Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

  • 3 months later...

Παρουσιάζεται κανείς Τρίπολη αεροπορία τώρα Σεπτέμβρη ή έχει παρουσιαστεί κανείς τώρα πρόσφατα να μου δώσει καμιά πληροφορία ?

Έγινε επεξεργασία από Lamogio
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/25/2019 at 10:19 PM, Lamogio said:

Παρουσιάζεται κανείς Τρίπολη αεροπορία τώρα Σεπτέμβρη ή έχει παρουσιαστεί κανείς τώρα πρόσφατα να μου δώσει καμιά πληροφορία ?


Πότε παρουσιάζεσαι μέρα ακριβώς

Τώρα βρακιά - φανέλες - κάλτσες μάλλινες πάρε μπόλικα 15 τουλάχιστον από το καθένα , το πρώτο επισκεπτήριο Κυριακή έρχονται οι γονείς μετά έχεις δύο εξόδους εκεί μπορείς να πλήνεις με 8 ευρώ όσα χωράει μια πλύση το πλυντήριο ..

Κινητά όταν μπεις γίνεται έλεγχος πάρε εκεί ένα απλό Νόκια - και ακουστικά άσε το καλό για όταν έρθεις στη μετάθεση , λίγη αποτοξήνωση δεν βλάπτει , πάρε αν θέλεις καμία βιταμίνη C μαζί σου να είναι σφραγισμένα , διότι κατά 80% θα αρρωστήσεις , επίσης πάρε να έχεις και δυο πακέτα panadol cold and flue θα με θυμηθείς βάλε τις βιταμίνες μπροστά και τα panadol βάλτα ποιο βαθιά στην τσάντα ... είναι στην κρίση του κάθε στόκου αν βρει κάτι να στο πάρει η όχι συνήθως τα φάρμακα τα μαζεύουν !
Αν φανερώσεις δίπλωμα οδήγησης κατα 99,99999999% γίνεσαι οδηγός !
που μένεις να σου πω πιθανά στρατόπεδα ....
τώρα τι έχεις σπουδάσει ? εκεί είναι 50-50 αν σε πάρουν σε παρόμοια ειδικότητα εκτός και αν έχει πέσει τηλεφωνάκι

 

79ΚΣ και απολύομαι εγώ 12 μηνο 359 ΕΣΣΟ ~1000 άτομα Τρίπολη ήμασταν !

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

@Lamogio  και sleeping bag ! πάρε εκεί ένα μέχρι 25 ευρώ να χωράς μέσα απλό !
ακόμα καλοκαίρι είναι πάρε να έχεις και κανένα ισοθερμικό 1-2 σετγια την εκπαιδευτική σκοπιά το βράδυ δεν παύει να είναι Τρίπολη αχρείαστα να είναι ...
 

και να θυμάσαι η ώρα της επιθεώρησης είναι η ώρα του θεάτρου (πλήρης τυπικότητα, ξυρισμένος , στολή οκ , άρβυλα καθαρά (πάρε ένα γυαλιστό να τα κάνεις μπαμ μπαμ))

γενικά η ώρα της εκπαίδευσης αν είσαι τυπικός και ακούς δεν πρόκειται να ασχοληθούν μαζί σου

σε εμένα στην Τρίπολη ήμουν θαλαμοφύλακας και αποφάσισαν να κάνουν έλεγχο διμοιρίτης αν ξέρουμε το ποιηματάκι είναι κολλημένο μόλις μπαίνεις θα το δεις
παρουσιάσεζε και Σας αναφέρω κύριε Αρχησμηνία τυγχάνω του παρόντος θαλάμου θαλαμοφύλακας τόσοι παρόντες τόσοι κωλοιώμενοι μπλα μπλα δημόσιο και ιδιωτικό αγαθό σώο κλπ ΔΙΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΞΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

αλλά επειδή κόλλησα φωνάζει ξαναααααααααααααααααααααααααααααααααα

ξανά ξεκινάω , ε ξανα κόλλησα αφού αγχώθηκα μου έδωσε δύο λεπτά άρχισε να ουρλιάζει κάτσε ξανα διαβασέ το (το θέατρο που λέγαμε)

τρίτη φορά ήθελε πιοοοοοοοοοοοοοοοοοοο δυνατά προς το τέλος τα παίρνει και ρίχνει μια κλοτσιά με το άρβυλο στην πόρτα ακούστηκε άστα να πάνε , ξανα ξεκινάει να ουρλιάζει τελευταία φορά θα σε βγάλω αναφερόμενο εντάξει εκεί ούρλιαξα και εγώ το έβγαλα και μου λέι μπράβο ήθελες 4 φορές να το πεις για να το μάθεις !!!!!! (φωναχτά να το ακούσουν οι υπόλοιποι)  ...
ε μετά σόου τι σου έκανε εκεί κλπ με τους άλλους τους φαντάρους ( το σκοπό του το πέτυχε μετά δεν ξαναρώτησε κανέναν θαλαμοφύλακα)

επίσης όταν θα κάνετε μετά όπλα ασκήσεις για τα αγήματα (επ ώμου (βάλε μια πετσετούλα προσώπου στην κλείδα εκεί που κοπανάς το όπλο πάνω σου θα με θυμηθείς))

 

επίσης πρόσεχε το λαιμό σου πρώτο πράμα που παθαίνεις είναι λαρυγγίτιδα πάρε καραμέλες για το λαιμό

ενός παιδιού του δώσανε κορτιζόνη σε χαπάκια για να γίνει καλά

εμένα μου έδωσαν 2-3 μέρες αφωνία να μην γκαρίζω στις ασκήσεις

 

εδιτγ

@honda22

 

όχι ρε σι το προηγούμενο Νοέμβρη μπήκα
πρώτη κυριακή επισκεπτήριο , επόμενο ΣΚ έξοδο μία μέρα από τις δύο και επόμενο ΣΚ πριν την ορκωμοσία πάλι έξοδο μία μέρα από τις δύο και μετά την ορκωμοσία τιμητική άδεια

κανονικά είναι 4 βδομάδες εκπαίδευση μπαίνεις Δευτέρα και βγαίνεις μετά από 4 βδομάδες Παρασκευή , αλλά υπήρχε η ΕΣΣΟ με τις εκλογές που έκαναν 17 μέρες

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

79ΚΣ και απολύομαι εγώ 12 μηνο 359 ΕΣΣΟ ~1000 άτομα Τρίπολη ήμασταν !

Αυξήθηκε η θητεία? Στην εποχή μου ήταν 9μηνο...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Simon said:

Αυξήθηκε η θητεία? Στην εποχή μου ήταν 9μηνο...

 

Αεροπορία - Ναυτικό 12 μηνο και ξηρά 9 μηνο !

απλά πλέον στην Τρίπολη μόνο Αεροπορία στέλνουν

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

Αυξήθηκε η θητεία? Στην εποχή μου ήταν 9μηνο...

Στην αεροπορία 12μηνο είναι, αν δεν απατώμαι.

 Στην εποχή σου (όταν έπρεπε να πας δηλαδή) παλιονουμπά, ήταν 12 μήνες και στην ξηρά :hehe: (για να μην πω 18 και σε ξεμπροστιάσω :bleh: )

  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2019 at 10:19 ΜΜ, το μέλος Lamogio έγραψε:

Παρουσιάζεται κανείς Τρίπολη αεροπορία τώρα Σεπτέμβρη ή έχει παρουσιαστεί κανείς τώρα πρόσφατα να μου δώσει καμιά πληροφορία ?

Τριπολαρα 124 ΠΒΕ?

332 ΣΕΙΡΑ Ναυτικό ( από τις τελευταίες εσσο τότε στη Τρίπολη )

Μια χαρά ήταν τότε. Μάιο ήμουν. Λίγο κάπως το κρύο τα βράδια, ζεστη αρκετή τη μέρα.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.enikos.gr/society/674599/telos-epochis-gia-to-thryliko-toufeki-tou-ellinikou-stratou-sched

 

https://www.autogreeknews.gr/nea/polla-diafora/diafora-nea/telos-epochis-gia-ta-thrylika-stagier

 

Εμείς είχαμε reo, ωραίος ήχος! 

 

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε να είσαι έτοιμος να απολυθείς να πας να πάρεις την άδεια σου και να ξεκινάνε δεν έχουμε αυτό δεν έχουμε εκείνο μπλα μπλα μπλα και να σου σκάνε και ένα όλοι μέσα λόγο Παρμενίων και να λες εσύ καλά ρε ανώμαλοι τρεις βδομάδες υπηρεσία γιατί έτσι σας την γκαυλωσε ....

 

Αεί στα κομμάτια ....

 

Για όποιον ρωτάει (συνήθως σε αεροπορία 12μηνο 45μερες με 18ΚΑ + αίμα + τιμητικές) εδω πάμε για καμιά 20αρια μέρες έως και για τις 18 ΚΑ ...

 

Καλά δεν θα γίνει ξανά 18 μηνο παντού, εκεί θα γελάσουμε

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Ε ρε να είσαι έτοιμος να απολυθείς να πας να πάρεις την άδεια σου και να ξεκινάνε δεν έχουμε αυτό δεν έχουμε εκείνο μπλα μπλα μπλα και να σου σκάνε και ένα όλοι μέσα λόγο Παρμενίων και να λες εσύ καλά ρε ανώμαλοι τρεις βδομάδες υπηρεσία γιατί έτσι σας την γκαυλωσε ....

 

Κλασικό, έχω περάσει 28 μέσα, don't worry :p 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.