Jump to content



Τρώγομαι για ετοιματζίδικο νερό...


gdp77

Recommended Posts

43 λεπτά πριν, το μέλος slalom έγραψε:

Δεν ηταν πριν τους C2Duo?

 

Ναι. 2004 οι prescott 2006 οι πρώτοι C2D.

 

Τότε ήταν που με τους Athlon / AthlonXP κτλ έτρωγε γερό ξύλο η Intel για περίπου 3-5 χρόνια. Οι C2D την ανέβασαν πάλι στον θρόνο των επιδόσεων και από τότε δεν τον ξαναέχασε μέχρι την εμφάνιση της σειράς Ryzen το 2017.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

48 λεπτά πριν, το μέλος slalom έγραψε:

Δε βγαζαν 250W

 

Μπορεί να λέω μπούρδες. Πάντως είχε μοντέλα με 115W ΤDP (το tdp της Intel δεν ήταν -και δεν είναι- under full load). Δεν μπορώ να βρω max consumption, δεν ξέρω και αν τη μετρούσαν τότε σε reviews. Αλλά με 115 επίσημο TDP μπορεί και να 200άριζε το chip.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

@gdp77

 

Μετα απο 1 χρονο με αξιωσε ο θεος και εβαλα το καινουργιο πλακακι...

 

Aλλαξα και σε offset...

 

Και αντικατέστησα την MX-5 με Thermal Grizzly.

 

Πριν

 

ΜΧ-5, παλιο plate,πατημα 2 ετων,non-offset

 

Capture4.thumb.PNG.f9bbb012a6aee2a69eac1738d37b52a2.PNG

 

 

 

Thermal Grizzly, νεο plate,offset

 

after.thumb.png.c816cd89f1f35bddcaad7a68e8f0af50.png

 

Ανεβηκα 3 βαθμους...

 

Θα δω αυριο μηπως δεν εκατσε κατι καλα.

 

 

 

IMG_5278.jpg

IMG_5279.jpg

IMG_5280.jpg

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Δες αν έγινε σωστά η εγκατάσταση του offset . Περυσι το καλοκαίρι που ειχα περάσει και εγώ από αέρα σε arctic liquid, θυμάμαι ότι με ταλαιπώρησε η τοποθέτηση. Τώρα βέβαια "πείραξες" πολλές παραμέτρους μαζί , θερμοαγωγιμη, τραμπα στη φλάντζα, offset, οπότε δύσκολο να εντοπίσεις τι σε επηρέασε. Εγώ με mx something είμαι και δεν ξέρω από thermal grizzly. Μήπως θέλει κάποιες ώρες λειτουργίας να "στρώσει"? Μήπως παραέβαλες ?

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Δες αν έγινε σωστά η εγκατάσταση του offset . Περυσι το καλοκαίρι που ειχα περάσει και εγώ από αέρα σε arctic liquid, θυμάμαι ότι με ταλαιπώρησε η τοποθέτηση. Τώρα βέβαια "πείραξες" πολλές παραμέτρους μαζί , θερμοαγωγιμη, τραμπα στη φλάντζα, offset, οπότε δύσκολο να εντοπίσεις τι σε επηρέασε. Εγώ με mx something είμαι και δεν ξέρω από thermal grizzly. Μήπως θέλει κάποιες ώρες λειτουργίας να "στρώσει"? Μήπως παραέβαλες ?

Μπα, οσο βαζω παντα. Επισης πιανει τοσο καλα πανω που την ξερναει απο διπλα την παραπανίσια. 

 

το μονο που φοβαμαι αν εβαλα παραπανω ειναι συμπληρωμα απο το μπουκαλακι με νερο που εδιναν στο κιτ. Αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο το θεμα.

 

Θα επανελθω αυριο!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Δες αν έγινε σωστά η εγκατάσταση του offset . Περυσι το καλοκαίρι που ειχα περάσει και εγώ από αέρα σε arctic liquid, θυμάμαι ότι με ταλαιπώρησε η τοποθέτηση. Τώρα βέβαια "πείραξες" πολλές παραμέτρους μαζί , θερμοαγωγιμη, τραμπα στη φλάντζα, offset, οπότε δύσκολο να εντοπίσεις τι σε επηρέασε. Εγώ με mx something είμαι και δεν ξέρω από thermal grizzly. Μήπως θέλει κάποιες ώρες λειτουργίας να "στρώσει"? Μήπως παραέβαλες ?

 

Μαλλον ειχα παραβαλλει. Εκανα ενα re-seat και ειμαι στα ιδια με πριν.

 

7 ώρες πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Το μπλοκ αυτό αν δεν καθαρίζει στο plate είναι για πέταμα. Ελπίζω να μην το έχεις βάλει έτσι μέσα.

 

Δινουν καινουργιο μαζι στο κιτ αλλαγης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.