Jump to content



Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος sotiris έγραψε:

ctrl+alt+f2 / login / init 0 

file not found

και μετά διαβάζεις ότι καταργήθηκε από το 2009.

και έχουμε 2021.

και το πήρα χαμπάρι χθες.

poweroff

το κάνω και δεν κάνει τίποτα 

:p 

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το Foreca. 

Τώρα τελευταία , έπεσε αρκετά κοντά σε ότι είδα. 

Έχω την αντίστοιχη εφαρμογή καιρού και στο κινητό, έχω δοκιμάσει καμιά 15ρια, μόνο αυτή θεωρώ πως είναι αξιόλογη και ενημερώνεται σχετικά γρήγορα.

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Τσέκαρε το Foreca. 

Τώρα τελευταία , έπεσε αρκετά κοντά σε ότι είδα. 

Έχω την αντίστοιχη εφαρμογή καιρού και στο κινητό, έχω δοκιμάσει καμιά 15ρια, μόνο αυτή θεωρώ πως είναι αξιόλογη και ενημερώνεται σχετικά γρήγορα.

Ενδιαφέρον. Τουλάχιστον οι προβλέψεις του με μια γρήγορη ματιά φαίνονται αρκετά πιο έγκυρες σε σχέση με το meteo.

Για παράδειγμα το meteo από Δευτέρα έλεγε βροχές μέσα στην μέρα για κάποιες μέρες, όπως λέει και για σήμερα για παράδειγμα. Εε μέχρι τώρα δεν έχει βγάλει σταγόνα, ούτε σήμερα, ούτε τις προηγούμενες ημέρες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

weather underground

 

Αντλει απο foreca αλλα κυριως απο αρκετους σταθμους ερασιτεχνων  και με μαθηματικα μοντελα βγαινουν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ προβλεψεις

 

πχ ο δικος μου...( /flex ON :p ) 

 

WWW.WUNDERGROUND.COM

Weather Underground provides local & long-range weather forecasts, weather reports, maps & tropical weather conditions for locations worldwide.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, schumifer said:

Βοήθεια του κοινού για τον άσχετο;

 

Πάνω από μία ηλικία και από μερικά γραφικά περιβάλλοντα, πλέον βαριέσαι να ψάχνεις σε ποια γωνία ο UIX designer αποφάσισε να βάλει το κομβίον τύπου START, ή σε ποιο υπομενού είναι. Ανοίγεις ένα τερματικό και κάνεις τη δουλειά σου αντρίκια. 

Έλα όμως που οι λουκρητίες οι ντεβέλοπερς τα χουν ξεσκίσει όλα και τίποτα δεν είναι πια όπως παλιά!!!

 

3 hours ago, tommybertsen said:

το κάνω και δεν κάνει τίποτα 

:p 

 

Μήπως είναι κι η δική σου περίπτωση PEBCAK, όπως ήταν η δική μου χθες?

 

Επισήμως πλέον θεωρώ εαυτόν πρώην λινουξά.

  • Like 2
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.