Jump to content



Tango-X Cup 2017 Season #2


GoMaR

Recommended Posts

πριν 14 λεπτά, το μέλος sosna έγραψε:

Εγώ παίδες δεν θα μπορέσω να τρέξω αλλά είμαι πρόθυμος σε περίπτωση που υπάρξει στρίμ να βοηθήσω στην περιγραφή..Όχι για όλους τους αγώνες αλλά τουλάχιστον μέχρι τα μέσα Μαίου.

Επιτέλους ένας τρόπος να φανεί χρήσιμη η ακατάπαυστη λογοδιάρροια σου :p 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθές τους πρώτους γύρους με το τουτου στο Spa, λίγο περίεργη συμπεριφορά μεταξύ coast και power αλλά πολύ ευχάριστο. Θα μπορούσε δηλαδή να είναι πολύ χειρότερα δεδομένου της τοποθέτησης κινητήρα... (benchmark: 1:33.2 για όσους ενδιαφέρονται :p) Πίστες/πρόγραμμα πότε θα ξέρουμε?

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Lylankor έγραψε:

Έκανα χθές τους πρώτους γύρους με το τουτου στο Spa, λίγο περίεργη συμπεριφορά μεταξύ coast και power αλλά πολύ ευχάριστο. Θα μπορούσε δηλαδή να είναι πολύ χειρότερα δεδομένου της τοποθέτησης κινητήρα... (benchmark: 1:33.2 για όσους ενδιαφέρονται :p) Πίστες/πρόγραμμα πότε θα ξέρουμε?

1.33.2 ??? Στην SPA Short έκανες αυτόν το χρόνο;; :p

 

οκ. 2.34.214 είναι το WR στο RSR!

 

 

Untitled.png

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Lylankor said:

Πίστες/πρόγραμμα πότε θα ξέρουμε?

 

Μόλις κλείσουν οι εγγραφές με το καλό θα βγει και το πρόγραμμα των αγώνων.

Μια ματιά άμα ρίξετε είναι εύκολο να καταλάβει κανείς ποιες θα είναι οι πίστες που θα αγωνιστούμε! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Μόλις κλείσουν οι εγγραφές με το καλό θα βγει και το πρόγραμμα των αγώνων.
Μια ματιά άμα ρίξετε είναι εύκολο να καταλάβει κανείς ποιες θα είναι οι πίστες που θα αγωνιστούμε! [emoji6]


Με μπερδεύει κάποιος που ψήφισε 7 φορές [emoji39]

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2:33.2* [emoji3] (πάει πιο κάτω...)


2:40 μετά από 5-6 laps. Στο 2.35 αν κατέβω ευχαριστημένος θα είμαι...

Τρία πράγματα παρατήρησα με το default setup:
1. Είναι υποστροφικό
2. Τα μπροστινά λάστιχα καθώς και το πίσω δεξί, παραμένουν κρύα (μπλε) ακόμα και μετά από 5 γύρους...
3. Με default TC on, χάνεις πολύ χρόνο.

Θέλω έναν engineer να μου πει τι να αλλάξω στο setup για να διορθώσω τα παραπάνω. [emoji120]


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Anthemius said:

 


2:40 μετά από 5-6 laps. Στο 2.35 αν κατέβω ευχαριστημένος θα είμαι...

Τρία πράγματα παρατήρησα με το default setup:
1. Είναι υποστροφικό
2. Τα μπροστινά λάστιχα καθώς και το πίσω δεξί, παραμένουν κρύα (μπλε) ακόμα και μετά από 5 γύρους...
3. Με default TC on, χάνεις πολύ χρόνο.

Θέλω έναν engineer να μου πει τι να αλλάξω στο setup για να διορθώσω τα παραπάνω. emoji120.png


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Βάψτο μπλέ και πέτα το στη θάλασσα. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Aris Teidis said:

Χρόνια Πολλά Ιασονάκο μας, να τα εκατοστίσεις!

 

e51c30292df71d90fa72a6a7ecebd11d.thumb.jpg.28c68fc0f456f885b9814e046c3979f8.jpg

μιαμ μιαμ...Παει εξαφανιστηκε :D


Σας ευχαριστω παιδια! Καλη ανασταση σας ευχομαι, υγεια και προσοχη στους δρομους! :D

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ ελαφρώς με τους παρακάτω κανόνες..

1) CC-2: Όταν ένας οδηγός προκαλέσει σύγκρουση που καταλήγει σε εγκατάλειψη ενός ή περισσοτέρων εμπλεκόμενων οδηγών, πλην του ίδιου, οφείλει να εγκαταλείψει προσεκτικά και αυτός τον αγώνα το συντομότερο δυνατόν

Υπάρχουν περιπτώσεις που η ζημία που προκαλούμε δεν είναι καταστροφική, αλλά ο άλλος οδηγός εγκαταλείπει απο τα νεύρα του.  Νομίζω ποινή που ενδεχομένως θα ακολουθεί και στον επόμενο αγώνα είναι πιο λογική.

2) CR-1: Για να εξασφαλίσετε δικαίωμα κατοχής της εσωτερικής μιας στροφής, απαιτώντας να σας αφήσουν χώρο, πρέπει στην είσοδο της στροφής το όχημά σας να κινείται δίπλα στο προπορευόμενο, με τον μπροστινό σας προφυλακτήρα στο ύψος του οδηγού του προπορευόμενου οχήματος ή ακόμα πιο μπροστά. Σε αντίθετη περίπτωση ο προπορευόμενος έχει το δικαίωμα να ακολουθήσει την γραμμή της αρεσκείας του χωρίς καμιά μεταβολή.

Μπορώ σε κάθε είσοδο στροφής να είμαι μπροστά. Είμαι γνωστός Dive bomber. Η διάταξη αυτή το επιτρέπει πεντακάθαρα, ορίζει τις θέσεις μέσα στην στροφή και όχι πρίν απο αυτή.

3) DD-1: Στις ευθείες οι προπορευόμενοι οδηγοί μπορούν να επιλέξουν όποια γραμμή επιθυμούν. Δικαιούνται επίσης να μπλοκάρουν μια φορά τη γραμμή όποιου αντιπάλου τους επιτίθεται, υποχρεούνται όμως να παραμείνουν εκεί μέχρι την επερχόμενη στροφή. Στο τέλος της ευθείας μπορούν φυσικά να επιστρέψουν σε όποια αγωνιστική γραμμή επιθυμούν για να περάσουν από τη στροφή.

Η FIA ορίζει πως  αν έχουν αλλάξει γραμμή μια φορά φεύγοντας απο την αγωνιστική όταν τοποθετηθούν στο τέλος της ευθείας για την στροφή ή σε οποιαδήποτε περίπτωση προς την αγωνιστική γραμμή έχουν υποχρέωση να αφήσουν ΕΝΑ σώμα αυτοκινήτου, τουλάχιστο, στην εξωτερική.

Αυτά τα ολίγα απο εμένα...

 

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη, οταν εκανα την αναφορα στο αρχικό θεμα για το πρωταθλημα τους κανονες δεοντολογιας, ειχα στην ακρη του μυαλου μου οτι μπορει καποιος να τους θεωρησει και ως "επισημους" κανονες για το Tango.

Πρωτου τους βαλω, τους διαβασα οσο προλαβα και ειδα οτι αφορουν τους κανονες αγωνιστικης συμπεριφορας,οποτε θεωρησα πως ειναι οι γενικοι γνωστοι κανονες οδικης συμπεριφορας.
Εμεις θα παμε με οτι γνωριζουμε ως τωρα και με οτι σκοτωνομαστε επισης :p 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι νεος στο παιχνιδι και θελω να λαβω μερος στο πρωταθλημα εχω δηλωσει συμμετοχη μεσω του link οποτε οποιος περισσεψει για ομαδα ειμαι ελευθερος..κ μαλλον θα χρειαστω οδηγιες για την συνδεση στο server...ειναι καποιος που ειναι συνεχεια ανοιχτος για practice?

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!! Αν δεν εχεις εμπειρια απο online αγώνες καλο θα ήταν να αρχισεις να μπαίνεις σε σερβερς όπως οι street fights για να αρχίσεις να μπαινεις στο κλίμα..ψαξε στο σερβερ lobby "street" και θα σου εμφανιστούν οι σερβερς.Αλλιώς μπορείς να μπαίνεις στον σέρβερ του greek gather που διοργανώνονται αγώνες κάθε Πέμπτη(σήμερα λογικά θα υπάρχει μεγάλη αποχή λόγω μέρας).

Αλλά μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος θα γίνουν και άλλοι αγώνες!

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.