Jump to content



Δραπανοκατσάβιδα και παλμικά μπαταρίας


Recommended Posts

δύσκολα...εγώ προσωπικά δεν βρήκα κάτι...είδη το 1Kg ειναι χαμηλά 

Το έχεις ;

Κάποιο αρνητικό ; 10mm σε τοιχοποιία εύκολα ;

Καλύτερη λύση δεν είναι οι μπαταρίες 2.0 και 4.0
https://www.kentrovidas.gr/m/showprod.php?id=11122
παρά 2 Χ 2.0 ;
https://www.kentrovidas.gr/m/showprod.php?id=8198

Το πρώτο έχει και L-boxx λογικά. Δεν ξέρω αν το προτιμώ από την τσάντα.


Link to comment
Share on other sites

[mention=40269]DiS[/mention]
 
Και εγω ηθελα το τσαντακι αλλα με το μεγεθος που εχει , μπαινει στην τσεπη σου 

Καλά, όχι τόσο για μεταφορά. Για να υπάρχει κάπου τακτοποιημένο όσο δε χρησιμοποιείται.

Αυτός είναι κι ένας από τους λόγους που ψάχνω ένα από τα πιο μικρά κρουστικά. Για να μην πιάνει χώρο στο ντουλάπι. Για 5-6 φορές το χρόνο δε θέλω να μου πιάνει χώρο το 18V κι ένα άλλο μικρότερο για βίδωμα κι ένα ακόμα ρεύματος. Ένα μόνο μικρό δυνατό και όσο και ότι αντέξει.

Το L-boxx δε μου φαίνεται πρακτικό. Ειδικά μιας και δε σκοπεύω να αγοράσω κι άλλα της σειράς.

Αλλά η 4.0 μπαταρία προτιμότερη υποθέτω όταν είσαι σε απομακρυσμένο σημείο παρά το επιπλέον βάρος της. Θα τους ζητήσω τράμπα την τσάντα στο σετ με την μεγάλη μπαταρία αν μπορούν νομίζω...
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος DiS έγραψε:


Καλά, όχι τόσο για μεταφορά. Για να υπάρχει κάπου τακτοποιημένο όσο δε χρησιμοποιείται.

Αυτός είναι κι ένας από τους λόγους που ψάχνω ένα από τα πιο μικρά κρουστικά. Για να μην πιάνει χώρο στο ντουλάπι. Για 5-6 φορές το χρόνο δε θέλω να μου πιάνει χώρο το 18V κι ένα άλλο μικρότερο για βίδωμα κι ένα ακόμα ρεύματος. Ένα μόνο μικρό δυνατό και όσο και ότι αντέξει.

Το L-boxx δε μου φαίνεται πρακτικό. Ειδικά μιας και δε σκοπεύω να αγοράσω κι άλλα της σειράς.

Αλλά η 4.0 μπαταρία προτιμότερη υποθέτω όταν είσαι σε απομακρυσμένο σημείο παρά το επιπλέον βάρος της. Θα τους ζητήσω τράμπα την τσάντα στο σετ με την μεγάλη μπαταρία αν μπορούν νομίζω...

 

 

Δεν εχω το κρουστικο αλλα το παλμικο κατσαβιδι . 

Το l-boxx ειναι ωραιουλη , τακτοποιημενο και μικρο ... δεν θα σου ποιασει χωρο. 

Αυτα τα εργαλεια ειναι για να τα δουλευεις καθε μερα , αμα ομως λες 5-6 φορες τον χρονο , παρε καλυερα ενα απο το lidl που ειναι και οικονομικο και αξιοπρεπες .

Link to comment
Share on other sites

 
 
Δεν εχω το κρουστικο αλλα το παλμικο κατσαβιδι . 
Το l-boxx ειναι ωραιουλη , τακτοποιημενο και μικρο ... δεν θα σου ποιασει χωρο. 
Αυτα τα εργαλεια ειναι για να τα δουλευεις καθε μερα , αμα ομως λες 5-6 φορες τον χρονο , παρε καλυερα ενα απο το lidl που ειναι και οικονομικο και αξιοπρεπες .

Αξιοπρεπέστατο είναι για τα λεφτά του, φυσικά. Έχω κι ένα τέτοιο.

Απλώς θέλω ένα για όλα και νομίζω το συγκεκριμένο κρουστικό είναι ιδανική λύση λόγω βάρους, μεγέθους και δύναμης. Τα αντίστοιχα Makita, DeWalt κτλ έχουν το «κλασικό» μέγεθος των 18V απ ότι βλέπω, όποτε πρέπει να είναι το μόνο σε αυτή την κατηγορία.

Ότι είναι overkill για τη συχνότητα της χρήσης που θα του κάνω το αναγνωρίζω, αλλά πληρώνω το ότι είτε για οποιοδήποτε τρύπημα σε τοίχο είτε για οποιαδήποτε απλή συναρμολόγηση θα ψάχνω ένα βαλιτσάκι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος DiS έγραψε:


Απλώς θέλω ένα για όλα και νομίζω το συγκεκριμένο κρουστικό είναι ιδανική λύση λόγω βάρους, μεγέθους και δύναμης. Τα αντίστοιχα Makita, DeWalt κτλ έχουν το «κλασικό» μέγεθος των 18V απ ότι βλέπω, όποτε πρέπει να είναι το μόνο σε αυτή την κατηγορία.

 

Η makita εχει και midrange 18v το οποιο δεν ειναι ουτε τραγικο μεγαλυτερο , ουτε κατα πολυ βαρυτερο . Ισως να σου ηταν καλυτερη επιλογη . 

Link to comment
Share on other sites

 
Η makita εχει και midrange 18v το οποιο δεν ειναι ουτε τραγικο μεγαλυτερο , ουτε κατα πολυ βαρυτερο . Ισως να σου ηταν καλυτερη επιλογη . 

Όπως αυτό ;
https://www.kentrovidas.gr/m/showprod.php?id=10580#

βιντεάκι με τρύπημα στο τοίχο έχεις δει?

Ναι αμε.
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και το τσοκ του είναι έκκεντρο.

Το κατάστημα αγοράς που έχει αναφερθεί αρκετές φορές εδώ μέσα και ήταν ένας από τους λόγους επιλογής του μου έδωσε απλώς το τηλέφωνο του service (ναι, ήταν πολύ δύσκολο να το βρω μόνος μου..).

Στο service η τηλεφωνήτρια προφανώς και δε γνώριζε. Ο κύριος τάδε που είναι υπεύθυνος γι αυτά ήταν σε meeting...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο παράγγειλες και έχει έκεντρο τσοκ? Το bosch Τελικά ή το makita?

Για το κέντροβίδας μιλάμε; Αλλά για όποιο και να μιλάμε γιατί δε ζητάς άμεση αντικατάσταση αφού έχει θέμα; 

Το παρέλαβες σπίτι σου ή πήγες και το πήρες; 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο παράγγειλες και έχει έκεντρο τσοκ? Το bosch Τελικά ή το makita?

Για το κέντροβίδας μιλάμε; Αλλά για όποιο και να μιλάμε γιατί δε ζητάς άμεση αντικατάσταση αφού έχει θέμα; 

Το παρέλαβες σπίτι σου ή πήγες και το πήρες; 

Το Bosch πήρα τελικά.

 

Το παρέλαβα στην επαρχία.

 

Ένας τεχνικός που τελικά απάντησε από το service μου ανέφερε πως λόγω κρούσης δεν είναι κανένα από αυτά 100% ίσιο...

 

...

 

Σε επόμενη επικοινωνία με το κατάστημα, πρότειναν να το αντικαταστήσουν με άλλο.

 

Το θέμα όμως παραμένει και είναι κατά πόσο σε τέτοιας τιμής εργαλεία η κρούση δικαιολογεί οποιαδήποτε αστοχία στο τσοκ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος DiS έγραψε:

Ένας τεχνικός που τελικά απάντησε από το service μου ανέφερε πως λόγω κρούσης δεν είναι κανένα από αυτά 100% ίσιο...

Βλακείες, μπορείς να βάλεις ένα βίντεο να το δούμε;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.