Jump to content



Κοινοβουλευτικές Εκλογές 2023


Τι θα ψηφίζατε στις εκλογές;  

36 members have voted

  1. 1. Τι θα ψηφίζατε στις εκλογές;

    • Νέα Δημοκρατία
      8
    • Σύριζα - Προοδευτική Συμμαχία
      1
    • ΠΑΣΟΚ - Κινάλ
      2
    • Κ.Κ.Ε.
      1
    • Ελληνική Λύση
      0
    • Μέρα 25
      1
    • Άλλο αριστερό κόμμα
      1
    • Άλλο δεξιό κόμμα
      2
    • Δεν θα ψηφίσω
      4
    • Άλλο κεντρώο κόμμα
      1

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 21/05/2023 at 05:00 μμ

Recommended Posts

Η ΝΔ στον τομεα που ψηφιζω κερδισε 3 εδρες. Απο αυτες τις τρεις, ο ενας βουλευτης θα εκτελεσει δευτερη θητεια και οι αλλοι δυο πρωτη θητεια. Ο ενας εκ των δυο νεοεκλεγεντων δε, ειναι στην ηλικια μου. 36 χρονων. Και σε μια ομιλια του ειχε πει κατι που λεμε καθε μερα μεσα στο σπιτι μου με τη γυναικα μου : Η δικη μας γενια δεν εζησε "καλες εποχες". Ενηλικιωθηκαμε, σπουδασαμε και βγηκαμε στον εργασιακο βιο εν μεσω οικονοομικης κρισης. Ασπρη μερα, ευκολη μερα, δεν ειδαμε ποτε. Για τον συγκεκριμενο ομολογω διχως ιχνος ντροπης οτι χαιρομαι που εξελεγη. Αφου τα κομματα ως κομματα ανακυκλωνονται τα ιδια εναλλαξ στην εξουσια, ας αρχισει η εκκαθαριση της βουλης απο 70χρονους βολεψακηδες κομματοσκυλαδες. Και βλεπουμε. Πηγα σε πολλες ομιλιες, οχι μονο στην δικη του. Ο,τι αλλο ακουσα απο αλλους, ας τ αφησω ασχολιαστο καλυτερα....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος Simon έγραψε:

 

1. Επειδή γίνονταν με τα γίδια δικαιολογούνται για όλους; Δηλαδή επειδή μια περίοδο ο πήχυς έπεσε στο πάτωμα, είναι άλλοθι για όλους τους επόμενους;

2. Έχει καταπέσει μόνο για την ελληνική δικαιοσύνη...

3. Ο ΣΥΡΙΖΑ τα ψήφισε, η ΝΔ μπορούσε να τα καταψηφίσει.

4. Εδώ δεν χρειάζεται να πω πολλά, αν δεις την κατάταξη των ελληνικών ΜΜΕ διεθνώς θα καταλάβεις.

5. Είναι απαράδεκτο να λειτουργούμε με την λογική των κουπονιών όπως στην ΕΣΣΔ. Το κόστος ζωής έγινε παράλογο στην Ελλάδα, πλέον μόνο αν έχεις δικό σου σπίτι ή σε φιλοξενούν μπορείς να ζήσεις αξιοπρεπώς με έναν καλό σχετικά μισθό. Χρειαζόμαστε αύξηση της αγοραστικής δύναμης μέσω αύξησης του ΑΕΠ. Χρειαζόμαστε μια πραγματικά δεξιά κυβέρνηση αν το θέλουμε αυτό αλλά αντί αυτού έχουμε αριστερής νοοτροπίας κομματοκρατία.

 

 

Το ίδιο μας τιμωρεί και η ΝΔ. Η οποία μαζί με το ορθόδοξο ΠΑΣΟΚ μας οδήγησαν στην χρεοκοπία και τα μνημόνια εξαρχής. Μας μάντρωσε στα σπίτια μας "για το καλό μας" την περίοδο έξαρσης του κορονοϊού. Διέλυσε την υγεία και πριν τις εκλογές υπόσχεται πρόσληψη 10.000 ιατρικό προσωπικό. Η δικαιοσύνη χρειάζεται τραγικούς χρόνους για να βγάλει αποτέλεσμα. Η εγκληματικότητα είναι στα ύψη, η παραβατικότητα των νέων και η ατιμωρησία επίσης. 

 

Επειδή δεν υπάρχει αντιπολίτευση δεν έγιναν ξαφνικοί αυτοί άριστοι, απλά το παίζουν επειδή έχουν γελοίους απέναντί τους.

Δεν απαντάω στον junior γιατί γενικώς δε βλέπω το λόγο να απαντάω σε copy paste όποτε ας το πιάσω από εδώ. 
1. Ποια από όλες τις υποκλοπές έγινε παράτυπα, δηλαδή χωρίς έγκριση εισαγγελέα κτλ;

2. Ναι οι κατηγορίες ενάντια των πολιτικών έπεσαν ΜΟΝΟ από την Ελληνική Δικαιοσύνη επειδή ΜΟΝΟ η ελληνική δικαιοσύνη ασχολήθηκε. Η Ελληνική Δημοκρατία έχασε το δικαίωμα αγωγής ενάντια στη Novartis για αποζημιώσεις όταν ο ΣΥΡΙΖΑ στην κωλοσφυξουρα του να καταδίωξη Σαμαρα, Αδωνη και λοιπούς δεν έκανε τις σχετικές αγωγές στην ίδια τη Novartis. 
3. Υπάρχει κάτι που λέγεται συνέχεια στη πολιτική ενός κράτους. Οι υπογραφές μιας κυβέρνησης είναι δεσμευτικές και για τις επόμενες. 
4. Πάντως τους μόνους πολιτικούς που βλέπω να τραμπουκίζουν δημοσιογράφους είναι κάτι Πολακηδες και κάτι Ποπες. Τις κατατάξεις των jsf τις ακούω βερεσέ λόγω πολιτικής τοποθέτησης. 
5. Το κόστος ζωής έχει ανεβεί ΠΑΝΤΟΥ. Και εδώ στο Λονδίνο το σούπερ μάρκετ μου έχει υπερδιπλασιαστεί. Προφανώς και τα πάσα δεν είναι στρατηγική λύση αλλά σε επίπεδο τακτικής λύσης ήταν μια από τις λίγες επιλογές. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος LL_NEO έγραψε:

Δεν απαντάω στον junior γιατί γενικώς δε βλέπω το λόγο να απαντάω σε copy paste όποτε ας το πιάσω από εδώ. 
1. Ποια από όλες τις υποκλοπές έγινε παράτυπα, δηλαδή χωρίς έγκριση εισαγγελέα κτλ;

2. Ναι οι κατηγορίες ενάντια των πολιτικών έπεσαν ΜΟΝΟ από την Ελληνική Δικαιοσύνη επειδή ΜΟΝΟ η ελληνική δικαιοσύνη ασχολήθηκε. Η Ελληνική Δημοκρατία έχασε το δικαίωμα αγωγής ενάντια στη Novartis για αποζημιώσεις όταν ο ΣΥΡΙΖΑ στην κωλοσφυξουρα του να καταδίωξη Σαμαρα, Αδωνη και λοιπούς δεν έκανε τις σχετικές αγωγές στην ίδια τη Novartis. 
3. Υπάρχει κάτι που λέγεται συνέχεια στη πολιτική ενός κράτους. Οι υπογραφές μιας κυβέρνησης είναι δεσμευτικές και για τις επόμενες. 
4. Πάντως τους μόνους πολιτικούς που βλέπω να τραμπουκίζουν δημοσιογράφους είναι κάτι Πολακηδες και κάτι Ποπες. Τις κατατάξεις των jsf τις ακούω βερεσέ λόγω πολιτικής τοποθέτησης. 
5. Το κόστος ζωής έχει ανεβεί ΠΑΝΤΟΥ. Και εδώ στο Λονδίνο το σούπερ μάρκετ μου έχει υπερδιπλασιαστεί. Προφανώς και τα πάσα δεν είναι στρατηγική λύση αλλά σε επίπεδο τακτικής λύσης ήταν μια από τις λίγες επιλογές. 

 

1. Ναι μιας και οι εισαγγελείς είναι ανεξάρτητοι και αμερόληπτοι. Έχουμε καταλάβει ποιοι ήταν υπό παρακολούθηση;

2. Στο χέρι της ΝΔ ήταν να πιέσει για κάτι άλλο, το έκανε;

3. Μόνο όταν μας εξυπηρετεί είναι δεσμευτικές, ειδάλλως βλέπουμε.

4. Εντάξει καταλαβαίνω την οπτική σου, ας συμφωνήσουμε στο ότι διαφωνούμε.

5. Γράφω για αγοραστική δύναμη, είμαστε συγκριτικά πάτος με το συμπάθειο. Γίναμε σοβιετία κυρολεκτικά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Η ΝΔ στον τομεα που ψηφιζω κερδισε 3 εδρες. Απο αυτες τις τρεις, ο ενας βουλευτης θα εκτελεσει δευτερη θητεια και οι αλλοι δυο πρωτη θητεια. Ο ενας εκ των δυο νεοεκλεγεντων δε, ειναι στην ηλικια μου. 36 χρονων. Και σε μια ομιλια του ειχε πει κατι που λεμε καθε μερα μεσα στο σπιτι μου με τη γυναικα μου : Η δικη μας γενια δεν εζησε "καλες εποχες". Ενηλικιωθηκαμε, σπουδασαμε και βγηκαμε στον εργασιακο βιο εν μεσω οικονοομικης κρισης. Ασπρη μερα, ευκολη μερα, δεν ειδαμε ποτε. Για τον συγκεκριμενο ομολογω διχως ιχνος ντροπης οτι χαιρομαι που εξελεγη. Αφου τα κομματα ως κομματα ανακυκλωνονται τα ιδια εναλλαξ στην εξουσια, ας αρχισει η εκκαθαριση της βουλης απο 70χρονους βολεψακηδες κομματοσκυλαδες. Και βλεπουμε. Πηγα σε πολλες ομιλιες, οχι μονο στην δικη του. Ο,τι αλλο ακουσα απο αλλους, ας τ αφησω ασχολιαστο καλυτερα....


Αν ξεκιναει απο Κ το μικρο του οπως και το επιθετο του και βγηκε 3ος, πηρε ενα μεγαλο σταυρο και απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Simon έγραψε:

 

1. Ναι μιας και οι εισαγγελείς είναι ανεξάρτητοι και αμερόληπτοι. Έχουμε καταλάβει ποιοι ήταν υπό παρακολούθηση;

2. Στο χέρι της ΝΔ ήταν να πιέσει για κάτι άλλο, το έκανε;

3. Μόνο όταν μας εξυπηρετεί είναι δεσμευτικές, ειδάλλως βλέπουμε.

4. Εντάξει καταλαβαίνω την οπτική σου, ας συμφωνήσουμε στο ότι διαφωνούμε.

5. Γράφω για αγοραστική δύναμη, είμαστε συγκριτικά πάτος με το συμπάθειο. Γίναμε σοβιετία κυρολεκτικά.


1. Έχεις ένδειξη περί του αντιθέτου; Επίσης το ποιος ήταν υπο παρακολούθηση είναι αδιάφορο με το νόημα της συζήτησης. Και επειδή φαντάζομαι οτι αναφέρεσαι στον Φλωρο αν οι διαδικασίες έγιναν με βάσει τους υφιστάμενους κανονισμούς δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. 
2. Τι εννοείς να πιέσει; Δεν έχεις τη δυνατότητα να πας για αποζημιώσεις όταν σου καπνίσει. 

3. Ποια υπογεγραμμένη συμφωνία παραβιάστηκε ακριβώς και ποτέ;

5. Περάσαμε 10 χρόνια μνημονίου με τη μεγαλύτερη μείωση σε αγοραστική δύναμη που έχει σημειωθεί ποτέ σε καιρό ειρήνης. Όταν γινόταν μαδομουνι εδώ στα μνημονιακά χρόνια είχα πει ότι αν παράγουμε ως Βουλγαρία για ποιο ακριβώς λόγο να μην ζούμε ως Βουλγαρία; Ο μόνος τρόπος (εξαιρώντας  τα λεφτοδεντρα) για να μην ζούμε ως Βούλγαροι είναι να παράγουμε παραπάνω και μπορεί τον Αδωνι να τον λέμε νανογιλεκο κτλ αλλά σορρυ με βάση τους αριθμούς, τα πήγε περίφημα. 

53 λεπτά πριν, το μέλος junior-21- έγραψε:

Cosmote, από το 2012 😑

Να γίνω αδιακρίτος και να σε ρωτήσω σε τι ηλικία συνταξιοδοτήθηκε;

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

Αυτός πως κατέβηκε στις εκλογές αφού ήταν καταδικασμένος;

https://www.novasports.gr/category/epikairotita/article/1157679/sti-fylaki-o-dimosthenis-bergis-gia-37-5-xronia/

Εχει να κάνει με τη φύση του εγκλήματος και για το αν η ποινή είναι σε ισχύ ή όχι. (Δε θα σχολιάσω ότι με 37.5 χρόνια ποινή βγήκε σε λιγότερο από 10 χάρη στο νόμο Παρασκευόπουλου)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος LL_NEO έγραψε:

Εχει να κάνει με τη φύση του εγκλήματος και για το αν η ποινή είναι σε ισχύ ή όχι. (Δε θα σχολιάσω ότι με 37.5 χρόνια ποινή βγήκε σε λιγότερο από 10 χάρη στο νόμο Παρασκευόπουλου)

Δηλαδή καταδικάζεσαι για απάτη, και μετά ζητάς την ψήφο του λαού. :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

Δηλαδή καταδικάζεσαι για απάτη, και μετά ζητάς την ψήφο του λαού. :p

Μεγάλη κουβέντα αλλά να σου πω κάτι; Θα ηλπιζα ότι σε μια υγιως σκεπτόμενη κοινωνία δε θα έπρεπε να υπάρχουν περιορισμοί. Ο λαός μπορεί να εκτιμήσει όλες τις παραμέτρους και να αποφασίσει αν αξίζει την ψηφο του ή όχι. Τα ίδια και με τη ΧΑ. Το πρόβλημα μου δεν είναι αν μπορούν να βάλουν υποψηφιότητα αλλά το γεγονός ότι θα τους ψήφιζαν αν μπορουσαν κάποιες χιλιάδες συμπολιτών μας. Τώρα απλά κρύβουμε το πρόβλημα κάτω από το χαλί. 

1 λεπτό πριν, το μέλος GriGaS έγραψε:

Tην καλησπέρα μας στο Νίκο Παππά. 

Τα νεφρά μου παλιοπουστα που λέει και ο Γεωργίου. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω για όσους ψήφισαν ΝΔ μην περιμένετε για ρουσφέτια εκεί τα 2,4 εκατομμύρια έχει γκιώσει το σύστημα, έχουν εκκρεμότητες από τις προηγούμενες εκλογές.
Επίσης , αν κατέβει η ΑΠΟΧΗ και ψηφίσει βγάζει δικό της κόμμα αλλά είναι τόσο ανεγκέφαλοι και είναι οι κλασικοί στις παρέες που τους φταίνε πάντα οι άλλοι και δεν κάνουν τίποτα .

 

κάτι διάβαζα πριν για τις κρίσεις κλπ , αυτά θα έσκαγαν έτσι και αλλιώς. Υπάρχει σχέδιο από πίσω αλλά αλλά θα χαρακτηριστεί συνωμοσία.

 

Γενικά δεν βλέπετε την μεγάλη εικόνα --> 5.5.2024 όποιος ξέρει ξέρει , είναι και αυτό σαν τους ΝεοΔημοκράτες είναι πολλοί αλλά δεν φανερώνονται


Η Νέα Δημοκρατία αποτελεί ένα αριστερό κόμμα, διότι έχει έναν Αριστερό Πρόεδρο.

Αν αλλάξει ο πρόεδρας βλέπουμε.

 

9 λεπτά πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

Δηλαδή καταδικάζεσαι για απάτη, και μετά ζητάς την ψήφο του λαού. :p

και οι άλλοι απατεώνες είναι κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει !

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, το μέλος LL_NEO έγραψε:


1. Έχεις ένδειξη περί του αντιθέτου; Επίσης το ποιος ήταν υπο παρακολούθηση είναι αδιάφορο με το νόημα της συζήτησης. Και επειδή φαντάζομαι οτι αναφέρεσαι στον Φλωρο αν οι διαδικασίες έγιναν με βάσει τους υφιστάμενους κανονισμούς δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. 
2. Τι εννοείς να πιέσει; Δεν έχεις τη δυνατότητα να πας για αποζημιώσεις όταν σου καπνίσει. 

3. Ποια υπογεγραμμένη συμφωνία παραβιάστηκε ακριβώς και ποτέ;

5. Περάσαμε 10 χρόνια μνημονίου με τη μεγαλύτερη μείωση σε αγοραστική δύναμη που έχει σημειωθεί ποτέ σε καιρό ειρήνης. Όταν γινόταν μαδομουνι εδώ στα μνημονιακά χρόνια είχα πει ότι αν παράγουμε ως Βουλγαρία για ποιο ακριβώς λόγο να μην ζούμε ως Βουλγαρία; Ο μόνος τρόπος (εξαιρώντας  τα λεφτοδεντρα) για να μην ζούμε ως Βούλγαροι είναι να παράγουμε παραπάνω και μπορεί τον Αδωνι να τον λέμε νανογιλεκο κτλ αλλά σορρυ με βάση τους αριθμούς, τα πήγε περίφημα.

 

1. Ναι δυστυχώς έχω πολλές ενδείξεις ότι η Δικαιοσύνη στην Ελλάδα εξαρτάται από την εκάστοτε κυβέρνηση. Επίσης μου φαίνεται αδιανόητο να ελέγχεται ο αρχηγός του στρατεύματος και ο επικεφαλής κόμματος της αντιπολίτευσης.

2. Όταν ο ΣΥΡΙΖΑ την έπεφτε στους γαλάζιους, κάλλιστα μπορούσαν οι γαλάζιοι να δείξουν την Novartis, αν στην πραγματικότητα τους ενδιέφερε η διαλεύκανση της υπόθεσης.

3. Δεν έχω χρόνο να το αναλύσω οπότε κάνω τον κινέζο.

5. Συμφωνώ με το νόημα της πρότασης, το ζητούμενο είναι να μην παράγουμε ως Βουλγαρία αλλά ως Ιταλία. Δεν βλέπω να επιδιώκεται κάτι τέτοιο από κανέναν κυβερνώντα. Ο Άδωνις είναι καρικατούρα αλλά οκ περί ορέξεως... Ποιά νούμερα βλέπεις που δείχνουν ότι βελτιώθηκε η κατάσταση τα τελευταία 4 χρόνια;

 

6 λεπτά πριν, το μέλος LL_NEO έγραψε:

Μεγάλη κουβέντα αλλά να σου πω κάτι; Θα ηλπιζα ότι σε μια υγιως σκεπτόμενη κοινωνία δε θα έπρεπε να υπάρχουν περιορισμοί. Ο λαός μπορεί να εκτιμήσει όλες τις παραμέτρους και να αποφασίσει αν αξίζει την ψηφο του ή όχι. Τα ίδια και με τη ΧΑ. Το πρόβλημα μου δεν είναι αν μπορούν να βάλουν υποψηφιότητα αλλά το γεγονός ότι θα τους ψήφιζαν αν μπορουσαν κάποιες χιλιάδες συμπολιτών μας. Τώρα απλά κρύβουμε το πρόβλημα κάτω από το χαλί. 

 

Συμφωνώ με αυτό χωρίς αστερίσκους.

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, το μέλος Simon έγραψε:

 

1. Ναι δυστυχώς έχω πολλές ενδείξεις ότι η Δικαιοσύνη στην Ελλάδα εξαρτάται από την εκάστοτε κυβέρνηση. Επίσης μου φαίνεται αδιανόητο να ελέγχεται ο αρχηγός του στρατεύματος και ο επικεφαλής κόμματος της αντιπολίτευσης.

2. Όταν ο ΣΥΡΙΖΑ την έπεφτε στους γαλάζιους, κάλλιστα μπορούσαν οι γαλάζιοι να δείξουν την Novartis, αν στην πραγματικότητα τους ενδιέφερε η διαλεύκανση της υπόθεσης.

3. Δεν έχω χρόνο να το αναλύσω οπότε κάνω τον κινέζο.

5. Συμφωνώ με το νόημα της πρότασης, το ζητούμενο είναι να μην παράγουμε ως Βουλγαρία αλλά ως Ιταλία. Δεν βλέπω να επιδιώκεται κάτι τέτοιο από κανέναν κυβερνώντα. Ο Άδωνις είναι καρικατούρα αλλά οκ περί ορέξεως... Ποιά νούμερα βλέπεις που δείχνουν ότι βελτιώθηκε η κατάσταση τα τελευταία 4 χρόνια;

 

 

Συμφωνώ με αυτό χωρίς αστερίσκους.

5. Δείκτης ΑΞΕ που 3 χρόνια τώρα είναι σε άνοδο με αυτόν του 21 να ήταν ρεκόρ 20ετιας. 

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, το μέλος junior-21- έγραψε:

40  χρόνων έγινε την Παρασκευή χαχαχαχαχαχα

Καλά να είναι η γυναίκα και να χαίρεται τη σύνταξη της αλλά αν όντως δεν τρολαρεις και βγήκε στη σύνταξη στα 30 της, φαντάζομαι καταλαβαίνεις πως δε θα βρεις πολύ συμπόνοια εδώ. 

  • Plits 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν, το μέλος LL_NEO έγραψε:

5. Δείκτης ΑΞΕ που 3 χρόνια τώρα είναι σε άνοδο με αυτόν του 21 να ήταν ρεκόρ 20ετιας. 

 

Δεν φτάνει μόνο αυτό δυστυχώς.. Οι ξένες επενδύσεις αυξάνουν το ΑΕΠ; Εκτός από τουρισμό και αναψυχή υπάρχει άλλος τομέας που να έχει πρόοδο; Προσφέρουν δουλειά σε μορφωμένους Έλληνες; Επανεπενδύεται μέρος των κερδών; κλπ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:


Αν ξεκιναει απο Κ το μικρο του οπως και το επιθετο του και βγηκε 3ος, πηρε ενα μεγαλο σταυρο και απο μενα.

Όχι όχι. Εγώ είμαι β Πειραιά, και για να μην παίζουμε χαλασμένο τηλέφωνο, μιλάω για τον Βρετακκο που βγήκε μάλιστα πρωτος. Και μιλάμε για Περιφέρεια όπου η ΝΔ πάντα έπασχε.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Όχι όχι. Εγώ είμαι β Πειραιά, και για να μην παίζουμε χαλασμένο τηλέφωνο, μιλάω για τον Βρετακκο που βγήκε μάλιστα πρωτος. Και μιλάμε για Περιφέρεια όπου η ΝΔ πάντα έπασχε.

 

 

έλα και εσύ τώρα όλη cosco στην Β Πειραιώς  ΝΔ είναι

 

edit

ο κόσμος το έχει τούμπανο και η "ΝΔ" κρυφό καμάρι

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, το μέλος junior-21- έγραψε:

Το τεκμηριώνω πιο κατω αγαπητέ 

Με χειροπιαστό παράδειγμα 

 

Αν θες ,σου στέλνω στο viber και τα χαρτάκια μισθοδοσίας αν δεν σε πειθω

Junior… με το ποσοστό που βγήκε το πρώτο κόμμα αποδεικνύεται ότι όλα βαίνουν καλώς στην χώρα, υπάρχει ανάπτυξη, οικονομική άνεση, όλοι είναι ευχαριστημένοι και κυρίως υπάρχει σταθερότητα.
 

Τουλάχιστον αυτή την φορά που δεν πήγα να ψηφίσω, νιώθω πολύ καλά με τον εαυτό μου που δεν ψήφισα εγκληματίες με την βούλα. 
 

σε συζήτηση με μια ξαδέρφη από το χωριό που από 2 άτομα έρχεται sub 1k σπίτι, σε ερώτηση γιατί ψήφισε ΝΔ η απάντηση ήταν γιατί πήρε 40 ευρώ αύξηση. Σε αντίλογο οταν της είπα οτι αυτό το ποσό δεν φτάνει ούτε για την ΦΕΤΑ του μήνα, μου είπε οτι δεν αγοράζουν ΦΕΤΑ (λόγω χωριου). 

 

γιαυτο και εγω , ως πολιτικός μηχανικός θα αυξήσω μινιμουμ 30% τις τιμές για τις υπηρεσίες που παρέχω, δεν θα λυπάμαι κανένα και ας ακούω απο πολίτες παράπονα για ακρίβεια κτλ.. Σε πανελλαδική συνεννόηση πάντα. 
 



 

 

6 ώρες πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

Α γιατι χειροπιαστο παραδειγμα ειμαι και εγω(οπως και αλλοι που γνωριζω) που εχω παρει αυξηση και αρκετη μαλιστα.

Συγνωμη που ρωτάω αλλά ποσό θεωρείται αρκετή αύξηση ;

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.