Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

στο κεντρο να παρω sleeping bag η οχι?

πάρε και στην τελική αν δεν τα επιτρέπουν το αφήνεις κλεισμένο στο σάκο. Καλύτερα, για εμένα, να εξαντλήσεις τις πιθανότητες να μείνεις μακρυά από τις "πεντακάθαρες" κουβέρτες που θα σας δώσουν :p

Link to comment
Share on other sites

πάρε και στην τελική αν δεν τα επιτρέπουν το αφήνεις κλεισμένο στο σάκο. Καλύτερα, για εμένα, να εξαντλήσεις τις πιθανότητες να μείνεις μακρυά από τις "πεντακάθαρες" κουβέρτες που θα σας δώσουν :p

μα γιατί; πόσοι φαντάροι να έχουν κοιμηθεί απο το 1945 καλε; :p

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι αξίζει η κυπρος , οπως και σε άλλα παιδια Εγω παρουσιαστηκα στην Αυλωνα , ενα ωραιο πρωινό ηρθαν κατι κουστουματοι και μας εβγαλαν διαλεξη για το ποσο καλα ηταν στην κυπρο, χωρις δισταγμό συμπλήρωσα μια αιτηση που μας εδωσαν! και να την μεταθεση! Δύσκολα μεν ορισμένες φόρες ανάλογα με τον ΑΥΔΜ πάντα. Υπήρχαν ΑΥΔΜ που ηταν στα @@ εντελώς ηταν και ΑΥΔΜ που έκαναν καταδρομικές εφόδους στης σκοπιές ! Τα υπόλοιπα ειναι συνήθεια! σκοπιά λαντζα περίπολος λιγο γυμναστική ελαχιστα καψόνια!ΤΟ ΜΟΝΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΗΤΑΝ Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΝΕΟ ΦΑΝΤΑΡΟ , εγω μετα που ημουν απο τους "ΠΑΛΙΟΥΣ" οταν ειχαν μπει 3 σειρες καινούργιες δεν ανάγκασα κανενα να κανει τιποτα . Βοηθούσα στην καθημερινή καθαριότητα και εκανα αυτο που επρεπε να κανω κατω στον ορχο με τα οχηματα, και δεν το έπαιζα εγω ειμαι και αλλος δεν ειναι , γιατι ετυχε να λείπει και ολη η σειρά μου απο το στρατόπεδο με αδεια ( εγω δεν ειχα γιατι δεν έγλειψα κανένα), και τα παιδια να μην με κοιτάνε ουτε καν σαν να ειμαι μπαμουλας. Μετά απο ενα σημείο λοιπον και μετα γινομασταν "φιλαρακια" με μερικους χαμηλοβαθμους αξιωματικους και τους αποκαλουσαμε με το μικρο τους. Λιγο αυτο , λιγο η μουφα υπηρεσια του οδηγου που προέκυψε να την κανω τους τελευταίους μηνες εκει , λιγο η nova και το ping pong λιγο το psp που ηταν ευγενική χορηγία της κυπρου , περασε ο καιρος (7 μηνες συνολο) και επαναπατριστικα χωρις να το καταλάβω . Μου κακο φάνηκε να πω την αλήθεια οταν επαναπατριστικα στο Ηράκλειο σε στρατόπεδο που εκπαίδευε μονιμους ( πολλοι ελεγαν οτι μπήκα με μεσο αλλα δεν ισχυει) οι εντυπώσεις ηταν οι χειρότερες . οι τοιχοι μαυροι το φαγητό κακο σε αντιθεση με της κυπρου που ηταν πεντακαθαρα , υπηρχε aircondition καλο φαγητο , και απο υπηρεσίες οτι νανε , καμια οργάνωση , ηταν ολοι παρτακηδες . Σαν νεος για ακομη μια φορα στο στρατόπεδο αρχισε η φασινα το αντιγοπιν και μετα η περίπολος και η σκοπιά γιατι το νεουδι που εβγαζε το προγραμμα ειχε μεσο και έβγαινε καθε μερα . Οπως ειπε ο φιλος [MENTION=1002]GriGas[/MENTION] μακαρι τα προβλήματα μας σημερα να ηταν το τι νουμερο σκοπια θα κανουμε η ποσες μερες εχω να βγω εξω. Αν μου δινοταν η ευκαιρία να ξανα παω . Θα πήγαινα .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=32136]Nicko[/MENTION] υπαρχει ακομα ρατσισμος τωρα που πηγε η θητεια στο 9μηνο ? σουρεαλιστικο μου ακουγεται, δεν προλαβαινει να παλιωσει το χιτωνιο καλα καλα ( εκτος αμα το πλενεις καθε μερα με βενζινη :hehe: )

Και εγω οταν γυρισα Eλλαδα για να απολυθω απο την μυτη μου βγηκανε οι τελευταιες μερες, σαπιλα τελειως :(

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] Εγω ξεκίνησα 12 μηνο και τελικά έκανα 10 μήνες οποτε δεν ξερω αλλα παντα θα υπαρχει ! :jump:!! . Ισχύει βεβαια οτι δεν προλαβαίνει να παλιώσει το χιτώνιο πλεον! :blink: εκτος την βενζίνη τα ρουχα τα ξεθωριαζει και ο ηλιος της Κυπρου ! που πραγματικά η μπουγάδα μου στέγνωνε σε ενα καλοκαιριατικο μεσημέρι . Εγω παλι εως και την τελευταία μερα σκοπια! εκει να δεις βάσανο , να ξερεις οτι τελειώνεις το νούμερο σου και απολύεσαι !! .

Έγινε επεξεργασία από Nicko
Link to comment
Share on other sites

@Nicko υπαρχει ακομα ρατσισμος τωρα που πηγε η θητεια στο 9μηνο ? σουρεαλιστικο μου ακουγεται, δεν προλαβαινει να παλιωσει το χιτωνιο καλα καλα ( εκτος αμα το πλενεις καθε μερα με βενζινη :hehe: )

Και εγω οταν γυρισα Eλλαδα για να απολυθω απο την μυτη μου βγηκανε οι τελευταιες μερες, σαπιλα τελειως :(

υπάρχει. εδώ καστελόριζο μας το παίζανε παλιοί αυτοί που είχαν μπει ένα μήνα πριν απο εμάς

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παει και το μαλι..

Πληροφοριακα για το μηκος, ηταν καπως ετσι (και λιγο μακρυτερο):

544749_3394639199039_977133192_n.jpg?oh=3b2a28bd514c18cdd534448a1ccc7547&oe=54ED3796&__gda__=1424437199_77eb305902ae20c616d2aa998c8d6a0c

[MENTION=5181]winters[/MENTION] [MENTION=9691]pastelidis.n.s.[/MENTION] [MENTION=28642]gr_hunter[/MENTION]

Καμια μαζωξη θα κανουμε αυριο παιδες?

Link to comment
Share on other sites

ναι, μπράβο, πήγαινε με τους πρώτους για να σε χώσουν στη διανομή των υλικών και να πας στο λόχο κατά τις 11 το βράδυ :p

Όχι να πάει από τους τελευταίους και να μην έχουν νούμερο να του δώσουν σε παπούτσια/ρούχα. Οι πρώτοι πάνε 8-9, 11 είναι μια καλή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πήρες δυσμενη μετάθεση κι εσύ ε; :hehe:

 

Κοροϊδεύεις εσύ αλλά εγώ έχω 2 πολύ σημαντικά προβλήματα πλέον.

Α) Έχει αρκετή υγρασία σε εκείνο το σημείο (το ξέρω γιατί κολλητά με το στρατόπεδο είναι το σχολείο μου).

Β) Είναι αρκετά κοντά για να πηγαίνω με το αμάξι αλλά και αρκετά μακριά (1.5 χλμ) για να περπατάω κάθε πρωί.

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΔΥΣ ειμουνα  ιανουαριο του 9 και δεν θελω να την ξαναδω ουτε ζωγραφιστη. 110 ατομα 4 σκοπιες  και εβλεπα το σπιτι μου μια φορα την βδομαδα. αοπλοι - βυσματιες - ψευτοαναρρωτικες for the mothafucking loss. 

 

 



) Είναι αρκετά κοντά για να πηγαίνω με το αμάξι αλλά και αρκετά μακριά (1.5 χλμ) για να περπατάω κάθε πρωί.

 

τρολλαρεις  ή εισαι πανω απο 120 κιλα ? 

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.