Jump to content



Recommended Posts

On 12/12/2018 at 4:24 PM, karmen1983 said:

Ζω στη χωρα της προχειρότητας...

μεινανε στο επωνυμο. Facepalm....

 

Λόγω της δουλειάς στέλνω πράγματα από το Όσλο σε όλο τον κόσμο. Από Νέα Υόρκη και Χιούστον, μέχρι Τόκυο και Σύδνεϋ.  Χρησιμοποιώ πάντα την DHL. Στο site όταν συμπληρώνεις όλα τα στοιχεία σου βγάζει ημερομηνία και ώρα παράδοσης (Αν έχεις επιλέξει και ωρα).  Ότι έχω στείλει μέχρι τώρα σε όλο τον κοσμο έχει παραδοθεί την ημερομηνία που έλεγε το site. 

Εκτός από Ελλάδα. Εκεί λοιπόν έχει τύχει να ακούσω ότι μ@λακια δικαιολογία υπάρχει. Από το "Το site δεν υπολογίζει το χρονο στο τελωνείο " μέχρι το κορυφαιο "ήταν να παραδοθεί σήμερα αλλά δεν πρόλαβε ο courier". 

Ενώ στον υπόλοιπο πλανήτη δεν υπάρχουν τελωνεία και οι courier δεν έχουν αλλη δουλειά. 

  • Like 6
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Στο Άργος που μένω υπάρχουν 2 ειδών DHL νομίζω. Τα DHL που τα φέρνει η ίδια η DHL από το γραφείο στο Ναύπλιο και αυτά που τα φέρνει κάποιος άλλος. Τα πρώτα από όσο έχω παρατηρήσει είναι ρολόι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω ότι η ΕΕΤΤ δεν είναι μόνο Τηλεπικοινωνιών, είναι και Ταχυδρομείων. Αν ο μόνος που ακούει τα παράπονα είναι η γραμματέας του κούριερ, δε νομίζω ότι έχουν ισχυρό κίνητρο να αλλάξουν κάτι. ?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος jax7480 έγραψε:

Εκτός από Ελλάδα.

Μηπως (λεω εγω τωρα) επειδη ζουμε τη ζωη μας και δεν ειμαστε ρομποτακια? Αν ειναι ολα ρυθμισμενα στο δευτερολεπτο, δεν υπαρχει αυθορμητισμος και ζωντανια. YOLO

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.