Jump to content



Συζώντας με έναν Gamer


env0y

Recommended Posts

πριν 9 ώρες, το μέλος env0y έγραψε:

Όσο και αστείο να φαίνεται πλέον το θέμα με ανυσηχεί. Λες και ρε γαμώτο μόνες τους δεν έχουν απολύτως κανένα ενδιαφέρον απ'το να ασχοληθούν με κάτι απ΄το να βαφτούνε ή να βγούνε γιοα καφέ. Είμαι και νοικοκύρης ρε γαμώτο δεν υπήρχε και κάτι να καθαρίσουν :D 

 

Η κοπελιά μου τώρα είναι πιο πολύ του βιβλίου και με ατελείωτη ενέργεια που μετά από 2 ώρες γυμναστικής και άλλες 2 σε σάουνα, σπα και ΧΧΧ δεν χαλαρώνει με τίποτα :D

 

Με λίγα λόγια δεν κρατιέται σε 4 τοίχους, άντε αν την πείσω τώρα εγώ ότι θέλω να κάτσω και να λιώσω ένα 4άωρο.

 

Μισες μισες οι δουλειες ..... 

Ποια γυμναστιρια και ποιες σαουνες ρε...... εσυ πρεπει να βαλεις τα δυνατα σου για να μην μπορει να σηκωθει απο το κρεβατι , μετα οσο και να παιξεις δεν θα μπορει να το επιβεβαιωσει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως βλεποντας απο δικες μου εμπειριες δεν ειναι μονο οι γυναικες ειναι γενικο το κακο.

Το καλοκαιρι γνωρισα 2-3 νεα ατομα απο την παρεα ενος φιλου τελικα δεσαμε και κανουμε και εμεις παρεα...

Με τον καιρο διαπιστωσαν οτι ναι μεν εβγαινα αλλα δεν ειχα και πολυ αναγκη να το κανω με αποτελεσμα να αναρωτηθουν τι κανω σπιτι και εγω φυσικα απαντησα ειτε βγω ειτε εγω μια χαρα θα περασω γιατι παιζω παιχνιδια στο PC στο PS4 οπου βρω τελος παντων. Ποτε δεν θα δωσω προτεραιοτητα στο gaming αλλα τις περισσοτερες ωρες ειμαι εκει οχι γτ το επιλεγω αλλα γτ ετσι ειναι, δεν μπορω να διανοηθω καποιον που δεν εχει τι να κανει σπιτι και δεν παιζει παιχνιδια. Τους ρωτησα λοιπον τι κανουν αυτοι και μαλιστα το ειδα απο πρωτο χερι πηγαινοντας σπιτι τους, τα παλικαρια δεν εκαναν απολυτως τπτ, καθονταν σε μια καρεκλα σαν συνταξιουχοι και βλεπανε cosmotesport απο το πρωι μεχρι το βραδυ και για να ζησουν τη ζωη τους στα ακρα πηγαιναν μεχρι το προπατζιδηκο να ριξουν κανα στοιχημα ετσι για να εχει νοημα αυτο που κανουν. Οι γυναικες δε, τσιγαρο καφε TV και το λαπτοπ στα ποδια να μιλαμε με τις αλλες ... 

 

Ωρε εσεις θα κοροιδεψετε εμενα??? Εχετε καθισει ποτε σας να δειτε τι εστι gaming? τι γελιο ριχνουμε τι ιστοριες βγαινουν κλπ?

Για το εξω δεν το συζηταω... το πολυ για κανα ποτο και μεχρι εκει καμια αλλη δραστηριοτητα. Εγω θα παω τα snowboard μου το χειμωνα τα θαλασσια σκι μου το καλοκαιρι κλπ.

 

Μην τσιμπατε, μιζεροι ειναι στην πραγματικοτητα που δεν τη βρισκουν με τιποτα και κομπλεξαρονται που εσυ περνας καλα οπως και να εχει.

Ετσι ειναι και οι γυναικες που εχετε, ο @icy20 ξερει για τον φιλο που λεω, δεν ξερω ποσο χρονο δινετε στη σχεση σας αλλα τις τρελαινει το οτι περνατε καλα χωρις αυτες. Βαφονται και κανουν ολα αυτα για να τις προσεξεις και οταν σε βλεπουν στην οθονη να τους λες για σταματα λιγο ρε παιδι μου γτ μας τρεχουν στο battlefield τους γυριζουν τα ματια.

 

Τιποτα... μιζερια και κομπλεξ παντου.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@fatalara Νομίζω ότι έχεις μεγάλο δίκιο αδερφέ. Ένα ΣΚ άραξα σε μία παρέα στο δικό τους σπίτι και πραγμάτικά πήγα να κόψω φλέβες από την βαρεμάρα. Καφέδες καφέδες καφέδες trash TV και σάπιο delivery.

 

Δύο βδομάδες αν προσωπικά ζήσω έτσι θα το γυρίσω στον αλκολισμό. Δεν μπορώ να α΄φησω μία μέρα στην ζωή μου που να μην μην ευχαριστηθώ με κάποιο ιδιαίτερο τρόπο.

 

Σήμερα για παράδειγμα ας πούμε μετά την δουλειά θα περάσω μία βόλτα από το σκοπευτικό σύλλογο και ρίξω καμιά 200αριά βολές, ,μετά σπιτικό βραδυνό και αν είμαι οκ Division με τα online φιλαράκια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος env0y έγραψε:

@fatalara Νομίζω ότι έχεις μεγάλο δίκιο αδερφέ. Ένα ΣΚ άραξα σε μία παρέα στο δικό τους σπίτι και πραγμάτικά πήγα να κόψω φλέβες από την βαρεμάρα. Καφέδες καφέδες καφέδες trash TV και σάπιο delivery.

 

Δύο βδομάδες αν προσωπικά ζήσω έτσι θα το γυρίσω στον αλκολισμό. Δεν μπορώ να α΄φησω μία μέρα στην ζωή μου που να μην μην ευχαριστηθώ με κάποιο ιδιαίτερο τρόπο.

 

Σήμερα για παράδειγμα ας πούμε μετά την δουλειά θα περάσω μία βόλτα από το σκοπευτικό σύλλογο και ρίξω καμιά 200αριά βολές, ,μετά σπιτικό βραδυνό και αν είμαι οκ Division με τα online φιλαράκια.

Μαζεμα σπιτι "νορμαλ" ατομων για ταινια φαι κλπ μεχρι να παει η ωρα 10-11 για να γινει-ερθει το φαι. Τηλεωραση να παιζει the voice εγω να λεω σε γυναικες και αντρες πειτε τπτ ρε τι κανετε? Ε εδω τα ιδια μωρε βαρεμαρα... 

Σπιτι gamer 4 male 3 female και σκαει μυτη ο τεταρτος με wiiu και μαριο καρτ...

το τι εγινε δεν περιγραφεται. Γελια φασαρια μπουνιες βρισιδι τσιμπιες σφαλιαρες κατακεφαλα... "Αν ξαναφαω κοκκινο πριν τη γραμμη τερματισμου θα σου σπασω τα δοντια" ο αλλος να δειχνει δοντια...

Στην ερωτηση σας τι ελεγαν οι γυναικες θα σας απαντησω με το ξερο τιποτα, η κατασταση ηταν τοσο overwhelming που απο τη μια δεν εμπλεκες και απο την αλλη χαζευες με τη μαλακια που μας ειχε πιασει. Αν δεν σε χωρισει τοτε δεν χωριζει ποτε.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Συζω με την κοπελα μου , οποτε ερχεται ενας κοινος φιλος πολυ τακτικα και καθεται 4-5 ωρες σπιτι. Ερχεται με ενα επιτραπεζιο συνηθως. Απο τις 5 ωρες, τη 1μιση παιζουμε επιτραπεζιο, τις υπολοιπες εγω μαζι του Fifa 17 :p 

Ολοι happy. Καμμια φορα δε φερνει καθολου επιτραπεζιο. 

ΖΩΑΡΑ :hehe: 

Spoiler

(σκεφτεται τωρα να αγορασει το "this war of mine " σε επιτραπεζιο, ειναι λατρης η κοπελα μου, το αγαπω κι εγω, οποτε προβλεπω οι 5 ωρες να γινονται 25 :haha: )

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε και τις καλύτερες παρέες μάλλον μερικοί :D

 

Θα μπορούσε το άραγμα σπίτι να είναι πολλά και διάφορα, όπως π.χ. πιτσόνια + ταινία στο home cinema, κουβεντούλα ( αν δεν είναι ενδιαφέροντα άτομα καλή σας τύχη και κακές επιλογές :D ), επιτραπέζια και μη (μμμ).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο Πέτρος και δεν είμαι καλά.

 

Εδώ και 7 μήνες που έφυγα από το σπίτι δεν έχω παίξει. Πούλησα και την τιμονιέρα πριν φύγω, δεν πήρα pc/ps3 μαζί μου, ένα χάλι.....

Link to comment
Share on other sites

Μετακομισα πριν 5 μηνες στο σπιτι της κοπελας μου. Ειναι gamer και η ιδια. Εχει μια μεγαλη συλλογη απο κονσολες (εκτος απο PS4/XB1!!) και αυθεντικα παιχνιδια στα κουτια τους, πολλα σε συλλεκτικες εκδοσεις με φιγουρες,κτλ. Οταν πριν 2 μηνες εκανα επιλογη των components για το νεο PC μου, επεμενε να παρω πιο ακριβα, οπως i7 6700k αντι για i5 6600k, μου εκανε δωρο mechanical keyboard και το motherboard, πληρωσε προσωρινα την GTX1070 μεχρι να εχω λεφτα να την ξεπληρωσω και εβαλε τους γονεις της να μου αγορασουν μια οθονη DELL U2715H για δωρο χριστουγεννων. Μαλιστα μετα την αγορα του PC μου, ζηλεψε λιγακι και αγορασε νεο κουτι για το δικο της, για να εχει καλυτερη ψυξη και εμφανιση...

Οποτε σε αυτο το θεμα, ολα πολυ καλα!

Βεβαια δεν ειναι ολα τελεια, οπως καθε γυναικα, γκρινιαζει αρκετα, αλλα για αλλους λογους που δεν ειναι του θεματος! :)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος wiznick έγραψε:

Βεβαια δεν ειναι ολα τελεια, οπως καθε γυναικα, γκρινιαζει αρκετα, αλλα για αλλους λογους που δεν ειναι του θεματος! :)

+

16178766_10158791876455377_4355089918653

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^^^το ξεφτύλισες :p 

 

@wiznick

πριν 6 λεπτά, το μέλος wiznick έγραψε:

Μετακομισα πριν 5 μηνες στο σπιτι της κοπελας μου.

Αν έλειπε αυτό εδώ θα είχα σοβαρές ενδείξεις ότι κάποιος γνωστός μου έχει κάνει λογαριασμό στο TheLab.gr και με τρολάρει :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, karmen1983 said:

^^^το ξεφτύλισες :p 

 

@wiznick

Αν έλειπε αυτό εδώ θα είχα σοβαρές ενδείξεις ότι κάποιος γνωστός μου έχει κάνει λογαριασμό στο TheLab.gr και με τρολάρει :p 

Μπα μην ανησυχεις, σπανια ποσταρω αλλα ειμαι παλιος χρηστης!

Btw, μου εχει ζητησει για δωρα να της κανω....εργαλεια!! Κυριως για μικρες ξυλουργικες εργασιες μιας και ασχολειται με την κατασκευη dollhouses. 

Της δειχνω συχνα και φωτογραφιες που βαζεις εδω στα διαφορα θεματα σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, karmen1983 said:

Πες στο κορίτσι να κάνει λογαριασμό και θα της κάνω εγώ τη λίστα.

Απλά έχε από δίπλα τον καρδιολόγο σου :p:hehe: 

Δεν ειναι Ελληνιδα, δεν μπορει να διαβασει τι λεμε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.