Jump to content



Που θα βρώ . . . Και εναλλακτικές προτάσεις!


Recommended Posts

πριν 46 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Λοιπόν μόλις γύρισα από https://www.livewall.gr/

Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη. Πήγα από εκεί έδωσα την εικόνα που ήθελα μιας και δεν υπήρχε άμεσα διαθέσιμο βινύλιο με το εφέ του βουρτσισμένου μετάλλου, μου το τύπωσαν τα παιδιά στις διαστάσεις που ήθελα, το πήρα μέσα σε ένα τέταρτο και έφυγα!

Να πω επίσης ότι έχουν μεγάλη ποικιλία τόσο σε βινύλια, όσο σε καμβάδες όπου μπορείς να "τυπώσεις" ακόμα και δικιά σου φωτογραφίες στις διαστάσεις που επιθυμείς.

Μπήκε στα Bookmarks μου ως κατάστημα 

@Siera σε ευχαριστώ πάρα πολύ μιας και με γλίτωσες από πολύ δρόμο. :T:

 

Ότι μπορεί ο καθένας!

Είχα τις ενστάσεις μου ως προ την αντοχή στην χρήση όταν έμαθα για που το θέλεις αλλά μου είπαν ότι είναι εντάξει , αντέχει λέει και τα νύχια από τα pet σου (λέμε τώρα).

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κανείς που θα βρω εποξική κόλλα πλαστικών άμεσα διαθέσιμη στο Ηράκλειο ώστε να μην πηγαίνω από κατάστημα σε κατάστημα;

Εποξικές θα βρω αρκετές, απλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτές που υπόσχονται ότι κάνουν για όλα θα μου δώσουν επιθυμητό αποτέλεσμα στο πλαστικό.

 

Θέλω να γεμίσω την απόσταση (2-3 εκ.) μεταξύ δύο πλαστικών σημείων. Κάτι σαν το παρακάτω δηλαδή:

 

Link to comment
Share on other sites

Στο Praktiker στο stand Με τις κόλλες θα εχει της bison εποξιδικο στόκο. Ουσιαστικά στόκο θες. Εχει αρκετούς από όσο θυμάμαι διαβασε ποιος ειναι πιο "φιλικος" προς πλαστικα στις οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Όχι Αγάπη, το θέλω σε υγρή μορφή, ο στόκος είναι στερεός.

Αν και σκέφτομαι ότι ο στόκος θα είναι αρκετά πιο εύκολα διαχειρίσιμος σε κάτι τέτοιο. Αλλά όσες φορές έχω δοκιμάσει (σε διάφορα) έναν της Turbo - Kitt δεν έχω μείνει ευχαριστημένος, εκτός και αν θέλει ώρες να στεγνώσει και να γίνει solid και όχι μια σκληρή πλαστελίνη πχ.

 

Επίσης ψάχνω κάτι πιο άμεσο, που να θέλει μια, άντε δύο ώρες το πολύ να στεγνώσει.

Θα δοκιμάσω πάντως και με στόκο μιας που έχω όταν έρθει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε υγρή μορφή βρε αγόρι μου πως θα το κάνεις αυτό το πράμα? Με το στόκο πχ αυτόν

https://www.kentrovidas.gr/showprod.php?id=6198

Αν κάνεις μερικές τρύπες να πιάσει δεξιά αριστερά, όταν είναι έτοιμος και θα τρίψεις και θα το φέρεις εκεί που θες.

Δεν ξέρω δεν έχω δοκιμάσει τέτοια λεπτοδουλειά, αλλά με υγρή κόλλα δε θα πήγαινα προσωπικά.

Περιμενε κάποιον άλλον καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, UltraB said:

Επίσης ψάχνω κάτι πιο άμεσο, που να θέλει μια, άντε δύο ώρες το πολύ να στεγνώσει.

Θα δοκιμάσω πάντως και με στόκο μιας που έχω όταν έρθει η ώρα.

 

εκτος απο τις πλαστικες ραβδους που δειχνει τι βιντεο για συγκολληση δεν νομιζω να βρεις ευκολα αλλη λυση για χρονους κατω απο 12 ωρες (και αν)

σε 'αναλογες' περιπτωσεις εχω αφησει το αντικειμενο για 24+ ωρες ,αλλιως υπαρχει περιπτωση να σπασει λογω του οτι δεν  εχει ολοκληρωθει η χημικη αντιδραση της κολλας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε τι να πω; Παρε τη σωληνα που θες, κανε τις κουρμπες που θες και πηγαινε σε ενα καταστημα που κανει επιμεταλλωσεις να στο φτιαξουν.

Παρε και καποια τηλ πρωτα σε μαγαζια πριν ξεκινησεις για προσφορες και οδηγιες και να δεις δειγματα. Επιχρωμιωσης, επινικελωσης κλπ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.