Jump to content



ASUS Extreme STRIKER, εμπειρίες (56K Warning)


mariosalice

Recommended Posts

Ωραίος. Ευτυχώς που δεν πήρες celshock.

Η μητρική αυτή είναι απίθανη. Έχω την επόμενη, Striker II Formula, αλλά η Extreme Striker είναι καλύτερη και ως ποιότητα κατασκευής και ως δυνατότητες. Πρόσεξες ότι δεν έχει capacitors (τα αλουμινένια βαρέλια) γύρω από τη CPU? Έχει ηλεκτρονικούς. Tα heatpipes λειτουργούν, ενώ στην S2F όχι.

Αυτό σημαίνει ότι το southbridge δεν ζεσταίνεται, γιατί μεταφέρεται η θερμοκρασία στην περιοχή της CPU, όπου τα heatpipes ή ψύχονται από τον ανεμιστήρα της CPU ή από τα optional ανεμιστηράκια που δίνει η ASUS. Έχει PS2, εξωτερική SATA και καλύτερη κατασκευή γενικά. Θεική μητρική για διπύρηνους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,7k
  • Created
  • Last Reply

Εγώ πάντως με το 1504 δεν έχω κανένα πρόβλημα όλα παίζουν ρολόι.

Τελικά κανείς σας δεν έχει πρόβλημα με την θερμοκρασία στο mcp (southbridge) , μπορείτε να το τσεκάρετε με το νέο everest 4.5 trial την θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Πάει και άλλο αλλά πρέπει να κάνω κάτι με το mcp γιατί ζεματάει, δεν ξέρω και το τροφοδοτικό αν τραβάει άλλο και πρέπει να κάνω και format γιατί τρέχω bench με διαλυμένα win και περιμένω να φορτώσει και 100 προγράμματα και να τα κλείσω μετά για να το τρέξω....

post-2875-1416073555,2766_thumb.jpg

post-2875-1416073555,3113_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ανεμιστήρια της ASUS μπορουμε να τα αγορασουμε απο καπου?

Πονεμένη ιστορία...

Ψάχνω εδώ και πόσο καιρό ακόμα ένα και δε βρίσκω.Μόνο στο ebay βρήκα μερικά σε εξωφρενική τιμή(28$)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ok thnx!! το Σαββατο λογικα θα το στησουμε.... απ οτι ειδα εχει και πολλες πληροφοριες στο πρωτο ποστ απο τον Μαριο. Οτι προβλημα υπαρξει θα σε ρωτησω.... ευχαριστω και παλι!!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε στο στήσιμο μην πιέσεις τον επεξεργαστή πάνω στο socket.

ΔΗλαδή μη σφίξεις πολύ την ψύκτρα ή το block (ότι έχεις) πάνω στον επεξεργαστή.

Βάλε λίγο παραπάνω πάστα και κοίτα να παίζει ελαφρά δεξιά αριστερά η CPU heatsink.

Διαφορετικά δεν πρόκειται ποτέ να είσαι σταθερός.

Μόνο αυτό αν κάνεις, όλα τα άλλα θα σου φανούν πανεύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Την πηρα τη μητρικη....60€ σφραγισμενη, αγορασμενη 20€ απο πλαισιο αυτες τις μερες!! Τι να κανουμε....κερδος το θεωρω κι αυτο! Εκανα παραγγελια και εναν 8400 μολις τωρα οποτε αν δεν ερθει αυριο ο επεξεργαστης, τοτε το Σαββατο θα το στησω το μηχανημα. Θα μπει πανω και μια 8800GTS G92 (80€ απο πλαισιο). Αυριο πάω Στουρναρη για τροφοδοτικο και ψυχτρα.

Οτι προβλημα εχω εδω ειμαστε!!

Ευχαριστω απο τωρα παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.