Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


Recommended Posts

Eντελως ατοπο το παράδειγμα σου wizard με τον 7700κ των 5Ghz

Εχουμε ένα σκριν που δειχνει ότι η reference 1080 out of the boc είναι 20% ταχυτερη από reference 980τι στο firestrike.

 

Εσυ στο παραπανω ατυχες παράδειγμα, παρουσιάζεις την 1080 σαν  μια τεζαρισμενη oced 980Ti, δηλαδή πηρες και ειδες ότι η 1080 δεν μπορει να πιασει παραπανω ρολοι από αυτό που ηδη εχει out of the box?

 

Το +20% επιδοσεις το ειδαμε out of the box.

Αν δουμε και +20% επιδοσεις σε μια συγκριση 980ti oced με 1080oc ναι είναι σιγουρο ότι είναι καλυτερο αρχιτεκτονικα.

Το αν η αυξηση επιδοσεων θα ερθει απο καλυτερο clock to clock performance, η αν βελτιωσαν το oc efficience και το τσιπακι μπορει να δουλευει σε συχνοτητες των 2Ghz δεν με ενδιαφερει.Εγω σαν καταναλωτης αυξηση επιδοσεων θελω να δω, δεν με πειραζει ο τροπος που θα ερθει.

 

Στο ξανα λεω και η 980 είναι πιο αργη clock to clock από 780ti, με την λογικη σου 780τι>980.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Wizard! said:

Να στο πω ξανά μπας και το καταλάβεις.

 

Βγάζει η Intel τον i7 6700K στα 4GHz. Την επόμενη χρονιά τον ονομάζει i7 7700K (πχ) και τον πουλάει στα 5GHz.

Σαφώς και είναι πιό γρήγορος out-of-the-box.

Είναι καλύτερος αρχιτεκτονικά;

Ειναι. Οχι οσο θελεις εσυ και εγω και ο 9000+rpm. Αλλα ειναι τοσο καλυτερος αρχιτεκτονικα που μπορει κ δουλευει στα 5 ενω ο αλλος στα 4.

 

Το out of the box δε σε ενδιαφερει?? γιατι κοιτας τα εσωτερικα χαρακτηριστικα? (εφοσον κανενα προιον δε μπορει να φτασει το νεο με ΟΣΟ OC)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 9000+rpm said:

Eντελως ατοπο το παράδειγμα σου wizard με τον 7700κ των 5Ghz

Εχουμε ένα σκριν που δειχνει ότι η reference 1080 out of the boc είναι 20% ταχυτερη από reference 980τι στο firestrike.

 

Εσυ στο παραπανω ατυχες παράδειγμα, παρουσιάζεις την 1080 σαν  μια τεζαρισμενη oced 980Ti, δηλαδή πηρες και ειδες ότι η 1080 δεν μπορει να πιασει παραπανω ρολοι από αυτό που ηδη εχει out of the box?

 

Το +20% επιδοσεις το ειδαμε out of the box.

Αν δουμε και +20% επιδοσεις σε μια συγκριση 980ti oced με 1080oc ναι είναι σιγουρο ότι είναι καλυτερο αρχιτεκτονικα.

Το αν η αυξηση επιδοσεων θα ερθει απο καλυτερο clock to clock performance, η αν βελτιωσαν το oc efficience και το τσιπακι μπορει να δουλευει σε συχνοτητες των 2Ghz δεν με ενδιαφερει.Εγω σαν καταναλωτης αυξηση επιδοσεων θελω να δω, δεν με πειραζει ο τροπος που θα ερθει.

 

Στο ξανα λεω και η 980 είναι πιο αργη clock to clock από 780ti, με την λογικη σου 780τι>980.

Συνεχίζεις να συγκρίνεις out-of-the-box και δυνατότητες OC. Εγώ μιλάω για αρχιτεκτονική. Αν δε μπορείς να το κατανοήσεις, δε μπορώ να στο κάνω πιό λιανά.

 

11 minutes ago, GFFermari said:

Ειναι. Οχι οσο θελεις εσυ και εγω και ο 9000+rpm. Αλλα ειναι τοσο καλυτερος αρχιτεκτονικα που μπορει κ δουλευει στα 5 ενω ο αλλος στα 4.

 

Το out of the box δε σε ενδιαφερει?? γιατι κοιτας τα εσωτερικα χαρακτηριστικα? (εφοσον κανενα προιον δε μπορει να φτασει το νεο με ΟΣΟ OC)

Μη μπερδεύεις την αρχιτεκτονική με τη λιθογραφία. H 980 είναι στα 28nm, ενώ η 1080 στα 16nm. Αυτό της δίνει τη δυνατότητα για μικρότερα ρεύματα, άρα μεγαλύτερο περιθώριο χρονισμών. Δεν είναι αρχιτεκτονική.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου. Οτι η 1080 συνεχιζει να δουλευει με κλασικη μηχανη εσωτερικης καυσης οπως και η 980 απλα λογω σχεδιασμου (λιθογραφιας) αντεχει πιο μεγαλα ρολογια κ ρευματα κλπ. ετσι κ αποδιδει πιο πολλους ιππους.

Εστω κ αυτο ειναι εξελιξη. Απο τα 28 στα 16nm ειναι εξελιξη. Δεν ειναι ουτε απλο ουτε ευκολο. Ουτε υπαρχει λογος να βγαλει στα 16nm με HBM2 και φτερα με τη μια.

 

Επιδοσεις πουλαει η εταιρια, οχι τεχνολογια ή αρχιτεκτονικη. Και κανενας δεν αγοραζει με αυτα τα κριτηρια. Διαφορετικα θα ειχαμε Fury X ολοι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Συνεχίζεις να συγκρίνεις out-of-the-box και δυνατότητες OC. Εγώ μιλάω για αρχιτεκτονική. Αν δε μπορείς να το κατανοήσεις, δε μπορώ να στο κάνω πιό λιανά.

 

Μη μπερδεύεις την αρχιτεκτονική με τη λιθογραφία. H 980 είναι στα 28nm, ενώ η 1080 στα 16nm. Αυτό της δίνει τη δυνατότητα για μικρότερα ρεύματα, άρα μεγαλύτερο περιθώριο χρονισμών. Δεν είναι αρχιτεκτονική.

Δεν μπορεις να το κανεις λιανα γιατι δεν είναι λογικο αυτό που λες.

Συγκρινω επιδοσεις/οc γιατι αυτο πληρωνεις/αγοραζεις σε μια καρτα, τι να συγκρινω δηλαδη την ομορφια της?

Δηλαδη παιρνουμε ως δεδομενο ένα screen που μας δειχνει ότι η 1080 είναι 20% ταχυτερη της 980ti και μου λες ότι ναι η 1080 είναι ταχυτερη καρτα αλλα αρχιτεκτονικα είναι χειροτερη από την 980ti..Πως γινεται μια αρχιτεκτονικη να ειναι χειροτερη αλλα ταυτοχρονα να δινει μεγαλυτερες επιδοσεις μονο εσυ το ξερεις.

Περι λιθογραφιας αν ητανε σιγουρακι αυτό που λες, θα επρπει και οι Haswell και οι skylake να εχουνε μεγαλύτερα περιθωρια oc από τους sandy bridge, αντιθέτως δεν συμβαινει

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GFFermari said:

Συμφωνω μαζι σου. Οτι η 1080 συνεχιζει να δουλευει με κλασικη μηχανη εσωτερικης καυσης οπως και η 980 απλα λογω σχεδιασμου (λιθογραφιας) αντεχει πιο μεγαλα ρολογια κ ρευματα κλπ. ετσι κ αποδιδει πιο πολλους ιππους.

Εστω κ αυτο ειναι εξελιξη. Απο τα 28 στα 16nm ειναι εξελιξη. Δεν ειναι ουτε απλο ουτε ευκολο. Ουτε υπαρχει λογος να βγαλει στα 16nm με HBM2 και φτερα με τη μια.

 

Επιδοσεις πουλαει η εταιρια, οχι τεχνολογια ή αρχιτεκτονικη. Και κανενας δεν αγοραζει με αυτα τα κριτηρια. Διαφορετικα θα ειχαμε Fury X ολοι.

Δε διαφωνώ με αυτό που λες. Ούτε είπα να μην αγοράσει κάποιος, το αντίθετο μάλιστα, για να βρω καμια φθηνή 980ti :hehe:

Η παρατήρησή μου ήταν ως προς τη δουλειά που έγινε στη πλευρά της nVidia, ώστε να βγάλει "νέα" κάρτα με νέο chip. Εγώ δε βλέπω κάτι νέο, πέραν της λιθογραφίας που δεν είναι δουλειά της nVidia, αλλά του εργοστασίου που κάνει τα chips. Ξαναζεσταμένο φαγητό λοιπόν για άλλη μια φορά και κάποιοι θα το πληρώσουν ακριβότερα από το περσινό...

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Απλα να μη σου φαινεται τοσο κακο το γεγονος οτι ''απλα'' αλλαξε λιθογραφια και μας πουλαει ξαναζεσταμενο φαγητο. Γιατι αν εβγαζε μια αντιστοιχη Fury X η nvidia θα λεγες (θα λεγαμε ολοι, οχι εσυ προσωπικα) ''τι αυτο ηταν!??τοση φασαρια, τοσες αλλαγες, για μονο 20%!!''...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια είπα, ή μάλλον δεν είπα, αφού νομίζω δεν έχω γράψει ούτε ένα post για τη FuryX, και για την AMD.

Και λέω ξανά, χαίρομαι που υπάρχουν fanboys, και είναι διατεθιμένοι να πληρώσουν όσο-όσο για λίγες παραπάνω επιδόσεις, ώστε να παίορνουμε εμείς οι "φυσιολογικοί" κοψοχρονιά καινούριες κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη τρωγεστε :p  :) Εγω εχω ενα απλο ερωτημα (γιατι το 1080 με ενδιαφερει για το μελλον και να δω και τι θα δειξει η κοκκινη). 

 

Αυτα που βλεπουμε , ειναι κατι το οποιο ειναι φημη, σωστα; Απο που ξερουμε οτι ειναι αληθινα αυτα τα benchmarks και παιρνουμε δεδομενο και στανταρ οτι εχει +20% το 1080; 

Και τα bench ειναι bench. Εγω που κοινως χ3στηκα για αυτα, τι διαφορες θα εχω απο μια 980ti σε αληθινη χρηση (gaming) ? (οχι οτι την ειχα την 980τι , απλα διερωτώμαι).

Αυτα θα τα μαθουμε οταν το box ερθει στα χερια των reviewers. 

Αν κανω λαθος διορθωστε με.

Εχει νομιζω δικιο ο 9000ρπμ οταν λεει οτι επιδοσεις πουλαει η πρασινη, οχι αρχιτεκτονικη/λιθογραφια. 

Ξερω οτι θα εχω μπουκαλι με το παρον συστημα, αλλα σκοπευω να αλλαξω ενα cpu τον καιρο εκεινο! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Και λέω ξανά, χαίρομαι που υπάρχουν fanboys, και είναι διατεθιμένοι να πληρώσουν όσο-όσο για λίγες παραπάνω επιδόσεις, ώστε να παίορνουμε εμείς οι "φυσιολογικοί" κοψοχρονιά καινούριες κάρτες.

Αναγκαστικα θα χασει αξια η 980Ti στα μετεχειρα δεν γινετε διαφορετικα, με απλη λογικη εχει να κανει αυτο που λες οχι με fanboysμους.

Αν η 1080 ειναι ταχυτερη της 980ti Και ερθει η 1070 στα 400-450 ευρω με επιδοσεις ισαξιες η ελαχιστα καλυτερες απο  980ti, με μεγαλυτερη Vram, με καλυτερη υποστηριξη οδηγων οντας νεα αρχιτεκτονικη, με πολυ καλυτερη θερμικη συμπεριφορα λογο χαμηλωτερης καταναλωσης ,ειναι λογικο η Ti  να μην πιανει πανω απο 300-350 ευρω στα μετεχειρα αν αγοραζεις κουτατη 1070 με τα νεα καλουδια στα  400-450 ευρω.

 

Το ιδιο εγινε και με την 780Ti περισυ μολις  ηρθε η 970.

 

Εκτος αν μας ερθει η 1070 στα 550 ευρω και η 1080 στα 750-800, πραγμα που θεωρω οτι αποκλειεται, ειδικα για την 1070.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος 9000+rpm έγραψε:

Εκτος αν μας ερθει η 1070 στα 550 ευρω και η 1080 στα 750-800, πραγμα που θεωρω οτι αποκλειεται, ειδικα για την 1070.

Αν ερθουν σε τετοιες τιμες, welcome to 980ti . :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Παιδια μη τρωγεστε :p  :) Εγω εχω ενα απλο ερωτημα (γιατι το 1080 με ενδιαφερει για το μελλον και να δω και τι θα δειξει η κοκκινη). 

 

Αυτα που βλεπουμε , ειναι κατι το οποιο ειναι φημη, σωστα; Απο που ξερουμε οτι ειναι αληθινα αυτα τα benchmarks και παιρνουμε δεδομενο και στανταρ οτι εχει +20% το 1080; 

 

 

Τα bench (firestrike) έχουν ανέβει από developer της εταιρείας , και είναι οι δοκιμές του beta testing που έκαναν το προηγούμενο διάστημα.

Δέν τίθεται θέμα αμφισβήτησης.

 

Απλά δέν μπορεί να βάλει το όνομά του φόρα-παρτίδα (για ευννόητους λόγους).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αν ερθουν σε τετοιες τιμες, welcome to 980ti . :hehe: 

Aν ερθει στα 550 ευρω η 1070 σιγα που θα βρεις φθηνη 980ti, αλυσιδα παει το πραγμα:hehe:

Απλα ειναι τα πραγματα.Η επιδοσεις και οι τιμες των καινουργιων καρτων  θα κρινει το αν θα κανιβαλιστει σε τιμη στα μετεχειρα η 980ti.

 

Στην περιπτωση που  ερθει ακριβη η 1070 δεν θα χασει σχεδον καθολου αξια η 980Ti στα μετεχειρα, δεν θα υπαρχει λογος, ακριβη θα παραμενει.

Στην περιπτωση που  ερθει φθηνη η 1070, προφανως και θα πεσει η αξια της 980ti στα μετεχειρα, αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν ξερω κατα ποσο θα αξιζει αγορα μετεχειρης 980Ti, μαλλον  το να  τσονταρει κανεις κατιτις παραπανω και να παρει κουτα μια 1070 με τα νεα μπιμπιμπλικια,  θα φανταζει καλυτερη επιλογη σε αυτη την περιπτωση.Οπως εγινε με τις 780Ti που ενω πιασανε πατο στα μετεχειρα, σχεδον ολοι προτιμουσανε να παρουνε μια 970 καινουργια παρα μετεχειρη 780τι τοτε.

 

Στην περιπτωση που ερθουν πανακριβες οι καινουργιες καρτες, τσαμπα θα περιμενει ο wizard να παρει τσαμπε ti,ασε που η Ti εχει ανωτερη αρχιτεκτονικη απο τις καινουργιες αρα θα κρατησει τεραστια πεταπωλητικη αξια:hehe:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 9000+rpm said:

Στην περιπτωση που ερθουν πανακριβες οι καινουργιες καρτες, τσαμπα θα περιμενει ο wizard να παρει τσαμπε ti,ασε που η Ti εχει ανωτερη αρχιτεκτονικη απο τις καινουργιες αρα θα κρατησει τεραστια πεταπωλητικη αξια:hehe:

Εκλαψα... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος 9000+rpm έγραψε:

Aν ερθει στα 550 ευρω η 1070 σιγα που θα βρεις φθηνη 980ti, αλυσιδα παει το πραγμα:hehe:

Απλα ειναι τα πραγματα.Η επιδοσεις και οι τιμες των καινουργιων καρτων  θα κρινει το αν θα κανιβαλιστει σε τιμη στα μετεχειρα η 980ti.

 

Στην περιπτωση που  ερθει ακριβη η 1070 δεν θα χασει σχεδον καθολου αξια η 980Ti στα μετεχειρα, δεν θα υπαρχει λογος, ακριβη θα παραμενει.

Στην περιπτωση που  ερθει φθηνη η 1070, προφανως και θα πεσει η αξια της 980ti στα μετεχειρα, αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν ξερω κατα ποσο θα αξιζει αγορα μετεχειρης 980Ti, μαλλον  το να  τσονταρει κανεις κατιτις παραπανω και να παρει κουτα μια 1070 με τα νεα μπιμπιμπλικια,  θα φανταζει καλυτερη επιλογη σε αυτη την περιπτωση.Οπως εγινε με τις 780Ti που ενω πιασανε πατο στα μετεχειρα, σχεδον ολοι προτιμουσανε να παρουνε μια 970 καινουργια παρα μετεχειρη 780τι τοτε.

 

Στην περιπτωση που ερθουν πανακριβες οι καινουργιες καρτες, τσαμπα θα περιμενει ο wizard να παρει τσαμπε ti,ασε που η Ti εχει ανωτερη αρχιτεκτονικη απο τις καινουργιες αρα θα κρατησει τεραστια πεταπωλητικη αξια:hehe:

Αν ερθει στα 550€ η 1070 και δε πεσει ~450 η ti , θα κοιταξουμε και στο αλλο στρατοπεδο :p Συν τοις αλλοις,  αν προσεξεις το συστημα μου,  για να παρω καποια απο αυτες τις καρτες, μαλλον θα χρειαστω και CPU, οποτε ισως τοτε να παιξω με τη διαφορα της τιμης και να αγορασω ενα "Κ" επεξεργαστη :) Γιατι για συνολικη αλλαγη συστηματος (cpu/mobo κλπ ) , με βλεπω για το σωτηριον ετος 2018 :hehe: 

Ασε που μετα θα μου τριβελιζει το μυαλο καποια καινουργια οθονη , και παει λεγοντας. Αλυσιδα ειναι ολα αυτα τα ρημαδια

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αν ερθει στα 550€ η 1070 και δε πεσει ~450 η ti , θα κοιταξουμε και στο αλλο στρατοπεδο :p Συν τοις αλλοις,  αν προσεξεις το συστημα μου,  για να παρω καποια απο αυτες τις καρτες, μαλλον θα χρειαστω και CPU, οποτε ισως τοτε να παιξω με τη διαφορα της τιμης και να αγορασω ενα "Κ" επεξεργαστη :) Γιατι για συνολικη αλλαγη συστηματος (cpu/mobo κλπ ) , με βλεπω για το σωτηριον ετος 2018 :hehe: 

Ασε που μετα θα μου τριβελιζει το μυαλο καποια καινουργια οθονη , και παει λεγοντας. Αλυσιδα ειναι ολα αυτα τα ρημαδια

Εσεις φαγωθηκατε για τσαμπε 980ti και ανεφερα οτι αν ερθει η 1070 ακριβη...γεια σας..

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Μα αν εχουν ιδιες ή παρομοιες επιδοσεις και ερθει στα 550 η 1070, η 980ti που θα μεινει , στα 550 και αυτη;; Απλα δε θα την παρουμε :p 

Γνωμη μου ειναι οτι θα παει στα sub 500 και θα αποτελει μια καλη προταση και θα φευγει ευκολα. Γιατι οπως ειπες και εσυ, ο αλλος που θα βλεπει 980τι στα 500-520 και στα 550 καινουρια 1070, θα το διπλοσκεφτει και θα δωσει κατα μεγαλο ποσοστο το εξτρα ποσο για τα "μπιμπιλικια" της νεοτερης :)

Μονο στην περιπτωση διαφορας πραγματικης στην τιμη, θα με ενδιεφερε προσωπικα η ti. (της ταξης του κατοσταρικου ). Παντως αν ερθουν οι 1080 στην τιμη ~600-650 , θα ενδιαφερθω σιγουρα για αυτες καποια στιγμη στο αμεσο μελλον!  

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι οι τιμες και οι επιδοσεις των νεων καρτων θα κρινουν το αν θα πεσει χαμηλα η τιμη της 980Tι, αν ειναι ακριβες ακριβη θα ειναι και η Ti, αν ειναι φθηνες αναγκαστικα χαμηλα θα πεσει και η Ti, απλη λογικη.

Ειδικα πιστευω η τιμη και οι επιδοσεις της 1070 θα παιξουν τεραστιο  ρολο σε αυτο.

Η 1080 ετσι και αλλιως θα ειναι ταχυτερη απο Tι(εστω και με χειροτερη αρχιτεκτονικη:p ) και θα ειναι και τσιμπημενη σε τιμη οιποτε δεν επειρεαζει κατι ιδιαιτερα.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

@9000+rpm δε διαφωνώ συνολικά με όσα γράφεις, αλλά το παρακάτω

44 minutes ago, 9000+rpm said:

Στην περιπτωση που  ερθει φθηνη η 1070, προφανως και θα πεσει η αξια της 980ti στα μετεχειρα, αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν ξερω κατα ποσο θα αξιζει αγορα μετεχειρης 980Ti, μαλλον  το να  τσονταρει κανεις κατιτις παραπανω και να παρει κουτα μια 1070 με τα νεα μπιμπιμπλικια,  θα φανταζει καλυτερη επιλογη σε αυτη την περιπτωση.

δεν είναι 100% αληθές. Αν δηλαδή, ο καθένας τσοντάρει λίγο παραπάνω για να πάρει 1070, τότε αυτομάτως, θα πέσει η τιμή των 980ti, γιατί θα μένουν απούλητες :)

Αυτό είναι κανόνας στην αγορά μεταχειρισμένων. Πρέπει το 2ο χέρι να είναι εκλυστικό για να μην πας με λίγα παραπάνω για 1ο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

@9000+rpm δε διαφωνώ συνολικά με όσα γράφεις, αλλά το παρακάτω

δεν είναι 100% αληθές. Αν δηλαδή, ο καθένας τσοντάρει λίγο παραπάνω για να πάρει 1070, τότε αυτομάτως, θα πέσει η τιμή των 980ti, γιατί θα μένουν απούλητες :)

Αυτό είναι κανόνας στην αγορά μεταχειρισμένων. Πρέπει το 2ο χέρι να είναι εκλυστικό για να μην πας με λίγα παραπάνω για 1ο.

 

 

Δεν διαφωνω, αλλα αν δεις σημερα στα μετεχειρα η 780Ti κατω απο 300 ευρω δεν  παιζει, τωρα τις αγοραζουν δεν τις αγοραζουν σε αυτη την τιμη δεν ξερω, παντως τοσο τις βλεπω στις αγγελιες.

Με κατω απο 300 ευρω  βρισκεις για πλακα 970 πλεον που ειναι σε αρκετα σημεια καλυτερη της 780Ti, ειδικα στους νεους τιτλους.

Βασικα εγω θερω οτι με τον ερχομο της 1070 (που δν πιστευω οτι θα εχει πανω απο ~400-420 ευρω καινουργια), δεν θα θελει σχεδον κανενας 980ti:p

Λιγος καιρος εμεινε, ελπιζω τουλαχιστον 1070/1080 να ειναι καλες.

Προσωπικα με μια 1070 στα επιπεδα Performance της 980Ti και με μια 1080 20-25% πανω απο 980ti θα ημουν ικανοποιημενος.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.