Jump to content



Battlefield 2042


GFFermari

Recommended Posts

πριν 11 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Μηπως τα πρωτα που πρεπει να κανεις ειναι να μαθεις λιγο καλυτερα το παιχνιδι και να παιζεις το objective για να ανεβασεις το σκορ σου? Γιατι ετσι οπως το λες στο απο πανω ποστ, δειχνεις μια δυσκολια.

Αν καποιος δυσκολευεται να κανει σκορ (οχι kills) στο BF, πρεπει να ειναι 10 χρονων ή να εχει μυαλο 10χρονου.

Λεγοντας gadgets ή unlocks εννοω οτιδηποτε δεν εχουμε οταν ειμαστε rank 1 και αποκταμε αργοτερα. Ολοκληρωμενη εμπειρια στο BF δεν εχεις πριν αποκτησεις ολα τα χρησιμα gadgets, αυτο ειναι γεγονος. Αποψη ειναι ποσο % εμπειρια αφαιρουν, για μενα ειναι 90%, για εσενα μπορει να ειναι 10%.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Εμπειρια ολοκληρωμενη ειναι οταν απλα ξερεις πως παιζεται το game. Σημαινει να παιζεις objective και να μπορεις να σκοτωσεις. End of story.

Προφανως, αλλα για να το κανεις αυτο χρειαζεσαι τα unlocks, εκτος αν εισαι επαγγελματιας fps (recoil control, muscle memory κλπ) σαν αυτον

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος xriantw έγραψε:

Προφανως, αλλα για να το κανεις αυτο χρειαζεσαι τα unlocks, εκτος αν εισαι επαγγελματιας fps (recoil control, muscle memory κλπ) σαν αυτον

 

 

Εδώ κάπου τα μπερδεύεις. Τα gadgets δεν θα αλλάξουν το skill ούτε θα κάνουν κάποιον να "νιώσει" το game ούτε θα του μάθουν να παίζει το object.  Ότι, δεν χρειάζεται να είναι κάποιος pro για να καταλάβει τα ζητούμενα ενός game είναι προφανές. Εσύ με τα gadget που αναφέρεις πως είναι βασικά για το παιχνίδι σου, τι διαφορά σου έκαναν? Αύξησαν το kd πχ? Το video δείχνει κάποιον που για 23 λεπτά χρησιμοποιεί όπλο με βασικά attachements που ξεκλειδώνεις σε 1-2 ώρα παιχνιδιού και τη βασική χειροβομβίδα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Dr_Nikiforos έγραψε:

 

Εδώ κάπου τα μπερδεύεις. Τα gadgets δεν θα αλλάξουν το skill ούτε θα κάνουν κάποιον να "νιώσει" το game ούτε θα του μάθουν να παίζει το object.  Ότι, δεν χρειάζεται να είναι κάποιος pro για να καταλάβει τα ζητούμενα ενός game είναι προφανές. Εσύ με τα gadget που αναφέρεις πως είναι βασικά για το παιχνίδι σου, τι διαφορά σου έκαναν? Αύξησαν το kd πχ? Το video δείχνει κάποιον που για 23 λεπτά χρησιμοποιεί όπλο με βασικά attachements που ξεκλειδώνεις σε 1-2 ώρα παιχνιδιού και τη βασική χειροβομβίδα. 

Και δεν εχει κανει και τιποτα. Μπηκε σε σερβερ με 2500 tickets infrantry only και  σκοτωσε 400 noobαδες. Παιζει να ειναι και ντυμενος κιολλας γιατι κοιταει περιεργα, ασε που βρισκει μπουγιο παντα την καταλληλη στιγμη.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος Dr_Nikiforos έγραψε:

 

Εδώ κάπου τα μπερδεύεις. Τα gadgets δεν θα αλλάξουν το skill ούτε θα κάνουν κάποιον να "νιώσει" το game ούτε θα του μάθουν να παίζει το object.  Ότι, δεν χρειάζεται να είναι κάποιος pro για να καταλάβει τα ζητούμενα ενός game είναι προφανές. Εσύ με τα gadget που αναφέρεις πως είναι βασικά για το παιχνίδι σου, τι διαφορά σου έκαναν? Αύξησαν το kd πχ? Το video δείχνει κάποιον που για 23 λεπτά χρησιμοποιεί όπλο με βασικά attachements που ξεκλειδώνεις σε 1-2 ώρα παιχνιδιού και τη βασική χειροβομβίδα. 

Τον εδειξα σαν παραδειγμα "επαγγελματια" fps που δεν χρειαζεται gadgets.

Εμενα απο εποχη BF2142 η αγαπημενη μου "ικανοτητα" ειναι να βλεπω τον εχθρο στον χαρτη. Σε καθε BF αυτο κοιταω και παιζω την class που εχει ρανταρ κατα 90% (σε infantry χαρτες). Το k/d δεν με νοιαζει. Αν ειμαι αποτελεσματικος? σαφως ναι, αλλοι γυρνανε γυρω-γυρω και εγω ειναι σαν να παιζω pacman, και το minimap τον βλεπει ολη η ομαδα (ειναι και αυτο teamplay) .

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστιεσαι δηλαδη ενα fps game που το μονο που κανεις ειναι να γυρνας δεξια αριστερα για να τρωνε οι δικοι σου τους αντιπαλους? Σε ολα τα fps μπαινω να σκοτωσω. Ακομα και στα br ετσι μπαινω κ ας ξερω οτι εγω ειμαι που θα χασω εφοσον δεν καμπερωνω ποτε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 50 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Ποσες ωρες εχεις στο bf?

Δεν μπορω να υπολογισω γιατι παντα ειχα 2 λογαριασμους, στο BC2-BF3-4 ημουν και admin οποτε πιο πολυ εβλεπα παρα επαιζα. Χοντρικα bf2142 >3 ωρες τη μερα, BC2 >2 , BF3 2 και ΒF4 >1. Bf1 5-6 ωρες οταν ηταν δωρεαν. Bf5  1 ωρα αντεξα οταν ηταν δωρεαν.

Αλλα βγηκαμε offtopik οταν μαθουμε και τα υπολοιπα gadgets του BF2042 θα μπορουμε να διαφωνουμε συγκεκριμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cheat makers: Soon™ pre order και τα cheats και με πακέτα επιλογής Free , Premium membership κλπ ?

 

Θέλω να παίξω πρώτη στιγμή τη Beta μπας και συναντήσω ιπτάμενο τσιτερ πάλι.. Αυτή τη φορά θα έχω και recording ανοιχτό όμως.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Θα του κανεις τα μουτρα κρεας του cheater LOL

Βγαίνουν ωραία μονταζ βίντεο μετά. meme φάση. Είναι το νέο Τρεντ του yt ?

Δε λέω το παππουδιστικο απλή εγγραφή που κάνουν και στεναχωριούνται. Εγώ γελάω απίστευτα με τους τσιτερς. Ή θα το κρύβουν να μη φανούν πολύ ή και θα τους τρώει το χεράκι παράλληλα ή θα είναι φάτσα φορα ολα. Είναι ξεκαρδιστικό να ξέρεις ότι ο άλλος για να νιώσει λίγο κυρίαρχος κάπου έστω  κάτι , καταφεύγει να πληρώσει 20, 40 ή και παραπάνω χρήματα για τσιτς. Μάγκες φυσικά, και σε αυτό άπειρα respect, αυτοί που τα φτιάχνουν. 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.