Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

Το σχολιάζουμε, το βρίζουμε, μας εκνευρίζουν τα μικρά -μεγάλα πραγματάκια αλλά εκεί έξω δεν μου αρέσει κανένα άλλο [COD, PUBG, Fortnite κ.ο.κ.].

Pro δεν είμαι και δεν θα γίνω ποτέ αλλά θα μαθω τους χάρτες, τα όπλα, το νέο gameplay, κτλ. 

Κοιταει κανείς τα τατουάζ / τις γυναίκες/τα μηχανικά χέρια-πόδια και όλα τα άλλα που μας ενοχλούσαν στα τρειλερ /στην beta; Εγώ καθόλου...Αυτό το "κουδούνισμα "της headshotιας είναι που με εξιτάρει και θέλω να ακούγεται όσο το δυνατό συχνότερα. Θέλει το χρόνο του..

Εντάξει, δεν κάνεις spot αντιπάλους /δεν healαρεσαι αυτομάτως/δεν έχεις απειρες σφαίρες/ η χρήση αρμάτων-αεροπλάνων είναι ενοχλητική όταν γίνονται abuse από παίχτες   και χίλια μύρια άλλα που όμως κάποια είναι θετικά (όπως τα 3 πρώτα) και κάποια θέμα των παιχτών (αν θα ξαπλώνουν στα πατώματα ή στα dark corners)

Αλλά πιστεύω ότι είναι σε καλό δρόμο...Θα θέλαμε νέες πίστες για Infantry/planes/tanks χωριστά αν γίνεται / balance μεταξύ αντιπάλων ομάδων και παιχτών / ουσιώδεις assisgnements  κα.  Εσείς που παίζετε πιστεύεται ότι είναι κακό δηλαδή; 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κακιστο, πιο εκνευριστικο απο το 1 και απαιτει να εισαι συγκεντρωμενος και στην τσιτα. Δεν μπορεις να το παιξεις χαλαρα θα σε διαλυσουν. Ολος ο κοσμος παιζει δυο οπλα δεν εχει κανενα νοημα να παρεις κατι αλλο γιατι στις ιδιες αποστασεις σε τρωνε και με τα assault.

Ο rigo κλαιει, το παιδι ξεφυσαει συνεχεια και λεει δεν μπορω να μπω στον τροπο παιχνιδιου με τιποτα.

 

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος fatalara έγραψε:

Ειναι κακιστο, πιο εκνευριστικο απο το 1 και απαιτει να εισαι συγκεντρωμενος και στην τσιτα. Δεν μπορεις να το παιξεις χαλαρα θα σε διαλυσουν. 

Ηλία, το boldαρισμένο δεν το θεωρώ αρνητικό.

Μπορείς να αιτιολογήσεις τους χαρακτηρισμούς που χρησιμοποίησες; Άθλιες πίστες/άθλιο ttk/unbalanced classes;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ το ευχαριστιεμαι πολύ περισσότερο από BF4, bf1 από τις πρώτες κιόλας ώρες; Ότι υπήρχε στο 1 και μου την έσπαγε , εδώ λες και δεν υπάρχει... Δεν μπορώ να πω παρα πολλές λεπτομέρειες καθώς είναι νωρίς, αλλά γενικά το feeling νομίζω είναι πολλές κλάσεις ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ηλία, το boldαρισμένο δεν το θεωρώ αρνητικό.

Μπορείς να αιτιολογήσεις τους χαρακτηρισμούς που χρησιμοποίησες; Άθλιες πίστες/άθλιο ttk/unbalanced classes;

Ειναι ολα λαθος απλα. Απο που να ξεκινησεις;

Ειναι λαθος αυτο που εχεις bold γιατι δεν εχει να κανει με το skill αλλα με το ποιος ειδε πρωτος ποιον, μετα κανει ενα spray και σε εφαγε. Δεν μπορεις να αντιδρασεις δεν μπορεις δεις που ηταν δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Το health ειναι για γελια, medic δεν παιζει κανεις και πρεπει να ψαχνεις να βρεις τα crate και μεχρι τοτε θα τρεχεις με οση σου εχει μεινει. Ολα τα οπλα της προκοπης ειναι στο assault. Ασε χαλια... πρεπει να γραψω ολοκληρο σεντονι και βαριεμαι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οκ...θα παιζουμε το 1 μαζί δηλαδή ;?

Το 1 ήρθε στα μέτρα σου/το έφερες εσύ ή εφτιαξε τίποτα από αυτά που σου ενοχλούν η dice?

εμένα αυτά που με ενοχλούν έχουν να κάνουν περισσότερο με το τρόπο παιξίματος των παιχτών και με προβλήματα δικτύωσης ενίοτε...σαν παιχνίδι είναι πολύ καλό...

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

οκ...θα παιζουμε το 1 μαζί δηλαδή ;?

Το 1 ήρθε στα μέτρα σου/το έφερες εσύ ή εφτιαξε τίποτα από αυτά που σου ενοχλούν η dice?

εμένα αυτά που με ενοχλούν έχουν να κάνουν περισσότερο με το τρόπο παιξίματος των παιχτών και με προβλήματα δικτύωσης ενίοτε...σαν παιχνίδι είναι πολύ καλό...

 

Ειναι διαφορετικα πραγματα.

Στο BF1 μπορεις να πεις οτι δεν σου αρεσουν καποια πραγματα αλλα μπορεις να τα παραβλεψεις και να παιξεις.

Το BFV εχει θεματα που δεν μπορεις να παραβλεψεις. Για να καταλαβεις, παρε τα καλυτερα οπλα απο το bf1 ανεξαρτητα απο το class και βαλτα στο assault και να μπορεις απο hip fire να φας τον αλλο οπου ναναι βαλε και 1 οπλο στον support και αυτο ειναι ολο το BFV. Δεν χρειαζεσαι ADS δεν χρειαζεται να αλλαξεις θεση... δεν ειναι δυνατον να εισαι στα 176 μετρα με sniper και απεναντι assault να σε τρωει ορθιος με ενα spray απο τα 176 μετρα ξαναλεω και εσυ να εχεις bullet drop που να πρεπει να σηκωσεις 2 δαχτυλα το στοχο πανω με ADS.

Α ΠΑ ΡΑ ΔΕ ΚΤΟ.

Δεν μπορει submachine gun τυπου mp4 να εχει accuracy στα 100 μετρα λες και ειναι AR.

Αν σε χαλαγε που ηταν στα πατωματα στο 1 ετοιμασου για μεγαλα rage quit γιατι εδω καθε τρυπα καθε ισογειο με μπαζα εχει ενα στημενο τυπο που περιμενει να περασει κατι να το σκοτωσει και θα κατσει εκει για πολυυυυ ωρα γτ δεν υπαρχει spoting και kill cam για να τον δει καποιος και δεν μπορεις και να αντιδρασεις γιατι το ttk δεν σου δινει κανενα περιθωριο να το κανεις. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε τον Ηλια να κλαιει. Το παιχνιδι ειναι πολλες φορες καλυτερο απο το 1. Απλα τρως λιγα περισσοτερα death. Δεν χαθηκε ο κοσμος. Εδω σε 20 μερες ξεπερασα το k/d που ειχα στο 1 για 2 χρονια. Αν το νιωσεις πως πρεπει να παιζεις ολα γινονται...

Δεν λεω οτι ειμαι rigo και ουτε θα γινω. Απλα γινεται δουλιτσα...

Δειτε μια ΚΑΚΙΣΤΗ πιστα εδω πως καταφεραμε να παμε καλα...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Αφηστε τον Ηλια να κλαιει. Το παιχνιδι ειναι πολλες φορες καλυτερο απο το 1. Απλα τρως λιγα περισσοτερα death. Δεν χαθηκε ο κοσμος. Εδω σε 20 μερες ξεπερασα το k/d που ειχα στο 1 για 2 χρονια. Αν το νιωσεις πως πρεπει να παιζεις ολα γινονται...

Δεν λεω οτι ειμαι rigo και ουτε θα γινω. Απλα γινεται δουλιτσα...

Δειτε μια ΚΑΚΙΣΤΗ πιστα εδω πως καταφεραμε να παμε καλα...

 

Παρατηρήσεις: 1) όπως το είπε ο Μάριος. Καταπληκτικό παιχνίδι, Μάριε. Assist kill, δικαιωματικά, στη σύζυγο, που σε ρώτησε αν πεινάς (να σε φτιάξω μια φασολάδα, καμάρι μου, να νιώσεις?).

2) Δεν είδα 100-19 σκορ. Λιγότερα kills, περισσότερη έμφαση στο team play.

3) Ωραίο όπλο. Ποιο είναι;

4) Μου αρέσει αυτό που βλέπω. Λες να το τσιμπήσω το παιχνίδι; Μπα, είναι μέχρι να εκνευριστώ που δεν μπορώ να κάνω ούτε τα μισά απ' όσα κάνει ο Μάριος και να το παρατήσω.

5) Επικός Ηλίας. Με το που ξεκινάει το παιχνίδι -και πριν καταλάβω πού πάτε, τι κάνετε- αρχίζει τα δικά του "τι είναι αυτά, ρε;". Θεός.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Αφηστε τον Ηλια να κλαιει. Το παιχνιδι ειναι πολλες φορες καλυτερο απο το 1. Απλα τρως λιγα περισσοτερα death. Δεν χαθηκε ο κοσμος. Εδω σε 20 μερες ξεπερασα το k/d που ειχα στο 1 για 2 χρονια. Αν το νιωσεις πως πρεπει να παιζεις ολα γινονται...

Δεν λεω οτι ειμαι rigo και ουτε θα γινω. Απλα γινεται δουλιτσα...

Δειτε μια ΚΑΚΙΣΤΗ πιστα εδω πως καταφεραμε να παμε καλα...

 

Διαφωνεις οτι η κατασταση με τα οπλα ειναι αυτη? Ολος ο κοσμος γιαυτο φωναζει.

Το παιχνιδι θελει χοντρο balance στα οπλα και φτιαξιμο στα stats σε πολλα. Αυτα τα πραγματα που γινονται ειναι απαραδεκτα.

Δες στα προηγουμενα πως δουλευει ο καθε τυπος οπλου...

Το sniper εχει bullet drop αλλα τα AR πανε ευθεια στα 170 μετρα οπως και το ΚΕ7.

Γελαει ο κοσμος.

Μην εθελοτυφλουμε παιδια δεν κανει καλο στην κοινοτητα.

 

@DEADLAZARUS Το game εχει auto deploy και σε βγαζει με οτι του γουσταρει αυτο στην αρχη και πρεπει να καθεσαι να τα φτιαξεις παλι αν προλαβεις και δεν σε βγαλει βεβαια. ΘΑ το βγαλουν λενε μαζι με αλλα στις 4 δεκεμβριου... εγω λεω οτι ειναι απαραδεκτοι και θα επρεπε να ντρεπονται που εβγαλαν μετα απο 2 μηνες καθυστερηση την ιδια μαλακια με την beta.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό το κακό Ηλία. Για μένα το παιχνίδι ειναι σε early access ακομη. Μετά από 3-4 patches θα αρχίσει να στρώνει...αν δεν το παρατήσουν από ένα σημείο κ μετά για να επικεντρωθουν στο επόμενο... Καρκίνος η ΕΑ λέμε...οτι ακουμπάει το καταστρέφει



Sent from my LG-H960 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2018 at 3:21 ΜΜ, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Γιατι καθε φορα  που τ ανοιγω  με ξαναβαζεςι να ρυθμισω φωτεινοτητα και ειδος ηχειων, και ξαναπαιζει ολη την εισαγωγη;;; Τι μ@λ@κι@ ειναι αυτη;

Ουτε τα control  settings αποθηκευει...

 

Οσοι εχετε προβλημα με τα saves του παιχνιδιου μεχρι να δοθει καινουργιο update, υπαρχει προσωρινη λυση.
Ακολουθουμε τα εξης βηματα:
Μπαινουμε στο παιχνιδι και αλλαζουμε τα settings και μετεπειτα επιλεγουμε exit.
Πηγαινουμε στο φακελο του παιχνιδιου και επιλεγουμε να μετονομασουμε το αρχειο PROFSAVE_tmp σε PROFSAVE(xωρις το _tmp) και κανουμε save.
Στη συνεχεια μπαινουμε ξανα στο παιχνιδι και οταν φυγουμε  απο το παιχνιδι (exit), πρεπει να ξανακανουμε την ιδια διαδικασια με πιο πανω.
Καθε φορα που εξερχομαστε απο το παιχνιδι διασγραφουμε το _tmp στο PROFSAVE και κραταμε το καινουργιο.

 

 

ECUTyPM.png

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Είναι γενικό το κακό Ηλία. Για μένα το παιχνίδι ειναι σε early access ακομη. Μετά από 3-4 patches θα αρχίσει να στρώνει...αν δεν το παρατήσουν από ένα σημείο κ μετά για να επικεντρωθουν στο επόμενο... Καρκίνος η ΕΑ λέμε...οτι ακουμπάει το καταστρέφει



Sent from my LG-H960 using Tapatalk
 

Δεν ειναι τοσο θεμα της EA οσο της DICE αυτοι ειναι υπευθυνοι για το σχεδιασμο του παιχνιδιου.

Στην παρουσα φαση σου δινει την εντυπωση οτι το εχουν φτιαξει ατομα που δεν εχουν δουλεψει σε battlefield. 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Geo_K έγραψε:

 

Οσοι εχετε προβλημα με τα saves του παιχνιδιου μεχρι να δοθει καινουργιο update, υπαρχει προσωρινη λυση.
Ακολουθουμε τα εξης βηματα:
Μπαινουμε στο παιχνιδι και αλλαζουμε τα settings και μετεπειτα επιλεγουμε exit.
Πηγαινουμε στο φακελο του παιχνιδιου και επιλεγουμε να μετονομασουμε το αρχειο PROFSAVE_tmp σε PROFSAVE(xωρις το _tmp) και κανουμε save.
Στη συνεχεια μπαινουμε ξανα στο παιχνιδι και οταν φυγουμε  απο το παιχνιδι (exit), πρεπει να ξανακανουμε την ιδια διαδικασια με πιο πανω.
Καθε φορα που εξερχομαστε απο το παιχνιδι διασγραφουμε το _tmp στο PROFSAVE και κραταμε το καινουργιο.

 

 

ECUTyPM.png

 Την εχω ηδη βρει αυτη τη λυση αλλα δεν ενημερωσα... Επιβεβαιωνω οτι δουλευει παντως!

 

 

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Μπα, είναι μέχρι να εκνευριστώ που δεν μπορώ να κάνω ούτε τα μισά απ' όσα κάνει ο Μάριος και να το παρατήσω.

 Αυτο τωρα ειναι οντως πραγματικο statement? Η υπαρχει καποιο χιουμορ που δεν αντιλαμβανομαι;

Link to comment
Share on other sites

 

 

@fatalara

Εννοειται θελει balancing στα οπλα. Και εγω το λεω. Ολοι παιζουν ΚΕ7 και assault rifles.

Εγω οχι στην παρουσα φαση. Εντωμεταξυ πλακωθηκα με κάτι μογγολα σε ενα facebook group που επεμεναν οτι δεν πρεπει να φανε νερφ τα ΚΕ7 και οτι ειμαι εγω κακος που δεν μπορω να αντιδρασω και οτι ειμαι κλαψας και θα χαλασει το game απο ατομα σαν εμενα που θελουμε να γινουν ολα νερφ. Κλαιω... Τους ελεγα οτι δεν μπορει το AR να ειναι και accurate και να εχει τρελο fire rate οπως επίσης τα machinegun να μην μπορουν να ειναι laser απο απίστευτες αποστασεις οπως και να σε θεριζουν ακομα κ με hipfire.

 

@DEADLAZARUS @sstav Τελειωνετε ρε ανθρωποι αφου θα το παρετε το παιχνιδι. Τι αντιστεκεστε?

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 Αυτο τωρα ειναι οντως πραγματικο statement? Η υπαρχει καποιο χιουμορ που δεν αντιλαμβανομαι;

Both of them. Πιθανολογώ ότι το learning curve σε σχέση με το 1 θα είναι συντομότερο, οπότε υπάρχουν ελπίδες.

πριν 27 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

 

@DEADLAZARUS @sstav Τελειωνετε ρε ανθρωποι αφου θα το παρετε το παιχνιδι. Τι αντιστεκεστε?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

RSC πρωτο game χωρις specializations. Επισης πολυ καλο οπλο μαζι με το ZH29...
Ειναι λιγο μεγαλο το βιντεο αλλα ειναι breakthrough...

 

 

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.