Jump to content



Πλακέτες σκληρών δίσκων


Recommended Posts

Γεια σας.

Ψάχνω για πλακέτα από σκληρό δίσκο IBM Deskstar, 41.1GB, IDE.

Model: IC35L040AVVA07-0

P/N: 07N9208

MLC: H32657

Πάνω στην καμμένη πλακέτα το αυτοκολλητάκι γράφει:

07N8491

H32132_

MdB209

C5BD

Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο όποιου ασχοληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Υπάρχει μεγάλη ανάγκη για πλακέτα από 80άρη WD sata

μοντέλο

wd800jd-00lsa0

και αριθμό πλακέτας

2061-701335-E00 AD

δοκίμασα το δίσκο με πλακέτα

2061-701335-Ε00 AL και δυστυχώς τον είδε κατά το ήμισυ......μέχρι το 1ο αναγνωριστικό ως συσκευή αποθήκευσης WDC....μοντέλο δηλαδή, χωρητικότητα και πρόσβαση στα δεδομένα δεν έβλεπε.

Link to comment
Share on other sites

Στα δεδομένα ΜΗΠΩΣ δεν έχεις πρόσβαση, γιατί υπάρχει πρόβλημα με το file system του δίσκου (και χρειάζεσαι κάποιο recovery πρόγραμμα); Στο ΒΙΟS αν φαίνεται, μάλλον είναι όλα οκ με τον δίσκο ως δίσκο.

Link to comment
Share on other sites

θα σου ήταν κόπος να τη στείλεις Ρόδο με δικά μου μεταφορικά? Λογικά ΔΕΝ θα δουλέψει αλλά αν το δοκιμάζαμε και δούλευε θα σου ήμουν ευγνώμων.

ελπίζω να μην τρως χωσε κουέρβο για τον Ε.Σ.

αν είναι έτσι άσε τους να πεθάνουν....

και αυτοί και τα "πολύτιμα" δεδομένα τους

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο δεν είναι χωσέ κουέρβο. εντάσσεται στο γενικότερο πόστο που έχω στο Γραφείο Έρευνας και Πληροφορικής και από το οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Παίρνω και εμπειρίες αλλά και βοηθάω το τμήμα αρκετά με τις υπάρχουσες γνώσεις μου.

σαν γενικότερη στάση και σχόλιο που κάνεις, συμφωνώ. δεν ισχύει όμως στη συγκεκριμένη περίπτωση. σε άλλα θέματα έχω πει και όχι ;)

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο δεν είναι χωσέ κουέρβο. εντάσσεται στο γενικότερο πόστο που έχω στο Γραφείο Έρευνας και Πληροφορικής και από το οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Παίρνω και εμπειρίες αλλά και βοηθάω το τμήμα αρκετά με τις υπάρχουσες γνώσεις μου.

σαν γενικότερη στάση και σχόλιο που κάνεις, συμφωνώ. δεν ισχύει όμως στη συγκεκριμένη περίπτωση. σε άλλα θέματα έχω πει και όχι ;)

φαντάζομαι οι ικανότητες σου να ξεφτιλίζεις encryption protocols με μια ματιά και να κάνεις sql injects στις εχθρικές βάσεις έχουν αφήσει άναυδους τους επιτελείς του ΕΣ...αν σου ζητηθεί να γράψεις κώδικα για την ηλεκτρομαγνητική θωράκιση του νησιού μην ενδώσεις :clap:

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι και εγω κατι τις...

Seagate 7200.11 1TB

ST31000333AS

PN: 9FZ136-568

FIRMWARE SD35

DATE CODE 09146

Κανει spinup (αν και με περιεργο θορυβο στο ξεκινημα αλλα μετα σταματαει να στροφαρει...)Τι λετε να ειναι?

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να μην τρως χωσε κουέρβο για τον Ε.Σ.

αν είναι έτσι άσε τους να πεθάνουν....

και αυτοί και τα "πολύτιμα" δεδομένα τους

Πόσο δίκιο έχεις!

το συγκεκριμένο δεν είναι χωσέ κουέρβο. εντάσσεται στο γενικότερο πόστο που έχω στο Γραφείο Έρευνας και Πληροφορικής και από το οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Παίρνω και εμπειρίες αλλά και βοηθάω το τμήμα αρκετά με τις υπάρχουσες γνώσεις μου.

Το πόσο μεγάλη π@π@ριά είπες* (σόρρυ) θα το καταλάβεις μόλις απολυθείς.

*με την έννοια πως ούτε νερό δεν αξίζει να τους πας για να τους "βοηθήσεις"

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω το θεμα που εχουν οι 7200.11 αλλα λεω λετε να φτιαχνει αυτο το θεμα που εχω με πλακετα η οχι?Το θεμα ειναι εχει κανεις πλακετα?

Link to comment
Share on other sites

αυτο για τις γνωσεις και την προσφορα στο ε.π. το προσπερναω...

να ακους ολους οσους εχουν περασει κατι που περνας τωρα εσυ και να πραττεις αναλογα.

ειναι και θεμα συγχρονισμου, συγκυριας αλλα συνυπολιγισε οτι εισαι περαστικος,δηθεν γατος και οι απεναντι σου επαγγελματιες τσατσοι και αρμεχτες!

πες μας και τι βυσμα σε τοποθετησε εκει, ελπιζω να σε προσεχει ακομα ;)

φιλικα παντα τα οποια σχολια

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω το θεμα που εχουν οι 7200.11 αλλα λεω λετε να φτιαχνει αυτο το θεμα που εχω με πλακετα η οχι?Το θεμα ειναι εχει κανεις πλακετα?

Πρεπει να εχω.Δωσε με περιθωριο μεχρι αυριο γιατι τωρα μπηκα σπιτι και δεν ειμαι να

ξηλωνω pc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπραβο ρε παιδια αυτο ακριβως το thread εψαχνα, χτες ανατιναχτηκε ενα τσιπακι αυτου του δισκου :magic: να προσθεσω οτι τον αγορασα σαν εξωτερικο (Lacie) επωνυμια.

samsungplaketa.pngImageshack - samsungplaketa.png

Αν τυχον εχει κανενας ιδια πλακετα απο καποιον χαλασμενο δισκο του ας μου στηλει ενα πμ γιατι ο δισκος δουλευε μια χαρα.

Μετα χαρας δωριζω την πλακετα αυτου του δισκου διοτι μου ειπαν οτι επαθε click of death, κολλησε η βελλονα με λιγα λογια. ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

Ευχαριστω προκαταβοληκα γιωργος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.