Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply
citizen eco drive

Προφανώς και είναι Citizen Eco Drive, ξέρω να διαβάζω... :p

Ποιο μοντέλο από τα εκατοντάδες Eco Drive είναι όμως;

Τεσπα, είμαι off topic, οπότε θα πω απλά ότι φαίνεται καλή η φωτογραφία αλλά θα ήθελα να τη δω και σε μεγαλύτερες διαστάσεις (μπας και ξεχωρίσω το μοντέλο στα γράμματα :p)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ρολόι, έχουμε μοντέλο; :p

Σου δείχνω το δάσος και κοιτάς το δάχτυλο;:p

citizen eco drive titanium skyhawk jr3060-59f

Προσοχή είναι Αμερικάνικη έκδοση, αγορασμένο από το 2005, απλά τώρα ξέθαψα το κουτί και είπα να κάνω 1-2 φωτό.

Με εξέπληξες Πέτρο. Περίμενα να έχεις χρησιμοποιήσει τον 300άρη με κονβέρτερ, και τελικά ήσουν μόνο στα 55mm. Πάει, χάλασε ο κόσμος

:fist: Ουρτ ρε!! Θα σου δείξω εγώ! 80-200@200 + 2x την επόμενη φορά!

Δεν τον έχω για λίγες μέρες...:wall:

Ήθελε λίγο διαφορετικό καδράρισμα κατά τη γνωμη μου και λίγο καλύτερο φωτισμό :)

Ακούω!

Ο φωτισμός ήταν πρόχειρος, με το φλας της μηχανής και μια χαρτοπετσέτα από σουβλατζίδικο μπροστά, για ομοιόμορφο φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Ακούω!

Ο φωτισμός ήταν πρόχειρος, με το φλας της μηχανής και μια χαρτοπετσέτα από σουβλατζίδικο μπροστά, για ομοιόμορφο φωτισμό.

άμα είχες βάλει τη λαδόκολλα από τα πιτόγυρα θα είχε καλύτερο αποτέλεσμα :hehe:

Κατά τα άλλα δεν ξερω πως να το πω...Δεν μυο αρέσει η προοπτική που έχεις δώσει

Κάτι τέτοιο πχ θα το θεωρούσα σημαντικά καλύτερο, ακόμη και με το φωτισμό που είχες.

eco+citizen+watches+citizen+eco+drive.jpg

Επίσης μια ιδέα θα ήταν να το είχες έξω από τη θήκη και μπροστά από αυτή ώστε να φαίνεται και λιγο το μπρασελε και φλουταρισμένη η θήκη για να μη χάνεται το μάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς δηλαδή για τελείως άλλη σκηνοθεσία στην εικόνα. Μπορεί να το δοκιμάσω άλλη στιγμή. Αυτή τη στιγμή ήθελα να φαίνεται στη θήκη του, όπως όταν το πήρα.

Και φυσικά αν κάνω αυτό που λες θα παίξει SB-900 off camera με τερατώδες χαρτονένιο diffuser.

Link to comment
Share on other sites

επίσης αφού έχεις και το sb-900, και η d200 έχει commander mode δοκίμασε να παίξεις και με αυτό ασύρματα να φωτίζει άμεσα ή έμμεσα το θέμα. θα σου δώσει ωραίο αποτέλεσμα και σίγουρα θα βελτιώσει αισθητά τον φωτισμό που δημιούργησε η φλασιά από τη μηχανή (συν ό,τι υπήρχε στο χώρο )

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε το ξέρω. Αυτό θα έπρεπε να κάνω. Βέβαια καθάριζα ένα ντουλάπι μου για να του προσθέσω αύριο ράφια και είδα μπροστά μου τη θήκη και βιαστικά έβγαλα 2 φωτό. Μου άρεσε η μια και είπα να την κροπάρω (οπότε δεν ήταν αυτό το αρχικό καδράρισμα) και να την ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Kι εμένα με χαλάει, αλλά δε μπορεσα να το αποφύγω! Καμια συμβουλή? Μήπως είναι θέμα φακού? (18-55 vr)

Θα έπρεπε να δοκιμάσεις να κλείσεις τέρμα το διάφραγμα για να προκύψει αστέρι.

How to: Create a sun star in your landscape photo « Alpenglow

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.