Jump to content



Κοινοβουλευτικές Εκλογές 2023


Τι θα ψηφίζατε στις εκλογές;  

36 members have voted

  1. 1. Τι θα ψηφίζατε στις εκλογές;

    • Νέα Δημοκρατία
      8
    • Σύριζα - Προοδευτική Συμμαχία
      1
    • ΠΑΣΟΚ - Κινάλ
      2
    • Κ.Κ.Ε.
      1
    • Ελληνική Λύση
      0
    • Μέρα 25
      1
    • Άλλο αριστερό κόμμα
      1
    • Άλλο δεξιό κόμμα
      2
    • Δεν θα ψηφίσω
      4
    • Άλλο κεντρώο κόμμα
      1

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 21/05/2023 at 05:00 μμ

Recommended Posts

11 ώρες πριν, το μέλος LL_NEO έγραψε:

Μωρή σουρλουλου μυρίστηκες ότι παίζει να μπει η Ζωιτσα στη Βουλή και μπήκες για προπαγάνδα;

 

Μπαα, δεν έχω ψηφίσει ποτέ το κόμμα της. Και τι νόημα έχει να κάνω προπαγάνδα με 40% Ν.Δ. και double percentage από τον δεύτερο;

 

Μπήκα για να βλέπω εδώ ποστ σαν το άλλο με τις τριετίες και να αφήνω αντιδράσεις "haha".

  • meow 1
Link to comment
Share on other sites

 
VM.TIKTOK.COM

Από σήμερα σταματάνε οι «καταστροφές»! Φεύγω από το Υπουργείο Εργασίας και...

 

Μάλλον φεύγει εξωτερικό όπως ο άδωνης αν έβγαινε ο ΣΥΡΙΖΑ 
 

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 1
  • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, το μέλος p55 έγραψε:

Μεγάλος χιουμορίστας ο υπουργός, ξεπερνάει σε ευρηματικότητα  και τον Σεφερλή.

 

απορω ποιος τον συμβουλευει για να ειναι τοσο γλιτσας και στα υπολοιπα βιντεο

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

 

απορω ποιος τον συμβουλευει για να ειναι τοσο γλιτσας και στα υπολοιπα βιντεο

 

Κανένας, έτσι είναι το φυσικό του. Αντίστοιχοι υπάρχουν και σε άλλα κόμματα. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με εμάς, αλλά μου έκανε εντύπωση. 

WWW.OT.GR

Οι αντιδράσεις από την ημέρα που καθιερώθηκε υπήρξαν πολλές

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

Άσχετο με εμάς, αλλά μου έκανε εντύπωση. 

WWW.OT.GR

Οι αντιδράσεις από την ημέρα που καθιερώθηκε υπήρξαν πολλές

 

Παλια δεν τρυπουσαν την ταυτοτητα εδώ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

Παλια δεν τρυπουσαν την ταυτοτητα εδώ?

 

 Νομιζω ειχαν ενα βιβλιαριο. Αχνα θυμαμαι mid-80's που πηγαινα με παππου ν ψηφισει και εδινε κατι και τρυπαγαν. 
Και αν θυμαμαι καλα υπηρχε και ενοπλος απο στρατο σε καθε τμημα.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.newsit.gr/politikh/spyros-pneymatikos-parermineythikan-oi-diloseis-mou-gia-tous-karkinopatheis-to-tilefonima-marinaki-ston-ypopsifio-vouleyti-tis-nd/3793010/

 

 

Παρερμηνεύτηκαν οι δηλωσεις?

 

Δλδ τι εννοούσε ο ποιητής οταν τα ελεγε?

 

Να φοβάστε να αρρωστήστε, εσεις, οι γονεις σας, οι παπουδες σας, τα παιδια σας? 

 

Ψηφιστε τους μωρε, το χρημα να γυρναει, καλα ειμαστε. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

https://www.newsit.gr/politikh/spyros-pneymatikos-parermineythikan-oi-diloseis-mou-gia-tous-karkinopatheis-to-tilefonima-marinaki-ston-ypopsifio-vouleyti-tis-nd/3793010/

 

 

Παρερμηνεύτηκαν οι δηλωσεις?

 

Δλδ τι εννοούσε ο ποιητής οταν τα ελεγε?

 

Να φοβάστε να αρρωστήστε, εσεις, οι γονεις σας, οι παπουδες σας, τα παιδια σας? 

 

Ψηφιστε τους μωρε, το χρημα να γυρναει, καλα ειμαστε. 

 

 

 

Την πρακτική στις μεταμοσχεύσεις που αποκλείουν κάποιους λήπτες λόγω ηλικίας/υποκείμενων νοσημάτων την ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

 

17 λεπτά πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

 

Την πρακτική στις μεταμοσχεύσεις που αποκλείουν κάποιους λήπτες λόγω ηλικίας/υποκείμενων νοσημάτων την ξέρεις;

 

 

Πρώτον, αυτό που λες δεν είναι το ίδιο πράγμα επ' ουδενί με τον καρκίνο, ούτε γίνεται στην ίδια συχνότητα, γιατί προφανώς υπάρχει και θέμα συμβατότητας.

 

Δεύτερον, αν προσβληθείς από την επάρατο, το μόνο που σε κρατάει στην ζωή είναι η ελπίδα. 


ΠΟΙΟΣ θα αποφασίσει αν θα εχω εγω ελπιδα ή οχι?

 

Το κόστος?

 

Η ΝΔ?

 

Οι ψηφοφόροι του καθε κομματος που κλεινουν τα ματια και ψηφίζουν χωρις κριση, επειδη ψηφιζε ο πάππους τους ιδιο κομμα?

 

Συνέλθετε. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αστεια πραγματα. Πιστευω ως κοινωνια μπορουμε να αντεξουμε το οικονομικο βαρος για να ζησει ενας συνανθρωπος μας μερικες επιπλεον μερες. Δεν μπαινει "τιμη" σε αυτο. Και στο τελος της μερας εχουμε εξαντλησει ολους τους αλλους διαθεσιμους τροπους για εξοικονομηση πορων; 

 

Στην μεγαλη εικονα τωρα το κυριως θεμα κατα την γνωμη μου βρισκεται στο οτι πλεον τα συστηματα υγεια σε ολες τις χωρες ειναι υπερφορτωμενα. Και αυτο δεν εχει να κανει μονο με την πανδημια αλλα και με το γεγονος οτι οι ανθρωποι πλεον ζουν περισσοτερο.

 

"As life expectancy increases, the proportion of the population that is elderly also increases. This demographic shift results in a higher demand for healthcare services because older individuals tend to have more health issues and require more medical care than younger people."

 

Ενδεικτικα να σας πω εδω στην Ιρλανδια, απο τις πιο πλουσιες χωρες της Ευρωπης, για τον 5χρονο γιο μου περιμεναμε πανω απο ενα χρονο για τεστ αλλεργιας...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος unseen έγραψε:

Αστεια πραγματα. Πιστευω ως κοινωνια μπορουμε να αντεξουμε το οικονομικο βαρος για να ζησει ενας συνανθρωπος μας μερικες επιπλεον μερες. Δεν μπαινει "τιμη" σε αυτο. Και στο τελος της μερας εχουμε εξαντλησει ολους τους αλλους διαθεσιμους τροπους για εξοικονομηση πορων; 

 

Στην μεγαλη εικονα τωρα το κυριως θεμα κατα την γνωμη μου βρισκεται στο οτι πλεον τα συστηματα υγεια σε ολες τις χωρες ειναι υπερφορτωμενα. Και αυτο δεν εχει να κανει μονο με την πανδημια αλλα και με το γεγονος οτι οι ανθρωποι πλεον ζουν περισσοτερο.

 

"As life expectancy increases, the proportion of the population that is elderly also increases. This demographic shift results in a higher demand for healthcare services because older individuals tend to have more health issues and require more medical care than younger people."

 

Ενδεικτικα να σας πω εδω στην Ιρλανδια, απο τις πιο πλουσιες χωρες της Ευρωπης, για τον 5χρονο γιο μου περιμεναμε πανω απο ενα χρονο για τεστ αλλεργιας...

 

Θειο, περιμένουν να βγούνε για να φάνε όσα δεν φάγανε, και θα βγει το μίασμα να πει για τους καρκινοπαθείς? 

 

Η αλλη πεθανε 19 χρονών επειδη περίμενε ασθενοφόρο. 

 

Ανθρωπινη Ζωη Vs Κοστος = 2

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος unseen έγραψε:

Στην μεγαλη εικονα τωρα το κυριως θεμα κατα την γνωμη μου βρισκεται στο οτι πλεον τα συστηματα υγεια σε ολες τις χωρες ειναι υπερφορτωμενα. Και αυτο δεν εχει να κανει μονο με την πανδημια αλλα και με το γεγονος οτι οι ανθρωποι πλεον ζουν περισσοτερο.

 

 

Από την στιγμή που ζουν περισσότερο δεν πληρώνουν και αντίστοιχα παραπάνω φόρους; οπότε δεν είναι το πρόβλημα ότι ζουν περισσότερο όσο ότι οι κυβερνήσεις δεν θέλουν (σκοπιμότητα) ή δεν μπορούν (ανικανότητα) να βελτιώσουν / αυξήσουν κατά αντίστοιχα ποσοστά του πληθυσμού την "υγεία" .

 

Και πέρα από την υγεία σαν αντιμετώπιση συμπτωμάτων υπάρχει και η πρόληψη, ας βάλουν φρένο στα GMO και σε όλα τα σκουπιδο φάρμακα που τρώμε έμμεσα και μας αρρωσταίνουν χωρίς καν να το ξέρουμε και κατευθείαν θα μειωθεί και η πίεση στο σύστημα υγείας, αλλά αυτό δεν συμφέρει, πολλά τα €.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GeorgeVasil said:

και θα βγει το μίασμα να πει

 

Μα όταν έχεις 30 ακίνητα, 2,1Μ καταθέσεις, 250κ επενδύσεις και μισό μυριο ρυθμιζόμενα σε δάνεια προφανώς και θα μιλάς -εκ του ασφαλούς- για το δημόσιο σύστημα υγείας και το πως θα το φτιάξεις.

Δεν πρόκειται να σε αγγίξει. 

 

Απλά ίσως, ΙΣΩΣ, όταν αναδιαμοφώνεις το σύστημα οι δικοί σου σκοποί να μην είναι ίδιοι με το 72% των πολιτών που έχουν κάτω απο 1000€, τα απομεινάρια του μισθού τους δλδ, ως καταθέσεις. 

Λέω τώρα εγώ που είμαι και συνομοσιολόγος. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Μα όταν έχεις 30 ακίνητα, 2,1Μ καταθέσεις, 250κ επενδύσεις και μισό μυριο ρυθμιζόμενα σε δάνεια προφανώς και θα μιλάς -εκ του ασφαλούς- για το δημόσιο σύστημα υγείας και το πως θα το φτιάξεις.

Δεν πρόκειται να σε αγγίξει. 

 

Good Debt φιλε 

 

και κατσε εσυ να μαλωνεις στα φορουμ για το αν θα επιλεξεις ή οχι να παρεις την τελευταια σου ανασα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

 

Θειο, περιμένουν να βγούνε για να φάνε όσα δεν φάγανε, και θα βγει το μίασμα να πει για τους καρκινοπαθείς? 

 

Η αλλη πεθανε 19 χρονών επειδη περίμενε ασθενοφόρο. 

 

Ανθρωπινη Ζωη Vs Κοστος = 2

 

 

 

 

Τι να σου πω, δεν ειμαι σιγουρος. Προσπαθω να μην εχω binary λογικη. Οι "Α" φαγανε και οι "Β" παναγιτσες.

 

Οταν καπου υπαρχει μεγαλη διακινηση χρηματος αναμενομενο ειναι οτι θα υπαρξουν περιπτωσεις κακοδιαχειρησης και λαμογιας. 

Αυτο δεν νομιζω οτι εχει να κανει τοσο με την πολιτικη τοποθετηση αυτων που διαχειριζονται τους πορους.

Πιστευω καποιοι ανθρωποι απο την φυση τους εχουν αλλα ορια οταν μιλαμε για ευκολο χρημα.

Εκτος αν εχεις κατι που να αποδεικνυει την συσχετιση των δυο.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, το μέλος unseen έγραψε:

 

 

Τι να σου πω, δεν ειμαι σιγουρος. Προσπαθω να μην εχω binary λογικη. Οι "Α" φαγανε και οι "Β" παναγιτσες.

 

Οταν καπου υπαρχει μεγαλη διακινηση χρηματος αναμενομενο ειναι οτι θα υπαρξουν περιπτωσεις κακοδιαχειρησης και λαμογιας. 

Αυτο δεν νομιζω οτι εχει να κανει τοσο με την πολιτικη τοποθετηση αυτων που διαχειριζονται τους πορους.

Πιστευω καποιοι ανθρωποι απο την φυση τους εχουν αλλα ορια οταν μιλαμε για ευκολο χρημα.

Εκτος αν εχεις κατι που να αποδεικνυει την συσχετιση των δυο.

 

 

Δεν ειναι 0-1 η λογική μου. Ολοι τρωνε, δεν εκανα καμια συγκριση. 

 

Τις υπέρογκες αμοιβές τους δεν τις μείωσαν ποτε. Την υγεια γιατι να την μειωσουν? 

 

Και για να εχουμε καλο ερωτημα ποσο κοστιζουν οι εκλογες?

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.