Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply

Nα πω οτι ειναι οι πρωτες σου φωτογραφιες παει και ερχεται...

ΠΡσοωπικα ουτε τον εξοπλισμο σου βλεπω σε αυτες..ουτε κατι αλλο αξιολογο.

Ο εξοπλισμος δεν ειναι προς επιδειξη ,ειναι καθαρα θεμα χρησης.

Και με αυτες τις εικονες ο,τι και να ειδες στον υπολογιστη σου και ο,τι και να "ειδες" στη χρηση του ..το μονο που βλεπει καποιος αλλος στην οθονη του ειναι το αποτελεσμα.

(και μη πεις οτι δεν ξερω να "βλεπω" εικονες-εξοπλισμο...τουλαχιστον οχι σε μενα ..για ευνοητους λογους :p)

Link to comment
Share on other sites

Πορτραιτάκι του "Most interesting 6 year old in my world" :D

Olympus OM-D

Panasonic Pancake 20mm f/1.7

Κατευθείαν απ'το RAW, πείραξα μόνο το White balance (παίζει να έκανα χειρότερα τα πράγματα, ακαλιμπράριστη οθόνη γαρ :hehe:

luMqLrk.jpg

Θα ανέβαζα exif, αλλά δεν ξέρω πως :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πορτραιτάκι του "Most interesting 6 year old in my world" :D

Olympus OM-D

Panasonic Pancake 20mm f/1.7

Κατευθείαν απ'το RAW, πείραξα μόνο το White balance (παίζει να έκανα χειρότερα τα πράγματα, ακαλιμπράριστη οθόνη γαρ :hehe:

luMqLrk.jpg

Θα ανέβαζα exif, αλλά δεν ξέρω πως :hehe:

simos.jpg

Αν και προσωπικά την προτιμώ BW

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ, όχι ερωτήσεις. Ούτε φωτογραφίες που χρίζουν white balance κλπ. Μόνο φωτογραφίες έτοιμες για εκτύπωση παιδιά :hehe:

Ρε, τι κολλάτε; Thread είναι για τα πάντα όλα, αν δεν σας ενδιαφέρει το post το προσπερνάτε, έτσι απλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Olympus OM-D

Panasonic 20mm f/1.7

f/1.7

1/15sec

ISO 1600

Με την μηχανή στο χέρι. Ραμμένο με 4 RAW. Δεν μπορώ να καταλάβω τι βλακεία έκανα και υπάρχει αυτό το κάψιμο στην πρώτη λάμπα αριστερά. Έχω πειράξει την έκθεση, και έπαιξα λίγο με Sharpening και NR στο Camera Raw. Το κάψιμο υπήρχε πριν το pp :hm:

seQmsgt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.