Jump to content



Δραπανοκατσάβιδα και παλμικά μπαταρίας


Recommended Posts

πριν 11 ώρες, το μέλος jax7480 έγραψε:

Για προτείνετε κάτι και για μένα να αντικαταστήσω το 18βολτο δραπανοκατσάβιδο της Bosch.

Εκτός από Bosch, χρήση τελείως ερασιτεχνική μιά φορά το μήνα, βίδωμα, τρύπες σε γυψοσανίδα, ίσως και σε μπετόν για μία ίσως δύο φορές στη ζωή του. Μέχρι εκεί. Κατά προτίμηση να είναι επαγγελματικής σειράς.

Καλό θα είναι με τη χρήση που θα του γίνει να μην χρειαστεί να πάρω άλλο σε καμιά 3ετία (μετά το πέρας της εγγύησής του δηλαδή).

Αν έχει και σετάκι με μύτες, τρυπάνια κτλ μαζί ακόμα καλύτερα (βαλίτσα δηλαδή).

https://www.amazon.de/Makita-DF330DWE-Akku-Bohrschrauber-10-3AH/dp/B001L2JTCG/ref=sr_1_1?crid=2PRQ946AVUYGO&keywords=makita+10v&qid=1554715987&s=gateway&sprefix=Makita+10V%2Caps%2C247&sr=8-1

 

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

Έχω ένα 10.8 της Bosch με σπαστό λαιμό. Ψάχνω 18αρι που να είναι και κρουστικό για τρύπα σε τοίχο.

 

Πάρε 230,  η μπαταρία επιβαρύνει το περιβάλλον κοστίζει ακριβότερα και προσφέρει λιγότερα   https://www.amazon.de/Makita-Rotary-Hammer-Stück-HR2630/dp/B01636IZ0G/ref=sr_1_2?crid=27415EIZ526KO&keywords=makita+230v&qid=1554724571&s=gateway&sprefix=makita+230v%2Caps%2C254&sr=8-2

 

 

Έπεσα πάνω σε αυτό που είναι προσφορά  

 

https://www.amazon.de/Makita-Akku-Bohrhammer-ohne-Ladegerät-DHR171Z/dp/B0759BCVK9/ref=sr_1_21?crid=27415EIZ526KO&keywords=makita+230v&qid=1554724609&s=gateway&sprefix=makita+230v%2Caps%2C254&sr=8-21

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος jax7480 έγραψε:

Έχω ένα 10.8 της Bosch με σπαστό λαιμό. Ψάχνω 18αρι που να είναι και κρουστικό για τρύπα σε τοίχο.

 

Αν και αυτό που προτείνει ο Γιάγκος θα την κάνει την τρύπα στον τοίχο, επειδή σε ξέρω και είδα και το άλλο θέμα που συζητάτε πάρε το 795 που πήρε ο @etien4

Εχω ένα εδώ Αθήνα και πήρα πριν μερικούς μήνες άλλο ένα για το χωριό. Δεν θα σε απογοητεύσει πουθενά.

Αλλά το θεωρώ υπερβολή για μια στο τόσο και για μια τρύπα σε τοίχο

 

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, karmen1983 said:

Αν και αυτό που προτείνει ο Γιάγκος θα την κάνει την τρύπα στον τοίχο, επειδή σε ξέρω και είδα και το άλλο θέμα που συζητάτε πάρε το 795 που πήρε ο @etien4

Εχω ένα εδώ Αθήνα και πήρα πριν μερικούς μήνες άλλο ένα για το χωριό. Δεν θα σε απογοητεύσει πουθενά.

Αλλά το θεωρώ υπερβολή για μια στο τόσο και για μια τρύπα σε τοίχο

 

 

Το βάζω σαν πρώτη επιλογή. Αλλά και κάνω και μία ερώτηση. Τα Metabo θεωρούνται καλά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν και στην Ελλάδα είναι κάπως υπερκοστολογημένα.

Και μιας και το λέμε, είδα από κοντά αυτό εδώ το σετάκι που μου άρεσε πολύ

https://www.skroutz.gr/s/8710733/Metabo-2-5-10-8V-SB-SSD.html

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος jax7480 έγραψε:

Τα Metabo θεωρούνται καλά;

Υπερθεματίζοντας τα λεγόμενα της Αγάπης :

Τα Metabo είναι Πολύ καλά και μόνο η υψηλή τιμή τους τα εμποδίζει να είναι η βάση αναφοράς σε όλες τις σχετικές αγορές! :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πάντως από τις καλές μάρκες πρέπει να συγκρίνεις μοντέλα μεταξύ τους.εχει κάποια σχετικά βίντεο στο youtube συγκριτικά τεστς και θα δεις συγκεκριμένες αδυναμίες σε μοντέλα που ίσως δεν τις θες, ακόμα και σε καλές μάρκες!
Παρεμπιπτόντως μολις παρέλαβα το dewalt 795D2.Θα γράψω εντυπώσεις σύντομα

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2019 at 2:18 ΜΜ, το μέλος acct έγραψε:

 

Και το προτείνεις επείδή είναι Metabo ή επειδή λέει "SSD"; ?

Πληροφορίες λένε ότι έκανε raid μερικούς Optane :hehe: 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2019 at 10:04 ΠΜ, το μέλος jax7480 έγραψε:

Έπεσε παραγγελιά μετά από πρόταση διακεκριμένου μέλους -που με ξέρει πόσο σπάταλος και υπερβολικός είμαι- εδώ μέσα οπότε περιμένουμε λογικά το αργότερο Τρίτη να παραλάβουμε.

 

Να τα λέμε όλα γιατί όταν παραλάβεις θα πέσει κράξιμο σε αυτό το άτομο ότι σε έβαλε σε αχρείαστα έξοδα :p 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.