Jump to content



Εσείς πως υπηρετήσατε τη μαμά πατρίδα?


jpavly

Εσείς πως υπηρετήσατε τη μαμά πατρίδα?  

193 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

09 Α' (306)

ΚΕΕΜ Σπάρτη (κέντρο)

Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (ΚΕΣΝ) - 2 μήνες, έχασα 5-6kg

50η ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΗ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ Σουφλί Έβρου - Ειδ. Προανακριτής/Δικυκλιστής 5 μήνες πήρα 9-10 kg

ΚΕΤΧ Πάτρα - εντολή ταξιάρχου να μην βγαίνουμε από θάλαμο γιατί τρομάζουν οι νεοσύλλεκτοι..7-2 υπηρεσία playstation εντός θαλάμου και μετά σπίτια μας..

Link to comment
Share on other sites

09 Α' (306)

ΚΕΕΜ Σπάρτη (κέντρο)

Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (ΚΕΣΝ) - 2 μήνες, έχασα 5-6kg

50η ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΗ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ Σουφλί Έβρου - Ειδ. Προανακριτής/Δικυκλιστής 5 μήνες πήρα 9-10 kg

ΚΕΤΧ Πάτρα - εντολή ταξιάρχου να μην βγαίνουμε από θάλαμο γιατί τρομάζουν οι νεοσύλλεκτοι..7-2 υπηρεσία playstation εντός θαλάμου και μετά σπίτια μας..

Βλασση ή Αννούλα? :woot:

Ποτε ησουν στο Σουφλι?....εγω Νοεμβριο του 2009 με τελη Μαρτιου του 2010. Λοχο στρατηγειου. :sorry:

307αρης.

Link to comment
Share on other sites

Βλασση ή Αννούλα? :woot:

Ποτε ησουν στο Σουφλι?....εγω Νοεμβριο του 2009 με τελη Μαρτιου του 2010. Λοχο στρατηγειου. :sorry:

307αρης.

οκτωβρη 09' έφυγα..

Αννουλα έτρωγα μια καρμπονάρα και μια κοτοσαλατα στη καθισιά... κάθε μέρα φαγητό έξω, πρέπει να άφησα πολλά λεφτά στο Σουφλί..

η Αννούλα έμαθα ότι μετά πέρασε πανελλήνιες και έφυγε,ισχύει? την προλαβες?

Link to comment
Share on other sites

Πεζικό (ΤΦ) τα κάνω όλα και συμφέρω.

Από βοηθός διαβιβαστή, χειριστής radar επιφανείας μέχρι μηχανοδηγός σε BMP-1

93Ε ΕΣΣΟ (Σειρά 226)

Κόρινθος

Μυτιλήνη Πολυχνίτο

Νέα Σάντα

Λευκάδια Ναούσης 390 ΠΑΠ

Περίπου 60+ ημέρες σε ασκήσεις - σκηνάκια

Έγινε επεξεργασία από Efialtis
Link to comment
Share on other sites

οκτωβρη 09' έφυγα..

Αννουλα έτρωγα μια καρμπονάρα και μια κοτοσαλατα στη καθισιά... κάθε μέρα φαγητό έξω, πρέπει να άφησα πολλά λεφτά στο Σουφλί..

η Αννούλα έμαθα ότι μετά πέρασε πανελλήνιες και έφυγε,ισχύει? την προλαβες?

....τη καρμποναρα (και το σκορδοψωμο για να σπρωχνει) το θυμομουν. Την κοτοσαλατα την ξεχασα κ ελεγα κατι λειπει....δε μπορει να κατεβαιναν σκετα(!) τα μακαρονια.

Μεσα Μαρτιου απολυθηκα. Δε ξερω τι εκανε.

:)

Link to comment
Share on other sites

424 Περιοδευων

424 Επιτροπη Απαλλαγων

Ι5.

Μια από τα ίδια, για να πάρεις Ι5 είναι εύκολο, ειδικά αν έχεις προβλήματα υγείας αλλά διάλεξα το γραφειοκρατικό τρόπο :giveup:

Ρούφ όταν ήταν περιοδεύων δεν είχα πάει, μου πρόσθεσαν +1 μήνα τότε που ήταν 12άμηνο, τον πλήρωσα 90Ευρώ σα πρόστιμο επειδή δεν είχα πάει τη περίοδο που έπρεπε στο λύκειο.

Περνάω σε ΤΕΙ, παίρνω μια αναβολή λόγω σπουδών (μέχρι 2017)

δεν συνεχίζω τη σχολή, κόβω την αναβολή, μπαίνω το 2011 Αυλώνα και λόγω προβλημάτων υγείας και έντονου άγχους / στρες με δίνουν άλλη αναβολή.

2012, πριν λίγες μέρες, πάω με τα χαρτιά από τους ψυχιάτρους (το ζήτησαν πέρυσι), με έστειλαν 414 (ψυχιατρικό) για 2 μέρες και μετά γύρισα σπίτι. Στο διάλογο που έκανα με τον αντισυνταγματάρχη στο 414:

-το ιστορικό που έχετε δεν είναι καλό, είναι δύσκολο να υπηρετήσετε και μπορεί να προκληθούν σε εσάς προβλήματα, άγχους, ψυχολογικά η ανορεξία που είχατε στο παρελθόν.

-μα θέλω να υπηρετήσω, έχω όλη τη καλή διάθεση, δεν νομίζω να έχω πρόβλημα. Με το κόσμο ήμουν πολύ κοινωνικός και με τους υπόλοιπους στο θάλαμο.

-θα γράψω αυτά που πρέπει και ότι πει η επιτροπή (ήταν άλλα 7 άτομα)

πάω 401, βγήκε η 2η αναβολή, και του χρόνου Ι5 Ψυχολογικό-υγείας (όχι τρελός, προς θεού).

ήθελα μεν, αλλά από την άλλη αν τους έμενα στο χέρι είχε και ένα δίκιο ο αντισυνταγματάρχης, αν κάποιος όντως έχει κακό ιστορικό στο παρελθόν η προβλήματα υγείας δύσκολα τη βγάζει εκεί μέσα. Οπότε για καλό έγινε ότι έγινε. Έδειξα ζήλο πάνω στο θέμα και αυτό μετράει πιστεύω :T: δε νομίζω να τολμούν πολλοί να το κάνουν αυτό.

Σε αντίθεση με μερικούς που κάνουν τρέλες εκεί πέρα επίτηδες για να πάρουν απαλλαγή (προσποιούνται το σούπερμαν η το παίζουν νευρικοί η ντύνονται ντίβες) :sarcastic:

κάτι που με άγχωσε λίγο, ισχύει ότι στο φαγητό (στο στρατό) ρίχνουν ηρεμιστικά η ουσίες που "κόβουν" τη διέγερση;

λέω να πάρω 5 μπλε χάπια αύριο να στανιάρω :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω προβλημα υγειας αρκετων χρονων και μονιμο πλεον.

Ειχα ενα παρομοιο διαλογο παντως, μιας και τον επεμενα να με εβαζε εστω

σε ενα γραφειο κατι τελοσπαντων.Ηταν αρνητικος και με δικαιολογισε την αποψη του

καθως βγηκε εξω και με μιλησε προσωπικα.Τον χαιρετησα με χαιρετησε και τελος.

Link to comment
Share on other sites

κάτι που με άγχωσε λίγο, ισχύει ότι στο φαγητό (στο στρατό) ρίχνουν ηρεμιστικά η ουσίες που "κόβουν" τη διέγερση;

λέω να πάρω 5 μπλε χάπια αύριο να στανιάρω :whistle2:

Fίλε εγώ είχα κάτι σηκωμάρες στην εκπαίδευση ειδικά...το πρωΐ περίμενα 5-10 λεπτά στο κρεβάτι για να ηρεμήσω.

Επίσης πιο μετά, μάλλον ΥΠΕΡκούκου μας έδιναν.. η κοπλεα μου λέει ότι το καλύτερο σεξ εκείνη την περίδο το κάναμε..

btw εγώ υπηρέτησα στο 251 ΓΝΑ. Το γραφείο που ήμουν ήταν δίπλα από την ψυχιατρική. το τι "και καλά| τρελούς έβλεπες τον καιρό της κατάταξης..δεν λέγεται.

Παίζει πραγματικά το 95% να ήταν μούφα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μπει μια Αυγουστιάτικη μέρα του 2010 αλλά πήρα αναβολή για λόγους υγείας.

Μού 'ρθε πάλι χαρτί να μπω τον περασμένο νοέμβρη αλλά ήμουν στην Αγγλία.

Σκοπεύω να υπηρετήσω την μειωμένη κοινωνική υπηρεσία στα 35, αν όλα πάνε όπως τα έχω προγραμματίσει.

Θα ήθελα κι εγώ ένα Ι5 αλλά η διαδικασία είναι αρκετά χρονοβόρα (ειδικά αν μένεις εξωτερικό είναι ψιλο-αδύνατη). Είχα ρωτήσει μάλιστα την πρεσβεία του Λονδίνου αλλά ακόμη περιμένω την απάντηση.

Πιστεύω, έχοντας μπει 1 μέρα και έχοντας δει τους φίλους μου να λιώνουν, ότι είναι το πιο πεταμένο μέρος της ζωής ενός ενήλικου ανθρώπου, δεδομένου ότι έχει τη ζωή του σε μια τάξη και έχει κάποιους στόχους / όνειρα.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι ο στρατος, αν βεβαια δεν γυρνας μονο το καλαμακι στον φραπε κ να λιωνεις στο γερμανικο παρεα με τα πιλαφια τους ΕΠΟΠ, 1 χρονος ειναι, εχει αρχη κ τελος, σιγα το πραγμα....

DO IT

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια, για να πάρεις Ι5 είναι εύκολο, ειδικά αν έχεις προβλήματα υγείας αλλά διάλεξα το γραφειοκρατικό τρόπο :giveup:

κάτι που με άγχωσε λίγο, ισχύει ότι στο φαγητό (στο στρατό) ρίχνουν ηρεμιστικά η ουσίες που "κόβουν" τη διέγερση;

λέω να πάρω 5 μπλε χάπια αύριο να στανιάρω :whistle2:

οπως σου ριχνουν ναρκωτικα στο ποτο οταν πας εξω.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι ο στρατος, αν βεβαια δεν γυρνας μονο το καλαμακι στον φραπε κ να λιωνεις στο γερμανικο παρεα με τα πιλαφια τους ΕΠΟΠ, 1 χρονος ειναι, εχει αρχη κ τελος, σιγα το πραγμα....

DO IT

Εξαρτάται πώς ορίζεις τη χαρά!

Προσωπικά μου φαίνεται κατασκήνωση καθυστερημένων.

Χωρίς να εννοώ ότι όποιος πάει είναι καθυστερημένος.

Οι μόνιμοι / ΕΠΟΠ βέβαια έχουν αυξημένα ποσοστά :p

Link to comment
Share on other sites

Fίλε εγώ είχα κάτι σηκωμάρες στην εκπαίδευση ειδικά...το πρωΐ περίμενα 5-10 λεπτά στο κρεβάτι για να ηρεμήσω.

Επίσης πιο μετά, μάλλον ΥΠΕΡκούκου μας έδιναν.. η κοπλεα μου λέει ότι το καλύτερο σεξ εκείνη την περίδο το κάναμε..

Στρατόκ@υλος;:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.