Jump to content



Παιχνίδι με ελάχιστες απαιτήσεις 64bit λειτουργικό


PoNtIkArEaS

Recommended Posts

καλησπερα σας ,, αγόρασα ενα παιχνιδι στο steam αλλα οταν πάω να το εγκαταστήσω μου λεει οτι χρειάζεται έκδοση 64 bit μπορω να κανω κατι για να εγκαταστήσω το παιχνιδι η αν δεν γινετε πως θα μπορουσα να παρω πισω τα λεφτα μου γτ δεν μπορω να βρω κανεναν τροπο επικηνονιας με το steam ..  ευχαριστω πολυ ....

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, PoNtIkArEaS said:

καλησπερα σας ,, αγόρασα ενα παιχνιδι στο steam αλλα οταν πάω να το εγκαταστήσω μου λεει οτι χρειάζεται έκδοση 64 bit μπορω να κανω κατι για να εγκαταστήσω το παιχνιδι η αν δεν γινετε πως θα μπορουσα να παρω πισω τα λεφτα μου γτ δεν μπορω να βρω κανεναν τροπο επικηνονιας με το steam ..  ευχαριστω πολυ ....

 

Από τον browser πήγαινε https://help.steampowered.com/en/ -> RECENT PRODUCTS

 

Επέλεξε το παιγνίδι που θέλεις -> What problem are you having with this product? -> Ιt's not what I expected -> I'd  like to request a refund for this gift.

 

Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία, τα χρήματα θα επιστρέψουν στο πορτοφόλι σου (Steam Wallet)

Link to comment
Share on other sites

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS....το αγωρασα μεσα απο το playbattlegrounds.com ...αυτο θα ειναι προβλημα ? καθως επισης και στα recent products  δεν μου το βγαζει καν .

το θεμα μου ομως βασικα ειναι οτι εγω θελω να παιξω αυτο το παιχνιδι αλλα το pc  μου δεν με αφηνει .. για αυτο ψαχνω τροπο να παρω τα λεφτα μου πισω ...

Έγινε επεξεργασία από PoNtIkArEaS
Link to comment
Share on other sites

Γενικά, μέσα από το Steam μπορείς να κάνεις επιστροφές για παιχνίδια που αγόρασες απευθείας από εκεί. Για αγορές μέσω τρίτου, πρέπει να καταφύγεις στο κατάστημα που έκανε την πώληση.

 

Έχεις όντως λειτουργικό 32-bit; Μήπως κάτι άλλο δεν πηγαίνει καλά και εμφανίζεται έτσι το σύστημά σου; Ρωτώ διότι έχεις πολύ σοβαρούς λόγους να αναβαθμίσεις σε 64-bit, αν το υποστηρίζει το σύστημά σου. Ίσως είναι χρήσιμο να ξεκινήσεις από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Γενικά, μέσα από το Steam μπορείς να κάνεις επιστροφές για παιχνίδια που αγόρασες απευθείας από εκεί. Για αγορές μέσω τρίτου, πρέπει να καταφύγεις στο κατάστημα που έκανε την πώληση.

 

Έχεις όντως λειτουργικό 32-bit; Μήπως κάτι άλλο δεν πηγαίνει καλά και εμφανίζεται έτσι το σύστημά σου; Ρωτώ διότι έχεις πολύ σοβαρούς λόγους να αναβαθμίσεις σε 64-bit, αν το υποστηρίζει το σύστημά σου. Ίσως είναι χρήσιμο να ξεκινήσεις από εκεί.

εχω 34 bit  και απο οσο ξερω τοσο υποστηρίζει και το συστημα μου ... 

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να επικοινωνησεις με οτι φορμα επικοινωνιας εχει στην ιστοσελιδα απο την οποια το αγορασες. Μεσω στημ θα μπορουσες να κανεις αυτο που ειπωθηκε παραπανω.

Λιγο πιο προσεκτικος αν ησουν παντως , θα εβλεπες πως : 

 

Παράθεση

SYSTEM REQUIREMENTS
MINIMUM:
OS: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
Processor: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300
Memory: 6 GB RAM
Graphics: nVidia GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
DirectX: Version 11
Network: Broadband Internet connection
Storage: 30 GB available space

Επισης για να εχεις 32bit συστημα σημαινει οτι εισαι και πολυ κατω απο τις ελαχιστες απαιτησεις.

Αν θες πες μας τι συστημα εχεις :) 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Πρεπει να επικοινωνησεις με οτι φορμα επικοινωνιας εχει στην ιστοσελιδα απο την οποια το αγορασες. Μεσω στημ θα μπορουσες να κανεις αυτο που ειπωθηκε παραπανω.

Λιγο πιο προσεκτικος αν ησουν παντως , θα εβλεπες πως : 

 

Επισης για να εχεις 32bit συστημα σημαινει οτι εισαι και πολυ κατω απο τις ελαχιστες απαιτησεις.

Αν θες πες μας τι συστημα εχεις :) 

intel core i5-2500 3.3  ..... 3g ram 

Link to comment
Share on other sites

μολις ανακαληψα οτι ο επεξεργαστης μου μπωρει να δουλεψει στα 64 bit ...το θεμα ειναι οτι αξιζει να τοθ κανω format ? ειμαι και καπως ασχετος οποτε ισος να μην καταφερω να το ριθμισω στα 64 ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρυθμίζεις κάτι, απλά τα 32bit λειτουργικά μπορούν να λειτουργήσουν μέχρι 4gb ram (κάτι λιγότερο αλλα εννοώ 4gb Dimms). Απο κει και πέρα αν δεν κάνεις αναβάθμιση σε RAM μην βάλεις 64bit λειτουργικό. Η επιλογή σε 32bit λειτουργικό με μόνο 3gb ram ήταν σωστή και παραμένει σωστή. Αν σκεφτείς να βάλεις 4-6-8gb τότε εγκατέστησε 64bit λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, devaggos said:

Δεν ρυθμίζεις κάτι, απλά τα 32bit λειτουργικά μπορούν να λειτουργήσουν μέχρι 4gb ram (κάτι λιγότερο αλλα εννοώ 4gb Dimms). Απο κει και πέρα αν δεν κάνεις αναβάθμιση σε RAM μην βάλεις 64bit λειτουργικό. Η επιλογή σε 32bit λειτουργικό με μόνο 3gb ram ήταν σωστή και παραμένει σωστή. Αν σκεφτείς να βάλεις 4-6-8gb τότε εγκατέστησε 64bit λειτουργικό.

Προσωπικά δεν θα ήμουν τόσο απόλυτος με μοναδικό κριτήριο το μέγεθος της εγκατεστημένης μνήμης.

Πράγματι, εάν γυρίσει σε 64bit, ίσως δει λίγο περισσότερη κατειλημμένη μνήμη, αλλά κερδίζει τη συμβατότητα με 64bit εφαρμογές, όπως αυτή που αποτέλεσε την αφορμή για την συζήτηση. Επίσης είναι ανά πάσα στιγμή έτοιμος να δεχτεί περισσότερη μνήμη...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι αυτο ειναι πολυ απαιτιτικο και σε καρτα γραφικων.

Ποια εχεις ? αν ειδες θελει minimum gtx660 ! (αυτη που εχω εγω και το πηρα κ εγω το game)

με 3 gb ram δεν κανεις δουλεια σ αυτο το game. Τα giga ram τα τρωει για πλακα! εχω 8 GB και επειδη ειχα κλεισει το swap file εβγαζε σφαλματα γιατι δεν το εφτανε η μνημη

Με αλλα 5 gb swap (8+5=13 gb ) εστρωσε.. υποψιν σε ssd δισκο το παιχνιδι

Αρα 8 gb θελει minimum για να παιζει καλα (οχι τελεια) το παιχνιδι .Αγορασε κι αλλη ram και βαλε 64bit windows αν θες το συγκεκριμενο παιχνιδι(και αν εχεις και την αναλογη καρτα γραφικων βεβαια!!

Δεν χρειαζεται format, μπορεις να κανεις εγκατασταση απο πανω τα 10 64bit χωρις να χασεις τα αρχεια σου

Δεν ειναι δυσκολο, αφου ειναι καινουριο pc φυσιολογικα θα τα βρει ολα μονο του ,και απο το update που κανει μονο του αν χρειαστει κατι που δεν εχει βρει.Μονο που θα ξαναστησεις τα προγραμματα και να ξαναβαλεις κωδικους οπου χρειαζεται

 

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Γεια σας. Νομίζω ότι πρέπει να περιγράψετε τις απαιτήσεις του συστήματός σας με περισσότερες λεπτομέρειες. Αλλά είμαι σίγουρος ότι ένα είδος όπως ***************** μπορεί να καλύψει τις ανάγκες σας. Όπως και όλα τα προγράμματα περιήγησης κ.λπ. Το κύριο πράγμα εδώ είναι τι άλλο μπορείτε να κάνετε από αυτή την άποψη. Υπάρχουν επίσης ιστοσελίδες με μίνι παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.