Jump to content


Call of Duty Modern Warfare 2


Proteas

Recommended Posts

33 λεπτά πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Οσοι εχετε θεματα ειναι θεμα drivers. Εγω εχω παει σχεδον 50 lvl στο multi κ μια φορα εφαγα κρας με το που ανοιξα το game. Καλα δουλεύει γενικα. Λιγα fps παραπανω να είχε κ  να μην ηταν ολοι οι παικτες τοσο παθητικοι ακινητοι με ads θα ηταν τελειο νομιζω

 

τι mode παίζεις ;

 

Που είναι το hardcore?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

όσοι έχετε stuttering δοκιμάσετε να απενεργοποίησετε το ondemand texture streaming. σε εμένα έπιασε στο call of duty και έφυγε και η θολούρα . πήγα να το δοκιμάσω και στο warzone 2.0 αλλά δεν βρήκε παιχνίδι . 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
49 λεπτά πριν, το μέλος Trooper έγραψε:

Ετσι για τα καλα Χριστουγεννα αποφασισε η activision να με κανει shadow ban... Να μην εχουμε κατι να παιξουμε δηλαδη τωρα που έχουμε χρονο...ελεος

 

1) shadow ban τι σημαίνει? Τι ακριβώς δεν μπορείς να παίξεις?

 

2) Τα specs της υπογραφής σου είναι πραγματικά ή τρολάρεις ?

 

3) Ευκαιρία να παίξεις κάποιον άλλον από τους χιλιάδες τίτλους που υπάρχουν για κάθε γούστο 😛

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Trooper έγραψε:

Ετσι για τα καλα Χριστουγεννα αποφασισε η activision να με κανει shadow ban... Να μην εχουμε κατι να παιξουμε δηλαδη τωρα που έχουμε χρονο...ελεος

 

Μπορείς να κάνεις ένα account για να παίξεις warzone αυτές τις 10 μέρες που θα είσαι σε shadow ban στο κανονικό σου. 

1-2 εβδομάδες κρατάει και στο επαναφέρουν. Πως το έφαγες; Εκτός από περίεργη απόδοση που δεν είναι απαραίτητο το cheat,  το δίνουν και σε όσουν κάνουν χρήση τα γνωστά bug-exploits που υπάρχουν. 

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

1) shadow ban τι σημαίνει? Τι ακριβώς δεν μπορείς να παίξεις?

 

2) Τα specs της υπογραφής σου είναι πραγματικά ή τρολάρεις ?

 

3) Ευκαιρία να παίξεις κάποιον άλλον από τους χιλιάδες τίτλους που υπάρχουν για κάθε γούστο 😛

 

 

 

1) Shadow ban σημαινει οτι δε σε βαζει σε lobby με κανονικους παικτες, σε βαζει με αλλους που εχουν φαει shadow ban ή κανονικό ban, οπότε παιζεις είτε με cheaters ειτε με "περίεργους"... Στο warzone πχ δε μου βρίσκει ποτέ παιχνίδι, στο mw2 μου βρισκει... Ειχα φαει και παλια ενα ban και μετα απο λιγες μέρες το βγαλανε. Εντωμεταξυ τοτε που ειχα φαει το αλλο ban ουτε  που επαιζα λολ. Απορώ με το ΑΙ που ριχνει τα bans.

 

49227724_Screenshot2022-12-25124140.thumb.jpg.3d4f8c670fdfc6fd1c220348e74cdfc2.jpg

 

2) Ναι πραγματικα είναι.

 

3) Ναι παίζω διάφορα, αλλά τωρα που έιχα εξτρα χρόνο ήθελα να παιξω λιγάκι warzone.. oh well

Link to comment
Share on other sites

44 λεπτά πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Καλα πως εφαγες shadow ban? Μονο sus εγω εχω δει να τρωνε τετοιο πραγμα. Κανεις τρελα στατς γενικα? Μονο με πολλαπλα report νομιζω μπορεις να μπεις σε shadow ban list.

 

Τρελά στατς μπα δε νομιζω, προχτες ειχα κανει ενα 80kill στη shipment αλλα δε νομιζω να είναι και τρελό νούμερο για τη συγκεκριμένη πίστα. Τι να πω, τοσο πολύ πατάνε το report σε οτι ναναι ? Εγω έχω σταματήσει να πατάω report απο τα νεύρα μου λολ, παλιά το πάταγα συνέχεια. Στο warzone2 δεν εχω ουτε νικη ακόμα ... Ελπίζω να βγεί συντομα.

Link to comment
Share on other sites

58 λεπτά πριν, το μέλος Trooper έγραψε:

 

Τρελά στατς μπα δε νομιζω, προχτες ειχα κανει ενα 80kill στη shipment αλλα δε νομιζω να είναι και τρελό νούμερο για τη συγκεκριμένη πίστα. Τι να πω, τοσο πολύ πατάνε το report σε οτι ναναι ? Εγω έχω σταματήσει να πατάω report απο τα νεύρα μου λολ, παλιά το πάταγα συνέχεια. Στο warzone2 δεν εχω ουτε νικη ακόμα ... Ελπίζω να βγεί συντομα.

 

Δηλαδή σε αυτό το παιχνίδι τρως ban μόνο και μόνο επειδή μπορεί να είσαι καλός και τρως εκδικητικά report από τους αντιπάλους? Και το πληρώσατε κιόλας? Καταλαβαίνω τη λογική του report, αλλά κανένας δεν θα έπρεπε να τιμωρείται χωρίς να γίνει έρευνα από τους αρμόδιους και να αποδειχθεί ότι όντως κάνει cheat.

Just now, το μέλος gdp77 έγραψε:

παλιά το πάταγα συνέχεια

 karma is a bitch

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν βγηκε εκανα ρεπορτ σε καθε ντεθ που εκανα απο τους tryhards. μετα σταματησα. χαχαχα

τρελα στατς εννοω να κανεις συχνα πανω απο 3kd και να λοκαρεις ατομα χεντες κτλ. εγω προσωπικα ενω εχω κανει καποια ματς που ηταν για ρεπορτ δεν εχω φαει ποτε. γιαυτο μου κανει εντυπωση

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

εγω οταν βγηκε εκανα ρεπορτ σε καθε ντεθ που εκανα απο τους tryhards. μετα σταματησα. χαχαχα

τρελα στατς εννοω να κανεις συχνα πανω απο 3kd και να λοκαρεις ατομα χεντες κτλ. εγω προσωπικα ενω εχω κανει καποια ματς που ηταν για ρεπορτ δεν εχω φαει ποτε. γιαυτο μου κανει εντυπωση

 

Μπα οχι δεν εχω κανει τετοια ματς, και εκανα θα ειναι 1-2. Πιστευω οτι ειναι καποιος αλγοριθμος που κατι επιασε, τωρα τι δε ξερω. Ακομα περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπας και υπάρχει κανείς να παίζει με rtx 3060 σε 1440p ανάλυση να μου πει πως πάει από επιδόσεις; Έχω ξεσηκωθεί με μια συγκεκριμένη προσφορά οθόνης, αλλά αν είναι να παίζω με ελεεινά fps, ας μείνω με το ξεσήκωμα...

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Έχω ξεσηκωθεί με μια συγκεκριμένη προσφορά οθόνης, αλλά αν είναι να παίζω με ελεεινά fps, ας μείνω με το ξεσήκωμα...

 

Εκτός και αν έχεις λυμένο το οικονομικό, don't do it. Τα 1440p τα παντρεύεσαι και θα απαιτούν δια παντός γερό πορτοφόλι. Τουλάχιστον μέχρι να αλλάξει η κατάσταση με τις GPU (αν ποτέ αλλάξει), θα είναι μόνιμη αιμορραγία.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

21 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Εκτός και αν έχεις λυμένο το οικονομικό, don't do it. Τα 1440p τα παντρεύεσαι και θα απαιτούν δια παντός γερό πορτοφόλι. Τουλάχιστον μέχρι να αλλάξει η κατάσταση με τις GPU (αν ποτέ αλλάξει), θα είναι μόνιμη αιμορραγία.

 

Όχι, λυμενο δεν το έχω. Προς το αντίθετο θα λέγα. 😛

Πλέον, παίζω ΜΟΝΟ αυτό το παιχνίδι, πολύ λίγες ώρες, και παίζω μόνο multiplayer. Από κει και πέρα θα δω κάνα βίντεο, θα ακούσω καμία μουσική, η θα φτιάχνω τίποτα φωτογραφίες. Είναι μια προσφορά που ας πούμε θα ήμουν διατεθειμένος να πληρώσω και να εκμεταλλευτώ την έξτρα ανάλυση, μέγεθος και real estate που μπορεί να μου δώσει η μετάβαση από 24" full hd σε 27" qhd. Αρκεί να μην μου κατακερματίζει τις gaming επιδόσεις στο mw2. Προφανώς δε ζητάω 2Κ ultra settings 144 fps, αλλά αν είναι να παίζω με αξιοπρεπή fps με low medium settings με dlss τότε είμαι οκ.

 

Για την ιστορία, χθες ενεργοποίησα dsr έβαλα 2560*1440 ανάλυση στο παιχνίδι, σκάλισμα settings, έβαλα dlss performance και έπαιζε με 110-130 fps. Πόσο κοντά σε αυτά μπορώ να είμαι με τα ίδια settings αλλά σε native 2560*1440 ανάλυση; Ξέρει κανείς;

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Όχι, λυμενο δεν το έχω. Προς το αντίθετο θα λέγα. 😛

Πλέον, παίζω ΜΟΝΟ αυτό το παιχνίδι, πολύ λίγες ώρες, και παίζω μόνο multiplayer. Από κει και πέρα θα δω κάνα βίντεο, θα ακούσω καμία μουσική, η θα φτιάχνω τίποτα φωτογραφίες. Είναι μια προσφορά που ας πούμε θα ήμουν διατεθειμένος να πληρώσω και να εκμεταλλευτώ την έξτρα ανάλυση, μέγεθος και real estate που μπορεί να μου δώσει η μετάβαση από 24" full hd σε 27" qhd. Αρκεί να μην μου κατακερματίζει τις gaming επιδόσεις στο mw2. Προφανώς δε ζητάω 2Κ ultra settings 144 fps, αλλά αν είναι να παίζω με αξιοπρεπή fps με low medium settings με dlss τότε είμαι οκ.

 

Για την ιστορία, χθες ενεργοποίησα dsr έβαλα 2560*1440 ανάλυση στο παιχνίδι, σκάλισμα settings, έβαλα dlss performance και έπαιζε με 110-130 fps. Πόσο κοντά σε αυτά μπορώ να είμαι με τα ίδια settings αλλά σε native 2560*1440 ανάλυση; Ξέρει κανείς;

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.