Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

Μόλις τώρα, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Το 90%+ παιζουν με καρτες 1070/1060 κ κατω...Γιατι πρεπει sony κ καλα να βγαλει καρτα που να κοντραρει την εκαστοτε Ti(μπορει κ να το κανει δεν ξερω);

Κοντραρει την 1080...ευκολα κ την ξεπερναει σε ορισμενους τιτλους

Δεν γραφω αλλο γιατι θα με πουν fanboy :hehe:

 

Θα δειξει μεσα στο '19 τι μέλει γενέσθαι

90%; Και λίγο λες....

Αν σκεφτείς ότι κατεβάζοντας και 5-6 άχρηστες ρυθμίσεις απ' το ultra στο very high/high κερδίζεις επιπλέον fps (χωρίς να χάνεις σε eye candy), ε, ας τα πάρει από αλλού ο πέτσινος...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lazy Dog said:

Το 90%+ παιζουν με καρτες 1070/1060 κ κατω...Γιατι πρεπει sony κ καλα να βγαλει καρτα που να κοντραρει την εκαστοτε Ti(μπορει κ να το κανει δεν ξερω);

Κοντραρει την 1080...ευκολα κ την ξεπερναει σε ορισμενους τιτλους

Δεν γραφω αλλο γιατι θα με πουν fanboy :hehe:

 

Θα δειξει μεσα στο '19 τι μέλει γενέσθαι

 

Φυσικά και δεν χρειάζεται το top SKU και νομίζω αυτό κάνει. Απλά το top δίνει "φήμη"...για να πουλάς τα μικρότερα.

 

 

5 hours ago, DEADLAZARUS said:

90%; Και λίγο λες....

Αν σκεφτείς ότι κατεβάζοντας και 5-6 άχρηστες ρυθμίσεις απ' το ultra στο very high/high κερδίζεις επιπλέον fps (χωρίς να χάνεις σε eye candy), ε, ας τα πάρει από αλλού ο πέτσινος...

 

Δεν διαφωνώ και όπως ανέφερα και πιο πάνω οι σειρά 2ΧΧΧ έχει φάει Χ από εμένα και τα χρήματα της Ti τα πάω γι'αλλού - ετοιμάζω καλάθια με άλλα που κρατούν την αξία τους καλύτερα από μια κάρτα που σε 8-12 μήνες θα είναι προς διαδοχή..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα του raytracing ήταν αναμενόμενα για όσους νιώθουν τι εστί real time rendering.

Μια 2080Ti δε μπορεί να τρέξει το BF V, παιχνίδι καλοφτιαγμένο και σχετικά ελαφρύ, με αντανακλάσεις μόνο σε real time.....μιλάμε μόνο για τις αντανακλάσεις, έτσι?

Φανταστείτε να μπει στο παιχνίδι real time φωτισμος κλπ κλπ.

 

*Δεν είδα πουθενά πως αποδίδουν 2x2080Ti σε SLI με RTX ON στο BF V. Είδε κανένας?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση! Είναι τόσο ρεαλιστικά τα γραφικά που βγαίνουν κι έξω από την κάρτα......για την ώρα μόνο η φωτιές στο μέλλον θα έχει και εκρήξεις που θα σου κάνουν πραγματική ζημιά. ?

 

Σοβαρά τώρα, αυτό μάλλον είναι προβλημα της EVGA και λόγω πολύ καλής εγγύσης θα του το λύσουν αλλά αν είχε πιάσει φωτιά το σπίτι του........τραγικό. 

 

*EDIT*

Τώρα που το σκέφτομαι έχω περίπου 2 λίτρα νερό στο loop αν είναι να βάλω μια έξτρα δεξαμενή, έναν πυρανιχνευτή και μια βαλβίδα να έχω και πυρόσβεση αν πάρω EVGA 2080Ti.... 

Έγινε επεξεργασία από Jargon
Link to comment
Share on other sites

Ε σπέρνει αν τη χρειάζεσαι δηλαδή 4Κ ανάλυση είναι ότι καλύτερο. Αλλά μέχρι 1440p όσοι έχουν 1080Ti ίσως αξίζει να περιμένουν την επόμενη. Εγώ αντί της 2080Τi ψάχνω για monitors διότι χρειάζομαι 2 - ένα 24"-27" AdobeRGB για color proofing και μετά ένα 4Κ 32" για workspace αλλά να μην είναι και χάλι στο gaming οπότε πάμε για 2019 μοντέλα να δούμε και το HDR. Μετά ναι ν'αλλάξω και την 1080Ti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

??

στο rtx off μου φάνηκαν πιο καλά τα γραφικά :bleh:

θα τουφεκάω και θα κοιτάω τις αντανακλάσεις μέσα από την διόπτρα :hehe:

 

 

πριν 7 ώρες, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

evga είναι, δεν είναι περίεργο και στην 10xx έπαιρναν φωτιές :hehe:

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Φωτιές, υψηλές τιμές, rtx off.... καλά πάμε... Χρυσοπληρώνουμε την έλλειψη ανταγωνισμού και την απληστία της πράσινης. 

 

Το μόνο που χρυσοπλρώνεις είναι η αδυναμία σου ν'αντισταθείς στην αγορά μιας τέτοιας κάρτας.....εγώ δεν χρυσοπληρώνω τίποτα για παράδειγμα που την έχω διαγράψει...θα έχω πάντα την ευκαιρία να χρυσοπλρώσω την 3080Ti φυσικά....LOL ή να την πάρω μισή τιμή μεταχειρισμένη αργότερα....

 

Σοβαρά, έχουν δικαίωμα να χρεώσουν ότι γουστάρουν όπως κι εμείς να μην αγοράσουμε..

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.