Jump to content


Αγορά laptop από UK και μεταφορά στην Ελλάδα


tragikos

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

 

Θα είμαι πολύ σύντομος, θέλω να πάρω ένα laptop από το online κατάστημα της Dell UK και προφανώς θέλω να παραλάβω στην Ελλάδα. Αυτό όμως δεν γίνεται απευθείας από το κατάστημα, οπότε επειδή εγώ να πάω να παραλάβω στο UK δύσκολο, έλεγα μπας και υπάρχει κάποιος μαγικός τρόπος. Έχω ακούσει ότι από ΗΠΑ πχ υπάρχουν υπηρεσίες που το κάνουν αυτό. Τι προτείνετε εσείς οι παντογνώστες; :p

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

 Φιλος εχει χρησιμοποιησει παλια (2-3 χρονια) αυτους για αγορα αρκετων παπουτσιων. Δεν αντιμετωπισε προβλημα.

 Απλα σιγουρεψε οτι δεχονται την καρτα σου. Καποια στιγμη ηθελα να παραγγειλω ενα DELL απο Αμερικη με delivery στο σπιτι των πεθερικων μου εκει, και με εκοψαν γιατι η καρτα μου ηταν non-US. ΙΣως λογω Ευρωπης να μην εχεις θεμα, αλλα εχε το υποψιν.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να οριστικοποιηθεί το Brexit δεν έχουμε τελωνείο από Αγγλία. Mε Parcelforce (το courier της Royal Mail) βλέπω κόστος για 5 κιλά κάπου 40-45 λίρες. Δε ξέρω εάν σε συμφέρει. Η Royal Mail στέλνει μέχρι 2 κιλά από όσο γνωρίζω.

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2017 at 5:00 PM, Qparadox said:

Έχεις κάποια προσωπική εμπειρία από αυτούς ?

 

Μέχρι στιγμής βολευόμουν με φίλο που πηγαινοερχόταν μια φορά το μήνα, αλλά αυτό γιόκ πλέον.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, felix said:

Έχεις κάποια προσωπική εμπειρία από αυτούς ?

 

Μέχρι στιγμής βολευόμουν με φίλο που πηγαινοερχόταν μια φορά το μήνα, αλλά αυτό γιόκ πλέον.

Προσωπική εμπειρία δεν έχω.

 

Αλλά από αυτά που έχω διαβάσει κατά καιρούς (μιας και το έψαχνα κι εγώ το θέμα), είναι από τις πλέον αξιόπιστες εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αν θες κάτι όντως να φτάσει, DHL. 

Η Parcelforce στα διεθνή συνεργαζόταν παλιά με τα ΕΛΤΑ, εγώ είχα χάσει ένα δέμα σίγουρα και από αυτά που δεν χάνονται (μεγάλο).

 

Μετά υπάρχουν άπειρες εταιρίες να στο φέρουν απλά το θέμα έιναι η αξιοπιστία.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.