Jump to content



nVidia RTX 40X0 Ada Architecture


Recommended Posts

On 6/1/2023 at 2:21 ΠΜ, το μέλος SOTOS V έγραψε:

 

Eχετε κανει καμια επισκεψη στο twitch τελευταια ???

 

Οταν το καθε κακομαθημενο και η καθε ξεβρακωτη που δειχνει τον λωκο της στα streams παει και σκαει 600 και 1000 για να αγοραζει καρτες γραφικων τυπου 3070 και 3080 απλα για να παιζει League of Legends (η καποια αλλη παρομοια σαχλαμαρα) τοτε εμεις oi υπολοιποι που παιζουμε παιχνιδια τυπου Cyberpunk τι καρτες γραφικων θα πρεπει να αγοραζουμε δηλαδη ;; Θα πρεπει να καθομαστε και να ειμαστε ισα και ομοια με αυτους ;;

 

Το καθε ****** διαφημιζει τη μαπα του στο twitch και παει και σκαει ενα καρο λεφτα σε ακριβο hardware μονο και μονο για να παιζει LOL και DOTA ολη μερα. Δεν υπαρχει περιπτωση εγω που παιζω πολυ ανωτερα και πιο απαιτητικα παιχνιδια να εχω χειροτερο συστημα απο τα ορνια του twitch που παιζουν ολη μερα διαδικτυακα παιχνιδακια της πλακας και αποκαλουν τους εαυτους τους "GAMERS"

 

 

Υπαρχει και συνήθως γινεται. Σορρυ που στο χαλαω. Χαχαχα

Και για να στο κανω ανομα χειροτερο ναι είσαι παρακατω απο ολους αυτους που σχολιαζεις αν τα κριτηρια σου είναι το τι hardware εχεις. Αν οχι προφανως δεν εισαι τοσο σκουπιδι οσο αυτοι ολοι. Και στο λεει καποιος που ειναι σε αυτό το πράγμα εδω κ 5 χρονια

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Υπαρχει και συνήθως γινεται. Σορρυ που στο χαλαω. Χαχαχα

Και για να στο κανω ανομα χειροτερο ναι είσαι παρακατω απο ολους αυτους που σχολιαζεις αν τα κριτηρια σου είναι το τι hardware εχεις. Αν οχι προφανως δεν εισαι τοσο σκουπιδι οσο αυτοι ολοι. Και στο λεει καποιος που ειναι σε αυτό το πράγμα εδω κ 5 χρονια

Άντε να του εξηγήσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

δεν νομιζω να εχει ξαναφαει τοοοοοσο πολυ κραξιμο η πρασινη (και χρειαζεται αλλο τοσο). Ελπιζω να βγει τελικα κατι καλο απο ολο αυτο το κραξιμο

face crying GIF

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Άντε να του εξηγήσεις.

Εγω το κανω ηλια. Το θεμα είναι ποιος ακουει. Δεν λεω οτι κ εγω δεν τσαντιζομαι που υπαρχουν παντού simps και ηλιθιοι που σαπορταρουν σκουπιδια αλλα ετσι ειναι η κοινωνια. Εχουμε γεμισει πορνες που δεν κανουν σεξ απλα δειχνουν πραγματα στο ιντερνετ (ας μην αναφερουμε το onlyfans που εκει ειναι διαδικτυακη πορνεια) και φλεξοποζεραδες/φλεξοποζεραδισες του insta/tiktok

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Εγω το κανω ηλια. Το θεμα είναι ποιος ακουει. Δεν λεω οτι κ εγω δεν τσαντιζομαι που υπαρχουν παντού simps και ηλιθιοι που σαπορταρουν σκουπιδια αλλα ετσι ειναι η κοινωνια. Εχουμε γεμισει πορνες που δεν κανουν σεξ απλα δειχνουν πραγματα στο ιντερνετ (ας μην αναφερουμε το onlyfans που εκει ειναι διαδικτυακη πορνεια) και φλεξοποζεραδες/φλεξοποζεραδισες του insta/tiktok

Όλοι αυτοί θα ήταν απόλυτα μηδενικά αν δεν υπήρχαν άνθρωποι με μηδέν κριτική ικανότητα και παιδεία να τους ακολουθούν. 

Link to comment
Share on other sites

Braking news

Το αορατο χερι της nvidia εχει βαλει μαχαιρι στο λαιμο χιλιαδων καταναλωτων και τους αναγκαζει να παρουν τις καρτες της 

 

Μαγκες ξυπνατε , γιατι βλεπετε μονο το δεντρο και οχι το δασος 

Ολα τα προιοντα εχουν παρει απο 20-50% πανω τα τελευταια 3 χρονια , να λετε ευχαριστω που τουλαχιστον μπορειτε απλα να μην αγορασετε μια καρτα

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος kpetros έγραψε:

Ολα τα προιοντα εχουν παρει απο 20-50% πανω τα τελευταια 3 χρονια , να λετε ευχαριστω που τουλαχιστον μπορειτε απλα να μην αγορασετε μια καρτα

 

Δεν ισχύει για όλα τα προϊόντα. π.χ. οι επεξεργαστές δεν έχουν πάρει τέτοια αύξηση, το αντίθετο πωλούνται φθηνότερα. Η AMD και η Nvidia ξεκάθαρα πωλούν GPUs με 60-70% margins και υλοποιούν ένα πρωτόγνωρο "price fixing" της αγοράς σε συνεργασία με πληρωμένους youtubers και trolls των social media.

 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Δεν ισχύει για όλα τα προϊόντα. π.χ. οι επεξεργαστές δεν έχουν πάρει τέτοια αύξηση, το αντίθετο πωλούνται φθηνότερα. Η AMD και η Nvidia ξεκάθαρα πωλούν GPUs με 60-70% margins και υλοποιούν ένα πρωτόγνωρο "price fixing" της αγοράς σε συνεργασία με πληρωμένους youtubers και trolls των social media.

 

Το 60% είναι φυσιολογικό σου ξαναλέω. Το ποσό παραπάνω από αυτό είναι το πρόβλημα και το μαγείρεμα που γινόταν πάντα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

Ενταξει ηρθε η Ζοτακ. Πρωτη φορα βλεπω τοσο μεγαλη καρτα στη ζωη μου.

Εδω η 3070ti που εχω ειναι ιδιο μηκος. Αρα απλα δεν εχεις δει τις σωστές καρτες. Χσχαχα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.