Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Στρατός είναι αυτό ρε? Χωρίς φυλάκα?¨ :p

Εδω στη μοναδα μου δεν ειχε σκοπιά , τι με λες τωρα; :p 

 

Ειχαν τις σκοπιες οι υπολοιπες 2 μοναδες του στρατοπεδου. Στα φυλακια , στο ενα ειχε μονο περιπολο , στο αλλο θαλαμοφυλικι (και περιπολο αλλα δε το προλαβα) και στο 3ο αραλικι . Νιωθω μισός που δεν εκανα ουτε μια σκοπια στο φανταρικο μου.. Αλεξανδρουπολη 174 ΜΕΑ/ΑΠ

 

 

Καλος πολιτης @Frostbyte,

 

@deninho, Ειχα αρχισει να μετραω κατω απο τις 100 , και ειχε καλο αντικτυπο στην ψυχολογια μου :p (εκτος και αν κανεις ζωαρα σε καμμια μοναδα ανεπιθυμητων :p :p χαχα ) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς ιδέα τι παίζει με τις εκλογές; Ο τόπος που ψηφίζω βρίσκεται >350χλμ (και είναι και νησί) από το μέρος που κάνω τη θητεία μου. Ψηφίζω σε εκλογικό τμήμα κοντά στο στρατόπεδο, ή μου δίνουν άδεια για τις εκλογές;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις κανονικά άδεια για να πας να ψηφίσεις στο μέρος που ψηφίζεις κανονικά, εκτός κι αν βέβαια εσύ δηλώσεις διαφορετικά.

Θα βγει και σχετική εγκύκλιος μερικές ημέρες πριν που θα προσδιορίζει ακριβώς τις ημέρες άδειας που δικαιούστε σε κάθε περίπτωση (πρακτικά οι ίδιες που ισχύουν και για δημόσιους/ιδιωτικούς υπαλλήλους).

 

Αν είσαι τυχερός θα κολλήσεις και μερικές δικές σου/τιμητικές, όπως έκανα κι εγώ, και θα αράξεις ένα διόλου ευκαταφρόνητο διάστημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα παρεις κανονικα αδεια, απλα οταν επιστρεψεις θα πρεπει να εχεις καποιο σχετικο χαρτι που να αποδεικνυει οτι ψηφισες (ωστε να δικαιολογειται η αδεια). Ετσι γινοταν παλαιοτερα, πλεον δε ξερω τι γινεται! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς ιδέα τι παίζει με τις εκλογές; Ο τόπος που ψηφίζω βρίσκεται >350χλμ (και είναι και νησί) από το μέρος που κάνω τη θητεία μου. Ψηφίζω σε εκλογικό τμήμα κοντά στο στρατόπεδο, ή μου δίνουν άδεια για τις εκλογές;

η ζητας αδεια για να ψηφίσεις, (αλλα θα πρεπει να εχεις απο την μοναδα σου χαρτι οτι δεν εισαι εγγεγραμμενος στους ειδικους εκλογικους καταλογους, το ζιτας μαζι με την αδεια)

η ζητας να σε γραψουν στους ειδικους εκλογικους καταλογους ωστε να ψηφίσεις εκει.

εγω θα επερνα την αδεια :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.