Jump to content



Συζώντας με έναν Gamer


env0y

Recommended Posts

42 minutes ago, wiznick said:

Μετακομισα πριν 5 μηνες στο σπιτι της κοπελας μου. Ειναι gamer και η ιδια. Εχει μια μεγαλη συλλογη απο κονσολες (εκτος απο PS4/XB1!!) και αυθεντικα παιχνιδια στα κουτια τους, πολλα σε συλλεκτικες εκδοσεις με φιγουρες,κτλ. Οταν πριν 2 μηνες εκανα επιλογη των components για το νεο PC μου, επεμενε να παρω πιο ακριβα, οπως i7 6700k αντι για i5 6600k, μου εκανε δωρο mechanical keyboard και το motherboard, πληρωσε προσωρινα την GTX1070 μεχρι να εχω λεφτα να την ξεπληρωσω και εβαλε τους γονεις της να μου αγορασουν μια οθονη DELL U2715H για δωρο χριστουγεννων. Μαλιστα μετα την αγορα του PC μου, ζηλεψε λιγακι και αγορασε νεο κουτι για το δικο της, για να εχει καλυτερη ψυξη και εμφανιση...

Οποτε σε αυτο το θεμα, ολα πολυ καλα!

Βεβαια δεν ειναι ολα τελεια, οπως καθε γυναικα, γκρινιαζει αρκετα, αλλα για αλλους λογους που δεν ειναι του θεματος! :)

Ούτε χορηγός να ήταν :D

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wiznick said:

Μετακομισα πριν 5 μηνες στο σπιτι της κοπελας μου. Ειναι gamer και η ιδια. Εχει μια μεγαλη συλλογη απο κονσολες (εκτος απο PS4/XB1!!) και αυθεντικα παιχνιδια στα κουτια τους, πολλα σε συλλεκτικες εκδοσεις με φιγουρες,κτλ. Οταν πριν 2 μηνες εκανα επιλογη των components για το νεο PC μου, επεμενε να παρω πιο ακριβα, οπως i7 6700k αντι για i5 6600k, μου εκανε δωρο mechanical keyboard και το motherboard, πληρωσε προσωρινα την GTX1070 μεχρι να εχω λεφτα να την ξεπληρωσω και εβαλε τους γονεις της να μου αγορασουν μια οθονη DELL U2715H για δωρο χριστουγεννων. Μαλιστα μετα την αγορα του PC μου, ζηλεψε λιγακι και αγορασε νεο κουτι για το δικο της, για να εχει καλυτερη ψυξη και εμφανιση...

Οποτε σε αυτο το θεμα, ολα πολυ καλα!

Βεβαια δεν ειναι ολα τελεια, οπως καθε γυναικα, γκρινιαζει αρκετα, αλλα για αλλους λογους που δεν ειναι του θεματος! :)

Φάε και λίγο γκρίνια! εδώ μιλάμε για κελεπούρι ! Λόγικο που δεν είναι από ελλάδα.  Τα πόσοστα για να σου παίρνει κοπέλα hardware και ειδικά ελλάδα πόσο να είναι?  max 2-5%. Και gamer να βρείς.. θα θέλει αυτήν να τις παίρνεις hardware για το pc της :p

 

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, icy20 said:

Lol@2%. Σιγα μην ειναι και 10%. 1/10000 πιο λογικο μου φαινεται... 

και έλεγα να μην βάλω το 5% μου φάνικε πολύ!

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμένα πάλι η γυναίκα μου γκρίνιαζε (αρκετά μπορώ να πω), γιατί δαπανούσα πολλές ώρες μπροστά στο pc αντί να πάμε για νιοστή φορά σε ταβέρνα/εκδρομή/για ποτό.

Τώρα βέβαια το έχω κόψει το (πολύ) gaming, λόγω και της έλευσης της κορούλας μου, οπότε τις καθημερινές, και λόγω δουλειάς, δεν υπάρχει χρόνος και όρεξη για παιχνίδια. Αλλά το Σ/Κ θα προσπαθήσω να αφιερώσω κάποιες ώρες στον υπολογιστή μου. Είναι ψυχοθεραπεία και για μένα μια εξαιρετική μορφή ψυχαγωγίας  -αρκεί να υπάρχει μέτρο-. Το κακό είναι ότι η ενασχόληση με το gaming αλλά και το pc γενικότερα, θεωρείται, για κάποιον μυστηριώδη λόγο, παρακμιακή, χάσιμο χρόνου, ότι προκαλεί τύφλωση κ.τ.λ. Αυτό που ξέρω είναι ότι όσο μπορώ και βρίσκω λίγο χρόνο, θα παίζω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Το κακό είναι ότι η ενασχόληση με το gaming αλλά και το pc γενικότερα, θεωρείται, για κάποιον μυστηριώδη λόγο, παρακμιακή, χάσιμο χρόνου, ότι προκαλεί τύφλωση κ.τ.λ.

Ενώ η παρακολούθηση τηλεόρασης είναι οκ :hehe: 

Όλα με μέτρο, όχι με το μέτρο ;) 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

προκαλεί τύφλωση

Θα ελεγα τωρα τι προκαλει τυφλωση, αλλα ειμαστε δημοσια :hehe: 

 

Κατα τ'αλλα ευτυχως που η γυναικα μου δε τρελαινεται καθολου για εξοδους και προτιμαει να καουμε παρεα απο το να βγουμε (εκτος και αν υπαρχει παρεα για εξοδο, οποτε τοτε το προτιμαμε και οι 2 ;) ) !! 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τους προλαλήσαντες. Εντάξει, και το ποτάκι μας θα πιούμε και στην ταβέρνα θα πάμε. Αλλά, να, εκεί γύρω στις 6 το απόγευμα του Σαββάτου με πιάνει μια μελαγχολία και θέλω να αφεθώ στον μαγικό κόσμο των games και του καψίματος στο youtube;).  Αυτά είναι αντρικά πράγματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.