Jump to content



Assetto Corsa-Mods-Downloads etc.


GeoF1

Recommended Posts

Δεν νομίζω. Τσάμπα είναι. Δοκίμασε το.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό είπα, το δοκίμασα και μου άρεσε και εξήγησα γιατί (ηχοι-handling). Εσένα γιατί δεν σου αρέσει είμαι περίεργος να μάθω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από που να ξεκινήσω.
Οκ ας μην αναφερθώ στο 3D που είναι από τα χειρότερα mods στο RD.
Ας μην αναφερθώ στους απαισιους ήχους .
Αλλά θα σταθώ στο ffb , που έχει τεράστιο dead zone, κοπανάει και δεν δίνει αίσθηση.
Το lock είναι τεράστιο σαν να οδηγας φορτηγό.
Τα physics από την άλλη φαίνονται plausible αλλά δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να το προτιμήσω έναντι official αυτοκινήτων ή άλλων ποιοτικότατων mods πχ σαν το hybrid RSS που καταφέρνει το αδύνατο δλδ να ξεπεράσει την kunos.

Φυσικά περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυς κοσμος τρελαθηκε με το RSS Hybrid mod σε σημειο μεχρι και να αμφισβητησουν τον....λορδο κουνος!:p

Δεν εχω τρεξει τιποτε σε συγχρονα φορμουλακια στο AC,μονο λιγο το 98T(φανταστικο!).

Διαβασα οτι το θεικο τους handling εχει να κανει με κατι μη ρεαλιστικο.

Δεν μπορεις να το κανεις bottom-out,να βρει κατω το πατωμα,οποτε η ακριβεια απο το παραθυρο.

Αεροδυναμικα παντα μιλαμε δεν δουλευει οπως πρεπει στην πραγματικοτητα αφου παντα τρεχει αερας απο κατω.

Το ευχαριστο οδηγημα οφειλεται κατατι σε ...παραλειψη-παραβλεψη βασικων κανονων ρευστοδυναμικης.

Σιγουρα το μονοθεσιο,φερραρι 2017,της κουνος εχει data,τιμες και ευρος αυτων απο την μαμα φερραρι που δεν εχει το mod.

Οποτε διαλεχτε,πιστοτητα και ...βαραμαρα(κουνος) η τελεια αισθηση οδηγησης και προκληση αλλα ...quess work και τυχαια νουμερα και παραλειψεις βασικων?

Εδω κολλαει...κολοκυθοπιτα!

Τυχαινει μερικες φορες να εχεις αληθινα data και να εισαι οπαδος του ρεαλισμου και το αποτελεσμα να ειναι χειροτερο απο τυχαια data.

Εδω μπαινει και ο παραγοντας αντικειμενικοτητας.Οτι μας αρεσει δεν ειναι και το καλυτερο.

Επισης διαβαζω οτι τα F1 της κουνος δεν χρησιμοποιουν πραγματικα υψη(ride heights) γενικως,ειναι πολυ ψηλοτερα ετσι ωστε να μπορουν να δουλευουν με πιο μαλακα ελατηρια με σκοπο προοδευτικοτητα ειδικα οταν εχεις grippy λαστιχα.

Μεγαλο μπερδεμα με την αεροδυναμικη.

Ουσια,η προτιμηση στον τροπο οδηγησης δεν σημαινει και καλυτερη ποιοτητα και πιστοτητα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να σε τσιγκλίσω!

Πέρα από την πλάκα, κάποια στιγμή θα μεταφερθεί ο υπολογιστής στο σαλόνι. Έχουμε αγοράσει το Assetto και θα το δοκιμάσουμε και αυτό.

Άλλωστε όλοι εμείς που ασχολούμαστε με εξομοιωτές οδήγησης, δεν απορρίπτουμε κάποια παιχνίδια και "οπαδικά" να υποστηρίζουμε μόνο το "Ένα το καλό!".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πριν 9 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Από τα καλύτερα mods που κυκλοφορούν.

Θα άξιζε να το τρέχαμε σε ένα G.G.

Ginetta SuperCup 2017 V1.2

 

release_logo-jpg.214838

Αν είναι τόσο καλό, γιατί όχι!

(Να δω πότε θα βρω χρόνο να το δοκιμάσω... άντε βάλτε το για να αναγκαστώ:hehe:)

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Από τα καλύτερα mods που κυκλοφορούν.

Θα άξιζε να το τρέχαμε σε ένα G.G.

Ginetta SuperCup 2017 V1.2

 

release_logo-jpg.214838

Μου κάνει εντύπωση που σου αρέσει αυτό ενώ ήσουν τόσο αρνητικός με το Renault π.χ. Έτυχε και το δοκίμασα πριν κανα δυο εβδομάδες, το αυτοκίνητο έχει στρέμματα γκριπ και κάνει κάτι περίεργα γλιστρήματα όπου μένεις με τέρμα γκάζι και όχι μόνο μαζεύεται μόνο του αλλά εν τέλει πας πιο γρήγορα. Σαν τα λάστιχα να μην χάνουν ποτέ το γκριπ για να το ξανακερδίσουν, μου φαίνεται εντελώς αφύσικα on rails.

Έγινε επεξεργασία από gchristod
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Δοκίμασες τη νεότερη έκδοση;

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το δοκίμασα πριν περίπου 15 ημέρες, έχει βγει στο ενδιάμεσο? Διόρθωσαν τα λάστιχα? Δεν το παρακολουθώ και τόσο στενά, όποτε κάτσει.

 

Εδιτ: Μόλις το είδα το changelog, καμία αλλαγή στα λάστιχα, μόνο στιν αρχική πίεσή τους που έτσι κι αλλιώς την είχα αλλάξει. Έβαλαν όμως τρύπες να μπαίνει φρέσκο αεράκι στα πίσω παράθυρα, ίσως αυτό να κάνει τη διαφορά :p 

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος gchristod έγραψε:

Το δοκίμασα πριν περίπου 15 ημέρες, έχει βγει στο ενδιάμεσο? Διόρθωσαν τα λάστιχα? Δεν το παρακολουθώ και τόσο στενά, όποτε κάτσει.

Ναι βγήκε καινούργιο πριν μια εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος liakjim έγραψε:

Ναι βγήκε καινούργιο πριν μια εβδομάδα.

Δες το edit μου, δεν άλλαξαν τίποτα σχετικό με τα λάστιχα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.