Jump to content



Recommended Posts

πριν 45 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

 

1477321282_.jpeg.c8ebcd5ad3b930369714874f32d0fdc1.jpeg

 

Ας ήμουν και γω ο εικονιζόμενος, πιστέψτε με δεν θα ειχα κανένα πρόβλημα με την καλημέρα, ούτε με την καλησπέρα, ούτε με την καληνύχτα, ούτε με τίποτα. 

Ο λόγος.

Spoiler

Και πανέμορφη και ΚΥΡΙΑ. Σπάνιο στον χώρο της...

 

Α ρε Γιάννο....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σιγά το κρύο ρε παιδιά, αφορμή για γκρίνια ψάχνουν μερικοί μερικοί.

 

πριν 5 λεπτά, το μέλος Snips έγραψε:

Ας ήμουν και γω ο εικονιζόμενος, πιστέψτε με δεν θα ειχα κανένα πρόβλημα με την καλημέρα, ούτε με την καλησπέρα, ούτε με την καληνύχτα, ούτε με τίποτα. 

Ο λόγος.

ουκ επιθυμήσεις την γυναίκα του πλησίον σου· ουκ επιθυμήσεις την οικίαν του πλησίον σου ούτε τον αγρόν αυτού ούτε τον παίδα αυτού ούτε την παιδίσκην αυτού ούτε του βοός αυτού ούτε του υποζυγίου αυτού ούτε παντός κτήνους αυτού ούτε πάντα όσα τω πλησίον σου εστί.

 

#ti psuxi tha paradoseis mori from gifs from the crypt

 

:bleh:

Έγινε επεξεργασία από p55
  • Like 4
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p55 said:

Σιγά το κρύο ρε παιδιά, αφορμή για γκρίνια ψάχνουν μερικοί μερικοί.

(θα κάνει μπόλικο, επειδή μάλλον θα κρατήσει με΄ρες). Δεν εχει κάνει χειμώνα εφέτος. Το κρύο καλά κάνεις να μην το φοβάσαι. Την κατανάλωση ρεύματος, να την φοβάσαι όμως.

Όσο για την γκρίνια, έλα που δεν θες... :p Στ ΠΟΘ τουλάχιστον. Παραέξω είναι προβληματική.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Παρεμπιπτόντως, από άποψη του πώς αισθάνεσαι την θερμοκρασία, η Αττική έχει χειρότερο κρύο από τα ορεινά. 6 βαθμοί στα Γιάνεννα ή και ψηλότερα είναι πολύ πιο υποφερτοί από 6 βαθμούς εκεί που έμενε πριν ο Μπέρτσεν ή στην Γλυφάδα.

 

Η βόρεια Ελλάδα έχει 2x την υγρασία της Αθήνας με χαμηλότερες θερμοκρασίες. Χειρότερο κρύο, χειρότερες ζέστες.

Aπλά οι Γιαννιώτες δεν κλαίγονται.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rusty_Cookie said:

Aπλά οι Γιαννιώτες δεν κλαίγονται.


έχω ζήσει λίγο καιρό Γιάννενα κι είχε τύχει μερικές φορές να κατεβαίνω αυθημερόν στην Αθήνα. Δλδ 7 το πρωί Γιάννενα-14μμ Αθήνα-13μμ την επόμενη πάλι Γιάννενα. Είναι χειρότερο της Αθήνας. Οι ζέστες είναι χειρότερες στις υγρασίες, σωστά. Τα αληθινα ορεινά όμως δεν έχουν τόσο υγρασίες. (σε χωριά που πήγαινα μερικές φορές, βορειότερα των Ιωαννίνων, οι ίδιοι βαθμοί ήταν πολύ καλύτερα εκεί, είναι υγεία το βουνό)

Btw είμαι φαν του χειμώνα. Με καύσωνα υποφέρω. Το κρύο τέτοιου τύπου όπως τώρα με ενοχλεί μόνο διαχειριστικά (μην παν κι ανάψουν όλοι τα κλιματιστικά και μείνω χωρίς ψυγείο, pc κλπ) συν ένα προσωπικό θέμα υγείας που για την κακή μου τύχη το κρύο δεν ενδείκνυται (δεν κρυώνω σήμερα btw κι έχω 18, ίσως και λιγότερο στο σπίτι).
Κι ο αρχηγούλης είναι γενναίο παλλικάρι αλλά δεν μπορώ να μην τον πυροβολώ,

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Τα αληθινα ορεινά όμως δεν έχουν τόσο υγρασίες.

 

Αυτό ακριβώς γιατί βόρειο != ορεινό.

Μη μου πεις οτι πήγαινες και δίστρατο γέροντα?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rusty_Cookie said:

Μη μου πεις οτι πήγαινες και δίστρατο γέροντα?

δεν έμενα, γιατί η βάση μας ήταν το αρχικό χωριό. Τον δρόμο Κόνιτσα-Δίστρατο τον γνωρίζω κάπως (τον έχω κάνει κάμποσες φορές). Πηγαίναμε από εκεί Βασιλίτσα αλλά σε άλλη βόλτα πηγαίναμε και πιο πέρα Σμίξη-Σαμαρίνα.

Ο γεράκος που έπεσε σχεδόν πάνω στο αυτοκίνητο κολλητού μου που είναι από εκείνα τα μέρη, την πρώτη φορά που πήγαμε εμείς δίστρατο, και τον ρωτήσαμε από πού πάει Βασιλίτσα, έκανε την κλασική ερώτηση ποιανού είσαι στον φίλο μου και προέκυψε πως ήταν ο αγωγιάτης του παππού του κατά την περίοδο 47-48. Anyway ακόμα λυπάμαι που δεν καθήσαμε τότε μαζί του.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/13/2021 at 11:16 AM, Proteas said:

Καλημερα σε ολους.

Ειχαμε παει λεει στο σπιτι του αρχηγου για 4-5 μερες.. χοντας, μπισκοτος, ενας ακομα (δεν θυμαμαι) και εγω.

 

 

Εγώ θα ήμουν.

On 2/13/2021 at 9:16 PM, acct said:

 

Δε φτάνει που του φάγανε το ακάου του ανθρώπου, δέχεται και συγκαλυμμένες απειλές. Για πότε πήγαμε από τη σέλα στην αλογοκεφαλή...

 

Με σκηνοθεσία Κόπολα πάμε για Όσκαρ! ?

 

Σοφίας Κόπολα;

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Snips said:

 

 

Ο λόγος.

  Reveal hidden contents

Και πανέμορφη και ΚΥΡΙΑ. Σπάνιο στον χώρο της...

 

Α ρε Γιάννο....

 

Πωπω πόσο μου τη δίνει αυτή η ηθοποιός, ειδικά στην ταινία "A quiet place"....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λάκιςςς θεέ πάρε την ΠΑΕ. Ο Χρηστάκης ο συγχωρεμένος+κρύο = είναι το τραγουδάκι που θα αφιερώσουμε στους ήρωες του χιονιού, τα δύο από τα τρία μέλη του ΒοΤ πλατούν. Ταιριαστό.

Πέτα, ελπίζω μέσα στο Σ/Κ να νήστεψες και να ξέχασες την απαγορευμένη λέξη. Επίσης ζω με την χίμαιρα ότι θα έρθει κάποια μέρα που κάποιος θα βάλει γυναικεία φωτογραφία στο ΠΟΘ, που ούτε θα γνωρίζεις ούτε θα ρωτάς να μάθεις ποια είναι. Μάλλον πιθανότερο να προλάβω να σε δω με γουίντοου 10 πρώτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, salde said:

Πέτα, ελπίζω μέσα στο Σ/Κ να νήστεψες και να ξέχασες την απαγορευμένη λέξη.

 

Πήγα για μια δουλειά μακρυά από το σπίτι μου το Σάββατο. 9 ώρες έξω ήμουν, οπότε την Κυριακή όλη μέρα μέσα φαγητό και ξεκούραση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

 

Πωπω πόσο μου τη δίνει αυτή η ηθοποιός, ειδικά στην ταινία "A quiet place"....

Και καλά κάνεις. Ένας λιγότερος λοιπόν σε αυτόν τον κόσμο να μας πάρει το κορίτσι. Άιντε γιατί γίναμε πολλές...

 

Πόσοι είμαστε ακόμα ρε σεις; Χέρια...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Snips said:

Και καλά κάνεις. Ένας λιγότερος λοιπόν σε αυτόν τον κόσμο να μας πάρει το κορίτσι. Άιντε γιατί γίναμε πολλές...

 

Πόσοι είμαστε ακόμα ρε σεις; Χέρια...

 

Κορίτσι; Αυτή έπαψε να είναι κορίτσι πριν κάνα πεντάρι (και βάλε) χρόνια! :hehe:

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.