοδοτικου. Αξιζουν;


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!

 

Πηρε λοιπον που λετε το ματι μου αυτα ( 1, 2 , 3 , 4 )τα καλωδια (ειναι και σε χρωματα που θελω). 

 

Ερωτησεις: 

 

α. Ειναι καλωδια προεκτασης, σωστα; Δηλαδη θα κουμπωσουν πανω στα υπαρχοντα και θα χρησιμοποιηθουν ως προεκτασεις;

β. Αξιζει η αγορα τους; 

 

Συνολο 30€ βγαινουν με 2-3€ μεταφορικα. 

 

Θελω να τα χρησιμοποιησω ως anti-sleeving λυσεις. Το κουτι μου εχει καλυπτρα για το τροφοδοτικο στο κατω μερος την οποια συντομα θα χρησιμοποιησω , οποτε δε θα φαινεται το παστιτσιο. 

 

Ευχαριστώ για την όποια απαντηση! 

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι είναι επεκτάσεις καλωδίων συνδέονται με τα υπάρχοντα καλώδια (για αυτό λέει male-female)

2) Αξίζουν μόνο αν θες μεγαλύτερα καλώδια. Εγώ προσωπικά δεν θα τα αγόραζα για 30 ευρώ, εκτός αν πραγματικά τα χρειαζόμουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Μεγαλύτερο καλώδιο θα ήθελα μόνο στην περίπτωση του 12v που ίσα ίσα φτάνει να κουμπωσει.

Όλα τα αλλα είναι άνετα.

Ο μόνος λόγος που έχω είναι ο αισθητικός ουσιαστικά!

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά τα χρήματα τα 30 ευρώ, εγώ δεν θα τα έδινα. Θα τα έδινα για έναν καλό ανεμιστήρα η μια ψύκτρα π.χ αλλά για επέκταση καλωδίων no.

 

Βέβαια δικά σου είναι τα χρήματα, αν τα γουστάρεις τόσο πολύ πάρτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω 5 ανεμιστηρες και πηρα προσφατα την ψυκτρα της υπογραφης! Ξερω οτι ειναι πολλα, απλα ηθελα να μαθω αν πραγματικα το αξιζουν , just for the looks of it. Ειναι το μονο incomplete στοιχειο στο κουτι μου. 

 

Εφοσον λες οτι δε το αξιζουν , θα σκεφτω καποια αλλη οικονομικοτερη λυση, ή απολυτως καμμια αλλη λυση :p 

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τα ιδια στο e-shop , με περιπου 1.80€ παραπανω , αλλα γλιτωνω μεταφορικα, εαν τα παρω. Η τσεπη στο τελος του μηνα θα δειξει αν μπορουν να αγοραστουν. Και εγω μονο για τα looks τα θελω. Το 12V παντως ειναι οριακα κουμπωμενο και αυτο θα ηταν χρησιμο για εξτρα λογους (εκτος των lookz) . Παντως το σκεφτομαι αρκετα! Δεν εχω καταληξει σε αποφαση ακομη :)

Link to comment
Share on other sites

Άσε τα αυτά !! :p

Ανασκουμπώσου και άρχισε να sleevάρεις !

Αφού το τροφοδοτικό θα το κρύψεις, δεν χρειάζεται καν να το ανοίξεις , οπότε πας το sleeve, μέχρι το κουτί του μόνο!

Και μπορείς να μακρύνεις επιλεκτικά όποιο βύσμα χρειάζεται επέκταση και όσο ακριβώς χρειάζεται !

Ο οδηγός υπάρχει, τα εργαλεία είναι απλά .....οπότε όλα τα άλλα είναι προφάσεις ! :hehe:
Κάνε και μερικές φωτό να γουστάρουμε ! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο το λινκ σέρνεται απείρως από το ταπατοκ άρα θα πάω πισι και θα τσεκάρω. Το είχα δει παλιότερα. Δεν είναι προφάσεις είναι ότι το χέρι μου δε πιάνει deep για deep [emoji14] και θα τα κάνω μαντάρα. Βέβαια αν το κόστος το επιτρέπει
Θα κάνω προσπάθειες πιστεύω :)

 

ohhh... Το κοστος ανερχεται στα ιδια και παραπανω, απο το να αγορασω απλα τα 4 καλωδια που αναφερω...και με τις εναλλακτικες, θα καταστρεψω τα παντα... Ουτε κατα διαννοια :p (με ξερω γι'αυτο το λεω ) .

Παντως ο οδηγος θα κρατηθει , τον ειχα ξαναδει και τον ειχα προσπερασει... 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.