Jump to content



Εργαλεία που παρέλαβα και δύο λόγια γι' αυτά


Recommended Posts

20 minutes ago, f117 said:

@frapesmetrios https://www.skroutz.gr/s/12361066/Tactix-Μέγγενη-Σωλήνων-215803.html

 

ανάλογα με το χρώμα τις σωλήνας...πάει και η ποιότητα της...πάχος...

 

Τη σχέση χρώματος-πάχους την κατάλαβα, το χρώμα ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ; (πριν παω σε οφθαλμίατρο)

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

απο τιμές δεν ξέρω καθόλου τι παίζει...δεν πρόλαβα να ρωτήσω σήμερα...πιστεύω οτι βγαίνει πιο φτηνά και σίγουρα είναι πιο.....σφιχτοί....από έτοιμες λύσεις 

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!... χρειάζεσαι και σωληνοκόφτη...ή τροχό... και βιδολόγο για να κάνεις τις βόλτες 

Έγινε επεξεργασία από f117
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2018 at 11:50 PM, f117 said:

 

On 6/18/2018 at 8:28 PM, f117 said:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!... χρειάζεσαι και σωληνοκόφτη...ή τροχό... και βιδολόγο για να κάνεις τις βόλτες 

 

Κάτσε γιατί κάποιος από τους δυο μας δεν κατάλαβε κάτι.

Εννοείται ότι θες εργαλείο για να κόψεις τη σωλήνα αλλά χρειάζεται και πάσο η μέγγενη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Βρήκα σε καλή τιμή (23€ με μεταφορικά) ένα L-boxx  και δεν αντιστάθηκα στον πειρασμο. Ανακάλυψα όμως ότι το σύστημα εσωτερικής διαρρύθμισης (τα κουτάκια) είναι πανάκριβα. Υπάρχει πουθενά τρόπος να τα εκτυπώσω ? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος colt3003 έγραψε:

Καλημέρα

Βρήκα σε καλή τιμή (23€ με μεταφορικά) ένα L-boxx  και δεν αντιστάθηκα στον πειρασμο. Ανακάλυψα όμως ότι το σύστημα εσωτερικής διαρρύθμισης (τα κουτάκια) είναι πανάκριβα. Υπάρχει πουθενά τρόπος να τα εκτυπώσω ? 

 

Ναι είναι ακριβά. Κάποια στιγμή βρήκα ένα σετ σε καλύτερη τιμή και το χτύπησα :)

 

Tσέκαρε εδώ...

 

https://www.thingiverse.com/thing:2909050/files

 

https://www.thingiverse.com/thing:73532/files

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή δεν μου άρεσε που το μπλε με το ΄κίτρινο δεν ήταν μαζί.

Μετά ότι αν έβρισκες ζόρι δεν έβγαινε το λαμάκι από το δόντι να ελευθερωθεί η πρέσα.

Ύστερα την πήρα στο χέρι…

IMG_3698.thumb.JPG.3549ec4141da41d3627759afbb264234.JPG

  • Like 2
  • Haha 1
  • Wow 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Βρε αθεοφοβε η gedore ητανε δαυτη; 

 Ναίεεεεε  : )

πριν 1 λεπτό, το μέλος pol77 έγραψε:

Κι εγώ τις είχα για καλές...

 

Εγγύηση;

Δεν ξέρω το ψάχνω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικά, το ξέρω, μαμάνε. Γι αυτό έχω πάρει 2.

 

Για την αντοχή μου μπήκαν ψύλοι στ' αφτιά. Αν κατάλαβα καλά, κάποιος πίρος έσπασε. Από τι υλικό ήταν;

 

Edit: Απάντησες ήδη. Απαράδεκτο!

Link to comment
Share on other sites

Παει και η gedore Η πιο καλη η πρεσσα..

Πρεπει να την πας πισω και να  βαλεις ολα τα μεσα...

Δεν αντεξε την πιεση και εσπασε η καημενη...

Σαν νατανε κινεζικη ανακατασκευασμενη ...:p?

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αντε να πουμε και μερικα καλα λογια για την dewalt :p

 

πριν αρκετες μερες πηρα το dewalt dcn660. Καρφωτικο μπαταριας 18v brushless για να γινει εγκατασταση πολλων μετρων σοβατεπι.

 

20180620_173815.jpg20180620_173808.jpg20180620_173831.jpg20180620_173826.jpg20180620_173842.jpg20180620_173822.jpg

 

Ομορφο ε; :p

Αφου το πηρα και προσωρινα εξυπηρετηθηκα με μερικες δεσμιδες απο καρφια που ειχαν ξεμεινει στο μαγαζι, αρχίζει ο γολγοθας. 

 

παραγγέλνω αμεσως να ερθουν απο την dewalt αναλωσιμα πριν τελειωσουν αυτα που ειχα. Και μαθαινω άναυδη οτι... "δεν εχουμε καρφια". Τι δε καταλαβαινετε; Απλα πουλανε το εργαλειο χωρις αναλωσιμα :hehe:

 

Θα μου πειτε και γιατι δεν εψαξες απο εταιρια καρφιων. Εψαξα, εφαγα το κοσμο και εγω και ο κυριος Παυλατος. Το προβλημα ηταν σε μια ιδιαιτεροτητα του εργαλειου. Μπορει το 16ga να ειναι κοινο στα καρφια, δεν ηταν ομως η γωνια που ηταν 20μοιρες. 

Η dewalt δε μπορουσε να βοηθησει. 3 προμηθευτες καρφιων ειχαν 16ga αλλα οχι τη γωνια. Εγω να καιγομαι για καρφια και να μην εχω χρονο ουτε απο εξω για παραγγελια. Με τα πολλα τηλεφωνα και φωνες (απαραδεκτο να πουλανε το οπλο αλλα οχι σφαιρες) ανακαλυπτουν μετα απο 4-5 μερες στην dewalt οτι εχουν 8 συσκευασιες αλλα το ελαχιστο μηκος που παιρνει το καρφωτικο.

Λεω στον κυριο Κωστα παραγγειλε μια κουτα και πες τους να φερουν και μακριά και ρωτα τους ποτε θα ξαναφερουν. Εκει ερχεται η δευτερη αποστομωτική απαντηση οτι δε θα ξαναφερουν.!!!! Κανω λοιπον 2 τις κουτες τα χαπια... ε τα καρφια ηθελα να πω... και ψαχνομαστε και παλι. Αν δεν βρισκοταν λυση θα επεστρεφα το εργαλειο και θα επαιρνα τα χρηματα πισω. Παλι καλα που το μαγαζι σεβεται το πελατη!

 

Και με τα πολλα ανακαλυπτουμε οτι το Milwaukee fuel 4933451570 ειναι το ιδιο και παιρνει τα ιδια καρφια. Ολε και ολε. Τηλ στην αντιπροσωπια της Milwaukee και ολα διαθεσιμα!!!!

 

 

Αυτο απλα για να ξερουμε οτι δεν ειναι παντα το ακριβο το πιο εξυπηρετικο. Και δεν ειναι παντα η μεγαλη εταιρια αυτη που θα σε σωσει. Φυσικα παιζει μεγαλο ρολο και ο εκαστοτε αντιπροσωπος και ουσιαστικα αυτος φταιει στη συγκεκριμενη περιπτωση αλλα... τα ακουει και η κιτρινη :p

 

 

  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

2η χώρα που η αντιπροσωπεία της Milwaukee είναι σωστή. Νομίζω ότι ορθά πήγα στο κόκκινο στρατόπεδο.

 

Είμαι σίγουρος ότι τα καρφιά της Milwaukee, καίτοι ίδια, θα καρφώνουν πολύ πιο σωστά και θα κάνουν τα σοβατεπιά να δείχνουν απείρως πιο όμορφα ?

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.