Jump to content



Τελευταία νέα για το Polaris της AMD


Recommended Posts

Η 470 σε cf με ποιες συγκρινετε;

Αφου "φαγαμε"το ματκετινγκ των 199 δολαριων,τωρα στο review που εδωσε ο blinky του πορτογαλου βλεπω και θερμοκρασιες να βαρανε 70αρια σε 3dmark,τι γινετε;δεν ελεγαν οτι θα ειναι πιο ψυχρες;δηλαδη οι στοκ τι θα κανουν;

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, koukoubetses said:

στο review που εδωσε ο blinky του πορτογαλου βλεπω και θερμοκρασιες να βαρανε 70αρια

Στο video review του Πορτογάλου είναι 2 διαφορετικές RX 480, όχι 470. Ειδικά η XFX είναι <60°C με τον ανεμιστήρα στο 100% και <70°C με τον ανεμιστήρα στο 40%. Η AMD στοχεύει στους 80°C στις reference, τους οποίους μοιάζει να τηρεί ευλαβικά το φυσητήρι τους. Γενικά μου φαίνονται αξιοπρεπείς οι θερμοκρασίες τους.

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Στο video review του Πορτογάλου είναι 2 διαφορετικές RX 480, όχι 470. Ειδικά η XFX είναι <60°C με τον ανεμιστήρα στο 100% και <70°C με τον ανεμιστήρα στο 40%. Η AMD στοχεύει στους 80°C στις reference, τους οποίους μοιάζει να τηρεί ευλαβικά το φυσητήρι τους. Γενικά μου φαίνονται αξιοπρεπείς οι θερμοκρασίες τους.

Το ξερω οτι ειναι δυο 480,για τις 470 ρωτησα γιατι ειπε ο devagos οτι επεσαν οι τιμες.περιεργο η red devil με τρια φρουφρουρια 80αρια;και μου αρεσε....τωρα για την xfx θα το ψαξω αν αξιζει,αν και δεν την πολυ συμπαθω σαν μαρκα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Blinky said:

φυσιολογικη τιμη μπορει να ειναι....αλλα δε τη θεωρω συμφερουσα αγορα σαν καρτα. Μιλαω παντα ΓΙΑ ΜΕΝΑ, και θεωρω οτι τα 4gb ειναι λιγα οταν δινεις κοντα 250 ευρω, αφου μπορεις να δωσεις κατι παραπανω και να παρεις 8gb και ισως και περισσοτερα shaders (480). 

Δεν ειμαι υπερ του να παιρνεις τη δυνανοτερη καρτα οχι... και θεωρω οτι ο 470 πυρηνας εχει καλυτερο value for money απο τον 480. Η 470 8gb θα μπορουσε να ειναι οτι ηταν πριν μερικα χρονια ι 7950 δηλαδη μια λιγο κομμενη 7970 με πολυ καλυτερο VFM. Αλλα οταν κοβεις τη μνημη στο μισο και γενικα συμπιεζεις τοσες καρτες (470/4 , 470/8, 480/8 reference, 480/8 custom) μεσα σε ενα ευρος τιμης 50-70ε νομιζω οτι χανει πολυ την αξια της η 4αρα καρτα αφου αξιζει να δωσεις κατι παραπανω για να πας σε μια απο τις αλλες 3 8αρες αναλογως το βαλαντιο σου...

Αυτή η λογική αντιλαμβάνεσαι ότι δεν έχει όρια, γιατί με λίγα παραπάνω πας και σε 1070 που είναι ακόμα πιο ισχυρή κάρτα :p Anyways εγώ θεωρώ την 470 πολύ καλύτερη επιλογή αυτή τη στιγμή σε σχέση με τις τσιμπημένες 480 που κυκλοφορούν επειδή δεν έχει στοκ. Όποιος έχει την υπομονή περιμένει 1-2 μήνες ακόμα και κάνει τότε την αγορά του. Εγώ δεν άντεξα την έκανα την αγορά μου και ίσως να την αλλάξω με κάτι άλλο (χάνοντας λεφτά) αλλά τουλάχιστον είδα μία νέα κάρτα και έβαλα και κάρτα στο σύστημα μου συντομότερα που ήθελα γιατί δεν μπορούσα να περιμένω άλλο. :p Πάντως και εμένα το budget μου ήταν μέχρι 300 αλλά ούτε κάρτες υπήρχαν, ούτε οι διαφορές στα fps ήταν σημαντικές για να ανέβω από τα 219 που έκανε η κάρτα μου στα 299. Και έκανε την καλύτερη επιλογή για εκείνη τη στιγμή. Μακάρι να δούμε μία φθίνουσα ροή στις τιμές στον επόμενο μήνα και μία ισορροπία στα στοκ της αγοράς.


// sry για το double post, δεν μπορούσα να κάνω quote στο edit

Έγινε επεξεργασία από devaggos
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, koukoubetses said:

Το ξερω οτι ειναι δυο 480,για τις 470 ρωτησα γιατι ειπε ο devagos οτι επεσαν οι τιμες.περιεργο η red devil με τρια φρουφρουρια 80αρια;και μου αρεσε....τωρα για την xfx θα το ψαξω αν αξιζει,αν και δεν την πολυ συμπαθω σαν μαρκα.

Η red devil στην αρχή φάνηκε να υπερέχει γιατί είχε 2-3 fps παραπάνω και 50-100mhz παραπάνω (1236mhz η xfx και 1330mhz η red devil) αλλά με +10 βαθμούς... μετά όμως που έκανε και OC οι θερμοκρασίες και τα clocks στην xfx ήταν πολύ καλύτερα. Γενικά εγώ δεν θα ξαναέπαιρνα red devil ή τουλάχιστον θα προτιμούσα να είχα πάρει την asus από computeruniverse που έβγαινε στα ίδια λεφτά. 

Το έχω ξαναπεί νομίζω σε άλλο thread. Όταν βγήκαν τα 1α reviews η red devil 470 είχε την πιο δυνατή υλοποίηση με το μεγαλύτερο boost clock. Το θέμα είναι ότι μετά τα reviews ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ οι εταιρίες άλλαξαν το vbios τους και το προσάρμοσαν διαφορετικά (το βελτιστοποίησαν) σε θέματα θορύβου, θερμοκρασίων και χρονισμών. Και τότε άλλαξε τελείως το τοπίο... Και το λέω γιατί η asus ήταν απίστευτα κρύα και αθόρυβη αλλά ηταν 5fps πίσω από τις άλλες και στο καινούριο bios (με oc mode) είχε και αυτή 1270mhz όσα και η red devil ΑΛΛΑ ήταν και πάλι πιο κρύα και πιο αθόρυβη.... 
Συμπέρασμα; 
Όποιος βιάζεται σκοντάφτει. :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο εξω παιζουν πολλές καλες υλοποιησεις των 970(inno3d)  στα 240€ και θα πεσουν και αλλο... Μολις σταθεροποιηθει η 470(4GB) στα 220€ περιπου θα ειναι κομπλε.. Αλλα συμφωνω οτι οταν θα μπορεις με +20€ να παρεις 8αρα αξιζει.. Οχι τοσο για το πρακτικο αλλα για το ψυχολογικο του θεματος

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

H 970 ειναι πεθαμενη καρτα ηδη.... Πολυ κακη αγορα σαν καινουρια ακομα και σε τετοιες τιμες (240 κλπ).

Οποιος την εχει ηδη δε χρειαζεται να στενοχωριεται, εβγαλε 2 χρονια με πολυ καλο gaming και ακομα και σημερα "στεκεται" μαζι με τις 470/480. Αλλα να παρεις σημερα καρτα με 3.5gb vram και με τη συμπεριφορα που ξερουμε πως εχει η nvidia στις παλιες καρτες ειναι αυτοκτωνια. Η μονη λογικη αγορα της ειναι με ταβανι τα 200 εστω και μεταχειρησμενη (αλλα με εγγυηση) αν δε μπορεις με τιποτα να πας παραπανω...

 

@devaggos Εχεις δικιο οτι ειναι αεναο αυτο το "δωσε λιγο παραπανω και παιρνεις εκεινη" , απλα εγω το λεω υπο το πρισμα οτι στην κατηγορια 200-300ε σημερα απλα δεν δινεις τα λεφτα σου για 4gb... το ελαχιστο που μπορω να δεχτω ειναι τα 6gb της 1060. Αν ειναι να κινηθεις κατω απο 200 οκ παρε και 4gb...

Δεν εχει να κανει δηλαδη με το να πληρωσεις λιγο παραπανω για κατι λιγο καλυτερο, εχει να κανει με το οτι εγω αμα ριξω αυτα τα λεφτα (που για μενα ειναι αρκετα, οχι πολλα αλλα αρκετα, δε τα δινω ελαφρα τη καρδια) εχω καποιες απαιτησεις και αυτη της μνημης ειναι μια... Δηλαδη πχ και την GTX 980 αν τη δινανε μεταειρησμενη 230ε που αντικειμενικα ειναι μια καλη τιμη....ΔΕΝ θα την επαιρνα, γιατι καλως η κακως εχει λιγη μνημη. Εχει να κανει με το τι οριζοντα βλεπω στην καρτα μου. Αμα δωσω κοντα στα 300ε θελω να μη σκεφτομαι σε 5 μηνες "μηπως να την αλλαξω?". Ενω αμα εδινα 180ε πχ δε θα με ενοιαζε τοσο, θα ελεγα "οκ και σε 6-8 μηνες τη δινω και παιρνω Vega ή οτι αλλο"

Ομοιως αν εδινα "πολλα" για εμενα οπως ειναι τα 450 της 1070, εκει εχω ακομα πιο πολλες απαιτησεις. Τα 8gb vram με καλυπτουν αλλα εκει θα ηθελα και μια εγγυηση απο την nvidia οτι δε θα χασω τη γη κατω απο τα ποδια μου μολις βγουν πιο πολλα DX12/Vulcan παιχνιδια.... και αυτη τη στιγμη η εγγυηση αυτη δεν υπαρχει γι'αυτο και δυσκολευομαι να τα δωσω τα 450 και ας τα διαθετω. Αν ηταν πληρες το πακετο ΚΑΙ σε αυτο (γιατι στα αλλα ειναι πολυ πληρες, θερμοκρασιες, αποδοση σημερα, καταναλωση υλοποιησεις κλπ) θα πηγαινα εκει λογικα.

 

Αρα εχει να κανει με το τι απαιτησεις θετω εγω ή ο καθενας σε καθε επιπεδο τιμης...

 

Εσυ καλα εκανες και τη χτυπησες γιατι 10 μερες τωρα παιζεις και εγω ακομα ψαχνομαι....και αν δε πας και σε πανω απο 1080p δε θα εχεις θεμα συντομα... απλα εγω που εχω λιγο παραπανω την πολυτελεια χρονου (γιατι δε θελω να καω στην εξεταστικη με κανα WoW) περιμενω το κατι τις παραπανω στα λεφτα αυτα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος Blinky έγραψε:

(970)...και ακομα και σημερα "στεκεται" μαζι με τις 470/480.

αυτό να μην το ξαναπείς :p, το youtube είναι γεμάτο βιντεάκια που σούρνεται.. ειδικά σε νέα παιχνίδια.. ακολουθεί την πορεία όλων των παλιών πράσινων καρτών.. και βιαστικά θα έλεγα..

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Το θέμα είναι ότι μετά τα reviews ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ οι εταιρίες άλλαξαν το vbios τους και το προσάρμοσαν διαφορετικά (το βελτιστοποίησαν) σε θέματα θορύβου, θερμοκρασίων και χρονισμών. 

@devaggos αυτό με το bios απ'όσο ξέρω για όλες ισχύει μόνο για τις reference και νομίζω για τις 480 με το ρευμα στην pci-e.

Απ'τις 470 μόνο στην devil έβγαλαν καινούριο bios, για την asus όταν θα διάβασες μάλλον θα είχαν λάθος χαρακτηριστικά, για το bioσ δεν είχα

διαβάσει κάτι.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Όπως είναι οι τιμές τώρα (για xfx,asus,sapphire,msi) ανάλογα απ'τις 4 αυτές ποια θα βρεις φθηνά οι τιμές παίζουν μαζί με μεταφορικά (15-30€+ 1-2€ paypal/έμβασμα) από computeruniverse/caseking/mindfactory/alternate που θα βρεις απόθεμα:

 

οι τιμές με τα μεταφορικά 

Rx470 4gb →235€ // Rx470 8gb→ 275€ - Rx480 4gb 265€  // Rx480→315€

Απ'τα 200€ στα 300€ είναι μεγάλη διαφορά στα χρήματα.

Αν θέλεις να δώσεις 180-220€ πας στην rx470 4gb, αν είσαι στα 280-320€ πας στην rx 480 8gb.

Άποψη μου δεν υπάρχει λόγος κάποιος να δώσει 275€/265€ για rx 470/480 και 8gb/4gb αντίστοιχά, δεν αξίζουν σ'αυτά τα χρήματα. 

**οι τιμές παραπάνω είναι φθηνότερες αξιοπρεπείς custom υλοποιήσεις που βρήκα.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, idonthave said:

@devaggos αυτό με το bios απ'όσο ξέρω για όλες ισχύει μόνο για τις reference και νομίζω για τις 480 με το ρευμα στην pci-e.

Απ'τις 470 μόνο στην devil έβγαλαν καινούριο bios, για την asus όταν θα διάβασες μάλλον θα είχαν λάθος χαρακτηριστικά, για το bioσ δεν είχα

διαβάσει κάτι.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Όπως είναι οι τιμές τώρα (για xfx,asus,sapphire,msi) ανάλογα απ'τις 4 αυτές ποια θα βρεις φθηνά οι τιμές παίζουν μαζί με μεταφορικά (15-30€+ 1-2€ paypal/έμβασμα) από computeruniverse/caseking/mindfactory/alternate που θα βρεις απόθεμα:

 

οι τιμές με τα μεταφορικά 

Rx470 4gb →235€ // Rx470 8gb→ 275€ - Rx480 4gb 265€  // Rx480→315€

Απ'τα 200€ στα 300€ είναι μεγάλη διαφορά στα χρήματα.

Αν θέλεις να δώσεις 180-220€ πας στην rx470 4gb, αν είσαι στα 280-320€ πας στην rx 480 8gb.

Άποψη μου δεν υπάρχει λόγος κάποιος να δώσει 275€/265€ για rx 470/480 και 8gb/4gb αντίστοιχά, δεν αξίζουν σ'αυτά τα χρήματα. 

**οι τιμές παραπάνω είναι φθηνότερες αξιοπρεπείς custom υλοποιήσεις που βρήκα.

 

καπως ετσι ειναι τα πραγματα...

η XFX GTR παντως επεσε στα 290 σε 5 μαγαζια σημερα αλλα κανενα δεν εχει φτηνα μεταφορικα για Ελλαδα. Αν ακολουθησει και το computer universe που και φτηνα μεταφορικα εχει, αλλα και -5ε κουπονακι δινει θα βγαινει οριακα κατω απο 300ε τελικη η XFX και δεδομενης και της υλοποιησης αξιζει νομιζω.

Αποκει και περα, το καρτελ των big3 (Asus, MSI, Gigabyte) που ηταν ακουνητες στα 319 το εσπασε σημερα το Caseking με τη Gigabyte που την πηγε 299. Δυστυχως δεν ειναι και κατι ιδιαιτερο η υλοποιηση της....αλλα μακαρι να ακολουθησουν και οι αλλες 2...

 

Στην παρουσα φαση τις καλυτερες τιμες τις εχει το Mindfactory που δινει 289ε την XFX GTR και 299ε την ιδια σε black edition (1338 clock) αλλα για εμας εχει χαλια μεταφορικα. Επειδη ειναι ομως μεγαλο μαγαζι μακαρι να το ακολουθησουν και αλλοι που να μας συμφερουν!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Blinky έγραψε:

Στην παρουσα φαση τις καλυτερες τιμες τις εχει το Mindfactory που δινει 289ε την XFX GTR και 299ε την ιδια σε black edition (1338 clock) αλλα για εμας εχει χαλια μεταφορικα. Επειδη ειναι ομως μεγαλο μαγαζι μακαρι να το ακολουθησουν και αλλοι που να μας συμφερουν!

Με το mindfactory αυτό ισχύει για τα μεταφορικά, ενώ έχει καλύτερες τιμές τα υπόλοιπα καταστήματα τις αντισταθμίζουν με τα μεταφορικά. Αξίζει να αγοράσεις από εκεί στην περίπτωση που αγοράσεις από "3 και άνω"  εκεί θα φανεί η διαφορά στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, idonthave said:

@devaggos αυτό με το bios απ'όσο ξέρω για όλες ισχύει μόνο για τις reference και νομίζω για τις 480 με το ρευμα στην pci-e.

Απ'τις 470 μόνο στην devil έβγαλαν καινούριο bios, για την asus όταν θα διάβασες μάλλον θα είχαν λάθος χαρακτηριστικά, για το bioσ δεν είχα

διαβάσει κάτι.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Όπως είναι οι τιμές τώρα (για xfx,asus,sapphire,msi) ανάλογα απ'τις 4 αυτές ποια θα βρεις φθηνά οι τιμές παίζουν μαζί με μεταφορικά (15-30€+ 1-2€ paypal/έμβασμα) από computeruniverse/caseking/mindfactory/alternate που θα βρεις απόθεμα:

 

οι τιμές με τα μεταφορικά 

Rx470 4gb →235€ // Rx470 8gb→ 275€ - Rx480 4gb 265€  // Rx480→315€

Απ'τα 200€ στα 300€ είναι μεγάλη διαφορά στα χρήματα.

Αν θέλεις να δώσεις 180-220€ πας στην rx470 4gb, αν είσαι στα 280-320€ πας στην rx 480 8gb.

Άποψη μου δεν υπάρχει λόγος κάποιος να δώσει 275€/265€ για rx 470/480 και 8gb/4gb αντίστοιχά, δεν αξίζουν σ'αυτά τα χρήματα. 

**οι τιμές παραπάνω είναι φθηνότερες αξιοπρεπείς custom υλοποιήσεις που βρήκα.

Την είχα δει την asus που έλεγα σε βίντεο και το βρήκα να το δεις. Γενικά έκανα λάθος γιατί θυμόμουν ότι είχε χαμηλότερο χρονισμό αλλα δεν ήταν αυτό τελικά. Από'τι φαίνεται είχε πολύ αυστηρό temperature target (60 C) και έριχνε από μόνη της τα clocks. Το λάθος μου ήταν γιατί στο videocardz.com που είχε όλες τις υλοποιήσεις σε πινακάκι με τους χρονισμούς τους, στην asus έγραφε 1226mhz.
Εδώ βίντεο από oc3d αλλά και το review εδώ
Στο βίντεο λέει με λίγα λόγια ότι η sapphire είχε 77 C ενώ η Asus 60 C μόνο αλλά αυτός είναι και ο λόγος που είχε χειρότερο performance.



ASUS
04045214179l.png
SAPPHIRE

04045214684l.png

Έχεις δίκιο και το gpuz δείχνει 1270 clock αλλά τελικά το average της ήταν υπερβολικά χαμηλό λόγω temperature target... 

03133656899l.jpg

 

Μου διέφυγε στο research μου αυτή η λεπτομέρεια... κρίμα και θα είχα πάρει την asus αντί για την powercolor....


Όπως και να χει παίζω witcher 3 max settings 1080p (45-50fps avg) και γουστάρω τη ζωούλα μου :lol:
tumblr_ncegrwBbBw1rf56uqo1_500.gif
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στα fps που είδες στα review οφείλεται περισσότερο στην διαφορά στο memory clock

(xfx,sapphire,powercolor devil έχουν 1750mhz→7000 ενώ η asus 1650mhz→6600)

φαίνεται και στο gpuz που έβαλες της asus & sapphire

 

Spoiler
πριν 10 λεπτά, το μέλος devaggos έγραψε:

ASUS
04045214179l.png
SAPPHIRE

04045214684l.png

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Blinky said:

H 970 ειναι πεθαμενη καρτα ηδη.... Πολυ κακη αγορα σαν καινουρια ακομα και σε τετοιες τιμες (240 κλπ).

Οποιος την εχει ηδη δε χρειαζεται να στενοχωριεται, εβγαλε 2 χρονια με πολυ καλο gaming και ακομα και σημερα "στεκεται" μαζι με τις 470/480. Αλλα να παρεις σημερα καρτα με 3.5gb vram και με τη συμπεριφορα που ξερουμε πως εχει η nvidia στις παλιες καρτες ειναι αυτοκτωνια. Η μονη λογικη αγορα της ειναι με ταβανι τα 200 εστω και μεταχειρησμενη (αλλα με εγγυηση) αν δε μπορεις με τιποτα να πας παραπανω...

Συμφωνώ. Εγώ που την έχω, σκέφτομαι να μην την πουλήσω καν. Να τη δώσω πόσο; 120€ ; Δεν αξίζει. Τη βάζω στο pc της γυναίκας μου, που έχει μια AMD 4650 και τελειώνει η υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Στα 327 η 480 xfx,που την εχει το ekos ευκαιρια δεν ειναι;με τις παρουσες τιμες και του εξωτερικου;

Έγινε επεξεργασία από koukoubetses
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος koukoubetses έγραψε:

 

Στα 327 η 480 xfx,που την εχει το ekos ευκαιρια δεν ειναι;με τις παρουσες τιμες και του εξωτερικου;

 

Η τιμή μια χαρά είναι σε σχέση με έξω, αλλά κι αυτός από κάπου εκεί ψωνίζει.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την έλλειψη στοκ, και της διατήρησης υψηλών τιμών 480, αλλά και κάποιων nvidia...

Παιδια ο καπιταλισμός εχει χτιστεί πάνω σε δυο πραγματάκια :

Τεχνητές ανάγκες, αλλά και τεχνητές ελλείψεις .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αρχικά να πω αρκετά καλή τιμή σε σχέση με Αμερική (300$)  http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?item=N82E16814150773

319e από overclockersUK ---- > ελλάδα 347,57e not bad

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ARMAGEDDON said:

αρχικά να πω αρκετά καλή τιμή σε σχέση με Αμερική (300$)  XFX Radeon RX 480 DirectX 12 RX-480P8DBA6 8GB 256-Bit GDDR5 PCI Express 3.0 CrossFireX Support GTR Black Edition Video Card - Newegg.com

319e από overclockersUK ---- > ελλάδα 347,57e not bad

 

 

 

 

Απο overclockers.co.uk δεν εχει κανενα νοημα να αγορασεις...αμα ειναι να παιξεις απο εξωτερικο την παιρνεις απο Γερμανια πολυ φτηνοτερα.

Το μονο εκτος Γερμανιας που εχει νοημα ειναι το Amazon.co.uk απλα επειδη αν παθει κατι η καρτα και την επιστρεψεις (τον 1ο χρονο τουλαχιστον), σου πληρωνουν και τα μεταφορικα επιστροφης, τα οποια δεν ειναι και λιγα σε τετοιο πακετο...

Οι τιμες της XFX Παντως οντως ειναι στο αναμενομενο σε σχεση με Αμερικη, δηλαδη 1:1 δολαριο : ευρω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.