Jump to content



DOOM Eternal


Proteas

Recommended Posts

Announcing DOOM Eternal, the direct sequel to the award-winning and best-selling DOOM (2016).

As the DOOM Slayer, return to take your vengeance against the forces of Hell. Set to an all-new pulse pounding soundtrack composed

by Mick Gordon,fight across dimensions as you slay new and classic demons with powerful new weapons and abilities.
Witness the worldwide unveiling of DOOM Eternal gameplay at QuakeCon 2018 in Dallas, Texas on August 10th!

https://beth.games

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

το βλέπω να κυκλοφορεί στα γνωστά "μαγαζιά" γρήγορα (αν δεν βγήκε ήδη)
https://arstechnica.com/gaming/2020/03/bethesda-apparently-broke-its-own-denuvo-protection-for-doom-eternal/

 

edit. υπάρχει ...
παίζει η bethesda να έσπασε ρεκόρ στο πιο γρήγορο "κρακ" denuvo ever

Έγινε επεξεργασία από shattered
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2020 at 1:58 ΠΜ, το μέλος Farkadonitis έγραψε:

tΤα αγορασαμαν βρε αλλα κλεισμενοι στο σπιτι με το στανιο λογο κωρανοιου πιος εχει ορεξη να τεσταρει η να το παίξει?

 

Κλείσαμε ένα 4ωρο μαζι του  προχθες :hehe:

 

Μετά το αντίστοιχο του 2016,είχαμε υψηλές προσδοκίες :amen:

Ταχύτητα, gore, ατμόσφαιρα, occult, μυστηριώδης η επιβλητική φωνή του ρομπότ επιστήμονα και απο τα λίγα παιχνίδια που σου έδιναν την αίσθηση ότι σαν Slayer, όλο το υπόλοιπο σύμπαν βρισκόταν σε σοβαρό πρόβλημα με την ύπαρξή σου ως απειλητική, παρά το αντίθετο 

Οπότε 

Spoiler

Ανανεωμένα γραφικά και ήχος θυμίζει τα αντίστοιχα φοβερά Wolfenstein, νέες δυνατότητες για τον κ. Σλεϋερ, νέοι πλανήτες και περιβάλλοντα. 

Απο την άλλη, μαζοχιστικα πολύπλοκο σύστημα upgrade σε όπλα - stats αλλά με video practice που σου δείχνουν με ΑΥΤΟ το όπλο θα σκοτώσεις ΕΚΕΙΝΟ το component, δεν έχει την ίδια ατμόσφαιρα του Αρη (οχι Χαριλαου) του 1ου παιχνιδιού,  προσπαθεί να δείξει χαβαλετζιδικο με τα burp χειροβομβιδων απο δαίμονες, ανόητα σπαστικό σε platform (το Half Life 2 τουλάχιστον είχε μια δόση φυσικής - ταίριαστου στην όλη φάση) , το UΙ δείχνει λιγότερο in groove , όπως το 1ο.

 

Κερασάκι τα 2 glitches

 

Εγώ ζήτησα τα 60Ε πίσω αλλά λογικά θα πάρουν το 0 , βάσει των ωρών playing 

Διαβάζω και τις κριτικές δεξιά κ αριστερά, αυτή του Verge είναι που με βρίσκει περισσότερο σύμφωνο και η ατάκα

"Wow, Mick Gordon attached a nice game to an awesome soundtrack" 

 

g1.jpg

g2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ετοιμάζομαι να το δοκιμάσω αλλά μου επιβεβαιώνεις όλα όσα έβλεπα από τα trailer - gameplay. Νομίζω πως το παραέκαναν παιδικό και δεν είναι ένα αληθινό DOOM. Μακάρι να αλλάξει η γνώμη μου τώρα που θα μπω αλλά νομίζω πως δε μπορεί να φτάσει την ατμόσφαιρα και το επικό gameplay του προηγούμενου.

 

Περιττό να πω, πως βλέποντας τα τρέιλερ νόμιζα πως το καινούργιο είναι από νέα ομάδα, αλλά και αυτό από την ID Software είναι όπως και το παλιό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.