Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

η "δύναμη δέλτα" είναι διακλαδική, αποτελούμενη από μονάδες των ειδικών δυνάμεων όλων των κλάδων. Πας ειδικές δυνάμεις, και αν είσαι καλός και τυχερός (και γίνεις ΕΠΟΠ?) μπορεί και να πας κι εσύ

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος jamesbond έγραψε:

Να σου πω την αλήθεια ναι έφαγα Ban

Το παίζουν όλοι rambo εκεί μέσα κάποιοι ρωτάνε πως θα πάνε ειδικοί φρουροί, εποπ λίγο θες και νευριαζεις και έφαγα ban

φτιαξε αλλο λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

Κα-ban-α  πριν καν παρουσιαστεις;;; Δεν το σκεφτεσαι για καμια αναβολη καλυτερα μπας κι ισιωσουν λιγο τα πραγματα;;; Νευριασες ε; και θες και ειδικες δυναμεις, δεα κλπ ε;;;;:amen:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jamesbond said:

Δεα όχι δεν θέλω να γίνω

@kuza έφτιαξα και άλλο και ξαναπηρα Ban το καταλαβαινουν απο την ip 

Νομίζω υπάρχει και το forum thoiteia αλλά δεν απαντάει κάνεις εκεί μέσα

Αυτό για να μην σε πάρουν χαμπάρι ότι συνδέθηκες ;)

σσσ μην το πεις σε κανέναν αυτό που σου λέω https://www.pcsteps.gr/74924-ανώνυμη-περιήγηση-στο-internet-δωρεάν-vpn/ :D

Έγινε επεξεργασία από xaris2335
Link to comment
Share on other sites

Μαζευτείτε. Όλοι.

 

@jamesbond αν θέλεις να σε πάρουν σοβαρά, πρέπει να σοβαρευτείς πρώτος εσύ. Αν συνεχίσεις στο ίδιο μοτίβο, μη διαμαρτυρηθείς για το ύφος των απαντήσεων.

 

Η επέμβασή μου στο μήνυμά σου είναι η πρώτη και τελευταία προειδοποίηση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jamesbond said:

Οι λοκατζήδες εκτός από τον μπερε περνούν κάποια πουλαδα σαν τους αλεξιπτωτιστες? 

 

Μπερέ παίρνουν όλοι. Ακόμη και στο Π/Β :p Πουλάδα μόνο οι αλεξιπτωτιστές, και οι υπόλοιποι δεν έχουν κάτι αντίστοιχο.

 

Γενικά, πάντως, και επειδής τα έχω ψιλοπρόσφατα, αν δυσκολεύεσαι να κρατηθείς στα σχόλια που διαβάζεις σε φόρα, στο στρατό, όχι ειδικές δυνάμεις δε θα βγάλεις, ούτε τον πρώτο μήνα στη Θήβα (ΚΕΠΒ) δε θα βγάλεις... Ρεκόρ καμπάνας προβλέπω :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jamesbond said:

Και αυτοί άρχισαν πρώτη και έλεγαν για ι5 και ι7

Και λοιπόν; Ο καθένας δικαιούται να κάνει τη δική του εκτίμηση για τη Σωματική Ικανότητά σου με βάση όσα γράφεις. Αν θέλεις να κάνεις και τη δική σου εκτίμηση, κάτσε διάβασε το ΠΔ 133/2002 (ΦΕΚ 109/Α/17-5-2002).

 

Πέρα από την άποψη κάθε τρίτου, αν εσύ νομίζεις ότι είσαι έτοιμος για τις Ειδικές Δυνάμεις (σωματικά και ψυχολογικά), είσαι ελεύθερος να το επιχειρήσεις. Εκεί θα κριθεί τελεσίδικα το "Ι" σου.

 

Εδώ κρίνεται απλά η ικανότητά σου να συμμετάσχεις στη δική μας κοινότητα, ακολουθώντας τους κανόνες του φόρουμ, που είναι απλούστεροι και χαλαρότεροι από εκείνους του στρατού.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, deninho said:

 

Μπερέ παίρνουν όλοι. Ακόμη και στο Π/Β :p Πουλάδα μόνο οι αλεξιπτωτιστές, και οι υπόλοιποι δεν έχουν κάτι αντίστοιχο.

 

Γενικά, πάντως, και επειδής τα έχω ψιλοπρόσφατα, αν δυσκολεύεσαι να κρατηθείς στα σχόλια που διαβάζεις σε φόρα, στο στρατό, όχι ειδικές δυνάμεις δε θα βγάλεις, ούτε τον πρώτο μήνα στη Θήβα (ΚΕΠΒ) δε θα βγάλεις... Ρεκόρ καμπάνας προβλέπω :p

Γιατί δεν λες καλύτερα ότι ακόμα και στο ΚΕΤΧ ή στο ΚΕΔΒ θα έχει πρόβλημα;

Λοιπόν, @jamesbond, δεν ξέρω για ποιους λόγους «καίγεσαι» για Ειδικές Δυνάμεις αλλά εάν κρίνω από την μέχρι τώρα συμπεριφορά σου θα πρότεινα να ΜΗΝ επιχειρήσεις να πας. Αν δεν έχεις νεύρα από ατσάλι ή την υποδομή για να τα αποκτήσεις τότε είτε θα σε κόψουν από ΕΔ με την μία (και μάλλον θα καταλήξεις σε καμιά Αυλώνα - δεν είναι και άσχημα πάντως για τους πορωμένους) είτε θα απολυθείς πολύ αργότερα απ' ό,τι θα έπρεπε. Στις ΕΔ αυτό που έχει σημασία πάνω απ' όλα είναι το μυαλό. Το σώμα, κουτσά - στραβά, το αποκτάς (αν δεν το έχεις ήδη).

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jamesbond said:

μου αρεσει για αυτο θελω να παω

σωμα δεν το εχω δεν παω παω καλα με τα αθληματα

You must be trolling then. Φίλτατε κι εγώ θα ήθελα να γίνω αστροναύτης αλλά μετά τα 6g έχω σοβαρό πρόβλημα στον αυχένα. :p

Τέλος πάντων, αφού θέλεις να πας τότε η 1η συμβουλή είναι να κάνεις κάτι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ με τα νεύρα σου αλλιώς θα χτυπάς κάμψεις μέχρι να ξημερώσει από την δύση (και αυτό ασχέτως εάν πας ΕΔ ή όχι) και η 2η είναι να αρχίσεις σιγά σιγά να γυμνάζεσαι. Διαφορετικά θα κοπείς στα δοκιμαστικά...

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος jamesbond έγραψε:

@GoMaR

@tommybertsen  @$%#%!@ εε δεν κρατήθηκα

Δε προλαβα να το δω, αλλα thanx.

Μία ώρα πριν, το μέλος jamesbond έγραψε:

Σε αυτούς δεν λες τίποτα

Και αυτοί άρχισαν πρώτη και έλεγαν για ι5 και ι7

Αντε καλα.Ας παιξουμε την κολοκυθια. (μια συντομη αναζητηση στα θεματα σου, και καθε προσπαθεια κατανοησης του αν τρολλαρεις ή οχι , πεφτει στο κενο)

πριν 25 λεπτά, το μέλος jamesbond έγραψε:

μου αρεσει για αυτο θελω να παω

σωμα δεν το εχω δεν παω παω καλα με τα αθληματα

Μετα θες να σε παρουμε στα σοβαρα;

 

Συγκρατησε τα νευρα σου

Ξεκινα γυμναστικη

Ξεκινα καμψεις (ειναι μερος της γυμναστικης και αυτες)

 

Αν δε σου αρεσουν αθληματα και εντονη δραστηριοτητα, τοτε δε σου αρεσουν και ΕΔ. Δε πας εκει απλα "για την ιδεα". 

 

ΥΓ: Και εμενα μου αρεσει η Μονικα Μπελουτσι. Τι μπορουμε να κανουμε;

 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jamesbond said:

για τον πρασινο μπερε λεω

ΚΑΤΑΔΡΟΜΟΣΗΜΟ  δεν περνουν?

καταδρομόσημο παίρνουν, αλλά δεν έχει σχέση με τις πουλάδες. Τις πουλάδες τις παίρνουν όταν συμπληρώσουν έναν αριθμό πτώσεων, και υπάρχει μια κλίμακα, που ορίζει ανάλογα με τον αριθμό των αλμάτων αλλάζει η μορφή των πτερυγίων.

Το καταδρομόσημο είναι το σήμα που φοράνε οι καταδρομείς. Αντίστοιχο σήμα έχουν και οι αλεξιπτωτιστές.

 

Για το ότι δεν σου αρέσει η γυμναστική και τα αθλήματα είναι ένα θέμα. Παρ'όλα αυτά, δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις να πας, μιας και γνωρίζω 3 περιπτώσεις ανθρώπων που (δηλώνουν ότι) έχουν θητεύσει στις ΕΔ, και αν τους δει κανείς, μόνο γέλιο θα τον πιάσει :p

1 hour ago, cna said:

Γιατί δεν λες καλύτερα ότι ακόμα και στο ΚΕΤΧ ή στο ΚΕΔΒ θα έχει πρόβλημα;

 

Γιατί δε γνωρίζω τι γίνεται εκεί :p Για τη Θήβα έχω καλή άποψη για το πόσο κατασκήνωση είναι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, deninho said:

Γιατί δε γνωρίζω τι γίνεται εκεί :p Για τη Θήβα έχω καλή άποψη για το πόσο κατασκήνωση είναι :hehe:

Σκέψου μόνο ότι το Πυροβολικό είναι Όπλο ενώ το Τεχνικό και οι Διαβιβάσεις Σώματα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.