Jump to content



Recommended Posts

7 hours ago, p55 said:

μέχρι να το ρίξουν στο spider solitaite.


αυτός στο τέλος με το spider είμαι εγώ, τις στιγμές απελπισίας που δεν υπάρχει καμιά ελπίδα για σύνδεση. Αρχηγούλη, κι εδώ έχουμε (α)συνέχεια, σόρρυ για την καθυστέρηση, θυμάσαι το the evilest thing με το SMS για ebill, ελάχιστα λεπτά μετά το κλείσιμο της παραγγελίας με συμφωνία για έντυπο λογαριασμό.

Δεν ήταν το evilest τελικά. Την επομενη ημέρα, ξαναστήθηκα στο 13888 να διευκρινίσω τα του SMS. Με διαβεβαιώνει η κυρία που απαντά (η Ειρήνη, άλλη μόδα αυτή να χρησιμοποιούν μονάχα μικρό όνομα, είχα γλεντήσει καλά με τον άτυχο τον Νίκο από την Wolt για τέτοιο ζήτημα) να μην ανησυχώ κι ότι επιτόπου το διορθώνει στην καρτέλα μου, δεν θέλω ebill. Σίγουρα; -Σίγουρα μην ανησυχείτε.
Περνάν δυο μέρες, βλέπω κλήση από 13888. Βαριεστημένη, αργόσυρτη φωνή (επί ένα λεπτό απλώς έλεγα Παρακαλώ; τι θα θέλατε μέχρι να μιλήσει εκείνος). Αρχίζει να μου λέει κάτι περί cosmote. Δεν καταλαβαίνω τι λέει. Τον ρωτώ: -κοιτάξτε, επειδή έχω παραγγείλει νέα σύνδεση και περιμένω τεχνικό, μου τηλεφωνείτε για κάτι σχετικό με το ραντεβού ή για άλλο θέμα;
Μετά από κάνα δίλεπτο μέχρι να καταλάβει ότι δεν έχω τηλεφωνικό αριθμό μέχρι να μου τον ανακοινώσει ο τεχνικός, μου λέει όλο χαρά «είμαστε από άλλη υπηρεσία, καμια σχέση, εμείς είμαστε από μια νέα υπηρεσία της cosmote, το ebill»
(ρίχνω γρήγορα από με΄σα μου μια βρισιά, ΠΣΤ Αστρολάβε που σαι τώρα να γελάς).
Απαντω ήρεμα: εσείς δεν βλέπετε στην καρτέλα μου ότι έχω ζητήσει να μην έχω ebill προς το παρόν; -Όχι. Ε, του τα ξανάπα μια τρίτη φορά, δεν θέλω ebill, κλείσαμε κλπ.

Επειδή προβλέπω ότι αργά ή γρήγορα θα μου ξανατηλεφωνήσουν για το ebill, στο επόμενο, σκέφτηκα να τους απαντώ «ο αστρολάβος σε έβαλε να μου το κάνεις αυτό; ». Δεν βλέπω άλλη λύση αρχηγούλη.

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Αρχίζει να μου λέει κάτι περί cosmote. Δεν καταλαβαίνω τι λέει. Τον ρωτώ: -κοιτάξτε, επειδή έχω παραγγείλει νέα σύνδεση και περιμένω τεχνικό, μου τηλεφωνείτε για κάτι σχετικό με το ραντεβού ή για άλλο θέμα;
Μετά από κάνα δίλεπτο μέχρι να καταλάβει ότι δεν έχω τηλεφωνικό αριθμό μέχρι να μου τον ανακοινώσει ο τεχνικός, μου λέει όλο χαρά «είμαστε από άλλη υπηρεσία, καμια σχέση, εμείς είμαστε από μια νέα υπηρεσία της cosmote, το ebill»
(ρίχνω γρήγορα από με΄σα μου μια βρισιά, ΠΣΤ Αστρολάβε που σαι τώρα να γελάς).

 

 

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

ποιος νυστάζει; είμαι άυπνος 25 ώρες, Λάζαρους; 

Θα γράψω με μυστική γραφή, να διαβαστεί αποκλειστικά από p55, Λάζαρους, κούκη, σηκφάιντ, προτεα, σάιμον κλπ. Είναι αποκλειστικά για τους φίλους της καλημέρας, ακατάλληλο για τους υπόλοιπους.

 

Spoiler

ήξερα ότι θα ήταν μιαα κακή ημέρα σήμερα. Νωρίς το πρωι σκέφτηκα να αφήσω μια καλημέρα στο ΠΟΘ μπας και φέρει γούρι. Δεν το έκανα, έριξε και το γουίφι εκείνη την στιγμή, το άφησα.
Εχθές, είχα αναφέρει ότι στο επόμενο τηλέφωνο για ιμπιλ, θα πω στους οτετζήδες «ρε σεις ο αστρολάβος σας έβαλε να μου κάνετε πλάκα».
Επίσης σε άσχετο θέμα, ανάφερα τον αστρολάβο και τα μπισκοτάκια που έφτιαξε η σύζυγος.

Raw data: Νο καλημέρα-αστρολάβος-αστρολάβος

Output: χτυπά το κινητό μου, από άγνωστο κανονικό αριθμό, όχι πενταψήφιο. Είναι ο ΟΤΕ. Τεχνικός από το Α/Κ της περιοχής μου, να επιβεβαιώσει το ραντεβού. Αιώνες είχα να έχω τόσο καλή επικοινωνία με ΔΕΚΟ. έμαθα: το νέο μου αριθμό. Ότι παίρνω γραμμή από Α/Κ όχι από καμπίνα (το υποψιαζόμαστε αλλά δεν έβρισκα άνθρωπο να το βεβαιώσει). Σε ποια ακριβώς διεύθυνση είναι το κτίριο με τα μηχανήματα (παρομοίως το υποψιαζόμουν, δεν μου το επιβεβαίωνε κανείς, χρόνια το ρωτώ όπου βρω ευκαιρία). Γενικώς, μου έφτιαξε τη μέρα ελαφρώς.

Διαβάστε τα raw data, όταν σας λέω για το μαγικό άγγιγμα του αρχηγούλη. Μόνο που διαισθανθηκαν ότι στον επόμενο τόνο θα προφέρω τη λέξη αστρολάβος, Περί καλημέρας βγάλτε τα συμπεράσματα σας.

 συμπεριφέρθηκαν επιτέλους ανθρώπινα. Ελπίζω βέβαια μην δούμε κανα 4 σε ταχύτητα αύριο και μετανιώσουμε, πάντως είμαι ικανοποιημένος για σήμερα.

 

  • Like 4
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

είμαι άυπνος 25 ώρες

 

Αν μπορούσα θα κοιμόμουν 25 ώρες σερί ή θα ήμουν όλες αυτές τις ώρες ξάπλα.

 

πριν 47 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Θα γράψω με μυστική γραφή,

 

Τις καλημέρες μου στον Χόντα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.