Jump to content



Πνευματικές εμπειρίες εν τη ορθοδόξω εκκλησία


iseeklife

Recommended Posts

Γεια σας αδελφοί . Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάποια πνευματικά περιστατικά που έχω βιώσει περισσότερο για να προειδοποιήσω τους αφελείς και ηλίθιους που πιστεύουν τις μαλακίες του κόσμου . Το ευαγγέλιο αναφέρει ότι το πνεύμα του κόσμου είναι ο διάβολος και ισχύει . 

Εγώ προσωπικά προετοιμάζομαι πάντα για το χειρότερο και αφήνω το καλύτερο να με βρεί . 

Ακούστε να δείτε ,το λέω από προσωπική εμπειρία . Η κόλαση είναι πραγματική κατάσταση και όχι παραμύθια της χαλιμάς που λένε οι γιαγιάδες . Εγώ προσωπικά μέχρι στιγμής έχω επαφή με τη ζωντανή χάρη του χριστού τέσσερις φορές . Τρεις αρνητικές και μία θετική .η κόλαση καίει πραγματικά και βρωμάει υπερβολικά άσχημα . Όσοι νομίζετε  ότι θα ξεφύγετε είστε γελασμένοι . Και να σας πω ένα ψυχικό φαινόμενο τύπου χfiles που μου συνέβη προσωπικά . Είχα παίξει έντονα 12 ώρες γουρκραφτ συνεχόμενα . Τότε από την απόλυτη αυτοσυγκέντρωση βγήκε η ψυχή από το σώμα μου και φοβήθηκά από το φαινόμενο . Και επέστρεψα πάλι πίσω . Αυτά . Να προσέχετε . Στον εμφύλιο φαίνεται ο χαρακτήρας του ανθρώπου . Ου στάλιιιννν και οι κατσικούλιες.... 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 «Ὁ Θεὸς τῶν θεῶν, καὶ Κύριος τῶν κυρίων, ὁ τῶν πυρίνων ταγμάτων δημιουργός….».
«Ἐξορκίζω σε τὸν ἀρχέκακον τῆς βλασφημίας, τὸν ἀρχηγὸν τῆς ἀνταρσίας…».
«Ὁ Θεὸς τῶν οὐρανῶν, ὁ Θεὸς τῶν φώτων, ὁ Θεὸς τῶν Ἀγγέλων…».

 

γρηγορειτε αδελφοι Λαβιτες!  ερχεται το τελοοοοοοοςςςς! 

 

φιλε μου πρεπει να ηταν ΠΟΟΛΛΛΥΥΥ καλο αυτο που πηρες!

Έγινε επεξεργασία από makio
Link to comment
Share on other sites

Κύριε μπέρτσεν εαν θέλετε κάνετε με μπάν . Εγώ τα λεώ αυτά από εμπειρία για να προειδοποιησω κάποιους αφελείς που λόγω της πασοκοποίησης της κοινωνίας πιστεύουν ότι η εκλλησσία είναι παραμύθι . Το θέμα είναι άσχετο με το δε λαμπ . Έχω κάποιες εμπειρίες από την εκκλησσία και λέω να τις μοιραστώ κυρίως για τους αφελείς και επιπόλαιους . Η κόλαση είναι υπαρκτή κατάσταση , την έχω βιώσει τέσσερις φορές μέχρι στιγμής . Και έχω βρει την χάρη του χριστού μια φορά . Με την πασοκοποίηση εισάγετε αιρέσεις που δεν μπορείτε να λύσετε . Αυτά . Παλαιά στο δε λαμπ είχα το όνομα να αγαπάτε αλλήλους και γεώργιος. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος iseeklife έγραψε:

 Παλαιά στο δε λαμπ είχα το όνομα να αγαπάτε αλλήλους και γεώργιος. 

@tommybertsen Έτσι εξηγούνται όλα:p....

Να κάνω και λίγη πλάκα: αν ποτέ χρειαστεί να αλλάξεις nick εκ νέου (δεν το εύχομαι), σκέψου και το ''Ελένη Λουκά''...

  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

Ήξερα και ήμουν σίγουρος ότι είσαι ο Γεώργιος αλλά ... Αχ... Φάνηκε οτι ο Σωτήριος αλουμινοκωνος στο κεφάλι δεν έκανε δουλειά για το νοκια που ήθελες για media player :hehe:

@l2phile ίσως να θυμάσαι :p

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος iseeklife έγραψε:

...την έχω βιώσει τέσσερις φορές μέχρι στιγμής . Και έχω βρει την χάρη του χριστού μια φορά.

 

Φίλε παίζει να έχεις άκρες και με Λιακό; Μπορείς να μου στείλεις σε pm bonus codes για το WΟΤ;

 

 

πριν 9 ώρες, το μέλος iseeklife έγραψε:

Με την πασοκοποίηση εισάγετε αιρέσεις που δεν μπορείτε να λύσετε 

 

Αυτό ξαναπές το. Δεκαετίες τώρα τα μαμημένα τα μάγια δεν λένε να λυθούν.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.