Jump to content



Πλακέτες σκληρών δίσκων


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από BeetleJuice

μιλαμε τωρα για μελη του the lab?

σοβαρολογειτε?

δλδ μου λετε οτι η πλειοψηφια του thelab εχει τροφοδοτικο που παει πακετο με πισι τυπου turbo x και inovator?

ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ απο συνηθεια κοιταω υπογραφες παντα , και ως επι το πλειστον βλεπω σοβαρα τροφοδοτικα

τερατα οχι

αλλα παντου βλεπω τροφοδοτικα aftermarket

400-500 κτλ

Σκαθαροζουμη, μου φαινεται οτι ο naz μιλαει για τον average john ή αλλιως τον απλο κοσμακι ... οχι μελη του lab

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl

Εχω μια πλακέτα απο WD40BB και ψάχνω μια πλακέτα απο WD 80JB

Πολυ κλασσικοι δισκοι. Για δες εδω

http://www.hdd-parts.com/wd-caviar.html

Με αυτον εκανα δουλεια εγω και τωρα περιμενω πισω την καινουργια πλακετα με το παλιο bios chip soldered πανω στην καινουργια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl

49 δολλάρια; Δε πάω να πάρω ένα 500άρι;

Το θεμα δεν ειναι αυτο ... το θεμα ειναι ποσο πιστευεις οτι αξιζουν τα data που ειχες εκει μεσα.

Αν ηταν δηλαδη 40gb προσωπικες photo, εργασιες για διδακτορικο και τετοια πχ δεν κοιτας ουτε τα 50 , ουτε τα 100 ουτε τα 500 ευρω προσωπικη μου γνωμη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daytime Dreamer

Σκαθαροζουμη, μου φαινεται οτι ο naz μιλαει για τον average john ή αλλιως τον απλο κοσμακι ... οχι μελη του lab

ε ναι προφανως βρε...:cool:

κατεβα μια βολτα εξαρχεια και πριν ψωνισεις αραξε λιγο εκει στα καρεκλακια του πλαισιου :p να δεις τι pc καταστρωνει ο κοσμος...10 λεπτα φτανουνε.

εγω τουλαχιστον 10 φορες που μου εχει συμβει δεν κρατιεμαι και επεμβαινω με συνεπεια να τσακωθω με τον εκαστοτε πωλητη...

pc 2000 euro λογου χαρη και ο πωλητης να επιμενει οτι ο 120αρης ατα ειναι η αυτονοητη επιλογη για ενα τετοιο "μηχανημα επιδοσεων" οπως το εθεσε....

προσφατα αυτο...και να ψελιζω εγω απο διπλα raptor,raa-aaptor στην αρχη ψυθιριστα...μετα : ΡΑΠΤΟΡ ΓΑΜΩΤΟ! θα μας πεσουν τα μαλια τι του λες του ανθρωπου...????

και γελια..

φαντασου τωρα τι γινεται με την ψυξη των δισκων που ειναι ενα βημα μετα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιζουν κατι δισκακια ατα με χαλασμενο πλατω

θελετε να κρατησω ετικετες και πλακετα?

πανε για πεταμε-διακοσμηση

ενα 20αρι wd , ενα 40αρι wd , ενα 30αρι ΙΒΜ , ενα 30αρι WD

απαντηστε γρηγορα γιατι θα τα διαλυσω συντομα πιανουν χωρο και εχουν και βαρος

θα κρατησω μονο τους μαγνητες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

P/N και κωδικός πλακέτας?

Ψάχνω για WD200BB-00CAA1 με DCM : HSFHNA2AA

Πλακέτα γράφει 0000 001092-200 G (ετικέτα) και 2060-001092-007 Rev.A (τυπωμένο πάνω της)

Εϊναι συμβατά?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Μόλις χτες κάηκε ένας 250GB WD που είχα data μέσα.

Τα ακριβή στοιχεία του είναι:

MDL: WD2500KS-00MJB0

DATE: 30 OCT 2006

DCM: HSBAYTJCAB

Στο barcode κοντά στο βύσμα έχει τα εξής:

2061-701335-C00 AK

XC 2W1708NJ 8 0004170 7174

Στο τυπωμένο στην πλακέτα έχει:

2060-701335-005 REV A

Έχω μεγάλη εμπειρία στα ηλεκτρονικά και εξοπλισμό για να αλλάξω και το u12 chip με το δικό μου. Το μόνο που χρειάζομαι είναι η πλακέτα για να πάρω τα data μου. Επίσης έχω διαβάσει σε αρκετά forum ότι κάποιοι είχαν επιτυχία ακόμη και με πλακέτες από άλλους δίσκους ίδιας μάρκας και κοντινής χρονολογίας ακόμη και με διαφορετικές χωρητικότητες. Αρκεί να μεταφερθεί το u12. Οπότε εάν κάποιος έχει πλακέτα η δίσκο ίδια ή με παρόμοια χαρακτηριστικά και έχει την καλή διάθεση να με βοηθήσει ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Το email μου είναι: babylonxgr@gmail.com

Βρίσκομαι στη Θεσσαλονίκη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω έναν seagate 750GB 7200.11 ST3750330AS με σπασμένη υποδοχή sata.Έχω κολλήσει ένα καλώδιο sata απ'ευθείας,αλλά δεν εμπνέει εμπιστοσύνη με τόσο κούνημα.

Αν έχει ξεμείνει κάποιος από αυτούς τους τρισκατάρατους seagate που δε χρειάζεται ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Ευχαριστώ...:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι απαραίτητα πλακέτα από ίδιο δίσκο.

Με ένα κολλητήρι και λίγο προσοχή , μπορείς από κάποιον χαλασμένο σου SATA να πάρεις τον ακροδέκτη και να τον κολλήσεις στην πλακέτα του seagate σου...ή με λίγο ψάξιμο παραπάνω μπορείς να βρείς ακροδέκτη σε κάποιο κατάστημα από τα γνωστά, ή από ebay , αν δεν βαριέσαι...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.