Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Επαιξα ένα γύρο Seige of Shanghai 64αρι

με τα settings μου (150% resolution scale και mix ultra - high no AA)

Με τους τελευταίους επίσημους δεν έπεφτα ποτέ κάτω από 60 frames se όλες τις πίστες.

Με έναν γύρω στην πιο πάνω πίστα με τους καινούργιους beta (clean install) έφτασα ακόμα και 40 frames :rip:

Μεγάλη απογοήτευση.

CPU: i5 2500K @4.3GHz

GPU: GTX 770 4GB

Link to comment
Share on other sites

Στο Thief, με μονη καρτα δεν ειχα καποια διαφορα σε σχεση με τους προηγουμενους. Το SLi παντως βελτιωθηκε αρκετα:

335.23

min. FPS: 53.4

max. FPS:151.2

avg. FPS: 103.7

6hsy1g.png

337.50

min. FPS: 80.2 +50.2%

max. FPS:153.5 +1.52%

avg. FPS: 112.2 +8.2%

2j3jls0.png

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα ένα γύρο Seige of Shanghai 64αρι

με τα settings μου (150% resolution scale και mix ultra - high no AA)

Με τους τελευταίους επίσημους δεν έπεφτα ποτέ κάτω από 60 frames se όλες τις πίστες.

Με έναν γύρω στην πιο πάνω πίστα με τους καινούργιους beta (clean install) έφτασα ακόμα και 40 frames :rip:

Μεγάλη απογοήτευση.

CPU: i5 2500K @4.3GHz

GPU: GTX 770 4GB

Πώς έκανες απεγκατασταση τους παλιούς ; μήπως τους πέρασες από πάνω και γι αυτό η συγκεκριμένη απόδοση ;

Edit

τώρα είδα που έγραψες " clean install " , πώς ; δοκίμασες με το ddu ; γενικά η πράσινη τα έχει σκατώσει εδώ και μισό χρόνο με τους οδηγούς της ( όσων αφορά μόνη κάρτα και όχι sli ) .

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Επαιξα ένα γύρο Seige of Shanghai 64αρι

με τα settings μου (150% resolution scale και mix ultra - high no AA)

Με τους τελευταίους επίσημους δεν έπεφτα ποτέ κάτω από 60 frames se όλες τις πίστες.

Με έναν γύρω στην πιο πάνω πίστα με τους καινούργιους beta (clean install) έφτασα ακόμα και 40 frames :rip:

Μεγάλη απογοήτευση.

CPU: i5 2500K @4.3GHz

GPU: GTX 770 4GB

Μάλλον είναι για GTX 780 κ πάνω οι βελτιώσεις

Link to comment
Share on other sites

GeForce 337.50 Beta SLI Performance Benchmarks

Again I can not stress enough that the optimizations really only shows in CPU bound situations, a VERY good example is Hitman which I have stated in the past is CPU bound heavily. This setup with GTX 780 Ti in SLI is PERFECT for this driver. If you'd measure with a single GTX 760, the results would be minimal.

Anyway, above are the quick results, settings are stringent as per usual and are in line with how we typically benchmark. Interestingly enough, this optimization should also really work well with slower processors versus powerful graphics cards.

http://www.geforce.com/whats-new/articles/nvidia-geforce-337-50-beta-performance-driver

Link to comment
Share on other sites

δουλεια δεν ειχε ο διαολος @@@@@ τα παιδια του :hehe:

οτι παπαρια ειναι το mantle ειναι και o drivers τουλαχιστον δεν χρειαζεται ολοκληρο api

τεσπα καποια στιγμη θα τον δοκιμασω αλλα με την ησυχια μου δεν εχω λογο να βιαζωμαι, τουμπανο ειμαι ηδη

υγ...

οι βελτιωσεις ισως αφορουν τα win 8,1 περισσοτερο [MENTION=30687]zantetheo[/MENTION] τι win δοκιμασες?

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

δουλεια δεν ειχε ο διαολος @@@@@ τα παιδια του :hehe:

οτι παπαρια ειναι το mantle ειναι και o drivers τουλαχιστον δεν χρειαζεται ολοκληρο api

τεσπα καποια στιγμη θα τον δοκιμασω αλλα με την ησυχια μου δεν εχω λογο να βιαζωμαι, τουμπανο ειμαι ηδη

υγ...

οι βελτιωσεις ισως αφορουν τα win 8,1 περισσοτερο [MENTION=30687]zantetheo[/MENTION] τι win δοκιμασες?

μωρέ παπαρια δεν είναι το mantle καλά που υπάρχει και ταρακούνησε λίγο τη Microsoft με το directx είδες για ποτέ ανακοίνωσε το 12

Link to comment
Share on other sites

Στην GTX 670 της υπογραφής έχω πρόβλημα με το dead island riptide, η κάρτα crasharei in game και βάζει μόνη της την gpu στα 705mhz, μου το κάνει αυτό και default μετά απο κάνα 15 λέπτο gaming. Mε άλλους drivers παίζει άνετα στα 1250mhz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.