Jump to content



ASUS STRIKER EXTREME in da house!!


phil1416003162

Recommended Posts

Tωρα που παει το motherboard τα κερατα του και εχεις και multi 10x ηρθε η ωρα για phase!

Αντε και σου ευχομαι να αξιοποιησεις ολο το fsb με 10αρι multi! :D

Περιμενω και εγω να δω μηπος αποφασισω να παρω κανενα αλλο motherbord να ανεβαζει! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από mariosalice

(κάπου ανάμεσα Xtreme - OCZ forums) σχετικά με το FSB και με ποιό τρόπο πέτυχε η ASUS να το ανεβάσει πάνω από 400, χαλαρώνοντας τα timing στο Northbridge (μέσω stripes?).

Εγώ πάντως που του έριξα μια ματιά δεν το πολυκατάλαβα, αλλά φαίνεται σημαντικό για υπερχρονισμό (δεν είχα τα τελευταία χρόνια Intel).

Θα επανέλθω.

Μου φαίνεται ότι εννοείς αυτό εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 00:44]

Λογικά θα κάνει clrcmos μόνο εφόσον ειναι κλειστο το mobo .

Με το καλό και με την ν1κ1 phil :D

Thanks Athens:D

Και συν της αλλης εχει και ενα jumper που το ενεργοποιει/απενεργοποιει;)

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 08:33]

Φίλε μου Phill, αυτή η μητρική είναι εξαιρετικά δύσκολη και μπράβο σου που με τη μία την έφτασες στα 500.

Ευχαριστω Μαριε.Οντως θελει παρα πολυ ψαξιμο και ο χρονος μου ειναι περιορισμενος,αλλα πιστευω οτι θα το μαθουμε και αυτο το chipset:D

Αρχική απάντηση από dom [Σήμερα, στις 11:08]

Αντε και σου ευχομαι να αξιοποιησεις ολο το fsb με 10αρι multi! :D

Νασαι καλα dom αλλα λιγο δισκολο το βλεπω με μονοβαθμειο:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,τωρα πλεων ειμαι βεβαιος πως εχω χασει την μπαλα:confused:

Ενω με τις μνημες με 4αρια στα 1000(2Τ) δεν μπουταρει ουτε ενα Mhz πανω απο 500fsb,με 3αρια στα 835Mhz (1Τ)τρεχει ανετα 32Μspi στα 510fsb.Σε καποιες δοκιμες στα 9X450,η μητρικη δεν μπουταρε.:hmm:

Αν δε με χωρισει η γυναικα μου οσο καιρο θα ασχολουμαι με αυτη την μητρικη,τοτε μαλον δε θα με χωρισει ποτε:whistling

EDIT:Χαλια το cpu Συριε:D

Με νερακι και 1.55vcore ειναι εκει:p

post-407-1416072917,5326_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka-> μετα το striker ερχεται ο commando http://www.thetechrepository.com/showpost.php?p=137&postcount=5
Γκλοοουπ :blink: Γκασπ :confused: Μποινγκ :shutup: Γκντουπ :o :flag:

Ωωωωρε τι BIOS είναι αυτό ??? Θέλει 4 μήνες για fine-tunning :toomuchne :toomuchne

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.