Jump to content



Recommended Posts

54 minutes ago, jax7480 said:

Τίποτα ιδιαίτερο δεν ζητήθηκε για τις τούρτες.

επίσης υποθέτω ότι η συζήτηση αφορά επαγγελματικό κατάστημα (ζαχαροπλαστείο, φούρνο κοκ). Σε παραπλήσια εμπειρία μου εδώ και μερικά χρόνια στη Γερμανία υπήρχε συντριπτική διαφορά τιμών ανάμεσα σε «καθιερωμένα» ζαχαροπλαστεία κλπ και σε διάφορους ερασιτέχνες ή ημιεπαγγελματίες που πρόσφεραν τέτοιου είδους υπηρεσία με πολύ καλά αποτελέσματα νομίζω. Αν δεν το έχεις κάνει ήδη κοίτα σε FB, Google ή σε κάποια τοπικού ενδιαφέροντος σελίδα (τοπική εφημερίδα και τέτοια) μήπως βολευτείς με τέτοια λύση πιο οικονομικά. 

Link to comment
Share on other sites

O δικος μου εχει γενεθλια 23 / 12... 3 κιλα τουρτα στα 35, με σχεδιο μητρικης υπολογιστη πανω τυπωμενο αλλα 10=45.....

Αντε εκει ναναι LARGE οι τυποι κ να το παιζουν El Greco , oποτε κανα 200...παραπανω αν ζητησαν ειναι ,να τις πληρωνεις μεν, αλλα στο καπακι να τους τις περνας κολλαρο, ετσι για την ψυχικη σου αναταση κ για να καταλαβουν κ αυτοι οτι καλο ειναι να μην πετας στα συννεφα γενικως!:)

Link to comment
Share on other sites

Τιμη κιλου ελλαδας νομιζω ειναι γυρο στο 15αρι και φτανει τα 20 αμα θελεις γλασοχαζομαρες. 

Δεδομενου οτι και τα δυο σχεδια ειναι 2D και οχι lego κατασκευες , χωρις δυσκολια [μαλλον] με μεσο ορο βαρους ανα τουρτα τα 2μιση κιλα  , θα βγαιναμε στα ~70 εδω [ισως] . 

Ομως δεδομενου του 4πλασιου μισθου , παμε στην 4πλασια τιμη αρα 280 . 

Ομως ο ζαχαροπλαστης στην νορβηγια θεωρητε επαγγελμα σπανιο αρα παιρνει ενα bonus +100 .

Στο ζαχαροπλαστειο αυτο , ολοι ειναι κυριλε και απεξω δεν εχει καν βιτρινα ,οποτε αλλο ενα 2Χ τιμης . 

Δεν χρειαζετε ψυγειο λογο κρυου  -500 

 

 

Οποτε 350.99 , που και παλι ειναι too much

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Τιμη κιλου ελλαδας νομιζω ειναι γυρο στο 15αρι και φτανει τα 20 αμα θελεις γλασοχαζομαρες. 

Δεδομενου οτι και τα δυο σχεδια ειναι 2D και οχι lego κατασκευες , χωρις δυσκολια [μαλλον] με μεσο ορο βαρους ανα τουρτα τα 2μιση κιλα  , θα βγαιναμε στα ~70 εδω [ισως] . 

Ομως δεδομενου του 4πλασιου μισθου , παμε στην 4πλασια τιμη αρα 280 . 

Ομως ο ζαχαροπλαστης στην νορβηγια θεωρητε επαγγελμα σπανιο αρα παιρνει ενα bonus +100 .

Στο ζαχαροπλαστειο αυτο , ολοι ειναι κυριλε και απεξω δεν εχει καν βιτρινα ,οποτε αλλο ενα 2Χ τιμης . 

Δεν χρειαζετε ψυγειο λογο κρυου  -500 

 

 

Οποτε 350.99 , που και παλι ειναι too much

 

 

Εξαιρετική ανάλυση αλλά πιστεύω έχεις πέσει έξω κατά 70 ευρώ περίπου στις αναλογίες και τα ψυκτικα... Θα πω 420.99!!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μάλλον δεν ξέρεις από custom τούρτες. Την custom GPU τούρτα που έκανα χρεώθηκα 65€ και αυτό επειδή ήταν γνωστή μου. Σε ζαχαροπλαστείο, πάνω από 100. 

 

@jax7480, θα πω κάνα 700€ (γιατί μπορεί να είναι ιδιαίτερα τα υλικά , καθώς και μπόλικος ο κόπος για να φτιαχτούν τα όποια σχέδια, συν ότι είναι Νορβηγία)

Custom gpu τούρτα . :o χαχα πες μου ότι έχεις φωτο ? RTX CAKE ON

 

Ε γενικα έχω να πατήσω χρόνια σε ζαχαροπλαστεία, γλυκά αποφεύγω λόγω κάποιων θεμάτων υγείας, αντε να φάω μια στο τοσο σε κάποια γιορτή φίλου ξερω γω. 

 

Θα πω ενα ρανtομ πόσο ετσι για το καλό.

659 ευρώ

d4d.png

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Lakisss said:

Ντρέπομαι που θα το πω, αλλά δεν έχω φάει ακόμα μελομακάρονο. Είναι μεγάλο το αμάρτημα; 

 

Δεν κοιτάς τον σφυγμό σου καλού-κακού; Αν δεν τον βρίσκεις, ξεκίνα να ανησυχείς... ?

 

(κάνω κι εξάσκηση για να συνηθίσω τα τελικά ν σε όλα τα σερνικά...)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.