Jump to content



Recommended Posts

πριν 7 λεπτά, το μέλος sotiris έγραψε:

Έλα όμως που οι λουκρητίες οι ντεβέλοπερς τα χουν ξεσκίσει όλα και τίποτα δεν είναι πια όπως παλιά!!!

 

 

millenials παιδί μου. Αληταριό. 

 

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2021 at 4:47 PM, salde said:

3/4. Να τα μας, βρήκαμε βύσμα στη Στάνη από το πουθενά. Να του πεις του φίλου σου να επισημα΄νει κι εκείνος με την σειρά του, να βάλουν στην λίστα τους για διανομή κατ΄οίκον το στραγγιστό τους. Όχι μόνο πρόβεια κλπ.

 

Μου απάντησε ο φίλος ότι αν το είδες μη διαθέσιμο τότε μάλλον θα τους είχε τελειώσει εκείνη τη στιγμή. Αν τους τελειώσει κάτι, ενημερώνουν αμέσως το e-food και τότε το προϊόν γίνεται μη διαθέσιμο. Αυτό θα έτυχε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, PetrosD said:

Μου απάντησε ο φίλος ότι αν το είδες μη διαθέσιμο τότε μάλλον θα τους είχε τελειώσει εκείνη τη στιγμή. Αν τους τελειώσει κάτι, ενημερώνουν αμέσως το e-food και τότε το προϊόν γίνεται μη διαθέσιμο. Αυτό θα έτυχε.


πιάσε κόκκινο, σήμερα έφαγα εκείνο το γιαούρτι. Ευχαριστώ που τον ρώτησες. Λοιπόν, αν και δεν το έχουν ποτέ στη λίστα όσες φορές κοίταξα, επειδή το είχα ζητήσει στα σχόλια όταν παράγγειλα (παράγγειλα πρόβειο που το έγραφε η λίστα, στα σχόλια τους ζήτησα στραγγιστό αντί πρόβειο), μου είχαν βάλει το στραγγιστό όπως είχα παρακαλέσει, η συσκευασία έγραφε πρόβειο, για αυτό νόμισα ότι δεν μου το είχαν βάλει. Όλα καλά, στραγγιστό μου είχαν στείλει, δεν το κατάλαβα όταν παρέλαβα, το κατάλαβα όταν το έφαγα. Ντάνκε σσσεν.

Το στραγγιστό τους, το έχουν σχεδόν πάντα σε μικρότερη ποσότητα και το βάζουν χύμα, εκείνη την ώρα της παραγγελίας. Τα πρόβεια τα έχουν έτοιμα σε συσκευασίες. Μάλλον για αυτόν το λόγο δεν το δείχνουν στο efood. Είναι παλιό μαγαζί αυτό, όταν η Ομόνοια ήταν ακόμα ημιανθρώπινη βρισκόταν σε άλλο κεντρικό σημείο της πλατείας, γαλακτοπωλείο. Έμενε ανοιχτό όλη νύχτα κι όταν ο λαός πήγαινε να αγοράσει νωρίς νωρίς τις κυριακάτικες εφημερίδες, καθόταν για ένα γιαουρτάκι στο γαλακτοπωλείο. Ήταν old Greece μαγαζί. Πριν γεννηθεί ο Σωτήρης, ο κρυπτορύχος ο Κούκης κι ο Μπιλ Γκέιτς να διαλύσουν τα κομμάντ προμπτς, που θέλουν να τα λέμε και τέρμιναλς. Εσύ δεν θα πηγαίνεις μόνος σου εκεί πέρα, γιατί εκεί απέναντι από την νέα του παρακμιακή θέση έχει ένα τσοντάδικο και κάτι γραφεία της ΚΟΑ του ΚΚΕ (κομματική οργάνωση αθήνας, κομμουνιστικό κόμμα Ελλάδας), επειδή είσαι ατάσθαλος και παρασυρόμενος από τον πι55 δεν σου έχω εμπιστοσύνη ότι θα μπεις στο (νέο, μικρό) γαλακτοπωλείο.

  • Like 2
  • Agree 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2021 at 4:47 ΜΜ, το μέλος salde έγραψε:

Το δικό μου έχει το πλεονέκτημα ότι κερδίζει πρωτάθλημα στον διαβήτη, σου συνιστώ να δοκιμάζεις συχνότερα γνήσιο γιαούρτι. (είχα στην παραγγελία κι ένα ραβανί, όχι για εμένα αλλά μπρεί να πήγαινε κι αυτό σε μένα, το έσβησα τελευταία στιγμή).

 

Κάθε γιαούρτι με πλήρη λιπαρά που τρως μειώνονται 30% οι πιθανότητες να πάθεις διαβήτη και αυξάνονται 13% οι πιθανότητες για καρκίνο : P

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

Κάθε γιαούρτι με πλήρη λιπαρά που τρως μειώνονται 30% οι πιθανότητες να πάθεις διαβήτη και αυξάνονται 13% οι πιθανότητες για καρκίνο : P

calculator σκέτο μου είσαι. Αν αναλογιστείς ότι: α) έχω φάει πολλά στη ζωή μου. β) παρά ταύτα το πρώτο δεν χρειάζεται να μετράμε πιθανότητες πλέον, υπάρχει βεβαιότητα γ) το δεύτερο μέχρι στιγμής δεν το έχουμε πάθει.

Θα ήθελα να μου υπολογίσεις στα πόσα γιαούρτια μηδενίζεται η πιθανότητα και διαβήτη, στα πόσα γίνεται βεβαιότητα ο καρκίνος. Να δούμε τι τρέχει, τον έχουν υπολογίσει σωστά τον τύπο ή μετράνε όπως μετράνε πρωταθλήματα;

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Κάθε γιαούρτι με πλήρη λιπαρά που τρως μειώνονται 30% οι πιθανότητες να πάθεις διαβήτη και αυξάνονται 13% οι πιθανότητες για καρκίνο : P

 

tele-1.jpg.5b77ca885575659a31d1b412130c0fcb.jpg

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

calculator σκέτο μου είσαι. Αν αναλογιστείς ότι: α) έχω φάει πολλά στη ζωή μου. β) παρά ταύτα το πρώτο δεν χρειάζεται να μετράμε πιθανότητες πλέον, υπάρχει βεβαιότητα γ) το δεύτερο μέχρι στιγμής δεν το έχουμε πάθει.

Θα ήθελα να μου υπολογίσεις στα πόσα γιαούρτια μηδενίζεται η πιθανότητα και διαβήτη, στα πόσα γίνεται βεβαιότητα ο καρκίνος. Να δούμε τι τρέχει, τον έχουν υπολογίσει σωστά τον τύπο ή μετράνε όπως μετράνε πρωταθλήματα;

Δεν ξέρω, διάβασε το άρθρο είναι ενδιαφέρον https://inhealthanddisease.blogspot.com/2014/03/2.html

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

μη σκας βρε σε πειράζω :p Μου φάνηκε αστεία η «μείωση πιθανότητας να πάθω κάτι», όταν ήδη το έχω.

 

Στο επόμενο μήνυμα μπουμ. Φόρεσε το φυλαχτό σου.

 

Screenshot 2021-03-12 102155.jpg

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος astrolabos έγραψε:

Γι'αυτό είσαι γλυκούλης; :hehe: 

 

Είναι γλυκούλης επειδή λέει καλημέρα που και που.

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

και θα σου φάω τη λέμον-πάι

 

Αυτό είναι κάποιο υπονοούμενο;

 

nicolas cage wink GIF

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p55 said:

Αυτό είναι κάποιο υπονοούμενο;

ποτε για λεμον πάι. Ιεροσυλία, με εντυπωσίασαν τα βουτυρομπίσκοτα, περιμένω να φτιάξει την τάρτα. Διέκρινα ταλέντο στην ζύμη. (ελπίζω να ξέρει κι από μαρέγκα)

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.