Jump to content



Τον Απρίλιο η αποκάλυψη, το καλοκαίρι η κυκλοφορία, για τις Pascal της Νvidia


Recommended Posts

Να δούμε και την απάντηση των κοκκινων καθώς και αν τελικά το θέμα με το asyc compute θα μας απασχολήσει από δω και πέρα στο DX12 καθώς η 390 ουσιαστικά έδειξε εδώ τα δόντια της. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δε νομιζω να ειναι πιο γρηγορη. Ακομη και λιγο πισω να ειναι , για 1080@60fps σε ultra νομιζω δε θα εχει προβλημα προς το παρον.

Ο ίδιος ο Jen-Hsun Huang  το είπε στην παρουσίαση.. 

 

http://www.pcworld.com/article/3067375/components-graphics/nvidias-monstrous-new-geforce-gtx-1080-and-1070-kick-more-ass-than-a-titan-x.html

Παράθεση

And the GTX 1070 will out-punch a Titan X for roughly a third of the Titan X’s price. (It’s important to note, however, that Nvidia didn’t reveal the resolutions these benchmarks were run.)

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε ας το ειπε, κατσε να το δουμε και στην πραξη :p Αν και οκ , στα ιδια επιπεδα θα ειναι φανταζομαι , αντε και 5% παραπανω. Παλι λουκουμι θα ειναι. Δηλαδη το ti και ο τιτανας τι στην ευχη θα κανουν;

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

 Δηλαδη το ti και ο τιτανας τι στην ευχη θα κανουν;

Τιτανες, 980Ti, φιουρες, θα ειναι νεκρες καρτες εντως λιγων εβδομαδων με τον ερχομο των 1070/1080, αυτο θα κανουν.

Η 1070 θα ειναι ιση η και ελαχιστα ταχυτερη της 980ti/titanx και η 1080 θα ειναι ενα 25% πανω απο 1070//980Ti.

Τωρα και να χανει ελαχιστο η 1070 στα 4κ απο 980ti και titxanX αφουδευσε η φοραδα στο αλωνι, αν παει μπαλα σε 1080 και 1440p που παιζει ολος ο κοσμος αυτο μετραει(προσωπικα λογο μονιτορ το 1440p με νοιαζει).

Στα 379$ η 1070 ειναι σουπερ ντουπερ.

Αν μας ερθει κανενα 420-430 στα σκρουτζομαγαγαζα θα ειναι ταμαμ.

Αλλιως(αν παραφουσκωσουν τιμη) απευθειας απο evga και γεια σας.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πρώτα πότε θα έρθουν οι custom που είναι και οι φτηνές. Αρχικά θα δούμε τις ακριβές Founders και στην περίπτωση της 1080 ίσως θα πρέπει να περιμένουμε και περισσότερο μέχρι η Micron να μπορεί να παράγει αρκετή GDDR5X.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως .

 

Και οσο για τις τιμες Ελλαδα με το φπα μας η founders κανα 800αρι σιγουρα...

 

Ελπιζω μην γινει καμια μ@λ@κι@ παλι με το νομισμα και τρεχουμε οπως περυση....μην μεινουμε εντελος χωρις νομισμα κιολας μεχρι τοτε  :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος 9000+rpm έγραψε:

Τιτανες, 980Ti, φιουρες, θα ειναι νεκρες καρτες εντως λιγων εβδομαδων με τον ερχομο των 1070/1080, αυτο θα κανουν.

Η 1070 θα ειναι ιση η και ελαχιστα ταχυτερη της 980ti/titanx και η 1080 θα ειναι ενα 25% πανω απο 1070//980Ti.

Τωρα και να χανει ελαχιστο η 1070 στα 4κ απο 980ti και titxanX αφουδευσε η φοραδα στο αλωνι, αν παει μπαλα σε 1080 και 1440p που παιζει ολος ο κοσμος αυτο μετραει(προσωπικα λογο μονιτορ το 1440p με νοιαζει).

Στα 379$ η 1070 ειναι σουπερ ντουπερ.

Αν μας ερθει κανενα 420-430 στα σκρουτζομαγαγαζα θα ειναι ταμαμ.

Αλλιως(αν παραφουσκωσουν τιμη) απευθειας απο evga και γεια σας.

Bεβαια εγω εννοουσα οι νεες ti+titan που θα ερθουν , αλλα δε πειραζει :p Οι παλιες δεδομενο ειναι οτι θα παρουν την κατιουσα ;) 

1080 με βλεπω να σου'ρχομαιιιιι , οχι πριν δω επιδοσεις και τα σχετικα ομως :) Για τελος καλοκαιριου ελπιζω καλως εχοντων των πραγματων.

 

Χαχαχα ειδε τις reference η κοπελα μυο και λεει " τι ειναι αυτο , το batmobile ?" :hehe::hehe: 

 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ξεκολλησστε βρε τα μυαλα σας απο το 1080p/60fps. Last year λεμε! Αυτες ειναι καρτες για αλλα πραματα(αναλυσεις) . Και η 1060 τρενο θα τα παει τα 1080p λογικα

Μη με βαζεις να παιρνω και οθονη, θα με σφαξει στο γονατο η γυναικα :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι ακομη το 1080p....(@144Hz εννοειται)

 

Αν η real life performance ειναι οντως τοσο καλη παντως, θα κοτσαρω αλλες δυο 27ρες και θα τρεχω assetto με τα παντα ολα full

 

@sstav εσυ τι λες; :D

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tommybertsen said:

Μη με βαζεις να παιρνω και οθονη, θα με σφαξει στο γονατο η γυναικα :hehe: 

27αρα 1440p Ips και τελος τα βασανα.Θα δεις το φως το αληθινο και θα λαβεις πνευμα επ' ουρανιο....ασε σε 1080 ημουν και εγω και ελεγα τα δικα μου και μετα καταλαβα τι εχανα τοσα χρονια σε εικονα....

 

29 minutes ago, sebastian said:

Αντε να ανοιξουν τα pre orders απο computeruniverse.de..... 

Ορεστη και εγω το ψηνω για preorder...με PayPal τι γινεται τωρα μπορουμε να αγορασουμε?σκεφτομαι απο evga μερια εγω να αγορασω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος JOHN-X έγραψε:

27αρα 1440p Ips και τελος τα βασανα.Θα δεις το φως το αληθινο και θα λαβεις πνευμα επ' ουρανιο....ασε σε 1080 ημουν και εγω και ελεγα τα δικα μου και μετα καταλαβα τι εχανα τοσα χρονια σε εικονα....

Η βλακεια που πηρα Δεκεμβρη αυτη την οθονη (του 2014), αυτη ειναι η μεγαλυτερη βλακεια. Αντε τωρα να αλλαξω... Δυσκολακι..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lazy Dog said:

Δεν ξερω που ψωνιζεις αλλά να το κοιταξεις :hehe:

 

Στο θεμα μας....φανταζομαι τι θα κανει το μεγαλο tsipaki :D

Βάλε ένα +45-50% πάνω σε επιδόσεις απο GTX1080 και οτι δώσει παραπάνω η HBM2 και έβγαλες συμπέρασμα!

 

3 hours ago, yanni said:

Ετοιμάζω το νέο για την κεντρική και ο λόγος που το καθυστερώ λιγουλάκι είναι επειδή προσπαθώ να μαζέψω τα σαγόνι μου από το πάτωμα κοιτώντας το κομμάτι της παρουσίασης για το Simultaneous Multi Projection....

Πρέπει να ομολογήσω οτι με εντυπωσίασε ιδιαίτερα αυτό το feature! 

 

17 minutes ago, giorgos2187 said:

Ξεκολλησστε βρε τα μυαλα σας απο το 1080p/60fps. Last year λεμε! Αυτες ειναι καρτες για αλλα πραματα(αναλυσεις) . Και η 1060 τρενο θα τα παει τα 1080p λογικα

Μην έχεις την λανθασμένη εντύπωση οτι μία GTX1080 θα επαρκή για 4Κ @60 fps σε ΑΑΑ τίτλους όλα Ultra... το έχω ξανά πεί όποιος θέλει τέτοια πράγματα με μονοπύρηνη κάρτα περιμένει το 2017!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, JOHN-X said:

Ορεστη και εγω το ψηνω για preorder...με PayPal τι γινεται τωρα μπορουμε να αγορασουμε?σκεφτομαι απο evga μερια εγω να αγορασω.

 

Θα την παρω μεσω του Εγγλεζικου λογαριασμου που διατηρω στην Αγγλια....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε εποχες οπου άπαντες έχουν ρίξει τα γκάζια σε επίπεδό ρελαντί ,δεν περίμενα η nvidia να κάνει τέτοιο άλμα στις επιδόσεις.

Πρώτο ποστ μόλις βγει η t.i :

Οχι ρε φίλε, βιαστήκαμε ΠΑΛΙ, η t.i. σπέρνει, γιατί πήραμε την απλή ;

Πόσα θα χάσω τώρα αμα πουλήσω ;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, das said:

 

Σε εποχες οπου άπαντες έχουν ρίξει τα γκάζια σε επίπεδό ρελαντί ,δεν περίμενα η nvidia να κάνει τέτοιο άλμα στις επιδόσεις.

 

Πρώτο ποστ μόλις βγει η t.i :

 

Οχι ρε φίλε, βιαστήκαμε ΠΑΛΙ, η t.i. σπέρνει, γιατί πήραμε την απλή ;

 

Πόσα θα χάσω τώρα αμα πουλήσω ;

Κατσε να βγουν και οι AMD, μπορει να πεσουν δακρυα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.