Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Αλήθεια τώρα, τί θα πει θα ήταν μεγάλη τιμή να έχεις πουλάδα;... Για φιγούρα δηλαδή το θέλεις; Και δεν μπορείς να βγάλεις αθλήματα. Φίλε για να πας ΛΟΚ θέλει καρδιά, ψυχή και να μην υποκύπτεις πουθενά. Πρώτα θα διαλύεται το σώμα σου, δε θα έχεις δύναμη για ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥΣ-ΑΠ, αλλά εσύ ΕΚΕΙ, θα προσπαθείς με νύχια και με δόντια να το κάνεις, κι ας ξέρεις οτι δεν έχεις δύναμη. Και μου λες τώρα θα ήταν τιμή μου αλλά δεν μπορώ να βγάλω αθλήματα; Φίλε, με όσο μεγαλύτερη αυτοσυγκράτηση μπορώ να έχω: Δεν είναι για σένα οι Ε.Δ.

 

Τίποτα προσωπικό, προσπαθώ να σου το πω απαλά απαλά για να μην απογοητευτείς σε τυχόν δοκιμές. Καταρχάς, και μόνο για να μπεις στην επιλογή ως νεοσύλλεκτος, πρέπει να μπορείς να κάνεις 10πουσαπς (εύκολα) και 5 ή 10 έλξεις (εδώ είναι τα δύσκολα). Οπότε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι πανε για τα λεφτα γιατι "την εχουνε" ευκολα την εκπαιδευση..

Ξεκινα το crossfit μερικους μηνες, και αφου βελτιωθεις σε ολα πηγαινε και αλεξιπτωτα και οπου θες

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος jamesbond έγραψε:

Φιγούρα είναι το τελευταίο πράγμα που με νοιάζει

Θέλω να δοκιμάσω τα όρια μου μιας και ήθελα να δοκίμαζα για στρατιωτικές σχολές και σώματα ασφάλειας

Και δεν πάω για να το παίξω ιστορία ότι κάποιος είμαι και τη έκανα

Εδώ πάνε κάποιοι για τα λεφτά στα αλεξίπτωτα

 

 

Για να δοκιμασεις το ορια σου πρεπει να πας να βγαλεις τα ματια σου στην μαλακια που την λενε στρατο ? 

Μονο ενας στρατοκαβλος θα το εκανε αυτο .  Αν θες ορια , αρχινα να εκπαιδευεσαι και ισως σε 10 χρονια να μπορεσεις να ανεβεις το εβερεστ , γιατι αυτο ειναι οριο και οχι οι 10 παραπανω καμψεις 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος jamesbond έγραψε:

Ναι είμαι στρατοκαυλος

Λεφτά για γυμναστήριο δεν έχω

Γυμνάσου σπιτι σου. Ξεκινα με τα βασικα

Παρε ιδεες απο αυτην (εμενα με ειχαν βοηθησει ορισμενα σετ ασκησεων - ειναι πολυ δυσκολα, πιστεψε με , μονο γυναικεια δεν ειναι)

https://www.youtube.com/user/ZuzkaLight

Spoiler

Εδω που τα λεμε μπορεις να συνδιασεις και κατι ακομη βλεποντας την :hehe: 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 53 λεπτά, το μέλος jamesbond έγραψε:

Ναι είμαι στρατοκαυλος

Λεφτά για γυμναστήριο δεν έχω

Αν δεν εχεις 70-80-90ε για γυμναστηριο , πως ακριβος εχεις σκοπο να βγαλεις τους 9 μηνες στον στρατο ? 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, jamesbond said:

Δεν θα μας έχουν πληρωμένα τις μετακινήσεις? 

Άμα είναι να πάω γυμναστήριο να πάω μετά το στρατό γιατί μπορεί να πάρω κιλά και να χάσω μυικοτητα όπως αναφέρουν πολύ

Κάμψεις έχω ξεκινήσει από τον Απρίλιο αλλά πουθενά βελτιώσει

:angry::angry::angry:

 

Το δούλεμα πάει σύννεφο. Μέσα σε 5 μήνες στην σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Τεθωρακισμένων έχασα κάπου 20 κιλά κι εσύ θεωρείς ότι στα ΛΟΚ θα βάλεις; Στα ΛΟΚ δεν χάνεις μυς γιατί παίρνεις κιλά αλλά χάνεις μάζα γιατί καις τους μυώνες καθώς δεν έχει τί άλλο να κάψει το σώμα. Θεωρητικά θα μπορούσες να αποκτήσεις πολύ καλή γράμμωση αλλά...

...λόγω αυτού που λες στο τέλος (εάν φυσικά αληθεύει, που πολύ αμφιβάλλω) δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να σε δεχθούν στα ΛΟΚ. Διότι δύο τινά υπάρχουν: ή δεν έχεις τέτοιο σωματότυπο που να αντέχει στα ζόρια ή δεν θέλεις να πιέσεις τον εαυτό σου ώστε να βελτιωθείς.

Όσο για τις στρατιωτικές σχολές τα αθλήματα στα οποία δοκιμάζεσαι για να μπεις σε αυτές δεν είναι τίποτα μπροστά στα 40 km πορεία με πλήρη φόρτο μάχης (30 κιλά).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Εσεις φταιτε που απαντατε σοβαρα :p

 

Οταν δεν απανταμε σοβαρα, μας βριζει. Οταν απανταμε σοβαρα, τρολλαρει. 

Μπρος γκρεμος και πισω ο Τζειμς ο τρελος :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, jamesbond said:

ξερει κανει πως ειναι στην στρατονομια?

Είναι τέντα. Προβλεπέ φουλ τέρμα. Πας με βήμα για φαγητό. Αν έχεις καλούς εκπαιδευτές δλδ στρατονόμους που εκτούν τη θητεία τους είναι +. Φαγητό καλό.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, jamesbond said:

Μονάδες που έχουν?

το ΚΕΣΝ είναι στην Καρδίτσα. Μετά μπορούν να σε στείλουν οπουδήποτε.

 

32 minutes ago, jamesbond said:

Οι στρατονομοι δεν γίνονται δεκανεις 

μετά το πέρας της εκπαίδευσης ονομάζονται Δ/νεις.

 

33 minutes ago, jamesbond said:

Τη εκπαίδευση κάνουν? 

33 minutes ago, jamesbond said:

Είναι αλήθεια ότι άμα πας παραμεθωριο τους τελευταίους μήνες σε στέλνουν κοντά στον τόπο κατοικιας σου?

ΔΞ/ΔΑ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος jamesbond έγραψε:

Τη εκπαίδευση κάνουν? Στην ορθογραφία

Μονάδες που έχουν? Παντού και πουθενά

Οι στρατονομοι δεν γίνονται δεκανεις Γίνονται για να τρολάρουν στραβάδια

Είναι αλήθεια ότι άμα πας παραμεθωριο τους τελευταίους μήνες σε στέλνουν κοντά στον τόπο κατοικιας σου? Ναι, με φυλάκιο έξω από το σπίτι σου ειδικά για εσένα

Σόρρυ δεν κρατήθηκα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για στρατονομος τα βηματα ειναι τα εξης

1) 1 πος μηνας κεντρο ως νεοσυλλεκτος

2) 2ος μηνας ΚΕΣΝ καρδιτσα

3)3.5 μηνες παραμεθωριος υποχρεωτικα σε καποιον ΛΣ (λοχος στρατηγειου)

4) 3.5 μηνες κοντα στο σπιτι σου.

 

Προσοχη ομως!!! Τα 3,4 μπορει να γινουν αντιστροφα. Πρωτα δλδ να εισαι κοντα στο σπιτι σου και μετα να πας παραμεθωριο. Δεν το καθοριζεις εσυ αυτο,οποτε προσπαθησε μη ρωτησεις καμια κοτσανα, απλα οπου σε χρειαζονται περισσοτερο εκει και θα σε στειλουν. Βαλε μυαλο... Με οσα λες οτι δεν μπορεις να κανεις, δεν αντεχεις ουτε 3 μερες στις μοναδες που ονειρευεσαι. Και στο λεω σοβαροτατα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jamesbond said:

Δξ/δα τη εννοείς? 

Και που ακριβώς έχει μονάδες? 

Όλοι γίνονται δεκανεις υποχρεωτικά η περνάνε κάποια τεστ και γίνονται? 

Σε στέλνουν οπου νάνε χωρίς να έχει σχέση με την στρατονομια?

Ως ενήλικος που είσαι, βρες ένα τηλέφωνο στρατολογικού γραφείου και μίλα με κάποιον εκεί για να σου λύσει τις απορίες σου. Αν μετά από αυτό έχεις κι άλλες ερωτήσεις ή θέλεις να μάθεις παραλειπόμενα από την εμπειρία όλων, ξαναέλα από εδώ μια βόλτα.

 

Αυτό το γαϊτανάκι με τις ανούσιες ερωτήσεις έπαψε να είναι αστείο. Το επόμενο μήνυμα σου πρέπει να ξεκινά με εσένα να παραθέτεις τις πληροφορίες που σου έδωσαν στο στρατολογικό γραφείο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.