Jump to content



Call of Duty Modern Warfare 2


Proteas

Recommended Posts

10 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Παρ'ολα αυτα, το DLSS το εχει ανοιχτο σε οσου εχετε nvidia? Εμενα ενω υπαρχει στο μενου, φαινεται κλειδωμενο....

 

Ακυρο. Το βρηκα. 

 

Σε ποια ανάλυση παίζεις και χρειάζεσαι DLSS ?

 

Από επιδόσεις πώς πάει?

 

Επίσης, για όσους έχουν Radeon, υποστηρίζεται FSR ?

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Σε ποια ανάλυση παίζεις και χρειάζεσαι DLSS ?

Δειχνω ολα τα settings σε sc. Δεν ειναι οτι το χρειαζομαι. Απλα εφοσον υπαρχει, και βοηθαει, ας το βαλω. Αν καρφωσει 144 σταθερα, why not?

 

14 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Από επιδόσεις πώς πάει?

Χωρις DLSS 120-135... Καλα παιζει

 

15 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Επίσης, για όσους έχουν Radeon, υποστηρίζεται FSR ?

Υπαρχει στο μενου, ναι. Στο εχω βαλει σε κοκκινο πλαισιο

 

 

 

mw1.png

mw2.png

mw3.png

mw4.png

mw5.png

mw6.png

mw7.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

FSR 1.0 ????

 

wtf?

 

Εκτός αν δεν βλέπει RADEON gpu σε σένα και δεν δίνει FSR 2.0, το οποίο είναι σημαντικά βελτιωμένο και εφάμιλλο του DLSS.

13 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Χωρις DLSS 120-135... Καλα παιζει

 

Με DLSS τι πετυχαίνεις? Βλέπεις διαφορά στα γραφικά? Δηλαδή MP θα μπορούσες να παίξεις με DLSS ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Με DLSS τι πετυχαίνεις? Βλέπεις διαφορά στα γραφικά? Δηλαδή MP θα μπορούσες να παίξεις με DLSS ?

Απο τοτε που εχω DLSS , ολα τα παιζω με dlss. Ειδικα στα γρηγορα fps, οι "εκπτωσεις" που κανει το dlss στα γραφικα, οντας στην ρυθμιση balanced, δεν ειναι παρατηρησιμες. Με τιποτα σχεδον...

Να σε πω κατι τωρα; Κατσε λιγο ρε συ, μονο 2 ματς επαιξα χθες! Δεν ειδα και πολλα! LOL! Σημερα το μεσημεροαπογευμα, θα ασχοληθω πιο επισταμενα.

 

44 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

FSR 1.0 ????

 

wtf?

 

Εκτός αν δεν βλέπει RADEON gpu σε σένα και δεν δίνει FSR 2.0, το οποίο είναι σημαντικά βελτιωμένο και εφάμιλλο του DLSS.

Ναι, γι αυτο δεν ξερω. Δεν γνωριζω. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με εξαιρεση τα weapon tree skills, η οπως στο διαολο λεγεται αυτο το progress system, το παιχνιδι ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ. Με περιπου 2,5 ωρες που εοαιξα στη beta:

1) Πυροβολεις με οπλα και ως γνωστον τα οπλα κλωτσανε. Επιτελους πυροβολουμε αλλα και πυροβολουμαστε κανονικα. Τα καρκινοlaser οπλα, με τα οποια ο καθε αμπαλος εκανε 40 kills, πανε. Τελος. Η σημαδευεις και πυροβολεις ορθολογικα, η χανεις. Αντε γεια.

 

2)Η ταχυτητα δεν ειναι αργη, ειναι κανονικη. Ναι, τοσο μπορεις να τρεξεις κουβαλωντας πανω σου 1 οπλο. Επισης το slide cancel πηγε εκει που του αξιζει, στο διαλο δλδ. Αρα, οι σπαμεραδες του c-c-space που τη μια στιγνη ηταν μπροστα σου, την επομενη ηταν 10 μετρα πισω σου, και κατα τη διαρκεια του διακτινισμου σε πυροβολουσαν ταυτοχρονα, επθσης πανε εκει που τους αξιζει. Στο διαλο. Αντε γεια.

 

3) Performance. Παιζω ανετα με πανω απο 160fps (παει και 190 σε σημεια), με dlss "balanced" σε 1080p με την 3060. Ολα καλα. Χωρις dlss κοντα στα 125 με ιδια settings. Ιδιες ρυθμισεις γραφικων, που δινουν αξιοπρεπεστατο οπτικο αποτελεσμα. Ολα καλα και παλι.

 

4) Δεν κρασαρε ουτε μια φορα, αλλα θσως να ειναι απο τους τυχερους.

 

5)Νεο συστημα εξελιξης οπλων. Απαισιο. Πρεπε να λεβελαρεις τερμα ενα ar για να μετατραπει μετα σε ενα νεο lmg. Καλα κρασια....

 

6) Χαρτες : Καλοι, οχι τελειοι. Μεγαλο συν θεωρω το γεγονος οτι δεβ αισθανθηκα να ειμαι σ ενα σημειο που εχει αλλα 300 σημεια προσβασης και εκει που ειμαι μονος μου, να σκανε 3 εχθροι ταυτοχρονα απο διαφορετικες κατευθυνσεις. Λιγοι καμπεραδες.

 

Γενικα: το παιχνιδι εγινε πιο πραγματικο κανοντας βηματα προς το tactical, ας μου επιτραπει να πω. Ναι, δεν ειναι τακτικαλ, αλλα δεν ειναι game που οι ανθρωποι κινουνται, πηδανε , τρεχουν σα κατσαριδες που εχουν παρει speed. Κοινως, τα καρκινιαρικα στοιχεια των τελευταιων cod φαινεται πως προς το παρον λειπουν. Ας ελπισουμε να γκρινιαξουν οσο λιγοτεροι sissies γινεται, η να τους αγνοησουν επιδεικτικα. Πολλοι hardcores ισως το βρουν λιγο ρηχο, αλλα προβλημα τους. Να βρουν κατι αλλο να παιξουν. Αυτο ως εχει αυτη τη στιγμη, ειναι διαμαντι.

Link to comment
Share on other sites

44 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Γενικα: το παιχνιδι εγινε πιο πραγματικο κανοντας βηματα προς το tactical, ας μου επιτραπει να πω. Ναι, δεν ειναι τακτικαλ, αλλα δεν ειναι game που οι ανθρωποι κινουνται, πηδανε , τρεχουν σα κατσαριδες που εχουν παρει speed. Κοινως, τα καρκινιαρικα στοιχεια των τελευταιων cod φαινεται πως προς το παρον λειπουν. Ας ελπισουμε να γκρινιαξουν οσο λιγοτεροι sissies γινεται, η να τους αγνοησουν επιδεικτικα. Πολλοι hardcores ισως το βρουν λιγο ρηχο, αλλα προβλημα τους. Να βρουν κατι αλλο να παιξουν. Αυτο ως εχει αυτη τη στιγμη, ειναι διαμαντι.

 

αίσχος αν δεν πάρεις ότι ναρκωτικό !
και να παίξεις COD απλά δεν παίζεις COD δεν είναι ! αχ αυτές οι ωραίες εποχές one man army !
πρέπει να γίνει x2 να γίνεται χαμός

θα το προτείνω το επόμενο να λέγετε COD CYBER SOLDIER WARFARE , X 2,5 speed up το τρέξιμο και unlimited ! ! !

Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

αίσχος αν δεν πάρεις ότι ναρκωτικό !
και να παίξεις COD απλά δεν παίζεις COD δεν είναι ! αχ αυτές οι ωραίες εποχές one man army !
πρέπει να γίνει x2 να γίνεται χαμός

θα το προτείνω το επόμενο να λέγετε COD CYBER SOLDIER WARFARE , X 2,5 speed up το τρέξιμο και unlimited ! ! !

 

Δεν καταλαβα ακριβως τι γραφεις...

Link to comment
Share on other sites

Μετα το κινητο που ζητουσε στην beta, εχω ηδη δυο μηνυματα με verification codes απο προσπαθειες να μπουν... καλα το πατε.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΩΡΓΟ!!! Τα λαθη... Το dlss σε game οπως το COD απλα ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ. Ξηλωσε το πριν παθεις καταρρακτη.

Το παιχνιδι ειναι καλο σε γενικες γραμμες. Παλι βεβαια υπαρχουν τα ιδρωμενα καρκινοπαιδα που χοροπηδανε σαν κατσικογιδα και σε λοκαρουν ΠΑΝΤΑ. Εφοσον ολοι οι παικτες πια ειναι στρακια και παιζουν απο pc με controller καλα να παθουμε. Το abuse παει συννεφο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

ΓΙΩΡΓΟ!!! Τα λαθη... Το dlss σε game οπως το COD απλα ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ. Ξηλωσε το πριν παθεις καταρρακτη.

 

Χωρις πλακα, ουτε καν. Ουτε καν ομως. Παιζει να βλεπω και ελαχιστα καλυτερα..... Μπορει να χω ηδη καταρρακτη, αλλα το οτι βλεπω, βλεπω

Link to comment
Share on other sites

25 λεπτά πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Προφανως δεν το δοκιμασα στο beta αλλα στο wz το παιχνιδι ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΤΑΝ. Και το ειδαμε 4 ατομα που το δοκιμασαμε

 

Δεν ξερω, τι να σου πω; Σε Full HD αναλυση, με τα υπολοιπα settings που βαζω, ακομα και στο warzone εγω βλεπω κανονικοτατα. Και βασικα πολλα απο τα στριμς μου με DLSS ειναι, μιας και καποιες φορες τα ειχες δει. Ειχες παρατηρησει να μη βλεπεται;;;

Link to comment
Share on other sites

έχω να προσθέσω ότι οι πίστες από γραφικά, τρώγονται , αλλά είναι μεγάλες και άδειες . δεν υπάρχει κανένα αντικείμενο . έστω και ένα σκουπίδι ή ένα κουτί κόκα κόλα .

Δεν είναι το ίδιο γένος παιχνιδιών , ούτε η ίδια κατηγορία αλλά στο division 2 οι πίστες είναι γεμάτες λεπτομέρεια . όπου και να έπεφτε το μάτι μου έβλεπα λεπτομέρειες . παρατήρησα πχ τους  σωλήνες με το νερό και ήταν προσεγμένοι,  όχι από τυχαία φωτό του  ίντερνετ . Το οdivision 2 πολύ ωραία γραφικά αν και κάποιες φορές επαναλαμβάνονταν από το παλαιότερο . 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Μολις εβαλα κι εγω να κατεβει. Το εκανα preorder, μονο και μονο για να παιξω το campaign μεχρι ν αρχισει το multiplayer. Οχι τιποτα αλλο, αλλα μιας και το πληρωσουμε ας το παιξουμε. Εχω πολλα χρονια να παιξω campign call of duty. Ελπιζω να μας αφησει το μωρο λιγο χρονο βεβαια... 😛

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε θεματα ειναι θεμα drivers. Εγω εχω παει σχεδον 50 lvl στο multi κ μια φορα εφαγα κρας με το που ανοιξα το game. Καλα δουλεύει γενικα. Λιγα fps παραπανω να είχε κ  να μην ηταν ολοι οι παικτες τοσο παθητικοι ακινητοι με ads θα ηταν τελειο νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.